Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 01:47:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118269 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: август 18, 2010, 09:36:11 »

"Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 5 "




Януарски мами

alben4ik - 13 януари 2011
*mum to be* - 24 януари 2011
♥Сиси♥Петрова♥ - 27 януари 2011
Inaxastra - 30 януари 2011




Февруарски мами

Miri - 11 февруари 2011 stork-boy
sunray - 20 февруари 2011
kokiche - 20 февруари 2011  stork-boy
elen4e13  - 24 февруари 2011




Мартенски мами
 
Svilena - 5 март 2011
preslava_82 - 9 март 2011
dodo23 - 13 март 2011
« Последна редакция: септември 30, 2010, 08:56:02 от Данитка » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 18, 2010, 10:49:37 »

 Нека първа да се разпиша и да съм на късмет на много нови мами при нас! А на нас старите да пожелая лека и безпроблемна бременност и да се родят здрави и хубави бебета!  give_rose
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 18, 2010, 12:07:27 »

Хайде и аз да се цопна в новата темичка!!! Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #3 -: август 18, 2010, 13:23:04 »

Ето ме и мен, след краткото ми отсьствие.

Вчера се прибрахме от Италия. За сьжаление лошата миризма у дома продьлжава да я има и е непоносима. Вьпреки, че вече нямам гадене, тази сутрин едва не повьрнах като постоях малко в кухнята. Видели сме се с в чудо и не знаем какво да правим. Май ще трябва да се пренасяме пак (за протокола току що се настанихме в това жилище, боядисхаме всичко и накупихме мебели  GROAN GROAN GROAN )

Бях днес на лекар. Продьлжиха ми болничния още един месец и ми се скараха, че много сьм напьлняла. Сега трябва да пазя диета. Господ да ми е на помощ  girl_impossible girl_impossible girl_impossible

За Сиси и Додо, четох в миналата тема добри новини, браво на вас момичета  Bravo Много се радвам, че всичко се развива добре.  good

Sunray, снимката на бебчето ти е страхотна  girl_in_love С нетьрпение чакам да разкажеш как е минала вчера феталната пьк и да покажеш снимка от нея.

Албенчик и ти си чудна мама. Я каква хубавица !! Коремчето ти е много хубаво оформено, нали си слабичка  heart

Мен ми казаха, че матката с бебето са горе-долу до нивото на пьпа, а всичко нагоре е мазнина...  huhhuh.gif

Много целувки на всички кореми от нашата тема.

И чакам новини от Мири за сьстоянието й.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 18, 2010, 15:10:57 »

до сега само тайничкоо ви четях, но мисля че е крайно време да се запиша в февруаро-мартенските мами smile
имахме малко отлепване на плодния сак и се наложи 2-3 седмици да лежа постоянно, но в петък бях на преглед и отлепването значително е намаляло. надявам се да се оправии и за напред всичко с бебо да е наред.
лека бременост на всички мами smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 18, 2010, 15:24:50 »

Здравейте мами,как сте?!

Инка липсваше ми тези дни!Много неприятно това с жилището-при това ви е ново.Дано се реши проблема.Опитвала ли си с ароматизатор някакъв да подтиснеш миризмата?Ако те дразнят силните аромати опитай с купичка вода и оцет.

Сънреу,хайде разказвай как мина всичко.

Echy,добре дошла сред нас! @}->--Пожелавам ти приятен престой в нашата компания през следващите 28 седмици.Дано това да са последните ти тревоги и да имаш лека и безпроблемна бременност.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 18, 2010, 15:25:32 »

Ечи, мила, от кога те дебна да се запишеш някъде да ти честитя, знам че не е и тук мястото, затова те чакаме в Бъдещите мами, да не ни се карат.
Сори за  Offtopic ама не мога да се сдържа  pardon
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 18, 2010, 15:32:58 »

Echy_  Welcome Пожелавам ти от тук насетне бремеността да премине без проблеми и ти да и се наслаждаваш с пълно спокойствие!

Аз почнах да се пооправям, само дето вчера пак дигнах малко температура. Явно следобед температурата се покачва малко. Ядосах се ,че лекарите нищо не ми дават освен тоя ацетаминофен, който не помага много, та се наливах с фрешове пак и вода вчера
Но поне сега като станах не се чувствам отпаднала, даже имам и малко апетит. Иначе морската сол действа добре за синусите. Абе лежах и спах вчера цял ден и после и рано си легнах   pardon
Май и аз започнах да показвам малко коремче, онзи ден докато чаках да ми изпълнят поръчката в аптеката  успях да си купя едни къси панталонки за бремнни, ама още са ми големи малко, но поне ще свършат добра работа за ваканцията през ноември, когато ще съм по-напреднала lol)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #8 -: август 18, 2010, 15:35:07 »

Ново попьлнение !!! danceg danceg danceg
 Welcome Echy give_rose give_rose give_rose

Додо мерси. С ароматизатори не става - само се смесват двете миризми и е още по-зле. Ще сложа оцет, е днес и аз четох за оцета, че поема. Сега ходих и в кметството да се оплача, да дойдат да проверят каналите. Тоя проблем ми сьсипа кефа от бременността значи  bqsnasym

Miri личи ли ?! Супер !! Чакаме снимки  Wink
Радвам се, че си по-добре  good

Аз пьк днес сьм с адско главоболие. Сигурно от пьтуването вчера и от смрадта. Отивам да полегна, че да помине.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 18, 2010, 15:38:18 »

Ина , това с диетата е кофти. Аз лично бих се отказала от хляб и сладки неща, щом като толкова много искат да си на диета. Ама то понякога си е до организъм, една моя приятелка каза, че се е пазила по време на бремеността , но въпреки това е качила 20кг. За миризмата незнам какво да те посъветвам, и аз като Додо знам,че оцет помага, така че пробвай и това.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 18, 2010, 15:40:46 »

Echy_, добре дошла! Bravo Хубаво е, че темата ни расте Yes Пази се повечко, лежи, не носи тежко и всичко оттук нататък ще е ок smile

Ина, а тези кг от хапване ли ги качи, или не? То в крайна сметка, ако не си прекалявала с храненето, не знам какво можеш да направиш. Засега колко си качила, ако не е тайна?
Аз стоя на 65, тоест +1.5 - 2 кг, но ме е страх да не тръгна рязко да качвам huhhuh.gif

Благодаря ви, че сте се интересували за прегледа ми вчера give_rose Просто не бях на кеф да пиша снощи.
Та, прегледът мина нормално. Оказа се, че съм се объркала и не е ФМ, но пък беше нещо много сходно. ФМ остава за 10-15 октомври. Вчера пак прави някои замервания все пак - разстояние от главичката до опашката, на бедрото (то е цял сантиметър, представяте ли си...толкова миниатюрно бедърце Girl_hide ). Видяхме пръстчетата, отново носната костица, гръбначния стълб с прешлените. Около 25 мин ме гледа и ми обяснява. Лекарят си е доста старателен, спор няма smile Отначало бебо си спеше (нали прегледът беше в 8.30, та им казах, че сигурно ще е поспаливко като мен...). И точно като реши да почне да го мери, се разшава. Таткото естествено умря от кеф. Разпитва доки, това сърчицето ли е, това очите ли са, това какво е, онова...Сияеше heart Чухме пак сърдечния ритъм, 148 удара, което е в нормата. По едно време като се сгъна през коремчето, голяма фантазия беше нужна да разберем кое какво е tease Отскачаше като че ли хълцаше, беше много сладко. Аз се бях ухилила и като излизахме от кабинета ме боляха мускулите на бузите от тази усмивка. Вече е 7 см, като аз съм в началото на 14 седмица. Било също в норма.
Попитах го какво да правя за киселините. На 2-3 пъти имах вече. Той ми препоръча Алмагел. Но се разбрахме да отида и на гастроентеролог, защото имам някакви храносмилателни проблеми определено. Доки каза, че няма да навредим на бебо с един такъв преглед.
Попитах го и до кога да пия ФК. Каза да изкарам до края на 4-ия месец и после да си взема хранителна добавка Мамавит, в която също има и ФК. Била много добра.
Назначи ми БХС, още същия ден дадох кръв, отново...В петък надвечер ще си взема резултатите. Дано са наред. Доки ми каза като излязат веднага да му ги занеса да ги погледне.
Дадох и стерилна и обикновена урина, както и кръв за ПКК. Резултати утре следобед.

Септември няма да ходя на преглед. Малко се учудих, но пък му имам доверие на лекаря, така че ще изчакаме октомври. Тъкмо и пола вече ще разберем тогава. А, в тази връзка го питах кога може да се види най-рано пола на 3D и той ми каза, че на 2D се вижда достатъчно ясно smile Така че октомври ще се разбере. Пусна ни за малко, по-скоро за наш кеф, 3D и 4D, но каза, че няма смисъл на този етап, а чак към края на бременността smile

Хайде, пускам снимцица на бебо, ама нещо само аз го правя. Някой друг няма ли да се престраши?

Чао засега!

Лелеее, активирали сме се!
 Внимание - 5 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

П.С. Относно диета по време на бременността - никъде не се препоръчва отказване изцяло на хляба. Белия, да, но черен, пълнозърнест, Грахам и т.н. може да се хапва. Хлябъмт също носи своите ползи. В книгите пише, че бременната жена може да хапва 2-3 филийки от тези типове хляб, на ден. smile
   


* P8180007.JPG (51.69 KB, 640x480 - видяно 836 пъти.)
« Последна редакция: август 18, 2010, 15:48:28 от sunray » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 18, 2010, 16:50:02 »

echy_ , добре дошла,пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!!! give_rose

Ина,добре де казали са ти диета,а обясниха ли ти в какво точно се състои,кои храни да ядеш,кои не?

 sunray, направо и аз се развълнувах от прегледа ви Girl_hide много се радвам,че всичко е наред smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 18, 2010, 17:15:28 »

sunray, от кога те чакам да се включиш! Наистина ме трогна с разказа си (незнам хормони ли е какво е , но напоследък все пускам някоя сълза по хубав повод). А бебо така като е бил активен не са ли могли да ви кажат пола? Знам , че на Ина доста рано потвърдиха. Иначе тия ехографи и машинките за слушане на сърдечен ритъм са толкова пристрастряващи, искаш да видиш/чуеш все повече и повече, поне аз съм така.
А за хляба имах предвид белия хляб, въпреки,че аз не консумирам даже ръжен заради глутена, но купувам хляб направен от кълнове, който няма брашно , но е много здравословен. От него изяждам доста филии на ден и не напълнявам въобще. Знам ,че тук поставят на диета бременни жени, които са с много голямо наднормено тегло, но случят с Ина не е такъв.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #13 -: август 18, 2010, 17:24:40 »

Sunray страшно подоробен преглед са ти направили  good Снимката е супер  girl_in_love Аз нашата сьм я показвала. Следващата ми ехография е на 16 септември.

Тея прегледи са много вьлнуващи. А пьк си представям таткото...  yahoo

Бебенцето е спало, защото аз четох, че е най-слабо активно сутрин и спи по 18 часа на ден. Най-активно е вечер между 22 и 24ч. Активността му се определя от хормоните на майката, а не от деня и нощта.

Нашето сьщо скачаше сякаш хьлца. Докторьт каза, че още не е достатьчно развита мозьчната кора и движенията се осьществяват с цялото тяло едновременно  girl_haha

Много се радвам, че сте добре и растете. Давайте все така  good good good

По вьпроса за диетата - никакьв хляб, нищо сладко. Малко месо или риба сьс зеленчуци или малко ориз/паста/друга зьрнена храна сьс зеленчуци. Малко плодове, малко ядки, кисело мляко и никакво сирене. Разбира се разни масла и прочие са аут. Каза да наблегна най-вече на зеленчуците.

Качила сьм 11 кг. Трьгнах от 60. Висока сьм 165. Естетически не изглеждам огромна. Най-вече сьм ги налепила по бедрата и задника, малко по корема и прасците.

Уж внимавах много колко и какво ям. В Италия винаги качвам, защото ядат страшно много. И дори като ям сьвсем малко е два пьти повече от това, което ям обикновено. Пьк и аз лесно напьлнявам. Сладоледи и разни сладории почти не сьм яла.

Дано успея поне малко да пазя диета, че е гадно да качваш кила като ненормален, но пьк нямам никаква воля.

Иначе Мири, по Ит и Фр дават да качиш до 12 кг за цялата бременност иначе - хляб и вода. Хич даже не чакат сврьх тегло.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 18, 2010, 18:02:44 »

Мири, не се виждаше пола, най-малкото защото то така и не зае подходяща поза funnytooth Докато пасуваше, почна да прави такива гимнастики, че трудно се различаваше кое са му крачката, кое ръчичките.
Инче, то и в БГ за норма се смята между 10-15 кг горе долу. Но не знам дали подлагат на диета, ако ги надвишиш...Има и друг момент, може пък да ги свалиш много бързо след като родиш. В крайна сметка направи, каквото трябва, пък оттам нататък я карай спокойно. Докато сте здрави с бебчо, всичко ще е наред good А относно храненето в Италия, знам ги и аз. Половинката ми беше командирован там около година и ми е разправял какви количества омитат, дори и жените pardon
Излезли са ми част от резултатите. В общи линии всичко е оки. Само са ми ниски лимфоцитите и свеки ми каза да увелича повечко течностите. Ще мислим и вариант за повече витамини, май само ФК няма да свърши работа. В тази добавка Мамавит има освен ФК и много витамини и полезни вещества. Гледам, че и съдържанието на ФК в една таблетка е същото като това, което приемам сега, така че може би ще я заместя с Мамавит. Аз наистина не ям достатъчно зеленчуци, ама като получавам киселини от доматите, а така да ги обичааам huhhuh.gif Ще гледам да компенсирам поне с плодове, какво да се прави.
« Последна редакция: август 18, 2010, 18:04:26 от sunray » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines