Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 15:25:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118727 пъти)
 
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #240 -: септември 10, 2010, 07:45:37 »

Мири аз съм същата като теб. Всяка пролет и есен съм с херпеси по устата. Това е наистина слаба имунна система а и вирус, който си носим в кръвта. За бебо не е опасно. Когато преди седмица на мен ми излезе, го намазах веднага с Ацекловир стада. Това е едно лекарство, което  лекарите тук много често изписват за такива херпеси. За два дни ми мина.
А за синузита - физиологичен разтвор от аптеката. Дори и за бебетата го препоръчват за да им се махат сополките. Е не са алтернативни методи за лечение, но са напълно безвредни.
Дано ти мине бързо.  give_rose
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: септември 10, 2010, 08:57:23 »

Момичета и аз съм с херпеси по устата, даже и сега съм с херпес  angry ей така ми излизат от нищото  nea винаги съм била така... ама сега си мислех, че ще отминат, напротив- пак се появяват. Не пия никакви витамини. И си хапвам когато ми огладнее. За прекалената загриженост и аз съм против!!!  nea предупредила съм всички, че нямам нужда от излишно вманиачено гледане. Ако имам нужда, ще си кажа. Пък и си имам мъж, който най- добре ме познава и разбира, ако имам нужда от нещо  pardon ами така де...
Мири, я ги стягай!!! Те в старанието си да помогнат ,понякога прекаляват!!!  pardon
Аз съм с нови болнични.
м/у другото херпесите ги лекувам с Хлорнитромицин- за 3 дена и ги няма  good ама сега не смея, че незнам какво- що, лекувам го с крем здраве, той ги изсушава.
Това е от нас. Целувки на пупите!!!  girl_wink
« Последна редакция: септември 10, 2010, 09:00:16 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: септември 10, 2010, 09:14:14 »

Мамчета нека и тука ви попитам как сте с кръвното налягане? При мен е дооста ниско 50/80.От там пък идва постоянно гадене и отпадналост.Доки каза,че това е в рамките на нормалното smile
Има ли някакви "трикове" за вдигането му   Girl_hide, така де не се издържа 24 часа да съм полу заспала и неадекватна  tease.Целувки и от мен и леко бременеене  heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #243 -: септември 10, 2010, 09:16:45 »

Вени, почивай си. С напредването на бременността ще ти се вдигне.

За херпеси не мога да се изкажа никогя не сьм имала (пу-пу), а по вьпроса за прегаленото обгрижване - Фабио им вика винаги: "Спрете се ! Тя е бременна, не е индалид!"  sarcastic
« Последна редакция: септември 10, 2010, 11:41:43 от inaxastra » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: септември 10, 2010, 11:14:27 »

Вени, за ниското кръвно можеш да пиеш солен айрян, много помага, а и вдига тонуса. Аз също започнах бременността с 80/60, сега е 100/70. Права е Ина като ти казва, че в напредването всичко ще е оправи.
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: септември 10, 2010, 13:14:02 »

И моето кръвно беше толкова ниско в началото, но по-добре ниско, отколкото високо.

Виждам, че сте обсъждали възглавниците за бременни. Аз така и не се наканих да си купя такава и тъй като корема ми се изсипва още от 3-4 месец спя с две малки квадратни меки възглавнички. Едната я слагам м/у краката, а другата под коремчето. Нали си пресдставяте обаче колко е сложно обръщането вечер от едната страна на другата - местиш първо едната, после другата възглавница  smile. Е но вече определно съм спец и дори не се будя и го права механично. Не си представам да спя без възглавничка под тумбака. Където и да ходим те са с мен - луда работа. Та исках да ви кажа, ако нямате такава възглавница пробвайте да положите под корема друга по-мека възглавка да видите дали ще ви е по-удобно.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: септември 10, 2010, 14:29:22 »

Вени, права е Рени за айряна с многооо сол, но при мен солта ми вреди на очите, и пиех и кола, не по 2 л на ден, че и газираното не е полезно но помага good и аз винаги съм била с ниско кръвно и като го качих през бременността до 120/80 и постоянно ме болеше главата, а за глава нищо не можех да пия освен парацетамол, който на мен лично не ми помага. Дано се почувстваш добре скоро от айрянчето и количката, успех.
За херпеси ползвам Ацикловир, той ми помага.
mimozka , направо ти завиждам как си специализирала местенето от едната на другата страна, аз още немога, голям зор е, и незнам мъжо до кога ще ме търпи blum
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: септември 10, 2010, 17:05:17 »

Наистиана е по-добре кръвното да е по-ниско, то ще си се вдигне с напредването на бременността. За херпесите, аз също ползвам Ациковер и помага. При мен те се активират и от слънцето, а аз се излагах на силно слънце в понеделник, когато ходихме да катерим един връх, съчетано с по-отслабнала имунна система , резултатът е на лице. Ползвам физиологичен разтвор и ми помага до нялъде. Лошото при нас е ,че въздуха тук е много сух. Влажността е около 9-10% и това е една от причините за синузити. Снощи пробвах една рецепта на Додо, която доста помогна, а и намали болката. Но довечера ще трябва пак, докато напълно се изчисти.
Ина, Фабио много добре им е казал!  Bravo Крис им казва нещо подобно."Спрете да размахвате ръце, тя е бременна, не е болна".
Ние иначе вчера вечерта ходихме на оглед на втората болница. Останах приятно изненанадана, тъй като очаквах ,че ще е по-стара, не толкова модернизирана. Родилните стаи са по-големи , малкото диванче се превръща във легло за този , който ще ме придружи по време на раждането. Имат и те нещо като джакузи в банята, което смятам да ползвам вместо епидурална. Следродилните стаи са по-малко, ама то какво значение има, при положение, че те държат не повече 1-2 дни при нормално и безпроблемно раждане. Цените са с $1000 по-ниски от предишната. Това, което ме накара да взема решение за вчерашната болница е , че те са се специализирзли в проблемна бременност и раждне, както и спешни случаи при бебета след раждане. При тях докарват случаи от съседни щати като Небраска, Канзас, Юта. Както каза Крис "Няма какво да му се мисли, за да ти е мирна главата , най-добре там".  Днес влизам официално в 18 седмица, остава още малко , докато си видя фъстъка отново. между другото, от седмица насам, като се събудя сутрин , оставам за 5 мин в леглото, изглежда и бебето се събужда тогава, защото  започват едни странни усещания в корема. Както каза Крис днес "нормално то е вече с големината на хамстер, имаш си хамстер в корема"  sarcastic .
Аз пак се отнесох и написах цял роман.  Girl_hide
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: септември 10, 2010, 17:15:06 »

Мири,радвам се,че е имало ефект лечението!
Сестра ми каза,че тя го прилагала 2 пъти,когато е била болна.
Това за болницата е страхотно-ще ми се и тук да има по-голям и организиран избор.

Искам да питам по-напредналите мами(както и тези дето вече са родили,но зорко следят темата smile )дали са посещавали курсове и лекции за бременни?
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: септември 10, 2010, 22:02:08 »

Дааааам, посещавали са лекциите на списание "9 месеца" и са много приятни, правят ги в много градове, трябва да им намерите някъде разписанието. Но каквото и да посещаваш, колкото и да четеш най-голямата школа е само наживо smile - както каза една позната като станеш майка сама се учиш от бебето от какво има нужда и как точно се гледа.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: септември 10, 2010, 22:04:57 »

Напълно си права maya_bunny , докато не се сблъскаш лице в лице с грижите за дете ,нито една лекция не може да ти даде достатъчно реалистичен образ върху нещата.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #251 -: септември 10, 2010, 22:12:27 »

Аз ще ходя на курсове по подготовка за раждането (тук са почти задьлжителни и има различни видове). Почват от другия месец. Ако ви е интересно, мога да споделям тук информацията.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #252 -: септември 11, 2010, 09:32:44 »

Лошото при нас е ,че въздуха тук е много сух. Влажността е около 9-10%

Off topic сьм, но не мога да не отбележа колко силно сьм впечатлена! Ние страдаме от обратното-при нас влажността е 94%. Ако дишаш и се давиш, сигурно скоро с адаптацията ще ни поникнат хриле.


* Capture d’écran 2010-09-11 à 09.31.32.png (15.28 KB, 228x86 - видяно 1797 пъти.)
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: септември 11, 2010, 09:52:54 »

Додо,и аз съм си мислела да ходя на курсове за бременни,даже съм си намерила къде(от Пловдив съм),в самата програма гледах в какво се състои,разни лекции,може да ходиш и на упражнения за бременни,като естествено това се доплаща и е на друго място,но...хубавото е,че организират ходене във всички родолни домове в града и обясняват навсякъде за какво става въпрос,така може по-лесно да направиш избора си smile
« Последна редакция: септември 11, 2010, 13:48:37 от preslava_82 » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: септември 11, 2010, 15:23:32 »

   Здравейте на всички мамчета и добре дошли на всички нови попълнения.
Ние с бебо сме добре и даже снощи таткото за пръв път го усети, та сега е много щастлив и се хвали на всички.  girl_wink
През новата седмица трябва да ходя на ехограх, урина и кръвни изследвания и след това да ги давам да ги легализират, че трябва да ми ги сложат в бременелския картона. Това ни беше уговорката с болницата в Лондон, че да не си ходя специално за прегледа и после пак да се връщам тук. Честно казано пооплаших се малко като ме заболя корема и не ми се ставаше от леглото няколко дни от това пътуване.
Да кажа също, че сватбата мина чудесно и толкова ни хареса там (на Добринище) че останахме няколко дена и след сватбата и си починахне малко. Времето беше просто идеално, но с изключение на един ден - на сватбения ден  angry.
Додо, моляте да ми дадеш това бабино лечение и на мен - може на лични. Ще съм ти много благодарна!  give_rose
хайде за сега чао и поздрави на бебоците
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines