Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 13:15:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118628 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #255 -: септември 11, 2010, 15:32:35 »

Додо, най-добре го напиши тук, та всички да се вьзползваме  Wink

Мамче, много се радвам, че сте си починали, подищали сте чист вьздух и сте улучили на време  Bravo Ти толкова се притесняваше.

А пьк за сватбеният ден-ако е валяло ще им донесе щастие, така е поговорката вьв Франция  Wink

Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: септември 11, 2010, 15:39:12 »

Додо, моляте да ми дадеш това бабино лечение и на мен - може на лични. Ще съм ти много благодарна!  give_rose
С риск да ми се накарат модераторите ще го напиша тук за да може всеки,който се интересува да го прочете!
Смесват се една чаена лъжичка черен пипер,една чаена лъжичка брашно и една чаена лъжичка ракия!
Става нещо като топка.Нанася се на болезнените места-челото,около носа и се стои около 10мин или колкото може да се изтърпи,тъй като започва да пари.След това се почиства от кожата.Важно е местата,на които ще се нанесе сместа,да са намазани с някакъв крем за да не изгори кожата.
В зависимост от това колко е силно възпалението-две-три процедури са достатъчни! smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: септември 11, 2010, 17:03:41 »

И аз смятам да отида на лекции за бременни, т.е. за раждането, но моя лекар ми препоръча чак към 30 г.с. , за да не съм забравила какво сме научили. Явно и Крис ще идва с мен тъй като той щял да ми дава напътствия по време на раждането, нещо като треньор. От болницата организират и курсове за кърмене и незнам да се запиша ли или не  crazy , то всъщност кърменето не е ли ясно как става или си има техника?!
Ина, така е то при нас , висока надморска височина и топли сухи течения от пустинята в Аризона. Като цяло е мек климат само понякога създава проблем със синусите.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #258 -: септември 11, 2010, 17:08:22 »

Диде, мерси много, записвам си го  good good good

Мири, непременно се запиши на курсове по кьрмене. Разбира се, че си има техника и тя е много важна, особено в началото, за да може бебенцето да се закьрми добре. Струва си да се вьзползваш, щом има вьзможност  good
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: септември 11, 2010, 17:28:02 »

то всъщност кърменето не е ли ясно как става или си има техника?!
Miri, наистина се запиши на курсове по кърмене, както те е посъветвала Ина :)никак не е ясно как става, повярвай ми. Историята познава не един или два случая на отказали се от кърмене, поради липса на помощ.В началото особенно е безумно трудно и доста изнервящо кърменето. Нещата далеч, не са като по филмите, носят ти бебече слагаш го на гърда и почва да суче, все едни цял живот това е правило nea колко пъти ми е идвало да се откажаааа...само аз си знам. Възползвай се максимално от всичко , което ще ти покажат.
Аз също мисля, че около 30 седм. е най-подходящото време за посещение на такива лекции *THUMBS*Аз ходих още по късно, даже...май някъде към 34 беше smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: септември 11, 2010, 17:30:51 »

Дааа, ще послушам и по-опитните минали по този път, защото за мен кърменето е много важно . А да попитам , нещо друго , вярно ли е ,че кърмата идва няколко дни след раждането ?
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: септември 11, 2010, 17:44:27 »

Принципно-да smile но първоначално има коластра (като при мен я имаше почти от 7ия месец Oh my ...) която въпреки оскъдните си количества, по своята хранителна стойности и съставки е незаменима и напълно достатъчна за първите дни на бебето. При мен "дойде" на 5-ия ден, но аз не съм показател тъкй като при мен се наложи операция. При нормално раждане, би следвало процесът да стартира по своевременно. Като първоначално е хубаво да се правят стимулации, както с бебето така и с помпа за изцеждане. Но всичко това ще Ви бъде обяснено супер подробно на курсовете/лекциите. Wink
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: септември 11, 2010, 21:25:31 »

Незнам дали има нужда от цял курс по кърмене, важното е след като бебето е вече при теб някоя по-готина акушерка да ти покаже какво се прави - първо се пръсват няколко капчици коластра (според мен тръгва веднага след раждането) в устата на бебето, за да разбере, че си струва да засучи и после му се предлага ам ам smile, то се мъчи там, я се усети, я не, но по някое време се научава, защото това е условен рефлекс.
Същинската кърма сякаш тръгва към втори, трети ден и в родилния дом задължително си трябва помпа, защото иначе може страхотно да се подуят гърдите от излишната кърма (в началото бебето суче много по-малко отколкото има в гърдите, ей това природата не го е измислила добре и много ме беше яд, защото пада лудо изцеждане). Трябва някой да покаже и как се изцеждат гърдите на ръка под топъл душ и т.н. Абе ако има кърма майката първите 1,2 месеца е нон стоп изцеждане и умората и лудницата е пълна, това най-много ме мореше. Но предполагам, че си струва. Немога да кажа, че сега има кой знае какъв имунитет, даже напротив, но поне тогава се е хранил здравословно.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: септември 11, 2010, 21:51:54 »

На мен курсовете по кърмене много ми помогнаха. Както и персонала в болницата, които виках на всяко кърмене и те помагаха с поставянето на бебето на гърдата. На курсовете дават и полезна информация не само за самото кърмене, а и за изцеждане как и кога ако майката се връща на работа скоро след раждане, съхранение на кърмата, как да разбереш дали бебето получава достатъчно кърма и т.н., изобщо много полезни стратегии.
Кърмата слиза до 4-тия ден по принцип. При мен слезе на 3-тия. Никой не ми каза да изцеждам, само ако гърдите са много напрегнати, по скоро съветват да стоиш под горещия душ и да оставиш кърмата сама да тече. Това правих и аз, както и топли компреси. Не съм изцеждала. Та при мен природата работеше добре  smile
« Последна редакция: септември 11, 2010, 21:53:26 от ellie_bellie » Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #264 -: септември 13, 2010, 09:01:37 »

Привет мами,
За ниското кръвно - понеже много ме мъчеше да споделя на мен какво ми помагаше. Освен неограничените количества, вода, таратор и айран - изцеждах си лимон във вода. а когато ми беше много зле направо резен лимон и го изсмуквах. Що лимони изядох, докато бях на работа. Те ми помагаха и за гаденето и за кръвното. Киселото ми действаше добре. Но както са казали другите момичета- с времето кръвното ще се стабилизира. На мен ми играеше кръвното и от горещините.
Идеята за посещаване на курсове и лвкции за бременни и според мен е много полезна. В сряда ще бъде на подобно мероприятие организирано от списание 9 месеца.
За коластрата четох в едно списание, че първите дни бебчо има нужда от лъжичка- две кърма, тъй като стомахчето му е много малко и дори и малко количество коластра му е достатъчна. Сама по себе си тя е много полезна по състав и е точно това от което се нуждае малкия човек в първите дни на белия свят.
Утре имаме среща с бебчо и съм много развълнувана  *YAHO
« Последна редакция: септември 13, 2010, 09:33:57 от kokiche » Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #265 -: септември 13, 2010, 09:17:22 »

Здравейте мами и от мен!
Кокиче пожелавам ти само приятни емоции утре при прегледа, ние пък сме в петък и дано всичко да е ОК, че последния път споменаха за по- голяма пъпна връв.
Около нас няма нищо ново иначе и затова само следя форума без да пиша.....още се мъчим да нормализираме положението след операцията на таткото и днес ще сваляме конци, много ми е притеснено sad и дано да е наред всичко...що изтърпяхме около тая операция аз си знам.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: септември 13, 2010, 12:23:20 »

здравейте мамчета,
около нас нищо ново, до сега само ви четях.
Ние сме добре, риткаме си, и това ме прави щастлива. Бебинка много ме разсмива, особенно когато лежа на дясно, а тя е именно там и започва едно бутане и ритане  girl_haha  girl_in_love
На 3D сме пак края на месеца, пак да я видим куклата, а на ЖК чаак на 4 октомври.
Това е от нас. Галки по пупите на всички  give_rose give_rose give_rose
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: септември 13, 2010, 12:48:44 »

Дами,да ви питам (по-специално тези,които са по-големи седмици) кога горе долу усетихте бебо? И какво е усещането? Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #268 -: септември 13, 2010, 13:09:20 »

Аз на 6ти август т.е 17 седмица. Усещането беше като нещо крьгло, което пьлзи по стената на корема отвьтре.

Сега я усещам като лястовичка, която пьрха или като зайче, което подскача вьтре. А пьк вчера и Фабио я усети за пьрви пьт.

Еленче, дано вискчо да е ок с вас. Много жалко, че имате такива притеснения, но ще мине  Friend

Ние сме на ехо и ЖК този четвьртьк.

Иначе се чудя какво стана с нашата Сьнрей  huhhuh.gif По дочути от другаде данни, изследването е минало добре, резултатите ще излязат този четвьртьк. От сьрце се надявам тя и бебенцето да се добре и всичко да е наред. Притеснявам се, защо не се разпише тука...
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #269 -: септември 13, 2010, 13:32:43 »

inaxastra не се притеснявай, сигурно изчаква всички резултати, за да е по- сигурна и най- вероятно и тя чете....нищо, че не пише. Сигурна съм, че е наред всичко, но с тези изследвания си е ходене по мъките и я разбирам. Дано скоро ни пише, че липсва вече във форума.
preslava_82  аз мисля, че още към 16-17 седмица, въпреки че доки казва, че е възможно след 20...но нали ми е първа бременност и несъм сигурна още какво трябва да е усещането.
« Последна редакция: септември 13, 2010, 13:37:04 от elen4e13 » Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines