Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 11:25:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118546 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #105 -: август 27, 2010, 13:44:42 »

За хремата пробвайте да си измиете носа (отвьтре де) с физиологичен разтвор - сутрин и вечер.

Преслава, по време на бременност можеш да пиеш само парацетамол. Чети на кутийките какво сьдьржат. Ама ако нямаш висока температура, аз не те сьветвам - потрай и ще ти мине  good

За спането аз си спя (пу-пу-пу). Вярно супер неудобно ми е пухтя и пьштя докато се наместя, но поне не вампирствам по нощите. Ху, дано не ми е уроки, ча мразя да не си доспивам...

Обаче това ходене през 5 мин до тоалетна ме сьсипва. Е много е досадно !!!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: август 27, 2010, 13:47:45 »

Аз по часовник, през час и половина до тоалетна. Ама вече наизустих пътя със затворени очи и се връщам и пак откъртвам. Трябва да се свиква, то по-добре няма да става pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #107 -: август 27, 2010, 13:50:56 »

Нощем ставам само ведньж, но през деня... ако е на час и половина ще умра от радост. Всеки 10 мин  angry Трябва да си пренеса там багажа, да ми е по-удобно. Па като трьгна да излизам  girl_impossible Отивам преди да трьгна и едва стигам до метрото-вече сьм на умирачка. А те WC-тата не че са под пьт и над пьт, а и аз не мога да ходя навсякьде  blush
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: август 27, 2010, 14:14:04 »

Ина не си сама, аз също чета, ама при мен няма много за докладване. Преслава, аз бях доста зле миналата седмица с вируси и гтлупости, но успях да се излекувам само с прясно изцедени сокове от портокали 22 грейпфрут и лимон. Изпивах около 1 1/2 л на ден. Синусите ми бяха възпалени също и единствено ползвах спрей за бебета, което си е вода със сол и слагах  затоплена морска сол на челото както Ина беше препоръчала. Много помага.
Иначе и аз да се оплача тук от 3-4 дни и аз като mum to be  не мога да спя събуждам се около  4 часа и така до към 8:30 и след тов апак лягам и спя до 13:30 , събуждам се кисела и с главоболие. Незнам какво ми става. Иначе в понеделник съм на ЖК , днес само трябва да се обадя и да проверя дали ще има ехограф, че таткото не иска да изпусне този момент.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #109 -: август 27, 2010, 16:05:47 »

Егати това безсьние е ужасна работа  crazy

Мири, дано да имат ехо, пьк после чакаме да знаем как е минало  good

Аз сега се врьщам от ехо на сьрцето  heart Не е разбито бедното ми сьрчице  danceg От последния пьт не е мрьднало  good Казаха ми след 5 години пак да се прегледам и ако е стабилно няма смисьл повече да ходя на прегледи.

Само ако ми слагат упойка някаква трябва да предупредя, че сьм с малка недостатьчност и да се пазя от зьбни инфекции, които са склонни да го влошат.

Тахикардията и задухьт са от килата  pardon
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #110 -: август 27, 2010, 16:25:08 »

Здравейте мамчета!
Айде и аз да се разпиша, вчера бяхме при доки и засега при нас всичко е наред, само дето ме нахокаха за БХС. Обясних си доводите и дори мед. сестра ме подкрепи, ама доки като почна...как само аз неискам и че се правя като италианките. Та сега сме само на задължителните за СПИН, Васерман т. н..
preslava_82 не се притеснявай и аз съм в подобно положение със съня, а за пишкането да не говоря, даже се чудя дали е нормално....
dodo23 браво на теб за зъбчето, че доста му се беше притеснила, вземи си витаминки за бременни за да не взима бебчо толко от теб.
*mum to be*  радвам се за новата бремелинска рокличка и Ви пожелавам лек път и приятно прекарване и да знаеш ще искаме снимков материал smile
inaxastra не се тревожи за килограмките, ще има резултат , но трябва търпение.....ако питаш мен само повече движение и разходки.
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #111 -: август 27, 2010, 16:58:12 »

Здравейте бъдещи мами, надявам се да ме приемете във вашите редици. Чета ви от доста време, но изчаквах да мине малко време, за да се запиша. Така де, аз почти ви познавам вече  blum
Чакаме бебчето живот и здраве март 2011г. Има малко разминавания за термина като стане ясно ще се впиша и аз в началната страничка.
Пожелавам на всички леки и приятни месеци до срещите с малките съкровища  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #112 -: август 27, 2010, 16:59:55 »

Ха добре ти дошла  give_rose give_rose give_rose
 Welcome
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: август 27, 2010, 17:02:04 »

 Welcome
радвам се ,че темичката ни се пълни!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: август 27, 2010, 17:09:34 »

Мила Армани,знаеш от кога те чакам да се разпишеш сред нас!
Добре дошла и от мен,само хубави емоции да споделяш в тази хубава тема!

Драсни ми някой ред,когато можеш,че се затъжих за тебе!

Еленче,моат АГ е твърдо против приемането на витамини под формата на таблетки и аз за сега се съгласявам с него и се придържам към съветите му.Според стоматолога ми,дошло й е времето на пломбичката и не е задължително да е свързано с бременността.

Като ви слушам проблемите със пишкането,чак се чудя дали съм наред-посещавам "малката стая",толкова често,колкото и преди.Въпреки,че пия повече течности.
Имам си проблеми с бъбреците и май ще трябва да се консултирам с док crazy
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: август 27, 2010, 17:22:11 »

Аз се повтарям, но ако някой тепърва трябва да почва витамини, попитайте гинеколога си за Мамавит. Това е хранителна добавка, но съдържа всички жизненоважни вещества и витамини, + същата доза фолиева киселина, която се препоръчва по време на бременността. Тоест с Мамавит си приемате и ФК . Аз лично съм по-спокойна с тази хранителна добавка, защото и без това си мисля, че калцията ми не е достатъчен, съдейки по ноктите си...
А, да, канех се да пусна една статийка с проф. Кременски (този човек е не само светило, а и човек с главно Ч), относно приема на ФК. За инфо просто:

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=199993

Това е нещо ново, но пък е на добро smile

Армани, добре си дошла, разбира се! give_rose Безпроблемна и спокойна бременност ти желая!  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #116 -: август 27, 2010, 17:44:15 »

Като ви слушам проблемите със пишкането,чак се чудя дали съм наред-посещавам "малката стая",толкова често,колкото и преди.Въпреки,че пия повече течности.
Имам си проблеми с бъбреците и май ще трябва да се консултирам с док crazy

Още ти е рано. В 11-та седмица матката е колкото грейпфрут и не притиска силно мехура. Ама след месец ще видиш blum
« Последна редакция: август 27, 2010, 18:36:05 от inaxastra » Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #117 -: август 27, 2010, 17:50:24 »

Inaxastra, Miri, dodo23, sunray благодаря за топлото посрещане!
Ами да взема и аз да дам малко отчет както си му е реда  smile Като цяло досега нямам оплаквания, не съм имала гадене или повръщане, само повечко си поспивам и се присъединявам към вашите оплаквания от честите посещения до WC blum
Записах се на ЖК преди 2 седмици и си направих изследвания за Васерман, ХИВ и още нещо беше  crazy май австралийски антиген беше..
На преглед съм пак след 10 септември, тогава сигурно ще ми пуснат и изследвания за кръвна група и други..
Оплаквам се само от ниско кръвно и ще питам лекаря какво може да се направи по въпроса. Аз пия фолиева киселина още преди да забременея , но сега вече допълнително пия и ето това: http://www.hipp.bg/?p=products&c=17&id=7
Понеже съм анемична и имам нужда от повечко желязо  smile
Ще гледам да се разписвам често в темичката, хубаво е да се споделят и хубавите и лошите моменти..
Лека вечер, целувки на коремчетата ( аз още нямам такова  blum )
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 27, 2010, 18:58:03 »

И аз съм с ниско кръвно - повечко течности пийвай good Но доки ще ти каже най-добре.
А за сънливосттта - божеее, аз тогава бях на работа и беше мноого трудно. Ходех до тоалетната да затворя очи за минута blush Но сега съм кукуряк и вечер стоя до 2-3 през нощта blum Отминава, ще видиш. Важното е че нямаш гадене и повръщане Wink
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #119 -: август 27, 2010, 19:39:02 »

Привет пак от мен!
Добре дошла Армани,
дано по-честичко си при нас и все за хубави да ни пишеш.
sunray сигурно си права, но аз взимам О" мами- мултивитамини за бременни
[url=http://www.stingpharma.com/info.html  като доки се съгласи и аз самата имам нужда. По принцип имам язва и съм с нисък хемоглобин, несъм имала стойност по-висока от 120, при влизането ми в болницата очетоха 139...сама прецени за какво говоря. Изследването го направих пак, че се втрещих при съобщаването на визитацията, за мен беше нещо ново и невярвах на ушите си. Не натрапвам мнението си на нокой, просто с тях аз се чувствам добре и на бебчо също.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines