Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 13:19:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118657 пъти)
 
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 30, 2010, 19:08:14 »

sunray,стискам палци всичко да мине добре и да няма нищо притеснително give_rose

Този календар и аз съм го ползвала,много съм доволна,смисъл описано си е кое в кой месец,колко е голямо...интересно е smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: август 31, 2010, 02:39:27 »

Мацки днес цял ден се скитаме с мъжа ми, но свършихме добра работа. Днес бях на ЖК и Крис дойде с мен за първи път. Не ме гледаха на ехограф, това ще стане след месец, когато съм в 20 седмица. Тогава ще определят и пола. Взеха за изследване урина, нямаше кръвни изследвания, защото ние не искаме БХС. Наддала съм 1 кгот предната ЖК, кръвно 107/75 . Мериха ми корема по дължина, докато лежах, но нищо не ми казаха, ама и аз не питах  blush  . Слушаха сърдечните тонове, които бяха равномерни, а фъстъкът постоянно се движеше(доктора каза да слушам за едни специфични звуци, които означват движение). Крис беше развълнуван отново  blum .  Явно всичко е нормално с нас  yahoo  .Следващите 4 седмици ще бъдат най-дълги, нямам търпение да си видя фъстъка отново , а да разберем какво е - момче или момиче .
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #137 -: август 31, 2010, 09:31:02 »

sunray, всичко ще е наред и със сигурност ще знаеш пола. Прегръщам те силно и дано Бог да е с вас. А изборът ти на доктор е добър. good.
Добре дошла на новото мамче  Wink Леко бременеене!
Ина, по повод килограмите и това, което са ти казали, че не били виждали такава бременна... Дрън-дрън. Ние не сме роботи, а живи същества - организмът на всеки реагира различно. Няма да си първата бременна, която е качила повече в началото на бременността, нито последната.Дразни ме, когато докторите ти говорят с един назидателен тон и само всяват паника. Познавам не една жена, която е качила 25 кг и не се е свършил света. Естествено. че ти ще направиш зависещото от теб, за да ограничиш килограмите, но и да качиш повечв от 12кг едва ли ще скандализираш френската общност. Аз приемам 15кг отгоре за напълно в реда на нещата. 
Моята отпуска утре свършва и правя планове да излезна вече в болничен. За какъв период от време може да ми дава болничен доки?

Приятен ден момичета smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #138 -: август 31, 2010, 09:38:42 »

Супер!!! yahoo

И аз нямам тьрпение да знам какво чакате   Eeager Абе много напреднала технология при вас, чак следят движенията по шума. Блазе ти значи !! И аз искам така... Мен само ми мерят шкембето и едва едва се чува сьрцето, кога се чуе, кога не - не всеки пьт го улавя  huhhuh.gif

Аз сьм в гладна криза. Всяка нощ сьнувам страшно цветни сьнища с храна, която дьржа в рька, но все нещо ми пречи да я изям. Много ми е гадно  Плачещо момиче Обаче за двете седмици сдадох само ведньж вчера и то с препечен хляб - не че е чак кой знае колко голямо прегрешние. Поне да бях мрьднала, ми то-нищо.

Кокиче, не са ми казали, че не са виждали такава бременна, това аз го казах иронично  Wink Иначе и майка е качила и с двете бремености по 30 кг и никой нищо не й е казал. Аз и в паника не сьм, ама за мое добро да влезна в нормата, да се натоварват по-малко органите. Иначе каквото-такова. Няма да седна да се трьшкам. Още повече, че естетически сьм каквато винаги сьм била  pardon

А иначе болнични тука могат да дадат и до края. При вас не знам как е.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: август 31, 2010, 13:28:04 »

Здравейте! smile

Вашата тема е най-активна и приятна и аз цопвам тук! smile

Болнични дават колкото си поискаш.
Ина, и аз се ограничавах като бременна, защото по едно време взеха да летят килцата, почти не ядях тестени закуски и сладки неща, в тях има само празни калории, но пък са вкусни ... Така че всеки прави жертви, няма начин. Качих 13-14кг., после бързо ги свалих, но да знаете че шкембето се прибира окончателно след 1 година и е нормално хич да не е в същия вид като преди раждането ...  nea ама карай, какво да се прави. Най-важен е бебока.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: август 31, 2010, 13:46:28 »

Мамита привет.
Идвам да кажа, че утре вече ще знаем пола  yahoo
Много се вълнуваме от срещата с бебо, ще ви пиша веднага щом се прибера.
Относно болничния, ще съм си вкъщи още 30 дни.
Чувстваме се добре, риткаме си и вече не повръщам, ям нормално обаче без сладко, само то ми действа  bad  pardon
Хайде до утре.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #141 -: август 31, 2010, 15:10:35 »

Здравейте мами!
За колко малко ме нямаше и колко много съм пропуснала.....
Сиси Петрова, Sunray i Miri чакам с нетърпение да разбера пола на бебчетата, като ви слушам се чудя нас да не са ни метнали за пола. Поне тук ми изглежда, че при нас много рано са ни казали!???
Нещо от вчера и аз съм хремава и дано да не се разболяваме с бебо, някой да сподели идейка за безлекарствено лечение без чайчета, че съм скарана с тях sad
И още нещо от кой месец започнахте да надавате на килограмчета, че при мен още не са мръднали, но имам голямо коремче...дали няма да дигна от един път huhhuh.gif......?????
Успешен ден!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: август 31, 2010, 15:20:16 »

Еленче,срещу настинката пробвай с ударни дози фреш от цитруси.Някой назад писа,че портокаловия сок на гладно дразни стомаха,така,че гледай да си хапнала преди да пиеш.
Другото,което се сещам е да си натопиш краката във вода и едра сол-едно време така ни лекуваха,но това в известна степен загравя тялото и не знам дали няма да предизвика нежелани ефекти  crazy

За килограмите май няма универсална рецепта кога колко да качиш!
Аз отначалото на бременността съм 3кг назад и това без да съм повръщала.
Както е писала Мая,ограничавай тестените и сладките изделия и всичко ще е ок. smile

Целувки на всички мами,хайде да видим тези дни още колко сини и розови гащи ще се навъдят!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: август 31, 2010, 16:09:01 »

Еленче, да се лекуваш и оздравяваш бързичко. Пробвай с чайче, не много горещо с мед и лимон.
Аз така се лекувах.
Аз да ти кажа за килограмите качих до 3-4 месец 10 килограма и не ми пука. Важното е бебо да е добре. Не са ме подлагали на никакви диети, не  пия витамини, че до вчера дет се вика повръщах и така  smile
Чувствам се прекрасно!!!
Хапвай си не както бабите казват- за двама, а яж когато ти се яде и каквото ти се яде. Има кога да сваляш тия килограми, че то без тях неможе  pardon  good
Ако искаш виж ме в темичката за коремчетата, там никой не ми дава 70-72 килограма  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: август 31, 2010, 16:24:37 »

Еленче, момичетата са ти казали какво може да помогне за настинката. Но сякаш за чая ще трябва да се прежалиш...Просто не виждам друг безопасен начин pardon Също така хапвай повечко лимони с мед. Това съм го пробвала преди да забременея, и определено дава резултат good

За кг при всеки е различно. Аз засега съм +2 кг, а скоро излизам от 4 месец. Не смея да се радвам, защото може изведнъж да ги лепна. Трябва просто да се внимава - и без това нещата, които не са полезни за нас, няма как да са полезни и за бебо. Сега трябва да хапваме по-здравословно и разнообразно, че зимата не ми се мисли... angry

Аз да ви кажа реших да започна да си водя дневник. Чудя се само дали на тетрадка, или на компа. Насъбирам толкова емоции (положителни и не толкова в момента), че май е добре да ги "изливам" някъде. Сигурно след години ще буди умиление, като си го чета smile

На мен коремчето вече ми личи с определени дрехи. Е, все още се намърдвам в старите си дънки, но вчера бях с една пола "трапец" и милото каза, че си личало Girl_hide

Айде, да ми минава тази гадост от главата на 9 септември, че да си отпусна душата напълно... Ние пола ще го разберем към средата на септември, няма да е много скоро. Тогава излизат резултатите от амнио-то.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: август 31, 2010, 17:07:51 »

Еленче, фрешовете от цитрусови плодове ме оправиха преди две седмици, ударни дози  от около 1-1 1/2 литър на ден. Ако си с по-чувствителен стомах не го пий на гладно. На мен ми се гадеше адски и аз затова бях само на сокове. Яайяетата няма как да ги избегнеш, за да ги направиш по вкусни, сложи мед и лимон в тях(баба ми така ги правеше едно време) .
Ина аз съм чувала ,яе по-дребните жени наддават повече кг, всичко е адски индивидуално. Ти гледай да наблягаш повече на движението. Йога за бременни също е много добре и може да те поддържа във форма, а и да стегне гърба, койте ще ти е нужен в по-големи месеци. Иначе за тоновете, това е една малка машинка, с която много отчетливо се чуват тоновете, даже гледам ,че я рекламират по списанията з абременни, ама сигурно е доста скъпичка.
Sunray обедена съм ,че всичко ще бъде нормално с амниоцентезата. На вас всъщност полът на бебо с резултата от амниото ли ще ви го кажат ?

Аз само да се оплача от доктора ми - не ми дава да ходя на ски тази година  angry(тук сезонът почва около октомври). Аз муказах ,че съм стар скиор вече 26 съм по пистите  имам само едно гадно падане. Той се притеснявал ,че някой щял да ме блъсне и това било опасно за бебето.И Крис е наложил вето . Каза, че ще ходим на ски след като фъстъка се роди. Милият и той няма да ходи , солидарен с мен. Е ще го преживея все някак
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: август 31, 2010, 17:49:26 »

Sunray обедена съм ,че всичко ще бъде нормално с амниоцентезата. На вас всъщност полът на бебо с резултата от амниото ли ще ви го кажат ?


Да, Мири, тъй като при самото амнио се броят и анализират хромозомите, няма начин и пола да не се разбере smile А обикновено всеки го иска като част от резултите, може би за стимул срещу това, което предстои като процедура.

А за ските, да ти кажа то лошото веднъж ще стане и ще е когато най-малко трябва...По-добре се застраховай, защото наистина е възможно някой друг да те отнесе по пистите и никога да не си го простиш good Пак ще караш, времето ще видиш как ще се изниже smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: септември 01, 2010, 07:05:42 »

Здравейте момичета ,аз още няма да ставам мама ,но януари очаквам да стана за втори път леля ,още незнаем пола ,но аз усещам че ще е момче  smile.Това няма значение всъщност ,важното е всичко да мине добре ,защото сестра ми роди секцио и забременя с второто 6 месеца след раждането.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: септември 01, 2010, 08:26:18 »

Пламак,няма да й е лесно на сестра ти,но важното е да са добре с бебока!
Ако не е нахално да попитам,заради кърменето ли се случи така...
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: септември 01, 2010, 08:34:03 »

Пламак,няма да й е лесно на сестра ти,но важното е да са добре с бебока!
Ако не е нахално да попитам,заради кърменето ли се случи така...

Ами тя кърми малко ,най-много месец и до с дохрандане ,но уж се пазеха а се случи  smile ,но както и да е важното е както каза да са добре с бебчето , а ние помагаме постояно с малката ,че и тя е много палава и не се спира на място. smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines