Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 07:22:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118361 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #60 -: август 23, 2010, 22:20:19 »

Да си бременен в Бьлгария изглежда егати сложната работа  crazy

Аз БХС вьобще не сьм правила. Хем сьм на 34 (рискьт за Даун се увеличава с вьзрастта на майката). Тук вьобще не е задьлжително. Предлагат ти го, аз като казах, че се отказвам даже ме поздравиха.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: август 23, 2010, 23:35:37 »

Ин, няма сила на света, която да накара една бъдеща майка да прави БХС, ако е достатъчно добре информирана, че НЕ Е ДЛЪЖНА да го прави. В Бг в последната половин - една година се обсъждаха точно тези генетични изследвания и имаше идея да станат задължителни, да се поемат от касата и прочие. Не съм убедена, но мисля, че така и не го приеха. Нормално, как така ще ме задължат да прав генетични тестове. Да не говорим пък за БХС, дето е такава стъкмистика, че нямам думи. Интересно как, ако направиш теста 3 месеца преди да съм навършила 35 години, рискът ми ще дойде в норма, а видиш ли САМО три месеца по-късно  вече ще съм в ужасно опасната рискова група, и детето ми ще има вероятност да е увредено.
Със сигурност има неща, които не са ми ясни, и със сигурност звуча като лаик за по-компетентните по темата от мен.
Но да не правя това изследване мен ме спря точно това - че е прогноза, а не резултат. И специално за Даун на ранната фетална също се прави скрининг на органите, нали ?!?
З
а колко генетични болести се прави прогназата при БХС, някой знае ли ?!?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: август 24, 2010, 04:22:39 »

Ина , точно , защото само е прогноза , според мен е излишен, лично съм била свидетел на няколко случаи , в които БХС им излиза в много голям риск за Даун /Едуард, а след ФМ или амниоцентеза всичко е ок. Аз лично няма да правя никакви генетични излседвания, какво е писано -това е .

Аз имам един фъпрос, случвало ли ви се е , при рязко ставане от стол да получите срязваща болка и тя да отшуми веднага. Тук в рамките на 4 дни ми се случи два пъти. Като първия път даже имах болка много ниско от ляво  наподобяваща менструална болка. Звънях на лекаря и той  ми каза ,че всичко е ок и да пия повече течности, даже не сметна за необходимо да отида до кабинета му и д аме прегледа. Ама аз малко се поуплаших. Това естествено стана непосредствено след грипа, та може и да е от това. Иначе аз оздравях и днес направих един шопинг, ще показвам в съответната темичка. Целувки от мен !
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #63 -: август 24, 2010, 07:06:50 »

Miri, не се притеснявай , при мен също се получава така...особенно като стана рязко ме пробожда долу ниското. Даже вчера изведнъж ме заболя горе ляво под реброто, ако не се лъжа е диафрагмата, но не е чак толкова силно...
Момичета незнам за вас, но като гледам в една друга темичка " Нашите коремчета и сутиенчета", повечето мами са с малки коремчета, а при мен в 14г.с ми изглежда като тяхните 25г.с. На килограми несъм качила въобще, но на коремче много бъзо пораствам и направо се плаша sad
Имам и друго притеснение при мен в много ранен етап още във втория месец, започна много силно да ме боли таза, а уж бебо още не расте толкова...даже отвреме на време и неосъзнато влачех левия крак. При посещение при доки ми каза, че за болката време няма, при мен отшумяха, но от няколко дни пак ме тормозят crazy, на някой да му се случва същото?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: август 24, 2010, 07:43:22 »

Elen4e13  аз ги имам същитет болки - в таза и левия крак(бедро). При мен започнаха май още в 9-10 седмица , вече не помня, толкова съм им свикнала smile Просто тялото се променя и прави място за бебето да може да се намести добре. Не се притеснявай, той докторът е прав - за болката време няма.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: август 24, 2010, 08:13:29 »

Мири и аз съм чувствала болка като тази,която описваш.Много силна и много бързо отшумява.Създадох си навик да не се изправям рязко и все по-рядко ми се случва да боли.

Елен4е-и мен ме боли таза.Всяка вечер трудно си намирам удобна позиция за сън-по гръб боли най-много.
Вчера като споделих със свекърва ми за тези болки,тя изрази мнение,че това е проблем и не е нормално във 2-3месец таза да се разширява. Oh my ...
Аз не съм съгласна с това нейно твърдение:бебо е наистина още малък-около 5см,но нали има околоплодни води,плацента...
Нормално ли би било таза да се разшири за една нощ или един месец?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #66 -: август 24, 2010, 09:16:37 »

Тазьт започва да се разширява веднага след оплождането, мноооого бавно и мноооого по малко. Нали ако стане рязко ще умрем от болка. За цялата бременност се разширява с няколко мм, но това е достатьчно да преидизвика разни болки и болежки.

Аз вече толкова ги имам с различна сила и естество, че според мен трябва да се примирим с тази мисьл, че докрая така ще е  pardon

За себе си сьм решила, че единствено ще се плаша и тьрся лекар ако почна да кьрвя. Иначе болките си ги нося  girl_haha Те не са изтрьпвания (както беше писала Жужи в другата тема), те не са пробождания, те не са слаби, но постоянни. Цяла колекция си имам  girl_wink
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: август 24, 2010, 11:41:31 »

 inaxastra, напълно съм съгласна с теб. И аз съм решила само тогава да отида на лекар, защото другите болежки трябва да си ги минем с лекар или не. Дано обаче, да не се налага такъв!
  Miri, радвам се че си добре.На такива болки недей да обръщаш много внимание, че до края ще се побъркаш, ще има много такива. Както каза dodo23, наложиси да ставаш по бавно.
 dodo23, единственото което мога да ти кажа е: "стой далече от такива мнения, като на свекърва ти". На моята свекърва като й казах, че искам да ми направят изследване за Синдрома на Даун и тя каза:"ама как така, значи мислиш че има нещо, да не е някой болен от вашия род ...." и тем подобни. Беше ми нужно доста време и нерви, за да я убедя че никой няма болен, а просто за всеки случай.
 elen4e13, мен таза започна да ме боли още в самото начало. Още преди да видя двете чертички и си мислех, че съм много уморена или че не съм спала добре (удобно), но после всичко си дойде на мястото. С течение на времето тези болки мисля, че отшумяват. Т.е. боли, но някак си не обръщаш внимани, може би свикваш с тях, защото болките са по - тихи но постоянни.
 Масля, че не всичко е розово по време на бременността  ROFL. Но за сметка на това, всички болежки са "сладки".
 Да ви кажа, че засега най - гадното нещо ми се вижда мазането с кремовете. Защото всички са едни тежки и мазни и въобще не се чуствам комфортно след това  pardon. А и това, че всички дрешки са ми умалели вече, а аз тъкмо си бях подминила гардероба  tease.
 give_rose
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #68 -: август 24, 2010, 14:29:42 »

Здравейте майчета,

Добре дошла на новата мама smile
Мири, видях че си напред с покупките за бебо Bravo> Много хубаво, че оздравя.
Додо, радвам се, чв всичко е наред след прегледа при вас.
На мен също не са ми мерили кръвното и коремчето нито веднъж. Само ми записаха килогамите днес. Свалилиа  съм 1 кг от последния път crazy, когато се мерих на 18 юли..Днес показа 56кг!!!  На тези кг не съм била от ученичка. Зимата бях завидните 63кг- като се премерих ми прималя  shok. Нормално за мен е 58-60 кг.
Направих си повторно изследване на стерилна урина. Резултатът не отчита клибсиела.. Докторът от Медицинска академия е казал, че е по- малко от 10 на 4-та степен, което е нищожно количество, но все пак го е отчел като резултат. Явно при изследването тук изобщо не го отразяват.
Аз съм отпуска и съм много доволна , че не се мъча по цял ден в офиса.
Хубав ден мамчета give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: август 24, 2010, 16:03:42 »

Момичета, мислех да не пиша за това, но все пак...нали уж като сподели човек, му олеквало...
Резултатите ми от БХС са кофти, поради което гинекологът ми ме насочи към амниоцентеза. Той самият доста се учуди на тези стойности, защото на ехо-то (а той по принцип има много прецизна апаратура и е от най-добрите в града) не се видя нищо съмнително. Възрастта ми също не е рискова, под 30 съм. Но ето на, посъветва ме да направим амнио в Майчин Дом София. Свърза се с доц. Димитрова, при която иска да я направя, а доколкото прочетох от форума на Нац. генетична лаборатория, тя е от тримата най-добри оператори на амнио. Днес или утре ще се обадя да си запиша час за процедурата, защото сега съм в 15 г.с., а оптималното време за нея е 17-18 г.с. Прехвърлях факти, мислихме - нито имаме фамилна обремененост, нито съм пушила някога (камо ли през бременността). Знам че БХС е тоерия на вероятностите, но видиш ли резултатите кошмарът изниква пред очите ти. Затова, дано септември има с какво да се похваля Clover.

Иначе ПКК, урина - всичко останало ми е тип топ.

До скоро!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #70 -: август 24, 2010, 16:10:09 »

Най-вече не се шашкай!! На БХС често се случва да покаже висок риск, който след това се опровергава от допьлнителните изследвания. Аз сьм абсолютно убедена, че бебето ви е ОК. Сьжалявам, че ще правиш амниоцентеза  Friend

Мисли само позитино и бьди убедена в положителния изход на нещата !!! За бебето това е от пьрвостепенно значение !
 Clover Clover Clover

ПП. Добре направи, че сподели, Ние сме тук, за да се подкрепяме.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #71 -: август 24, 2010, 16:19:02 »

Sunray  не се притеснявай, момичетата казаха най- точно, че това е прогноза не резултат, едва ли има нещо тревожно. При частния лекар при, който ходих каза за тези изследвания, че се случва да са лоши, но в крайна сметка се раждат напълно здрави бебета. Даже се чудя дали да се подлагам изобщо на това и имам чувството, че лекарите си правят бизнес  за сметка на притесненията на майките. В чужбина може и да ги правят добре, ама за тук съм скептик. Жалко, че само ще минеш през този ад и изследването, но мисля че ще излезе фалшива тревога, както в немалко от случаите.
Пиши да кажеш как е минало, а пък аз ще стискам палци всичко да е ОК.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: август 24, 2010, 16:33:48 »

Прави сте за спокойствието и вече сякаш се освестих, но в петък...беше ужасно. Трудно се асимилира нещо подобно, па макар и да знам що за "достоверност" има този БХС. Иначе, аз съм твърдо за всички изследвания, които напредналата вече медицина може да предложи, но не и да бъдат извършвани от неакредитирани лаборатории. Защото за жалост се оказа, че само Майчин Дом София и Варна са лицензирани за това изследване. Е, ако в другите градове винаги изпращат кръвта именно в тези две заведения, ок, но не и в нашия случай в Стара Загора, където кръвта се изпращала в Пловдив.
Както и да е, вече станалото станало.
Мен за амнио-то не ме е страх. В смисъл, че съм мъжко момиче и каквото трябва ще го направя. Само чакането след това...Но и аз мисля, че всичко ще е нормално smile Рискът от процедурата е 0.5 - 1% в Майчин Дом София, като такъв е риска дори и за бременност без направено амнио. Това ми написа началника на генетичната лаборатория в София. Така че с рогата напред.
« Последна редакция: август 24, 2010, 16:35:49 от sunray » Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #73 -: август 24, 2010, 19:20:11 »

Мила, не се притеснявай. Както знаеш БХС-то е прогноза, не диагноза. В огромен процент от случаите амниоцентезата показва, че всичко е наред. Моя позната мина през процедурата.Опасно е и да вървиш по улицата. Няма да мислиш за вероятности. Явно пътят към майчинството е трънлив. Всичко,ще е наред с вашето сладко бебче.
Целувам те и всички сме с теб give_rose
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: август 24, 2010, 21:21:55 »

На моя приятелка и бяха казали, че резултатите от БХС са доста зле, но тя не се подложи на амнио, а отиде на фетална морфология. От там и казаха ,че всичко е ок. И така наесен тя роди едно красиво момченце, което сега ще стане на 3 годинки. Не се притеснявай, ще видиш, че всичко ще бъде наред.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines