Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 01:50:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118270 пъти)
 
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: септември 27, 2010, 18:16:14 »

Момичета и аз днес доста се посмях. Бебка беше доста активна, докато си лежах и гледах как коремчето  ми се подува от едната срана. И после едно гъделичкане неопесуемо чувство.   yahoo
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: септември 27, 2010, 18:33:17 »

Мацки,включвам се и аз сред вас!
Албенчик,радвам се да те "видя" и да разбера,че отсъствието ти се е дължало на приятни занимания с любими хора. smile
За Кокиче,ще си позволя да кажа,че е добре и около нея всичко е наред,но се занимава с ремонтни работи и й остава по-малко време за форума.
За яденето да си кажа,че ако трябваше да ям само,когато съм гладна,да съм умряла вече-минимален е апетита ми и сама си налагам режим от поне 3 хранения и поне един плод на ден.Хареса ми изречението на акушерката ми "Важно е не количеството,а да е разнообразна храната!"
В 16г.с. съм свалила 5 кг от началото на бременността и сега съм доволна,че застопорих и не мърдам.
Сънрай,при теб явно нещата се случват по-късно(ама това според мен не значи,че е лошо smile ),аз въпреки свалените кг,взех да заформям коремче.Ще се щракна да ви се покажа тези дни!
Да си призная и че усещам бебока от няколко дни-самото чувство е много различно от всичко изпитано до сега и е трудно сравнимо!Първото,което усетих беше подобно на ощипване,но днес бих го сравнила с плуваща рибка.
Чудно ми е как на Сиси е толкова активна бебката-четох,че режима на бебето е подобен на този на новороденото(18 часа сън на денонощия),ама реално аз и на сън се въртя и ритам girl_wink
Мамче,успокои ме,че не съм само аз за кола-маска! blum
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: септември 27, 2010, 19:02:45 »

dodo23,и аз съм така,нямам никакъв апетит и се насилвам с яденето...странна работа pardon
Пак също като тебе съм свалила 5-6 кг от началото,но последните две седмици съм на едно положения,дано всичко да е наред с беболинчо blum
В петък съм на ЖК,та тогава ще видя как е положението! smile
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: септември 28, 2010, 11:06:07 »

Албенчииик  yahoo здрасти мамче,
къде се губи толкова време... лелеее забрави ни тука.
Радвам се, че си добре. Бебка  yahoo целувки на мъничката беболинка от нас  yahoo
Пиши по- честичко. А за снимките и аз си мисля, че е крайно време да пуснеш една smilesmilesmile


Додо аз се радвам, че ми е активничка милата ми  heart като и говоря по име и тя започва да подритва. Нека си шавка.

Михова и аз вчера лежах и я наблюдавах как рита, смешничко ми стана и на мен  girl_haha

Преси, да кажеш после как е минало. Аз съм сигурна, че всичко е наред, но ти пиши.

Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #409 -: септември 28, 2010, 11:23:56 »

Привет сладки коремчета  cap
Ние сме добре, но ни предстои местене, сега ремонт и такива ми ти екстри...Много мило, че не ме забравяте  give_rose.Вчера отбелязахме една година брачен живот. Как бързо мина.
Добре дошла на новата мама svilena chee
Mum to be - Честит рожден ден :butterfly:Да си много усмихната и спокойна бременна, а после още по-щастлива и усмихната мама give_rose.
Аrmani _code - Честита мъжка рожба!!!. Чувла съм, че те били по- активни в корема. Но всичко е индивидуално.
Albenchik - Да ви е жива и здрава Розовааата радост!!!
И аз имам повечко косми откакто съм бременна по корема  sad. Уж изчезвали след бременността пък да видим. Четох на едно място, че това окосмяване се получавало, когато бебето ще е момче.
Нашият юнак също шаверка, особено сутрин и даже в събота таткото усети две подритвания за първи път Yes. Иначе първото ми смътно усещане беше 17 седмица - сякаш рибка ми мина през корема. След това 18 г.с. усещах леки побутвания и като казвах на мъжа ми: бебето ме бута, той ми отговаряше: бутай го и ти!   sarcastic
Усмихнат ден и много целувки на прекрасните ви коремчета. girl_wink

« Последна редакция: септември 28, 2010, 11:26:29 от kokiche » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: септември 28, 2010, 18:20:01 »

Албенче, радвам се че си добре и най-накрая даде малко отчет за вас  Bravo .
Кокиче, честита годишнина, да сте живи и здрави и все така да сте влюбени!

Армани, дано не се повтарям , но честит мъж  yahoo !

Аз вчера бях на ехограф, 2Д  sad , но както и да е. Крис дойде с мен. естествено мериха кръвно 102/75 (явно шоколадът е подействал  Wink ) +1 кг. За сега съм +2 кг от началото на бремеността, като не броим свалените през 1-я триместър. И так започна се ехографския преглед. Първо видяхме главичката и естествено моята реакция беше "Даже има и мозък ", а Крис ;"Винаги е добре да имаш мозък", после ни показаха врата, гръбначен стълб, ръчичките ( с 5 пръста)  и крачетата. И накрая, като трябваше да гледаме дали е момче или момиче, това ми ти дете толкова срамевливо , не ще да си разтвори краката и така около 1/2 час с бутане по корема, не , та не. Накрая док вик ще сте оставя да се разходиш из стаят за около 10 мин. И така с една загащена кърпа в плата(за да не цапа дрехите с гел) оголен корем с гел аз започнах да се разхождам из стаята, ама нещо ми стана скучно и почнах да подскачам, да се кълча, накрая го ударих и на belly dance, а Крис само ме гледаше като че ли съм извънземно. Накрая ме сравни африканска жена извъряваща вуду ритуал. Но , моето изпълнение помогна, защото веднага на втория ехограф, крачетата бяха отворени и видяхме , че е ........момче . Мъжът ми се развълнува и се опита да прикрие насълзените очи, ама аз го видях  blum . И така всичко ние наред, даже аз попитах за шийката на матката, която е над 5 см , което е много добре, плацентата беше високо . Незнам защо толкова гледа пъпната връв, но накрая заключението и беше ок. И така дадоха ми едно много сладко питие за следващия месец , когато ще ми правят изследване за диабет. Естетсвено звъннах първо на баща ми , който вчера имаше рожден ден и той страшно много се развълнува. Естествено , вбеси ми  малко , като започна да налага как МОЕТО детето трябва да бъде кръстено  girl_impossible на свекър ми, който почина преди 2 години. Не съм суеверна, но в крайна сметка, беше момиче ( аи се надявам следващото да е,) ще се казва на свекърва ми, така че аз искам да е с буквата К, C, Q, нещо близо до името на баща ми. Но все пак му беше рожден ден и аз си замълчах. Малко реакцията на майка ми ме натъжи. Обадих и се, тя се зарадва , но все пак каза "Е аз исках да е момиче", като че ли има значение, явно моето дете ще бъде дискриминирано....но здраве да е за това пък ще бъде много обичано от мама и тати.

Това е от нас за сега. Прегръдки на всички  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: септември 28, 2010, 18:37:26 »

Eййй, Мири, честит ви малък, срамежлив мъж! baby_boy Не ти позволявам да се вкисваш заради нечии думи, пък било то и на родителите ти. Кой знае как са били ошашкани и затова са реагирали леко неадекватно. Ще видиш колко щастливи ще са и как ще си обичат внучето, убедена съм good
Радвам се, че всичко е наред при бебчо и искрено се забавлявах на разказа ти за танца в кабинета laugh Flower
Относно пола, познах аз ей! Ще взема да се преквалифицирам във врачка blum

И да пишеш малко по-редовно!
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #412 -: септември 28, 2010, 18:49:35 »

Здравейте момичета!
Малко позанемарих темата, но чета всичко за всяка от Вас.....извинявам се, но доста го позакъсахме......
Та искам мнение и от Вас, някоя мама да е закъсвала с бъбреците по време на бременност, че ние сме и сега ходихме до болницата, ама нямаше адекватен лекар та се прибрахме вкъщи....нашето доки е чак утре на работа и неисках да я притеснявам.Да ми помогнете с някакъв алтернативен метод, че Нош-па  успокоява за кратко и на моменти ме срязва, да много ми е трудно да пия вода, а знам че е много важна....ама станало е вече...
Мерси на всички мами отзовали се на моя проблем...извинявам се пак, но незнам какво да направя
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: септември 28, 2010, 18:54:15 »

Еленче, как така ще ти е неудобно да я притесняваш сега твоята докторка?! Обади и се и не отлагай повече! В крайна сметка да си лекар е призвание, не просто професия. Не чакай повече, чуваш ли? Още повече, че си бременна. Айде, иначе щеше да си търпиш болката, но сега отговорността е голяма. Знам за какво говориш, имала съм такива проблеми и не се търпи. Аз все се сещам за лекарства, а те сега едва ли са удачни.
Стискам палци да преминеш кризата без усложнения, но пак те съветвам да се обадиш на лекарката! good

И се разпиши, когато можеш, за да знаем как сте smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: септември 28, 2010, 19:08:40 »

Elen4e13 , спомням си , че някъде из темите Kleo_20 беше писала, че е пила по 300 мл бира няколко пъти в седмицата и това и я е спасило от бъбречна криза. Знам също ,че дават чай от мечо грозде, но незнам как действа при бременни жени, така че не бих  ти препоръчала да го взимаш без консултация с лекар.

Sunray ти си права, може би наистина са се развълнували и за това така реагираха. Ама ти и Alben4ik май наистина се оказахте врачки, може да започнете така да изкравате по някой допълнителен доход  blum blum .
Аз имам и снимки , които според мен не са много ясни, но на едната се вижда личицето в профил. Като че ли челото е взел от Крис , а големия нос от мен, но както каза док, има още време и до тогава сигурно пак ще се промени. незнам дали скенера е оправен, но при първа възможност ще кача снимки.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #415 -: септември 28, 2010, 20:58:54 »

Ще видим утре момичета какво ще стане....
Мири, недей се тревожи за реакцията на вашите, особенно ако е първо внуче...май си имат свойте страхове и задръжки, но това не означава, че не се радват. При мен се случи нещо такова, като им казах, че бебенцето е факт...и то предишния ден майка ми се обади и ме пита дали съм бременна. На мен ми закъсняваше, а тя ми каза, че ме е сънувала. Та направих теста и им казах, но и тяхната реакция беше някак си забавена и се разочеровах, ама сега вече е друго.Така, че недей се тревожи радвайте се на бебчо с Крис и много се радвам, че май сините гащи ни задминават розовите. smile Вечната борба между мъжете и жените pleasantry pleasantry pleasantry
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #416 -: септември 28, 2010, 23:31:20 »

Miri не се притесняваи за реакцията на родителите.Като казах на моите че чакаме второ , бащами беше о.к. но майка ми нададе вой до небесата - Защо ви е второ дете и т.н. но нали са си мои какво да ги правя усмихнах се.Виж свекърва ми друга работа тя пък вика " Е дано да е момче" отговорих и каквото са посяли това ще покълне lol) и още тая малко обида в себе си ....но нали ми е свекърва:) Така че не се коркаи а за името както си решите вие двамата име лесно не се слага защото отговорността е голяма и ще се носи цял живот !
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: септември 29, 2010, 02:09:36 »

kokiche, честита първа годишнина!!! Желая ви да празнувате още много такива и да сте много щастливи!!!  give_rose
Miri , честита синя рожба  Boy. Все повече ставаме мъжките мами  yahoo, ще има с кой да обменяме опит. Не се коси за коментарите, защото това е от първоначалания шок. Сигурна съм, че всичко ще се промени още края на тази седмица.  good
elen4e13, и според мен трябва да се обадиш веднага на лекарката, защото по този начин "притесняваш" и бебчо  girl_impossible. За да се чуства то добре и да е здравичко, трябва първо ти да си ОК - незабравяй това. И все пак пий малко повече бира, по една чаша на ден е позволено, а и полезна за такива като теб и мен, който не пият много вода.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: септември 29, 2010, 02:49:58 »

Оххх, мамчета аз пак не мога да спя. Незнам какво ми става, будна съм от няколко часа вече. Изпих една чаша кисело мляко и сега ми излезнаха киселини. Всички си спинкат сладко слядко, а аз бодувам.  angry
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: септември 29, 2010, 07:27:18 »

*mum to be* да бях знаела, че си тук, щях да вляза по същото време... и аз бях будна, станах ядох, гледах ТВ изгледах сума ти предавания, бебка много ме риташе, и след като хапнах- спря  pardon
Стоях до 5:30 някъде и не издържах и легнах. Хората спят ние се храним и гледаме телевизия  girl_haha girl_haha diner diner
Бебка доста си порита снощи, накрая ми показа, че е време за ядене аххахаахха
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines