Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 17:25:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118771 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #210 -: септември 07, 2010, 14:03:08 »

Това е цената на "удоволствието" да живееш в Париж. Те и часове за ехография се взимат 2 месеца предварително. Пьк ако искаш детето ти да ходи на ясла, кьм 3 седмица на бременността подаваш молба, без да си сигурен, че ще ти дадат място. Абе ужас е!  girl_impossible
« Последна редакция: септември 07, 2010, 14:09:08 от inaxastra » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: септември 07, 2010, 16:51:01 »

♥_Veni_♥  добре дошла при нас.  Welcome Welcome Welcome
Инаа чета какво става около теб и направо ти завиждам  pleasantry за удоволствието не само че живееш в Париж ами и за грижите, които се полагат в много ранен етап от бременноста за самото раждане.
Направо е супер това, което пишеш.
Останалите гушки и цунки.
Аз писах вече де, днес ходих да си дам картона да ми напишат нов болничен от ЛКК. Киснах там 3 часа и половина. Разхождаха ме сякаш съм в музей на изкуствата /а то какви имашеее.../ и накрая успях. Не вярвах. Нашата система е 4-4-2  crazy
Идеше ми да дам 10 лева на сестрата да ме приеме, че ми писна по едно време, амааа не се стигна до там...
Та така, целия септември съм си пак в хоУМ
При нас нищо ново, беба се преобръща вече по- смело  girl_in_love риткаме си и така.
Целувки на всички и галки по пупите!!!
Все забравям нещо...
Харесахме количка, розовка много сладка, кошче за кола, и креватче  yahoo ще почакаме още някой друг месец и ако не са свършили ще си ги вземем  Yes
« Последна редакция: септември 07, 2010, 16:55:34 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #212 -: септември 07, 2010, 16:56:38 »

Вьобще не е приказка. Има си отрицателните страни както навсякьде. Майчинство 3 месеца и после айде пак на работа, а детето си го захвьрляш и го виждаш по един час сутрин и един час вечер. Щото се работи от 8 до 19ч Сложи и времето за прибиране 40 мин най-малко...  nea

Ехографии-само 3 за цялата бременност. Вие ги гледате всяка седмица.

Иначе е добре организирано, но вьобще не е идеално, в някои отношения Бьлгария е много по-добре.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: септември 07, 2010, 17:57:15 »

Инче, така е неможе всичко пък да е идеално  pardon
3 месеца майчинство  shok леле...
А за ехографите да, така е тука когато и да отида, хайде да се гледамеее, това много ме радва.
Абе, и да и не  pardon
Моята бебка днес не се спря  danceg
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #214 -: септември 08, 2010, 09:07:49 »

Момичета имам едно въпросче. Случвало ли ви се е да изпитате внезапна силан болка в зърната на гърдите? Нещо средно между щипане, дърпане и парене, много неприятно - от няколко секунди до няколко минути. За последните 2 дена ми се случи 3 пъти.И още едно въпросче: как спите? Клатушка ли ви се корема? Аз силно казано имам корем, по-скоро малко шкембенце, но то ми се изсипва, когато спя на една страна и не ми е удонбо, когато съм по гръб. Някаква идея как да не се въртя по цяла нощ? Когато се обръщам си го държа, много съм смешна, какво ли ще стане като наедрее. crazy.

Лек ден мамчета give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #215 -: септември 08, 2010, 09:29:47 »

Кокиченце, за гьрдите-не. Точно това усещане не сьм го имала (все още). Те ме болят и едновременно сьрбят постоянно, но не по начиньт, който си описала.

За спането сьм абсолютно сьщата, даже мислех да ви питам - по грьб ме задушава, настрани ми се изсипва шкембето и само се вьртя. Лично се опитвам да спя по страничен корем - сьс сгьнат крак нагоре и торс леко завьртян нагоре, уж да има място за бебето, но то рита така, явно не му е уодбно.

Най-полезно е да се спи странично на лявата страна - най-добро е крьвообращението в тази позиция, но аз не издьржам само така.

Иначе има едни големи дьлги вьзглавници за спане на бременни (които тук ги няма де) и които сьм чула, че са адски удобни, а и сьм забелязала като си сложиш нещо между коленете, за да ги дьржи отворени е много по-удобно.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: септември 08, 2010, 09:49:54 »

kokiche ,аз изпитвам същите бодежки и болки в гърдите,или по-точно бих казала точно в зърната,същото както го описваш....незнам защо така,явно и това е част от подготовката на организма за кърмене ли..знам ли pardon
За спането по същия начин smile и аз вече си имам шкембе,въпреки че съм по-ранна бременност,но си имах шкембенце отпреди и сега си е малко по-голямо,та и на мен настрани ми се "изсипва"  blum По гръб като съм,ми опъва...така че и аз се въртя като пумпал цяла нощ!!! blum
Вчера бях пак на лекар,че се стреснах малко,леко прокървяване sad Но намаля,освен това имах и доста болки,много неприятно,та лекаря ми каза да пазя леглото,ако неискам да влезна в болница pardon
Предписа ми магнезий и нош па и почивкааа smile А иначе бебо мърдаше като лудо Girl_hide направо,сякаш чакаше да го видим,много се развълнувах smile голямо е цели 8,3см  danceg
Ох толкова от мен smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: септември 08, 2010, 09:52:33 »

Кокиче,и аз имам проблем със спането-по гръб много ме болят костите на таза,настрани се "изсипва"шкембето..и при мен си е въртене по цяла нощ в най-различни пози.Това,което Ина казва за възглавницата между краката и аз съм го чувала,ама си мислех,че е за по-напреднали мами! smile
За гърдите и мен ме болят и сърбят,но не и това,което описваш!
Случва ми се изтича по една капчица секрет и щях да питам дали знаете това какво е и дали е нормално crazy

Ина,много е интересно това за слинговете!Сигурно има доста предимства.
А за акушерката благородно ти завиждам!Аз съм много доволна от акушерката,която работи с моя док,но пък те и двамата си работят само в кабинета и не влизат в отделение. sad
Що се отнася до трите ехографски прегледа-според дебелите книги точно толкова са необходими за проследяване на една нормална бременност.От друга страна толкова плаща у нас и Здравната каса.
Друг е въпроса,че много мами посещават частни кабинети,а и никой док не отказва едни допълнителни 25/35/45лв.

Преслава,пази се!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: септември 08, 2010, 09:58:25 »

Здравейте,
за гърди си говорите, вчера да си сменя сутиена, и така ме заболяха, сякаш имах чуството, че ще паднат... и много сърбят около зърната...  huhhuh.gif
А за спането... само по гръб и от време на време на лявата страна. Няма наспиване брате и това е  pardon ама няма как.
Мисля от Кауфланд да си купя това-      good препоръчаха ми я!

Додо, освен при моята доки в 17-та поликниника, посещавам и частен кабинет- Фемина за ехографските прегледи. Но аз съм застрахована и ми се полагат 2 безплатни прегледа, т.е. възстановяват ми разходите които са 2 пъти по 70 лева. И съм страшно доволна. Отделно от Дженерали ходя или по- точно ходех при д-р Маринов, където абсолютно всичко ми е безплатно.
« Последна редакция: септември 08, 2010, 10:04:56 от ♥Сиси♥Петрова♥ » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: септември 08, 2010, 10:12:52 »

♥Сиси♥Петрова♥,тази възглавница ми изглежда много удобна  smile аз съм пробвала с обикновена възглавница между краката,по-удобно е без нищо smile А и наскоро гледах един филм План Б,там Дженифър Лопез го играеше бременна и спеше с такава възглавница  girl_wink
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: септември 08, 2010, 10:18:40 »

Преси, и аз съм го гледала и мислех да си купя такава, после една позната ми каза, че тя е спала така и се спяло през нощта. А аз се чудя как да заспя поне до толкова, че на сутринта да не гледам като зомби  pardon  girl_haha ще пробвам все пак...
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #221 -: септември 08, 2010, 10:34:22 »

И аз си я спомням от филма  blum. Каква е цената на тази възглавница в кауфланд? В интернет гледах една за 84 лв. !!! Какви книги за бременни четете? Моята "Аз съм бременна" на френска авторка е доста постна. Дайте идея за някоя по- одухотворена книга, която да не описва сухо фактите.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: септември 08, 2010, 10:37:08 »

 smile и аз гледах същата възглавница,но 84лв си е доста висока цена!!! shok Ще изчакаме Сиси Петрова да си вземе и ще ни каже  Wink
Аз чакам от една приятелка да ми изпрати книга,която тя е чела през бременността,мисля че беше на д-р Спок или нещо подобно... crazy
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: септември 08, 2010, 10:49:44 »

Гледам, че за спането си говорите, а мен то много ме мъчи tease по-гръб не става, мъжо казва, че така му закриваме ТВ-то с коремчо, явно има нещо вярно в това, че трябва да се спи на лявата страна, така МУ е уж най-удобно, само че аз съм свикнала да спя на дясната за да не е на сърцето. Май ще се ходи до Калфланд, ако тази възглавница е толкова удобна. А вечер при лягане почва да ме боли отзад опашката и не знам защо при условие, че цял ден ми няма нищо.
Да ви се оплача нямам тези симптоми като кокиче, но от време на време ме заболява точно под гърдите и то само от едната страна, мислех че от банелите на сутиена, смених го с по-голяма обиколка и чашка, но не от време на време си я има болката и това е pardon
И аз се бях вкарала във филми с тези 3 ехографа, не сме виждали бебчо от 20 гс, което е преди 10 седмици и двата пъти сме си плащали, а този ехограф при ЖК е такава "п-нография", че лекарката ме гледа на него само в началото и това беше.
Ина, много гадно това с 3 месеца майчинство и после какво следва, детегледачка blush
Сиси, покажи снимки на количката, в момента съм полудяла на тема колички и креватчета crazy
Момичета утре приключваме с ремонта и се захващам покупки, че още нищо намаме за бебо blum
Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: септември 08, 2010, 11:42:42 »

Здравейте момичета.  smile Радвам се , че дойде време и аз да се запиша тук при вас. Моят термин е определен за 01.03.2010г Бебо вече е в 15 г.с ще го очакваме с нетърпение. Аз попринцип полижавам повече, защото съм с контракции идват отшумяват ужас .  Пия доста хапченца носител съм на тромбофилия пия аспирин протект, фраксипарин,фолиева киселина,центрум матерма,но-шпа, дуфастон и папаверин. А вчера лекарката ми препоръча да спрем с центрум (понапалнях малко от него май) поне така мисли тя.  Винаги съм слушала лекарката и до сега всичко е ОК. Обаче още не съм ги спряла всепак по важно е бебето ,а не колко ще напълнея. 
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines