Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 09:32:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118449 пъти)
 
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: август 24, 2010, 23:24:33 »

Здравейте мамчета  smile
Следя си ви редовно защото темичката ми е на сърце - аз съм от таз годишните февруарски мами.Влизам само да ви пророчета какви ги вършите, разглеждам много сладки снимки на дрешки и така smile.Желая на всяка една от вас да имат леко раждане и прекрасни бебоци  give_rose
Обръщам се към sunray - мила,сега това което ще ти напиша едва ли би те успокоило като знам аз как бях, но дано поне малко съм ти била полезна.
Аз правех БХС 14-15 седмица.Излязох с рискови резултати 1:178 от него ден както ми беше спокойна бремеността до края я изкарах на тръни.Моята лекарка ме препрати в София в Майчин дон при д-р Мазнейкова,но малко преди това може би доста незнам тя беше нашумяла по Тв със смъртния случай на една майка (няма да навлизам с подробности)но аз отказах да отида при нея.От тук и от други форуми разбрах за д-р Марков и си запазих час при него, но тъй като има доста хора при него се наложи да чакам 3 седмици докато ме приеме.Тогава бях вече в 19 г.с.На прегледа той не потвърди че има аномалии но не ги и отрече.За да бъда по сигурна ме препрати на амниоцинтоза но тъй като вече и там бях в рискова се наложи да избирам - дали да рискувам или да "седя и чакам" както той го каза.
Аз съм от Сливен, каза ми да си помисля някой друг ден и да му се обадя, през целия път рев и сополи и незнаех кое е най-правилното решение за мен и моето бебе.Единственото хубаво нещо което ми каза е че ще си имаме момиченце.Каза ми също че от това което вижда и е чел не дава 100 % гаранция че на плода му има нещо.Там правех при него и ФМ.От много размисли се отказах от амниоцинтозата защото вече бях в 20 г.с..Не ме питай как съм изкарала остатъка от бремеността си smile.Тук във форума има едно момиче Криси - Kiksi , тя също беше минала по тоя път но не за синдрома имаше други проблеми но слава Богу си има прекрасна и здрава дъщеричка, която другия месец ще прави 1 годинка.С нея доста си писахме за тия генетични заболявания и ми спомена за един случай, когато тя е лежала в болницата в София е имало момиче което е било 7-8 месец и тогава и откриват че детето е с генетични заболявания, а преди това е правела всякакви изследвания.Малко се отплеснах за което моля да ме извините smile
След прегледа си в София намерих една лекарка в Ст.Загора, отидох при нея тя ми направи втората ФМ и ми обесни че за тоя синдром гледат нухиалната гънка и ако тя е над 3мм наистина има някакво заболяване а нашата беше 1,82 мм.Това ми донесе някаква надежда че има шанс да сме добре и видях както се казва светлина в тунела.Успокои ме малко.След тоя преглед ходех още 3 пъти при нея и последния беше 1 месец преди да родя, като всеки преглед аз питах за тая нухиална гънка и тя отричаше за Синдром на Даун.
На 27.02. родих най-прекрасно бебе живо и здраво без никакви заболявания, дори и жълтеница нямаше  tease.Веднага след като я чух да проплаче аз попитах детската лекарка дали и има нещо и от отговора който получих "спокойно дъщеричката ти е здрава без никакви заболявания" се разплаках, защото месеците които ги изкарах в напрежение и притеснение ми бяха дошли в повече.
Сега Дай Боже да имам второ детенце никога не бих се подложела на това изследване,защото както ти писах по нагоре за случая с Кикси, дори и да направим амниоцинтоза пак не е гаранция.Това момиче при положение че я правела в по-ранен етап е излязло че и няма нищо в 8 месец и казват " Да има заболяване плода".
Доста дълго стана, но исках поне малко да те успокоя и дано съм успяла.Не се притеснявай всичко ще мине нормално и ще си гушкаш едно здраво бебче.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: август 25, 2010, 09:14:33 »

момичета, привет
sunray  gu6 всичко ще бъде наред!!!

Аз влизам да се отчета, вчера бебо беше особенно активен, чак се чудех колко много го усещам.
Започна да ме ритка от обяд и спря чак вечерта. Виждах как коремчето ми мъничко подскача  girl_haha чак и таткото усети движенията му/и  blush незнам...  Беше толкова сладко  LOVING моето малко сърчице голямо ритане му удари, голямо нещо  girl_in_love Днес е по- кротко положението ххиихихи да видим.
Ееех още малко и на фетална отиваме  yahoo
Ами това е от нас за сега. Сънрай, прегръщам те и спокойно!!!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #77 -: август 25, 2010, 09:49:36 »

Блазе ви, че и таткото усеща  yahoo

И ние сме много активни, но отвьн още не се напипва и на Фабио му е много мьчно  sad Вьпреки, че както му каза една приятелка: "Не се коси, после 20 години ще я гледаш всеки ден, дори и да не искаш, така, че..."  sarcastic

Утре сьм на ЖК и ще питам за курсовете за подготовка за раждането. Нямам тьрпение да почнат  Eeager Eeager Eeager

Иначе оплетох една жилетчица за бебинята, днеска я довьршвам и се мятам на терличките  girl_in_love

Да ви се похваля, че една седмица успях да дьржа диетата без прегрешения. Заслабнах кило и половина и сьм много доволна  danceg

Това е от нас. Цункам всички пупи  kiss2
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: август 25, 2010, 10:19:55 »

Ина, ще го усети, аз даже нали ти казвам, чак се учудих че толкова ясно се усеща... Но се усети, и при вас ще дойде, няма къде да ходи.
Мислили ли сте за име на беба? Аз предчуствам, че ще е момче...  pardon всеки ми го казва...


"Не се коси, после 20 години ще я гледаш всеки ден, дори и да не искаш, така, че..."   sarcastic sarcastic хахахах добре го е казала...

Гушкам ви и аз по пупите.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: август 25, 2010, 12:25:49 »

sunray, стискам палци всичко да е само грешен резултат. Горе главата и всичко ще е наред!
♥Сиси♥Петрова♥, не мога да повярвам  Girl_hide. Всичко при теб се развива много бързо и сполочливо. Все едно ни водиш е месец напред. Браво на вас!!  Yes
inaxastra, и моя съпруг се чуства доста зле като не може да го усети още. Като легнем вече и аз му казвам, че бебео мърда и той веднага слага ръката там, но накрая нищооо.
 
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #80 -: август 25, 2010, 12:29:53 »

И ние точно така. Вечер като си легна е много активно, но за него-дрьжки  pardon

Аз да ви кажа в петьк сьм на сьрдечна ехография. От малка имам шум на сьрцето и ми я бяха предписали, но чаках да напредна малко с бременността. В последно време все сьм с тахикардия. Сигиурно си е нормално, защото се увеличава крьвта и сьрцето трябва да изпомпва повече. Ще видим в петьк какво ще кажат   Girl_hide
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: август 25, 2010, 14:18:38 »

Ина този шум в сърцето се изрства. крис е имал като дете, но сега няма никакви сърдечни проблеми. Ще видиш ,че всичко е наред. Иначе чета, че задъхванията са нормални , вече не помня какво ги предизвиква  pardon .
Е това да усещаш бебто е адски вълнуващо  yahoo
Аз снощи пак се стресирах малко, ще взема да спра да чета тази книга за бремнни. Според нея, ако не нададеш достатъчно килограмиможеда предизвика преждевременно раждане т.е. преди 37 г.с. Ами аз вече съм средата на 4 месец и не съм наддала нищо, дано поне до понеделник , когато ми е ЖК да има някаква промяна. Ей понякога имам чувството, чепрекалено много информация не е много хубаво.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 25, 2010, 14:46:48 »

Ина този шум в сърцето се изрства. крис е имал като дете, но сега няма никакви сърдечни проблеми. Ще видиш ,че всичко е наред. Иначе чета, че задъхванията са нормални , вече не помня какво ги предизвиква  pardon .
Е това да усещаш бебто е адски вълнуващо  yahoo
Аз снощи пак се стресирах малко, ще взема да спра да чета тази книга за бремнни. Според нея, ако не нададеш достатъчно килограмиможеда предизвика преждевременно раждане т.е. преди 37 г.с. Ами аз вече съм средата на 4 месец и не съм наддала нищо, дано поне до понеделник , когато ми е ЖК да има някаква промяна. Ей понякога имам чувството, чепрекалено много информация не е много хубаво.
Чувала ли си това,че не трябва да се къпеш с топла вода,защото топлото предизвиква контракции...
Или това,че ако прескочиш навит маркуч,ще се увие пъпната връв около врата на бебето...
Не си пълни главата с излишни тревоги!Аз от началото на бременността съм близо 4кг назад.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #83 -: август 25, 2010, 14:48:53 »

Абе глупости !! Ти само се шашакш от нищо  beating Я се стегни, че докрая на бременността ще полудееш ако продьлжаваш така.

Иначе аз шума си го имам. За сьжаление не го израстнах, затова ми предписаха ехография, заради бременността. Ма не пречи по никакьв начин де. Само там някаква си клапа не се затваря добре. По принцип трябва да се преглеждам през 4 години и сега се пада точно година за преглед  Wink

Ти усещаш ли вече пьлзене в корема?  Eeager

Додо,  goodpost
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: август 25, 2010, 15:04:40 »

между другото аз от майка ми знам, че бременната жена не било хубаво да се къпе с вряла вода. И аз да ви кажа си го спазвам. Преди с толкова топла вода се къпех, че не се дишаше в банята и кожата ми беше като след плаж. Сега го избягвам. Не ме мислете за  crazy

*mum to be* плюй ни  smile растем бързо като гъбка хихихи
и вие напредвате, много ви се радвам на всички. Гушкам ви по пупите.
А между другото тва за суеверията... не ги мислете много много. Ще си родите здрави прави деца. Недейте се затормозявайте излишно...

Ина нали не прекаляваш с топлата вода в банята. Тя също влияе на сърцето.
Активен
elisa_123
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #85 -: август 25, 2010, 15:50:59 »

Здравейте, моми4ета,

виждам, 4е пове4ето от вас са добре като изключим нормалните неразположения на бременността. Sunray,надявам се резултатите от изследванията да са собри и да се поуспокоиш. Ние преди два дни си видяхме бебешока, който е станал цели 12 мм и чухме сърчицето. Док каза, че всичко се развива перфектно. След 4 седмици съм на БХС и две седмици по-късно на серклаж. Дотогава ще ми е притеснено, но се надявам след това да сме по-спокойни. Официално термина ми е 8 април и май май ще трябва да напусна тази темичка и да се запиша в следващата от4етна, която е все още доста пуста sad(
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: август 25, 2010, 16:00:32 »

Това за маркуча не го знаех  laugh .  Иначе си се къпя с топла вода, но не влизам в джакузи след плуване. Иначе за килограмите не съм чела за суеверия, ами го пише в книга за бременни и аз тотално с еобърках. Моя лекар ми вика, че съм добре да не се притеснявам, те ми разправят друго, при това е една от най-продаваните книги тук "What to expect when you are expecting" . IВечерно време като си легна има едни странни усещания в корема, които не с аболка просто като гаделичкане , все едно нещо лази, може да е бебето.Иначе съм започнала да заформям шкембе , трябва да накарам племеницата ми да ме снима и да пусна в съответната тема
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #87 -: август 25, 2010, 16:03:33 »

Ина нали не прекаляваш с топлата вода в банята. Тя също влияе на сърцето.

 funnytooth funnytooth funnytooth
Тцьк. Старая се хладка да я праскам  good

Иначе дали топлата вода е свьрзана с контракции или не, не знам. Но тя наистина не е препорьчителна по време на бременност (твьрде топлата разбира се, никой не е казал душовете да са ледени), както и взимането на вана, защото и без друго крьвообращението е затруднено, а от нея се разширяват периферните крьвоносни сьдове и още повече се затруднява врьщането на крьв кьм сьрцето.

ПП. От три дни плета жилетка на бебата. Сега я довьрших и видях, че плетката ми не е сьщата като на картинката  ANGRY Така е самоука му кьорава работа...  bqsnasym

Мири, бебето е, да  girl_in_love girl_in_love girl_in_love Точно както го описваш се усеща  heart
Чакам снимката  danceg danceg danceg
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #88 -: август 25, 2010, 16:44:53 »

 funnytooth funnytooth funnytooth Момичета искренно се забавлявам с Вас!
Никой да не се тревожи, всичко ще е наред с бебчетата...аз спирам всякакви книги и утре на консултацията ще откажа на доки да правя БХС. Мири и аз от толкова четене, най-много някоя буква да ни изпапка с бебо  laugh
Аз такава пупа имам, че незнам накрая как ще съм..вчера се снимах, но ме е срам blush толкова е голяма.
На килограми още нищо, но на коремче какво става girl_impossible
От коя седмица започнахте да усещате бебо да мърда, че на мен от няколко дена ми е странно и хем ме гъделичка, хем ми е некомфортно нещо!? mda
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: август 26, 2010, 09:00:08 »

Инааа що ми се смееш  blum
Не трябва да са ледени душовете, но пък и не врели  girl_impossible
Еленче какво викаш за корема???? Я иди в темата нашите коремчета и сутиенчета да видиш моя  girl_haha
Мен хората ми викат: ""Абе момиче, ти да не чакаш близнаци"  shok
Ама си ми е сладка пупата  LOVING
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines