Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:19:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Раждането- с избор на екип или без? Къде и как?  (Прочетена 86699 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 25, 2011, 22:55:45 »

Аз също съм на мнение, че най-важно е неонтологичното отделение, а няма какво да си говорим...най-тежките случаи го пращат в "Майчин дом", но аз неможах да преглътна мизерията, и факта, че лекарката кято познавам и ми гледа бременността и ни спаси 3 пъти беше в Шейново...в случая аз избрах лекарката.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #46 -: януари 26, 2011, 10:35:10 »

carlyangel, мила, не съм  искала да те засегна с думите си. Просто изказах своето мнение на човек който вече е раждал. Разбира се, че всеки си решава за себе си.  give_rose
« Последна редакция: януари 26, 2011, 10:37:23 от malinkata » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 26, 2011, 13:16:50 »

carlyangel, аз да си уточня, аз също родих при по-добрите условия, но не това беше факторът за моето решение, а други неща, свързани с докторите. И пояснавям какв осъм имала предвид, защото понякога четящите ме тълкуват погрешно.
Както казах, всеки решава сам за себе си, важното е човек да е информиран!!!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 26, 2011, 14:05:43 »

Най-важното е докторът да е човек и да е загрижен за теб и бебето,а не някой,за който си само поредната родилка.За съжаление има и такива случаи.За това хората все гледат някой познат да ги насочи или поне да им препоръчат някой,абе чудим се защо все с шуро-баджанащина трябва да стават нещата,но отговорът е я отношението.За мен най-страшното бе,когато отидох за пръв път на преглед тук във военна болница Пловдив,безразличното отношение на лекаря тип "една от стадото".Каза ми само,че има плоден сак и да съм дошла в края на 3-ти месец  huhhuh.gif cray Направо бях потресена.Веднага се обадих на майка ми и й разказах,и тя ме записа на ЖК при наш познат в Хасково.Оттогава сам много по-спокойна,ходя на прегледи всеки месец,всичко е наред и изобщо не се притеснявам нито от раждането,нито от нищо  give_rose Та мисълта ми е,че отношението на лекаря и неговата заангажираност играят голяма роля.  smile
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #49 -: януари 26, 2011, 18:39:56 »

Здравейте и от мен!Нека и аз да кажа за моето раждане.Родих юли месец 2010г. в Хирургиите на Пещерско шосе гр.Пловдив и съм доволна от избора си.Бях без избор на екип ,попаднах при Д-р Амалиев баща ,Д-р Амалиев син и още един  лекар,който мисля,че беше специализант името му не запомних.В 7 месец лежах за задържане в същата болница и останах с много добро впечатление от двамата доктори и до последно се колебаех дали да не се уговоря с един от тях за раждането/клонях към бащата ,все пак с повече опит/,но така и не се реших.Съпругът ми има позната акушерка там и с нея се бяхме разбрали да присъства на раждането. Като дойде момента да раждам отивам сутринта в болницата спокойна  и  гледам нашата акушерка на смяна и като разбрах,че тези доктори са на смяна още повече се успокоих.Около 8ч. постъпих в предзала и в 11.55 се роди нашето съкровище yahoo.Веднага след раждането дойде неонатолог и прегледа бебо,но доколкото разбрах трябва да присъства на самото раждане.След нормално раждане родилката престоява в родилна зала 2ч. и след това се настанява в стая.Целия екип се държа много добре ,обстановката е добра ново ,чисто .Стаите са с по две легла и собствена баня и тоалетна и бебоците са при мамите,стаите са с нов теракот,вертикални  щори,нова дограма,хладилник,постоянно топла вода, разликата между обикновенна стая  и вип е ,че вип стаите имат климатик и могат да влизат посетители.Всяка сутрин минават акушерки и къпят бебоците,след това минават неонатолозите ,много са мили и обясняват всичко за което попиташ.В обикновенна стая посетители не се допускат,мамата може да покаже бебче през входната врата на отделението.От персонала обслужващ родилките също съм доволна.Това е което се сещам,ако някой се интересува нещо нека пита ,аз ще отговарям.А и накрая да кажа ,че не съм дала никакви пари,единствено почерпка веднага след раждането и в деня на изписването и то по наше желание.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 26, 2011, 22:08:58 »

 good Ванеса, в София няма такава клиника...хем да е хубаво, хем да не плащаш, хем от неонтологията да ти казват какво става с бебчето ти!!!! Аз за моя престой не разбрах дали ги има въобще в отделението...А акушерка да мине да ни каже какво да ги правим тези бебчовци дойде чак вечерта, след 3-тото носене на бебка...Добре, че в стаята имаше мама с 3-то.
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #51 -: януари 27, 2011, 09:48:45 »

m_eleva19,сега се сетих,че като ми донесоха бебо за първо кърмене акушерката стоеше до мен и показваше как да поставя бебче на гърдата,а една вечер като сменях памперса ,мъника много плачеше и отново дойде акушерка да види защо толкова плаче.На втория ден минаха ортопеди и прегледаха бебчовците,показаха ни упражнения ,които да правим вкъщи за укрепване на седалищните мускули и за тазобедрените стави.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 27, 2011, 17:18:26 »

Аз за моя престой не разбрах дали ги има въобще в отделението...

Аз пък се чувствах постоянно наблюдавана от разни доктори и сестри.. направо Големия брат те гледа.. с тия стъклени стени.. Кой как мине и все нещо надзърта и все дава акъл за бебето - много го кърмиш, малко го кърмиш, много спи, остави го да спи, вземи го, остави го, дръж го по-изправено, дръж го по-полегнало... аз ако ги слушааах  blum То майчинския инстинкт трябва да слушаш, не чужди акъл, защото като си идеш вкъщи няма кой да ти нарежда през 5 секунди (ако изгониш бабите достатъчно далече, естествено). Та като ходите на "Отворени врати", да знаете - стъклени стени = надничане и акъли.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 28, 2011, 22:14:46 »

 Offtopic  Той стреса е толкова голям, че майчинския инстинкт, някъде се загубва blum Поне при мен беше така...
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 13, 2011, 17:54:09 »

 :offtopic:Боже, аз си милех, че съм имала нормално раждане...то за България си е перфектно, но като Прочетох на Inaxstra в темичката и за отношението и към майката и към бебето и се чудя...Кога ли ще влезнем в цивилизацията и ще оставим този соц начин на мислене и действие?
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 14, 2011, 07:40:01 »

Чудя се аз само, ако мамите, дето са кихнали една кола пари за раждане в частна клиника и после възхваляват отношението, което били получили там, прочетат на Ина разказа, как ли ще се почувстват и какво ли ще говорят от там насетне..
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #56 -: февруари 14, 2011, 16:32:42 »

Чудя се аз само, ако мамите, дето са кихнали една кола пари за раждане в частна клиника и после възхваляват отношението, което били получили там, прочетат на Ина разказа, как ли ще се почувстват и какво ли ще говорят от там насетне..

Ами най-вероятно ще говорят същото, каквото и преди.
Дай боже повече доволни от лекари и болници пациенти. Не виждам изобщо какво има да се сравнява или да се надцаква.
А по темата- 2009г. родих в Токуда, "кихнах една кола пари", много съм доволна от неонатологията, но не съм доволна от това, че в старанието си да ме обгрижват ми висяха на главата и под краката непрекъснато.
Този път мисля да пробвам водно раждане в Тина Киркова- доколкото знам само там има, моля ако някой е раждал там, да сподели. Просто искам минимална намеса от страна на лекарите и най-вече никакъв окситоцин.
Поздрави на всички и хубав празник  give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 14, 2011, 16:39:22 »

Есента жената на един колега роди в басейна в Тина Киркова. Това, което разбрах от колегата си беше, че било много по-лесно и безболезнено и общо взето супер от първото й раждане "на сухо". Сега вземи предвид, че на всички колеги децата са се родили "нормално, добре са, всичко беше наред" и това след 15-тия въпрос как е жена му и детето и как е минало и си прави заключенията за истината Wink
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #58 -: февруари 14, 2011, 16:44:04 »

pebbles, дано да е така. засега чувам само хубави отзиви за водното раждане, искрено се надявам да се окажат истина.  smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 14, 2011, 17:00:59 »

да, в  Тина Киркова предлагат водно раждане. отиди на отворени врати на болницата и ще видиш ваната и ще получиш повече подробности.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines