Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 11:27:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118556 пъти)
 
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: август 27, 2010, 21:23:35 »

Ани,ако се вслушваш в бабини рецепти,при ниско кръвно се препоръчват компреси около китките-те оказват влияние на кръвоносните съдове(не помня точно-или свиват,или разширяват)и така се покачва налягането.

Ина,"успокои" ме,че е въпрос на време... blum

Има ли други луди като мен,дето отказват да пият витамини? crazy

Вероятно се отклонявам от темата,но да обясня по какъв повод се скарах с лекарствата.
Бях в пубертета,когато карах скарлатина-буквално ми срина имунната система.Започнах да боледувам често от вирусни инфекции;за всеки 4 месеца зима прекарвах 2 гнойни ангини;сдобих се със синузит на 14 години;и лятото имаше от какво да се оплача!
Мисля,че бях 17-18годишна с поредната ангина!10 дни на 2*1000мг антибиотици и витамини не ми донесоха никакво облекчение и дори се чувствах по-зле!Предписаха ми нов курс от същия антибиотик,който отказах да проведа.След 4 дни фрешове лимон,портокал и грейпфрут и един буркан мед,от ангината нямаше следа.От тогава лекувам всяко зимно вирусно неразположение с плодови сокове.И се старая да намаля приема на лекарствени препарати до минимум.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: август 27, 2010, 21:52:12 »

Додо, аз принципно много добре те разбирам. В смисъл, че също не прибягвам до лекарства, освен ако не се окаже последно решение. Антибиотици съм приемала само един-два пъти от дете насам, но наистина беше неизбежно (песъчинки в пикочния канал например...). И е много по-добре плодове и зеленчуци, вместо хапове. Мисля че повечето бременни пият добавки или витамини, защото не успяват да приемат толкова плодове, колкото трябва, при това редовно - било то заради гадене, било то поради друга причина. А бебето си взима всичко от организма на майката. Което означава, че с прием на витамини тя пази по-скоро себе си. Той бебока си знае как и си го получава. Обикновено. Но ако на бременната и се повръща и не и се мисли за ядене, не знам по какъв начин може да продължи да приема полезни вещества и така да компенсира загубите.
Ако съумяваш да ядеш много плодове и зеленчуци, няма какво да се притесняваш. А ФК има и в ето тези храни: Тъмнозелени листни зеленчуци, моркови, мая, черен дроб, жълтък, пъпеш, кайсии, тиква, авокадо, боб, пълнозърнесто и тъмно ръжено брашно. Ако и от тях приемаш достатъчно и редовно, може би не е проблем, че не пиеш таблетки.

Тук всички, живот и здраве, ще прекараме половината си бременност в зимния период, когато няма много естествени източници на витамини, тогава си мисля, че е добре да се приемат добавки или витамини. Лично мнение, разбира се smile
« Последна редакция: август 27, 2010, 21:54:20 от sunray » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 27, 2010, 22:12:49 »

Sunray,благодаря ти за изказаното мнение! give_rose
Взех да се чувствам не на място,четейки за всички,които приемат различни витамини и хранителни добавки!
Аз подкрепям всеки информиран избор! smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #123 -: август 27, 2010, 22:25:43 »

Не всички  Wink

И на мен ми ги предписаха и даже сьм си ги купила, но не ги пия  pardon Особено сьс сегашната ми супер балансирана диета сьм сигурна, че дори и при намалени калории, поемам всичко необходимо, а и кипя от енергия и творческо вдьхновение  danceg danceg danceg

Винаги се лекувам с бабешки методи, освен ако случая не за умирачка (досега дотам не се е стигало, слава на Бога), пьк тогава ще е кьсно за каквото и да било  sarcastic

ПП. Даже имам и няколко анекдота за резултатите от тея лечения, но те не са за тукашната тема  Girl_hide
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #124 -: август 28, 2010, 09:56:17 »

Добро утро момичета!
А Додо не така, напротив трябва да се радваш, че не ти трябва да взимаш допълнително каквито и да било добавки.За съжаление някои от нас не са облагодетелствани с тази привилегия, а и аз немога да ги набавям чрез плодове, от както съм бременна несъм изяла едно плодче. Нямам повръщане  просто ме боли корема и имам чувството, че дразня язвата... тъй като симптомите ми се струват идентични.
Всяка бременност е уникална сама за себе си, дори и нашите коремчета не са едни и същи laugh, по този повод Сиси Петрова видях твоето коремче и искам да ти кажа, че ако в тази седмица и аз  съм с такова коремче ще съм щастлива.Много ти е готино, а на хората не им обръщай внимание.
Така, че мами не подражавайте на никой, просто форумчето е доказателство че невъзможни неща няма и никога неможеш да знаеш какво ще ти се наложи да направиш и да срещнеш.
Приятен weekend на всички!
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 28, 2010, 10:23:00 »

armani_code ,  Welcome
Радвам се,че всичко е наред и се присъединяваш към нас Girl_hide

На мен също ми предписаха витамини,но засега не ги пия,мисля че приемам достатъчно плодове и зеленчуци,за да пия и допълнително...,но по-нататък може и да ги вземам,като започне зимата и няма толкова голям избор. smile

Като бях в болницата ми правиха изследвания,та хемоглобина отново ми е нисък -106 и ми предписаха едни комбинирани хапове-Феро-Фолгамма...пише,че освен желязо има и фолиева к-на и витабин Б12,та ще ги пия,нямам избор за тях pardon

Аз днес съм по-добре,след 3-4 чая с мед и лимон blum

Слънчев уикенд!!! give_rose
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: август 28, 2010, 10:40:00 »

armani_code  Welcome. Желая ти лека и безпроблемна бременност.  good

preslava_82, радвам се че днес се чустващ по - добре. И аз съм така, но ми остана хремата.  beating

Относно витамините, аз съм на мнение че всеки си решава сам за себе си - затова сме различни личности. Но все пак съм "ЗА" - не винаги може да се приеме всякакъв витамин, от който организма има нужда.

Хе хе утре пътуваме за България!!! Но съм много ядосана, защото времето ще се разваля, а пък тук от 1-2 седмици непрекъснато вали и е хладно и ми се искаше да си дойда на топличко и да избягам от валежите.  diablo А тук сега го дават да се оправя!  cray Яд ме е.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 28, 2010, 10:44:01 »

Забравих да кажа, че днес изкарах още една безсънна нощ, а си легнах нарочно по - късно към 1 часа, за да мога уж да спя, но .... уви. Пак в 3 и нещо - кокуряк до 5 и нещо. Напряво се чуствам като пребита и съм замаяна, абе просто недоспана.  sad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #128 -: август 28, 2010, 10:55:43 »

По моите книги за бременни пише, при безсьние, човек да се натиска да лежи, пьлен с мисли, които се вьртят в главата му, а да стане и да почете книга или да послуша музика. Защото изглежда, че колкото повече се фиксира човек вьрху факта, че не може да заспи, толкова по-затруднен става сьня. Преди всичко, това не бива да се преврьща в психическо време, да се приеме сьс спокойствие, като нормално И временно сьстояние.

Прекрасни сьвети, които изглеждат сьвсем лесни и сигурно са адски трудни за изпьлнение  pardon

Преслава, браво, че си се оправила по "естествен пьт"  good

*mum to be*, дано не се развали ЧАК толкова. Колко време ще стоите?
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: август 28, 2010, 11:07:14 »

   inaxastra, стискам палци да не се развали толкова много,но като гледам десет дневните прогнози показват, че през всичките дни ще вали или превалява (не мога да кажа с точност), но градусите са около 20-25.
Дано да грешат, че то често май им се случва  Wink. Все пак стискам палци да има повече слънце.
Ние ще стойм доста време. Аз първоначално 2 седмици, после ще се върна защото съм на ехограх (в 21 седмица и не искаха да ми го насрочат малко по - късно) и пак ще се върна в родината за 1-2 седмици най - много. Та доста ще попътувам, дано всичко с бебо да е наред и да не му се отрази зле.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: август 28, 2010, 12:52:03 »

Да ви се похваля какъв подарък получих от сестра ми-книга за бременни от 500страници.Това момиче  не иска да се дипломирам май pleasantry-предстои ми държавен изпит на едни други 500стр...

Та ето какво пише в моето книжле относно безсънието:
-3 часа преди лягане не яжте и не пийте тонизиращи напитки;
-поне 2 пъти седмично правете гимнастика;
-вечер вземайте вана или душ с някакво етерично масло,билки,морска сол;
-слушайте релаксираща музика;
-стаята,в която спите не трябва да е нито твърде топла,нито твърде студена;винаги преди лягане проветрявайте стаята;
-ако обичате да спите през деня,нека дрямката не продължава повече от час-час и половина.

Според мен е подходящо да се използва вързопче с билки под възглавницата-ароматът им има успокояващо действие.
Скоро една бременна приятелка ми обясняваше как в 6м бебето чува музика и е хубаво да се слуша спокойна и релаксираща музика.Аз си падам по рока-май е по-добре нищо да не слушам...  blum
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: август 28, 2010, 15:13:35 »

 ROFL определено рока не е за малките ни бебчета.  ROFL
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: август 28, 2010, 16:09:31 »

Dodo, на мен ми изписаха витамини още в началото на бремеността, които мога да ги купя само с рецепта, т.е. силни или и аз незнам. Взимах ги месец и половина и спрях, защото гаденето и чувството на отпадналост се засилиха. Спрях да ги взимам и симптомите намаляха. От тогава не съм приемала никакви витамини, освен чрез плодеве, ззеленчуци и хляб с кълнове. При последните ми кръвни изследвания всичко беше ок, така че явно не ми е необходимо да взимам допълнително. Аз също мразя лекарствата и миналат седмица се излекувах само с фрешове. Антибиотик взимам единствено, ако ме хване цистит, но веднъж нямах по ръка и пих много бира и сок от червена боровинка оправих се много бързо. Така е и ти ако се храниш здравословно , невиждам причини. А аз си мислех ,че съм единствената, която не пие витамини  blum .
А за музиката и ние сме по рока, аз по-скоро метал . Е все още слушам, особено в колата си пускам силно Children of Bodom.  Даже смятам за раждането да си взема няколко диска с метал. Де да знам , просто така го чувствам , ще го правим рокаджия нашия фъстък.
Вчера звънях на доктора да питам за УЗ , няма да е и този месец, чак в 20 седмица, явно да го съчетаят и с определяне на пола. Прегръдки от мен и весел уикенд.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: август 28, 2010, 17:13:09 »

Мири,ти си ми май сродна душа!И за витамините и за музиката  good
Какво лошо има да си слушаш Металика,Ю-2,Нирвана,като те ти доставят удоволствие! ROFL

Много ме разведрихте днес мамчета! Curtsey
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: август 30, 2010, 13:24:56 »

Вижте какво намерих - календар като на гинеколозите, по които ни определят термин и т.н.

http://www.ivf.no-meat.org/link_pregnancy/gest_cal/

Кликвате на самия календар, за да го уголемите, а после вътре може да местите различните кръгове, както е описано в статията smile
На мен ми трябваше, за да видя точно седмицата за амниоцентеза.
Вече си запазих дата, ще ми я направи доц. Димитрова. И сякаш се успокоих. Всичко е в Божиите ръце и в тези на Димитрова. Мисля че ще мине добре.

П.С. И съм в ново квадратче, с ужасно смешен текст под лентичката  Xixixi
« Последна редакция: август 30, 2010, 13:28:07 от sunray » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines