Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 13:09:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118580 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #45 -: август 23, 2010, 10:06:12 »

Честито и добре дошла !!!
 give_rose give_rose give_rose

Пиши на лични на Данитка, да те добави на пьрва страница  good

Надявам се да пишеш по-често, за да се опознаем  Wink
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: август 23, 2010, 10:32:53 »

elen4e13 Welcome.
Добре дошла в отбора на коремчетата  yahoo. Желая ти лека и щастлива бременност.  Wink

Аз не мога с нищо ново да се похваля  sad

Хубав ден!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 23, 2010, 10:52:21 »

Привет коремчета,
Аз да кажа за моето, тази сутрин от толкова хвалене, че вече не повръщам, детето реши да ме изненада, ставайки и  bad . Ама какво да правя...  pardon и сега си хапнахме стабилно.
Вчера бяхме особенно активни.
Момичета аз да ви споделя, напоследък майките, приятелките, лекарките ме питат дали не съм с близнаци. Като им кажа- неее с едно съм, те ме питат- сигурна ли си  shok  girl_haha
Еленче, честито мила. А как сте сигурни че е момиче... смисъл някакви изследвания ли си прави, че на мен все ми казват, рано ти е за пола, рано ти е за тоновете, та се чудя, кога ли ще ми е време  pardon
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #48 -: август 23, 2010, 12:05:38 »

Благодаря на всички за топлото посрещане! smile
Та ей ме на пак мен...
Сиси Петрова наложи ни се да отидем на по-добър ехограф, тъи като в 11г.с. вече трябва да се правят изследвания за аномалии на сърцето, синдром на Даун и т.н, пък и все още нямах фаворит гинеколог.
 Затова по препоръка на наша близка направихме две частни консултации в 7 и 11 г.с. на 3D, като този гинеколог както на нея така и на други мами е категоричен  в пола още в 4 месец и засега не е грешал.
Та по време на изледването така поразмърда бебчо,че  успя да го хване без да слага ръчички или да има пъпна връв между крачетата и беше непоколебим в пола, но каза че за следващия път си запазва 1%.
Незнам мами, но аз вече избрах гинеколог и сега на 26 ми предстоят изследвания, непризнава изследванията за Даун от ехографа и ще ми го направят с венозна кръв, както и някакви генетични....някои да има информация за тях. Извинявам се за невежеството, но съм с първа бременност.Информацията в интернет е доста противоречива с тази на гинеколозите, поне с такова впечатление останах!?
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 23, 2010, 13:00:21 »

Еленче, взимат ти само кръв, за изследванията на Даун. Нищо повече.
Внимавай с инфото из нета, понякога е доста противоречива... по- добре си питай тук, момичетата винаги ще имат с какво да помогнат- изпитано  good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 23, 2010, 16:24:33 »

Еленче,добре дошла сред нас! give_rose

Днес се записах на ЖК!
Назначиха ми няколко изследвания.Видях част от резултатите-всичко е в норма и вече си знам кр.група.
Видяхме и бебока на ехограф-пак беше доста активен-размахва крака и ръце и според акушерката дори си лапа пръстчето.
Теглиха ме и ми мериха таза с едно много странно нещо.Размерите на бебо са се удвоили,сърдечната дейност е ритмична,акушерката каза,че вижда ясно бъбреците,гръбначния стълб.
Поисках си снимка,но за мой късмет свърши лентата и не можаха да ми дадът.За сметка на това обаче пуснаха половинката да се порадва на това,което се вижда на монитора.И той грее цял ден! danceg

Реших да си посетя стоматолога,тъй като си мисля,че счупих една пломба!
Той поиска становище от АГ дали може да прилага някакви лекарства и тук се забърках в голям филм.
АГ-то ми е в отпуск до понеделник,а след петък стоматолога ще отсъства близо 2 месеца.
Сега се надявам акушерката да може да даде становище или док да се съгласи на устна договорка с АГ-то.
Купона няма край.... Wink
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 23, 2010, 16:41:28 »

Додо, какви хубави новинки само  Bravo
На мен още не са ми мерили таза, нито кръвно, нито килограми  shok абе чудя се и се мая кога ли ще го направят.
Успех с стоматолога, аз зъбите съм си ги оставила за февруари месец.
Май не съм ви споделила, купихме Албум- дневник на моето БЕБЕ- така се казва. Много е красив и от другата седмица сядам да попълвам.
Нямам търпение момичета, страшно се вълнувам за 1.09 ще ходим на фетална и направо нямам търпение  yahoo Girl_hide
Извинявайте за дългия пост... спирам  girl_wink
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #52 -: август 23, 2010, 16:46:36 »

Радвам се за всички ви и за новите попълнениа най вече  danceg В Канада правят 2 основни прегледа 12 и 20 г.с. като в 20 казват пола със сигурност Успех на всички ви на мен не ми остава много
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 23, 2010, 16:59:57 »

Сиси,не се притеснявай,че не са теглили и мерили.
Вижда се,че всеки АГ има свой стил на работа.
Вчера като казах на моя позната,че днес се записвам на ЖК,тя възкликна"Ама как толкова рано"(11г.с.).
Спестих й това,че док искаше да ме запише в 9г.с.
За зъбчето много ме е яд-преди да спра приема на ОК ходих на зъболекар-чистих зъбен камък,операция претърпях и всичко си ми беше наред.И сега изведнъж...

Еленче,видях,че питаш за изследванията-доколкото хващам моите днес не са генетични...
Имах изследване за ХИВ и Сифилис,пълна кръвна картина,от урината-седимент,белтък,билирубин.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #54 -: август 23, 2010, 17:37:11 »

Dodo23 на мен ми направиха в болницата пълна кръвна картина и с епикризата, като излязох и доки каза цитонамазка, генетични (каквото и да значи) и задължително венозна за Даун. Въпреки, че от моя приятелка знам, че точно за Даун се прави преди влизане в 3 месец и евентуално се повтаря от 17до 20г.с.. Били се правили само в Майчин дом и е присъствала, когато една от сестрите е върнала пациентка дошла след третия месец.Пък моя доки АГ ми каза, че и при нас ставали...та луда работа така ни объркват с цел да грабят от здравната каса, че нямам думи beating
« Последна редакция: август 23, 2010, 17:39:12 от elen4e13 » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 23, 2010, 18:41:58 »

Ако това може да даде ориентир-за всички изследвания днес ми взеха венозна кръв!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 23, 2010, 18:55:21 »

Еленче, изследванията за генетични и хромозомни аномалии (вкл. синдром на Даун, синдром на Едуардс и др.) се правят посредством взимане на венозна кръв, непосредствено след ехографски преглед good Това изследване е всъщност биохимичен скрийнинг и бива ранен (11-13 г.с.) и късен (мисля 18-20 г.с....). Накратко наричан БХС. Това е изследване, базирано на теория на вероятностите, защото не диагностицира, а предполага, въз основа на база генетичен материал. Със сигурност са две акредитираните лаборатории за БХС в България - Майчин дом София (виж сайта на националната генетична лаборатория good - там има ужасно подробна информация за тези неща, както и форум) и Майчин дом Варна. Към този момент поне от националната лаборатория не съобщават в сайта си за други акредитирани такива.
Има промеждутък от няколко дни между 13 седмица + и 14 седмица +, когато дори в Националната генетична лаборатория не правят БХС, поради непълната му информативност (ако въобще може да се говори за такава при скрийнинга nea ).
Успех! smile

Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 23, 2010, 19:17:37 »

 Тук в Англия късното изследване за Синдрома на Даун се прави между 20-та и 22-та седмица.  shok Незнам защо е тази разлика в седмиците  crazy. На мен лично, ще ми правят такова изследване в 21 седмица.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #58 -: август 23, 2010, 19:53:06 »

Благодаря ти sunray!
Именно за това говора, аз като отида на 26 съм точно 14+, как ще изследват те си знаят пък и тук при нас. Затова споменах по-рано, че е голяма обърквация crazy, станах луда първо докато съобща на работодателя и си набавя всички документи, пък и сега с тези глупости.... Само бебчо да е добре, незнаех че на мамите им се струпват толкова нерви, вместо да са спокойни sad Затова и толкова време бяхме на частни прегледи, явно нямаме късмет с АГ доки   angry
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 23, 2010, 21:12:16 »

Не знам, но ето сайта на лабораторията. Като кликнете на поръчка на БХС, ще видите двата вида от кога до кога се правят - ранния и късния.

http://lmpbg.org/
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines