Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:55:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Раждането- с избор на екип или без? Къде и как?  (Прочетена 86700 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 22, 2010, 21:08:28 »

... Чудех се даже за раждането във вана в Тина Киркова, но не съм събрала достатъчно отзиви! Може ли раждалите момичета, които са доволни да споменат и имената на своите лекари , а още по - добре и координати техни!

За Тина Киркова , мога да препоръчам д-р Валери Манчев, ако все още работи там. Когато преди 3 години направих спонтанен аборт ме прие в отделението за три дни и ме следеше на ехограф и кръвни , за да не бид а се окаже извънматочна бременност. Пари не ми взе, аз му направих подарък. Отделението не беше много чисто, но предполагам родилното и след родилното са различни. Ако все още живеех в България щях да раждам при него. На сайта му ги има всички координати http://mantchev.hit.bg/ . Дано не е прозвучало като реклама.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 14, 2010, 13:27:26 »

Момичета,ходя на еди курс за бременни и всяка седмица посещаваме родилните домове в града-за Пловдив става въпрос,та да си споделя наблюденията  smile

Първо бяхме във Весела,сега Света Мина...ми родилна и предродилна са меко казано-УЖАСНИ,незнам дали на всички им влиая обстановката,но тази определено ще ме депресира в този момент... sad
Иначе персонала е много учтив и усмихнат,дали беше така заради нас,незнам....
Стаите,където лежат родилките с децата е друга работа,ремонтирани са,чистички и светли  good
Бебета си стоят при майките,ако те го желаят,при нормално раждане ако желаете епидурална упойка се заплаща 100лв,а за избор на лекар...това вече зависи от самия лекар!
Д-р Йончев е завеждащ родилно отделение.
Това е,което мога да споделя  smile
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 14, 2010, 13:34:11 »

Такааа,а днес бяхме в Торакс,там според мен е накратко казано-примамливо да родиш  blum

Всичко е новичко и чистичко,персонала е учтив и усмихнат  smile
Завеждащ родилно е д-р Кръшкова.
Нормалното раждане струва 700лв,това означава,че отиваш с четка и паста за зъби и всичко останало е от клиниката- епидуралната упйка е включена в цената,както и избор на екип,но от същата клиника,престоя за нормално раждане е 3 дни,а за секцио е 5 дни,като секциото е 950 лв.
Бебето си е при вас,дори и веднага след раждането,стига да сте добре,като цяло се уважавало желанието на родилката... smile
Бащата или друг близък може да присъства на ражданията,както имам и стая където може да нощува с вас,срещу 65лв на вечер....ами това се сещам засега... good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 15, 2010, 12:47:07 »

preslava_82 ,  Bravo че споделяш. това е полезна информация.
хубаво би било и мамчетата от София които ходят на отворени врати да споделят няблюденията си.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 15, 2010, 16:09:43 »

Ами и аз да си кажа....
Родих  преди 24 дни в Тина Киркова.Бях се спряла на тази болница защото ми е най-близо и защото повечето мами, с които бях разговаряла бяха раждали там.
Първо искам да споделя, че когато ходих там на ден на отворените врати хич не ми хареса обстановката...когато раждах честно казано въобще и незабелязах интериора около мен.
Раждах без избор на екип.Защо реших така?Защото според инфото, което прочетох за лекарите там... ми те всички са добри и реших, че който и да е дежурен ще е професионалист.(е, имах си фаворит - д-р Ташков, като извадих късмета точно той да е на смяна danceg).То пък и мойто раждане... за един час да им дам 900лв, мисля че взех правилното решение.
За стаите - Бях в обикновена стая, 4 мами, като ползваме обща баня и тоалетна със съседната стая, която е с 3 или 4 легла.Стаята бе светла и чиста, с останалите мами се разбирахме прекрасно...за дългия си престой там почти започнах да се чувствам у дома си crazy.Храната е малко и отврат.Кифли, филии с маргарин, с пастет, леща, боб...
Най-големият минус за тази болница е персонала в детско отделение.Никой нищо не ти обяснява, а направо ти се карат.Измислили са си някакъв режим, неписани правила и ти трябва да ги знаеш, защото после те правят на 2ст и се карат с теб защо толкова късно водиш детето за тоалет, защо си му сменил памперса(това го правели само те, ти - не), защо не си върнал навреме шишето, защо носиш детето на ръце по коридора, а не в количка... и т.н.
Обобщено - персоналът в родилно отделение - добри и любезни специалисти(повечето мами, с които се запознах там бяха без избор на екип и бяха доволни от грижите за тях по време на раждането) за разлика от колегите си в детско(тия хора ... на моменти се чудех дали изобщо имат чувства и разум или са роботи)
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 19, 2010, 10:21:09 »

Прясно,прясно инфо от Майчин дом - София

Раждане без избор на екип - много доволна!
Стаите на 7 етаж - повече от ужасни,но за 3 дни ( толкова беше моят престой) се преживяват,ако обаче се налага по дълъг престой или е след секцио задължително ВИП,според мен!
Храната,като за болнична става!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 22, 2011, 21:22:43 »

Аз родих с избор на екип в Шейново...д-р Гагова и останалите и не разбрах. Родих за 1 час, но ако нямах, сигурно щях да родя в коридора...просто никой не си помръдваше пръста, защото просто си решиха, че аз като съм с 1-во раждане и трябва да се мъча часове, Добре, че дойде тя и ме пое и не се отдели от мен въобще, тя си ме и заши 1 шев! и чака да се събудя...а и отношението на персонала е коренно различно...
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 23, 2011, 18:17:12 »

m_eleva19 , какво имаш впредвид че отношението на персонала е различно. различно ако си избрал екип или не? добро или лошо?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 23, 2011, 18:36:07 »

И мен тази тема доста ме вълнува. Решила съм да раждам в Майчин Дом. Заради очите ще е секцио, а и да нямах причина сигурно пак този вариант щях да избера. Записах се на ЖК в Майчин Дом при една много мила лекарка, но тя няма да ме оперира. Имате ли впечатление от лекарите в Майчин Дом? На мен ми пропоръчаха 4-ма, но още не съм чела отзиви за тях. Утре ще ви напиша и лекарите, че са в тефтера в офиса  blush
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 23, 2011, 19:03:49 »

аз също родих в Шейново - без екип - паднаха ми се д-р Лазаров и д-р Димов - отношението не беше различно определено, ноо бяха твърдо решени че аз ще родя нормално - при 17 часа мъки стигнах до 6 см разкритие,преживях всички неприятни прегледи за разкритие, спукаха ми водите уж за да ускорят нещата, преляха ми 3 системи окситоцин  beating
пари им предлагах, за да ме срежат - не се съгласиха......
докато накрая в 8ч. се смени смяната и един лекар (така и не му разбрах името ) ме прегледа и ме качи за спешно секцио, тъй като шийката на матката ми била твърде високо, а бебето беше 4 часа без води  smile
ако раждам пак - ще си планирам секцио и ще си избера екип  shok
акушерките в следродилно бяха много свестни и услужливи   give_rose
бебета не са при майките, което според мен е по-добрия вариант, защотоимаш шанс да се възстановиш по-бързо smile
лошото е, че бебета ги карат на асансьора в определени часове и ако не отидеш да си го вземеш - нищо чудно да го заминат там - разбира се другите майки ще ти го докарат, ако закъснееш smile
кофтито е, че няма информариност м/у родилното и педиатрията - в смисъл никой не ти казва дали бебето е добре или какво се случва с него - трябва да се качиш в 12ч за сведения lol
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 23, 2011, 21:11:37 »

Aми имам предвид точно това...беше доста...ами отивам с контракции, и рутинно ми правят клизмата и ме оставят, както др. мами, а те си се затвориха в стаичката и си чакакха края на смяната, недоволни от факта, че "вечерта беше кошмарна"...еди колко си клизми?!!!...ВСИЧКИ СЕГА РЕШИЛИ ДА РАЖДАТ...В момента, в който слезна Гагова, и каза, че съм нейна пациентка, ами голямо суетене настана...незнам, това може да се дължеше и на факта, че вече имах разкритие, но после като си говорих с др. мама, тя роди след мен, ами на мен никой не  ми е викал грубо...'кво ми дишаш в лицето", но и екипа беше друг...въпреки, че въпросната мама също беше много доволна...просто е по-различно отношението..., на мен ми викаха "давай миличка, точно така, добре се справяш и не  е просто рутина, по-мили са...но да уточня става въпрос за персонала, не за лекарите...Те, всички са добри...аз съм лежала 3 пъти за задържане и мога да кажа, че даже и Мишел, за който се носят не мн. добри слухове е добър...ако все още е там...А ако си и ВИП стая еее, върха си, първо на виповете се носят бебетата, т.е. на тях им се носят...нашите ги зарязваха в коридора на студът, и никой не си правише труда да каже на новите родилки, че трябва да си потърсят бебетата...първо се изписват ВИП-овете,  а др. когато дойде...абе така и така намалиха таксите, моя съвет е да си изберете екип...Абе малко дълъг ми стана поста, но както е казала wanting, ако си без екип могат да ти уредят едно дъъъълго раждане, когато си му дойде времето, а през това време да израждат тези с екипите...аз влезнах последна, а излезнах 1-ва...мъничето беше заседнало някъде по пътя и можеше и мен да ме срежат, ако просто си чакахме...
« Последна редакция: януари 23, 2011, 21:23:19 от m_eleva19 » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #26 -: януари 23, 2011, 22:33:52 »

Аз раждах във Весела(сега май Св. Мина в Пловдив), раждах без избор на екип, на смяна беше др. Кузманов, акушерки ми бяха Проданова и Галя( не и запомних фамилията)(акушерките ми бяха две, защото почна новата смяна, първата не си тръгна, а изчака да родя и тогава си тръгна good). Докторът въобще не ме остави макар че се задържа бая след смяната си, през цялото време ми помагаше, държеше се изклиучително мило и до последно ме подкрепи да раждам нормално макар че всички останали отдавна се бяха приготвили за секцио. В предродилна зала бях достаа дългоо време - е да е не красиво, но хич да ви кажа не ми беше до това така че знайте че не пречи( важното е че все пак хигиената си я спазваха). В стаята, в която ме настаниха след раждането беше хубаво и чисто беше след ремонт, с климатик и собствена баня и тоалтна good. Грижеха се изклиучително добре за мен и др. Кузнамов и всички останали. И за да не става досатно дълго blush ще спомена педиатърките, които се грижат за бебчетата след раждането, аз се запознах с др. Жекова и др. Бързева. Ще кажа само, че благодарение на техния опит и профрсионализъм бебчето ми е живо, а аз не съм полудяла. Така че аз съм с хиляда ръце за тази болница, безкрайно съм благодарна на всички give_rose и не съм плащала нито стотинка. Разбира се подаръците са си лично решение, но все пак никой не е знаел, че ние ще ги правим.
п.п. Ако някой има и други въпроси относно тази или друга болница в Пловдив - питайте, аз преди да родя събрах доста информация girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 24, 2011, 15:49:55 »

Аз мисля да раждам секцио с епидурална в "Селена" гр.Пловдив.Мои приятелки и познати са изключително доволни  *THUMBS*Някак си се чувствам много по-спокойна като знам,че ще родя там  smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 24, 2011, 16:04:35 »

Лекарите от Майчин Дом, за които получих добри отзиви са:

* д-р Димитров
* д-р Манчев
* д-р Маринов
* д-р Начев

Ако имате отзиви за тях, ще се радвам да ги чуя/ прочета smile

carlyangel и аз съм чувала положителни отзиви за Селена. Една приятелка роди там и беше много доволна.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #29 -: януари 24, 2011, 17:20:51 »

 [quote author=Капризче link=topic=25644.msg448670#msg448670 date=1295877875

carlyangel и аз съм чувала положителни отзиви за Селена. Една приятелка роди там и беше много доволна.
[/quote]
За да сме напълно полезни с тази темичка ще задам въпроса си - какво кои половителни отзиви са достатъчни, че да раждаме в болници, в които не могат да се погрижат за бебчето при нужда?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines