Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:42:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Раждането- с избор на екип или без? Къде и как?  (Прочетена 86701 пъти)
 
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« -: август 17, 2010, 14:41:13 »

Болници в София



 Здравейте!
Мисля, че във всяка тема за очакваните съкровища се повдига този въпрос, но мисля, че няма обобщени мнения за това кой как избира да ражда - платено или не, къде и по какви причини избира един или друг начин. Предполагам, че колкото различни хора има толкова и различни мнения, но нека ако може и родилите вече мамчета да споделят техния опит - добро ли е било утношението към тях и дали се е дължало на това, че са си били платили за екип. Ако все пак искам да си избера екип как става - кога отивам на консултация при съответния лекар? Ако не си избера екип доктора, който ми води женската консултация ли ме следи до края? Ако не съм си избрала екип какво се случва когато започна да раждам - хващам си чантичката и отивам в някоя от болниците и казвам на рецепцията - раждам  crazy ? Аз наистина не съм наясно, а неусетно и моето вреем наближава...
« Последна редакция: септември 01, 2010, 09:20:08 от Данитка » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 17, 2010, 19:58:29 »

Ще се опитам да отговоря доколкото мога на някои от въпросите ти.
За държавна болница- ходиш си до последно на ЖК. Ако нямаш избор на екип, когато започне раждането отиваш направо в приемната с документите и багажчето и те поема лекарят, който е на смяна. Не би трябвало да плащаш нищо, освен ако след това не искаш вип стая. Мисля, че някъде се плаща също еп. упойка.
Ако искаш избор на екип, е добре около месец преди раждането да се уговориш със съответния лекар. Той може да не е този, който ти води ЖК, а някой друг. Той ще ти каже кога, как и колко се плаща. Плаща се на касата на болницата и таксата включва участието на целия екип- акушерка, анестезиолог (на тях няма да плащаш отделно). Някои правят избор само на акушерка, защото тя върши по- голямата работа, но не знам дали е станало вече формално или е неофициално.
Аз лично направих избор на лекар и да, доволна съм. Той ми водеше ЖК, познавах го, имах му доверие и бях спокойна- а това е много важно, когато започне раждането. Определено отношението на персонала на болницата беше по- добро към мен, отколкото към ромката, която също раждаше.  Повечето лекари са добри специалисти и не би трябвало да се притесняваме да отидем без да плащаме, но може би така самите ние сме по- спокойни, че нещата са по- сигурни. И в двата случая няма гаранция за нищо, ще срещнеш и положителни и отрицателни мнения.
Ако имаш "твой си" лекар, на когото много държиш- по- добре си го "запази".
При частните болници доколкото знам, трябва задължително да си водиш там ЖК и да имаш избор на екип.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #2 -: август 18, 2010, 13:56:41 »

И аз ще се включа по темата от личен опит. Избрах екип и съм доволна от свършената работа и вниманието към мен. Моя избор се дължи най-вече на избора на лекар, не на болница. Бих родила в която и да е болница, стига да е при избрания лекар, който ме следи от доста време. 
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 20, 2010, 18:13:35 »

 Bravo за хубавата тема. и аз мисля че ще е полезна за бъдещите мами, така че очаквам повече мацки минали по този път да споделят.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 20, 2010, 19:49:57 »

И аз мога да се включа като минала по този път  Wink
Аз реших да раждам в частна болница . Условията и отношението на всички допринесоха за лекото ми раждане и приятния престой . Лекаря при който раждах, не беше този при който ходих на ЖК . Към средата на 8-мия месец отидох при избрания лекар и до края имах 3 посещения при него .
Много се радвам, че направих този избор . Следващия път, дай Боже, пак там ще отида да раждам  good
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #5 -: август 25, 2010, 13:42:59 »

При мен водещото беше акушерката и наличието на най-добрата медицинска техника и оборудване, бях решила да си платя и за екип (за мое успокоение) за лекар, който ми препоръчваха и който бил страхотен специалист(за което не споря, сигурно е така), но в последствие или по точно буквално в последния момемт се отказах, поради аругантното и надуто отношение към пациентите (вкл. и към мен). Изобщо не съжалявам защото попаднах на страхотна лекарка  smile За мен отношението в този момент от страна на лекаря и персонала беше от доста голямо значение без разбира се това да е за сметка на компетентноста. Просто следващия път ще проуча по добре лекаря, но пак бих раждала при същата акушерка good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 25, 2010, 13:55:03 »

Момичета, мисля че ще е пoлезно ако освен коментара споменете къде сте раждали, кой ви е бил лекаря аккшерката и т.н. Така е по лесно и забъдещите майки да се ориентират кой екип и лекар да проучат
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 25, 2010, 17:51:31 »

И аз подкрепям Гери, ще ни бъде много полезно, ако споделяме и имената на конкретните заведения и лекарите разбира се независимо дал исме били доволни или не. good
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 26, 2010, 07:58:04 »

Аз родих в Токуда, екипът на секциото ми беше: д-р Илиев, моят д-р, д-р Лазарова - втори оператор и анестезиолог - д-р Грозев. Страхотен екип, за мен това бе първата операция в живота ми, но нито за миг не се притесних, изпалших или притесних. Бяха страхотни!!! Перфектно поставена анестезия, нищо не усетих, изобщо, нямах главоболие и пр.

От акушерките изобщо не съм доволна, тези, които уж се грижат за родилките. Така добре се грижат, че мен, в рамките на половин ден, две различни акушерки щяха да ме уморят, едната ме остави да ставам след секциото съвсем сама, тя дори не беше в стаята, при положение, че кръвното ми падаше и аз почти припадах, като се надигах. Другата се ядоса, че докторът ми дойде лично да ми смени превръзката (по принцип те го правят това) и ме остави без обезболяващо, та поизпаднах в шок от болката в матката.
А към сестрите от неонатологията имам забележки и то не малки, направиха две грешки, едната от които доведе до фототерапия на здравото бебе, а другата - до грешно поставена диагноза за ГЕР (доведоха едното бебе вече хранено и съответно мама го натъпка, че да расте, т.к. спадна до 2430гр. след раждането). Като резултат, стояхме 1 ден по-дълго (а бях в платен астая, хич не евтина, 125лв. на вечер), а малката я тъпкаха с Аптамил AR (за рефлукса, който тя обаче изобщо няма).
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 13, 2010, 22:09:20 »

svetla_ety, и аз си задавах тези въпроси преди да родя, тъй като женската ми консултация не беше в АГ болница. Твоят доктор ще ти води бременността до края. В последните седмици ще ти даде обменна карта, в която ще е описана цялата ти бременност и която трябва да носиш със себе си, когато отидеш да раждаш. В случай, че не избираш екип, когато дойде времето си взимаш багажа и отиваш в която и да е АГ болница на рецепцията и казваш, че раждаш - няма да те върнат  smile Много бъдещи мами ходят предварително на т.н. Отворени врати, за да изберат къде да раждат. Аз раждах в "Шейново", без избор на екип, но имах познати доктори, така че пак имаше специално отношение. От момичетата, с които лежахме в една стая в следродилното, имаше и доволни и недоволни (според мен всичко е въпрос на късмет). Ако ще избираш екип, като ти гледам линийката, мисля че е време да се насочиш към доктор и да си ходиш при него последния месец. Всичко това, ако раждаш нормално. За секциото не съм сигурна дали може без избор на екип - нека да споделят майки с опит. За неонатологичното отделение (също много важно за мен при избора на АГ болницата) - най-доброто е в Майчин дом, следвано от Шейново.
Каквото и да решиш, важното е да си спокойна като дойде момента smile
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 15, 2010, 10:47:52 »

vanyusha, много ти благодаря за разясненията! Аз още се колебая дали да си платя за избор на екип, но съм си поставила срок да реша до 1 седмица. В Шейново съм чула от различни хора да ми препоръчват различни доктори и си мисля, че като има толкова много добри шанса ми да попадна на такъв и без предварителна уговорка ми е висок. За Майчин дом имам позната неонатоложка, която може да се обади за мен като дойде време за раждането, което не знам до колко ще промени нещата, но си е едно успокоение. За там обаче отдавна съм се настроила, че не ми харесва като болница и това ме спира за сега... Чудех се даже за раждането във вана в Тина Киркова, но не съм събрала достатъчно отзиви! Може ли раждалите момичета, които са доволни да споменат и имената на своите лекари , а още по - добре и координати техни! От  голямо значение за мен е грижите след самото раждане - адли има кой да ми покаже как се кърми и дали се отнасят човешки сестрите и за това се чудех, дали ако съм с избор на екип това ще окаже влияние или ангажимента на екипа е само за израждането crazy
Поздрави!
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 15, 2010, 12:13:38 »

svetla_ety трябва да си наясно с едно нещо едни хора си вършат работата,други не.Ето и сега си опресних примерите при 5 дневния ми престой в болница тези дни.Та убеждението ми си остава същото ....парите няма да променят нищо,няма да има кой знае колко повече внимание и обратното.Някои хора просто си вършат работата.Това е голата истина.

Първото ми раждане беше в Майчин дом - София,водеща на раждането беше д-р Правда Попиванова,д-р Доганов също беше с мен до края(той ме и ши - перфектно),но името на акушерката не си спомням.Не съм дала и стотинка,не съм избирала екип,а останах много доволна.Раждането обаче беше дълго 12ч. и кошмарно.Този път съм решила да си искам епидурална упойка,ако нещата тръгнат по същия начин да се развиват,няма да плащам за екип(щях,ако се налагаше секцио).Това е smile

И нещо за момичетата,които искат секцио по желание...Бях се наслушала,че единствено в Майчин дом не правят секцио по желание...е да,ама не ....правят и още как,но точно определени доктори...Само да знаете за 5 дни колко неща може да научи човек,на какво се нагледа и как половината светила и тем подбни окапват като круши....демек пълни боклуци  pleasantry
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 19, 2010, 19:07:45 »

Пак съм аз с нови колебания  girl_impossible Съпругата на един приятел скоро е родила в Окръжна и е много доволна, та сега и тази възможност обмислям. Каза, че там цената за избор на екип е по - ниска, а и отделението било ремонтирано. Нчкакви отзиви за там  give_rose
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 19, 2010, 20:02:06 »

Светле, наистина отделението е ремонтирано, даже мисля в началото на тази година smile една позната ражда секцио на 43 г. преди няколко месеца  и сега се радва на прекрасна дъщеря и е много доволна. На мен Окръжна също ми беше препоръчана от д-р Папукчиев. Като по-известни лекари там съм чувала Жекова и Налбантаджиева. Но пък един лекар, когото питах за мнение за избор между Окръжна, Шейново и Майчин дом ми каза - колкото и да е ремонтирано, отиди там където ражданията са най-много  smile
Наистина изборът е много труден, но имаш достатъчно време да проучиш и да избереш най-доброто за себе си и бебчо smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 19, 2010, 20:03:20 »

Хайде и аз да се изкажа в темата, като минала по пътя Wink

Аз раждах в "Майчин дом", с екипа на Д-р Кръстева, анестезиолог беше мъжа й, имената на акушерките не помня!!! не съм платила и 1 ст., доволна съм от отношението на лекарката, въпреки инфарктното ми раждане и секцио по спешност, всичко мина добре за мен и бебо good
Живот и здраве за второ мисля пак при нея да искам да раждам, бих си и платила!

Разбира се имаше чудесни акушерки и санитарки, имаше и ужасни, педиатърката ми изкара акъла, но явно такъв й е подхода pardon Като цяло мога да кажа, че съм доволна!!! good

За сравнение ще кажа само, че в моята стая имаше жена, която си беше платила за избор на екип (500 лв.) и отделно беше платила на доктора пари на ръка (900 лв.), а той не дойде нито 1 път да я види как е за 1 седмица, моята доки дойде няколко пъти и беше много внимателна!!!

Така, че платил, не платил - може би си зависи и от това до колко доктора е и Човек!!!

Леко и безпроблемно раждане на всички бъдещи мами!!! good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 22, 2010, 21:08:28 »

... Чудех се даже за раждането във вана в Тина Киркова, но не съм събрала достатъчно отзиви! Може ли раждалите момичета, които са доволни да споменат и имената на своите лекари , а още по - добре и координати техни!

За Тина Киркова , мога да препоръчам д-р Валери Манчев, ако все още работи там. Когато преди 3 години направих спонтанен аборт ме прие в отделението за три дни и ме следеше на ехограф и кръвни , за да не бид а се окаже извънматочна бременност. Пари не ми взе, аз му направих подарък. Отделението не беше много чисто, но предполагам родилното и след родилното са различни. Ако все още живеех в България щях да раждам при него. На сайта му ги има всички координати http://mantchev.hit.bg/ . Дано не е прозвучало като реклама.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 14, 2010, 13:27:26 »

Момичета,ходя на еди курс за бременни и всяка седмица посещаваме родилните домове в града-за Пловдив става въпрос,та да си споделя наблюденията  smile

Първо бяхме във Весела,сега Света Мина...ми родилна и предродилна са меко казано-УЖАСНИ,незнам дали на всички им влиая обстановката,но тази определено ще ме депресира в този момент... sad
Иначе персонала е много учтив и усмихнат,дали беше така заради нас,незнам....
Стаите,където лежат родилките с децата е друга работа,ремонтирани са,чистички и светли  good
Бебета си стоят при майките,ако те го желаят,при нормално раждане ако желаете епидурална упойка се заплаща 100лв,а за избор на лекар...това вече зависи от самия лекар!
Д-р Йончев е завеждащ родилно отделение.
Това е,което мога да споделя  smile
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 14, 2010, 13:34:11 »

Такааа,а днес бяхме в Торакс,там според мен е накратко казано-примамливо да родиш  blum

Всичко е новичко и чистичко,персонала е учтив и усмихнат  smile
Завеждащ родилно е д-р Кръшкова.
Нормалното раждане струва 700лв,това означава,че отиваш с четка и паста за зъби и всичко останало е от клиниката- епидуралната упйка е включена в цената,както и избор на екип,но от същата клиника,престоя за нормално раждане е 3 дни,а за секцио е 5 дни,като секциото е 950 лв.
Бебето си е при вас,дори и веднага след раждането,стига да сте добре,като цяло се уважавало желанието на родилката... smile
Бащата или друг близък може да присъства на ражданията,както имам и стая където може да нощува с вас,срещу 65лв на вечер....ами това се сещам засега... good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 15, 2010, 12:47:07 »

preslava_82 ,  Bravo че споделяш. това е полезна информация.
хубаво би било и мамчетата от София които ходят на отворени врати да споделят няблюденията си.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 15, 2010, 16:09:43 »

Ами и аз да си кажа....
Родих  преди 24 дни в Тина Киркова.Бях се спряла на тази болница защото ми е най-близо и защото повечето мами, с които бях разговаряла бяха раждали там.
Първо искам да споделя, че когато ходих там на ден на отворените врати хич не ми хареса обстановката...когато раждах честно казано въобще и незабелязах интериора около мен.
Раждах без избор на екип.Защо реших така?Защото според инфото, което прочетох за лекарите там... ми те всички са добри и реших, че който и да е дежурен ще е професионалист.(е, имах си фаворит - д-р Ташков, като извадих късмета точно той да е на смяна danceg).То пък и мойто раждане... за един час да им дам 900лв, мисля че взех правилното решение.
За стаите - Бях в обикновена стая, 4 мами, като ползваме обща баня и тоалетна със съседната стая, която е с 3 или 4 легла.Стаята бе светла и чиста, с останалите мами се разбирахме прекрасно...за дългия си престой там почти започнах да се чувствам у дома си crazy.Храната е малко и отврат.Кифли, филии с маргарин, с пастет, леща, боб...
Най-големият минус за тази болница е персонала в детско отделение.Никой нищо не ти обяснява, а направо ти се карат.Измислили са си някакъв режим, неписани правила и ти трябва да ги знаеш, защото после те правят на 2ст и се карат с теб защо толкова късно водиш детето за тоалет, защо си му сменил памперса(това го правели само те, ти - не), защо не си върнал навреме шишето, защо носиш детето на ръце по коридора, а не в количка... и т.н.
Обобщено - персоналът в родилно отделение - добри и любезни специалисти(повечето мами, с които се запознах там бяха без избор на екип и бяха доволни от грижите за тях по време на раждането) за разлика от колегите си в детско(тия хора ... на моменти се чудех дали изобщо имат чувства и разум или са роботи)
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 19, 2010, 10:21:09 »

Прясно,прясно инфо от Майчин дом - София

Раждане без избор на екип - много доволна!
Стаите на 7 етаж - повече от ужасни,но за 3 дни ( толкова беше моят престой) се преживяват,ако обаче се налага по дълъг престой или е след секцио задължително ВИП,според мен!
Храната,като за болнична става!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 22, 2011, 21:22:43 »

Аз родих с избор на екип в Шейново...д-р Гагова и останалите и не разбрах. Родих за 1 час, но ако нямах, сигурно щях да родя в коридора...просто никой не си помръдваше пръста, защото просто си решиха, че аз като съм с 1-во раждане и трябва да се мъча часове, Добре, че дойде тя и ме пое и не се отдели от мен въобще, тя си ме и заши 1 шев! и чака да се събудя...а и отношението на персонала е коренно различно...
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 23, 2011, 18:17:12 »

m_eleva19 , какво имаш впредвид че отношението на персонала е различно. различно ако си избрал екип или не? добро или лошо?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 23, 2011, 18:36:07 »

И мен тази тема доста ме вълнува. Решила съм да раждам в Майчин Дом. Заради очите ще е секцио, а и да нямах причина сигурно пак този вариант щях да избера. Записах се на ЖК в Майчин Дом при една много мила лекарка, но тя няма да ме оперира. Имате ли впечатление от лекарите в Майчин Дом? На мен ми пропоръчаха 4-ма, но още не съм чела отзиви за тях. Утре ще ви напиша и лекарите, че са в тефтера в офиса  blush
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 23, 2011, 19:03:49 »

аз също родих в Шейново - без екип - паднаха ми се д-р Лазаров и д-р Димов - отношението не беше различно определено, ноо бяха твърдо решени че аз ще родя нормално - при 17 часа мъки стигнах до 6 см разкритие,преживях всички неприятни прегледи за разкритие, спукаха ми водите уж за да ускорят нещата, преляха ми 3 системи окситоцин  beating
пари им предлагах, за да ме срежат - не се съгласиха......
докато накрая в 8ч. се смени смяната и един лекар (така и не му разбрах името ) ме прегледа и ме качи за спешно секцио, тъй като шийката на матката ми била твърде високо, а бебето беше 4 часа без води  smile
ако раждам пак - ще си планирам секцио и ще си избера екип  shok
акушерките в следродилно бяха много свестни и услужливи   give_rose
бебета не са при майките, което според мен е по-добрия вариант, защотоимаш шанс да се възстановиш по-бързо smile
лошото е, че бебета ги карат на асансьора в определени часове и ако не отидеш да си го вземеш - нищо чудно да го заминат там - разбира се другите майки ще ти го докарат, ако закъснееш smile
кофтито е, че няма информариност м/у родилното и педиатрията - в смисъл никой не ти казва дали бебето е добре или какво се случва с него - трябва да се качиш в 12ч за сведения lol
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 23, 2011, 21:11:37 »

Aми имам предвид точно това...беше доста...ами отивам с контракции, и рутинно ми правят клизмата и ме оставят, както др. мами, а те си се затвориха в стаичката и си чакакха края на смяната, недоволни от факта, че "вечерта беше кошмарна"...еди колко си клизми?!!!...ВСИЧКИ СЕГА РЕШИЛИ ДА РАЖДАТ...В момента, в който слезна Гагова, и каза, че съм нейна пациентка, ами голямо суетене настана...незнам, това може да се дължеше и на факта, че вече имах разкритие, но после като си говорих с др. мама, тя роди след мен, ами на мен никой не  ми е викал грубо...'кво ми дишаш в лицето", но и екипа беше друг...въпреки, че въпросната мама също беше много доволна...просто е по-различно отношението..., на мен ми викаха "давай миличка, точно така, добре се справяш и не  е просто рутина, по-мили са...но да уточня става въпрос за персонала, не за лекарите...Те, всички са добри...аз съм лежала 3 пъти за задържане и мога да кажа, че даже и Мишел, за който се носят не мн. добри слухове е добър...ако все още е там...А ако си и ВИП стая еее, върха си, първо на виповете се носят бебетата, т.е. на тях им се носят...нашите ги зарязваха в коридора на студът, и никой не си правише труда да каже на новите родилки, че трябва да си потърсят бебетата...първо се изписват ВИП-овете,  а др. когато дойде...абе така и така намалиха таксите, моя съвет е да си изберете екип...Абе малко дълъг ми стана поста, но както е казала wanting, ако си без екип могат да ти уредят едно дъъъълго раждане, когато си му дойде времето, а през това време да израждат тези с екипите...аз влезнах последна, а излезнах 1-ва...мъничето беше заседнало някъде по пътя и можеше и мен да ме срежат, ако просто си чакахме...
« Последна редакция: януари 23, 2011, 21:23:19 от m_eleva19 » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #26 -: януари 23, 2011, 22:33:52 »

Аз раждах във Весела(сега май Св. Мина в Пловдив), раждах без избор на екип, на смяна беше др. Кузманов, акушерки ми бяха Проданова и Галя( не и запомних фамилията)(акушерките ми бяха две, защото почна новата смяна, първата не си тръгна, а изчака да родя и тогава си тръгна good). Докторът въобще не ме остави макар че се задържа бая след смяната си, през цялото време ми помагаше, държеше се изклиучително мило и до последно ме подкрепи да раждам нормално макар че всички останали отдавна се бяха приготвили за секцио. В предродилна зала бях достаа дългоо време - е да е не красиво, но хич да ви кажа не ми беше до това така че знайте че не пречи( важното е че все пак хигиената си я спазваха). В стаята, в която ме настаниха след раждането беше хубаво и чисто беше след ремонт, с климатик и собствена баня и тоалтна good. Грижеха се изклиучително добре за мен и др. Кузнамов и всички останали. И за да не става досатно дълго blush ще спомена педиатърките, които се грижат за бебчетата след раждането, аз се запознах с др. Жекова и др. Бързева. Ще кажа само, че благодарение на техния опит и профрсионализъм бебчето ми е живо, а аз не съм полудяла. Така че аз съм с хиляда ръце за тази болница, безкрайно съм благодарна на всички give_rose и не съм плащала нито стотинка. Разбира се подаръците са си лично решение, но все пак никой не е знаел, че ние ще ги правим.
п.п. Ако някой има и други въпроси относно тази или друга болница в Пловдив - питайте, аз преди да родя събрах доста информация girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 24, 2011, 15:49:55 »

Аз мисля да раждам секцио с епидурална в "Селена" гр.Пловдив.Мои приятелки и познати са изключително доволни  *THUMBS*Някак си се чувствам много по-спокойна като знам,че ще родя там  smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 24, 2011, 16:04:35 »

Лекарите от Майчин Дом, за които получих добри отзиви са:

* д-р Димитров
* д-р Манчев
* д-р Маринов
* д-р Начев

Ако имате отзиви за тях, ще се радвам да ги чуя/ прочета smile

carlyangel и аз съм чувала положителни отзиви за Селена. Една приятелка роди там и беше много доволна.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #29 -: януари 24, 2011, 17:20:51 »

 [quote author=Капризче link=topic=25644.msg448670#msg448670 date=1295877875

carlyangel и аз съм чувала положителни отзиви за Селена. Една приятелка роди там и беше много доволна.
[/quote]
За да сме напълно полезни с тази темичка ще задам въпроса си - какво кои половителни отзиви са достатъчни, че да раждаме в болници, в които не могат да се погрижат за бебчето при нужда?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 24, 2011, 17:31:15 »

malinkata Какво имаш предвид да се погрижат за бебчето?Ако има усложнения ли ?Ами болницата е в града и все пак не е на края на света.Ако недай си боже стане нещо,не мисля,че липсва животоспасяващо оборудване.А който желае да е подсигурен откъм техника-избира държавна болница.Просто условията в държавните болници са  nea.Майка ми е акушерка и работи в такава и нейният съвет е-на частно  good
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 24, 2011, 17:50:56 »

[quote author=Капризче link=topic=25644.msg448670#msg448670 date=1295877875

carlyangel и аз съм чувала положителни отзиви за Селена. Една приятелка роди там и беше много доволна.

За да сме напълно полезни с тази темичка ще задам въпроса си - какво кои половителни отзиви са достатъчни, че да раждаме в болници, в които не могат да се погрижат за бебчето при нужда?

По принцип аз самата съм против раждането в частна клиника точно защото не знам дали навсякъде имат въпросната животоспасяваща апаратура. Но имам приятелка, която беше със съвсем нормална бременност и нищо не е предполагало да има усложнения. Ясно е че това не е гаранция, ясно е че ако не дай си Боже нещо стане и те нямат нужната апаратура ще си блъскаш главата цял живот после защо не си предпочела държавната клиника, но за мен това е въпрос на личен избор и не съм аз човекът който ще казва на другите какво да правят. Всеки си има мнение, то си е за него, неговите близки и т.н. В случая не е наша работа да обсъждаме дали избора на carlyangel е добър или лош. Имам положителни отзиви от тази клиника, споделям ги. Ако някой ме пита за или против съм раждането в частни клиники, това е съвсем друг въпрос... А и да бъдем честни, не всяка държавна клиника, разполагаща с необходимата техника, разполага със специалисти, които да знаят как правилно да я ползват.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 24, 2011, 17:51:12 »

Лекарите от Майчин Дом, за които получих добри отзиви са:

* д-р Димитров

Ако имате отзиви за тях, ще се радвам да ги чуя/ прочета smile

Капризче,
моето инфо е малко старо и от втора рька, но ще споделя. Снаха ми 2005 е раждала при Димитров. Тя си е водила консултация при друг доктор, в 9-ти месец се е срещнала с Димитров, уговорили са дата на секциото.  В деня Х, дамата е отишла с прическа и грим в приемното, казала е, че е пациентка на Димитров, от там не е имало никакви коментари и тн. Всичко е минало по план.
За самия доктор мнението на снаха ми беше, че той е прекрасен касапин, които само знае да реже, но не и човек. Но тя беше доволна - перфектна оперция, здраво бебе. Думите и бяха: "аз не отидох да му слушам изказванията, а да ме оперира и извади бебето"
Булечка до колкото си спомням е раждала в МД сьщо секцио.
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 24, 2011, 18:13:13 »

malinkata Какво имаш предвид да се погрижат за бебчето?Ако има усложнения ли ?Ами болницата е в града и все пак не е на края на света.Ако недай си боже стане нещо,не мисля,че липсва животоспасяващо оборудване.А който желае да е подсигурен откъм техника-избира държавна болница.Просто условията в държавните болници са  nea.Майка ми е акушерка и работи в такава и нейният съвет е-на частно  good
И аз като минала вече по този път да кажа: Според мен водещото при избор на АГ болница е неонатологичното отделение. От към условие и отношение частните клиники са супер, но от към специалисти, които могат да се погрижат за новородено с проблеми, едва ли. Аз раждах в Шейново във София. Там неонатологичното отделение е доста голямо и се води много добро и въпреки това всички бебенца с по-сериозни проблеми ги изпращаха в Майчин дом - безспорно с най-добра база и специалисти за бебета. Моето бебе имаше проблем като се роди, слава Богу не голям, но беше в интензивен сектор на специални грижи. Важно е в такъв момент да има опитни доктори, които да знаят какво правят. До колкото знам в частните клиники веднага изпращат такива бебета в голяма АГ болница. Както е казала Капризче - къде да родиш си е личен избор, но аз бих проверила как стои въпроса с неонатологията в дадената клиника. Да не забравяме все пак, че раждането продължава няколко часа, престоя в болницата е няколко дни, а най-важното в случая е, че даваме нов живот и трябва да осигурим на това малко същество най-добрите грижи от самото начало.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 24, 2011, 18:46:46 »

Булечка до колкото си спомням е раждала в МД сьщо секцио.

Мда, там родих Коско, със секцио по спешност!!!
Не съм избирала екип, нито доктор, отидох, видяха, че бебето е с лоши тонове, приеха ме по спешност на другия ден рано сутринта ме извикаха за преглед и ми казаха, че тъй като нямам никаква родилна дейност, нито разкритие с еналага секцио!!!
Да, беше ме страх от незивестното, незнаех какво точно ми предстои, само исках бебето да се роди живо и здраво!!!
Слава Богу така и стана!!!
Да споделя нещо, което не ми допадна, в стаята с мен имаше една жена, която беше платила на док (на ръка) 900 лв., отделно беше платила за избор на екипа му, този човек не дойде да я види нито 1 път за целия й престой, тя ходеше - и тя беше със секцио!!!
Моята лекарка - д-р Камелия Кръстева, за която не бях платила и 1 ст., дойде да ме види 3 пъти!!!
ФАКТ!!!
Няма да коментирам повече!!!

Искам да кажа, че съм доволна от грижите за Коско и за мен!!! Е, винаги има някой, който да е недобронамерен, но като цяло съм доволна и сега живот и здраве ПАК ще раждам там - в "Майчин дом" - София!

Стана малко дълго, извинете ме!
« Последна редакция: януари 24, 2011, 18:49:05 от ˙·٠Butterfly™٠·˙ » Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 24, 2011, 18:56:05 »

Аз раждах в Окръжна болница без избор на екип, т.е. без възможност да поискам упойка и на смяна се случи токтор Братоева. Препоръчвам я горещо  good. Видях ги всичките преди това и след това и някои прехвалени като завеждащата на отделението Жекова са направо ужасни.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 24, 2011, 19:08:37 »

Аз мисля да раждам секцио с епидурална в "Селена" гр.Пловдив.Мои приятелки и познати са изключително доволни  *THUMBS*Някак си се чувствам много по-спокойна като знам,че ще родя там  smile
Подкрепям те напълно, аз раждах там и съм повече от доволна...
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 24, 2011, 22:02:51 »

Аз мисля да раждам секцио с епидурална в "Селена" гр.Пловдив.Мои приятелки и познати са изключително доволни  *THUMBS*Някак си се чувствам много по-спокойна като знам,че ще родя там  smile

При секцио се поставя спинална упойка, епидуралната се ползва при нормално раждане. Аз също раждах секцио със спинална упойка и доста познати ме питаха дали не ме е страх, че ще съм в съзнание по време на операцията - е, не ме беше страх, даже така се чувствах по-сигурна и по-добре, а и да не забравяме, че първата среща с бебчето е неописуема  heart .
Иначе аз не мога да дам мнение за споменатите болници, защото съм от Варна и раждах също в частна болница, не съм имала никакви колебания в избора си. Много съм доволна от всичко и от грижите за бебето също. Живот и здраве, ако имам някой ден второ детенце, сигурно пак там бих предпочела да раждам.
Успех на всички бъдещи майчета в избора на болница!  good Важното е да сте убедени, че това е най-правилното място за вас.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #38 -: януари 25, 2011, 07:52:48 »

Исках да поясня какво имах предвид с въпроса си - според лекаря ми (при когото ходех в часния кабинет) бременноста ми беше безпроплемна. Никой не е и предполагал, че детето ми ще се нуждае от специалисти и апаратура, но това никой не си го избира и в крайна сметка мисля, че раждаме, за  да имаме деца и те са приоритет. Не упреквам никого, който иска и може да ражда в частна клиника нека го прави. Искаше се мнение и аз като вече раждала и жена с мнение си го дадох. Имам много доводи да смятам, че съм направила най-правилния избор за нас. Успех на всички, които им предстои да раждат give_rose
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 25, 2011, 14:15:14 »

Исках да поясня какво имах предвид с въпроса си - според лекаря ми (при когото ходех в часния кабинет) бременноста ми беше безпроплемна. Никой не е и предполагал, че детето ми ще се нуждае от специалисти и апаратура, но това никой не си го избира и в крайна сметка мисля, че раждаме, за  да имаме деца и те са приоритет. Не упреквам никого, който иска и може да ражда в частна клиника нека го прави. Искаше се мнение и аз като вече раждала и жена с мнение си го дадох. Имам много доводи да смятам, че съм направила най-правилния избор за нас. Успех на всички, които им предстои да раждат give_rose
Така е,недай си боже да стане нещо и трябва да се кара в някоя държавна болница,но въпреки всичко все пак човек отива с положителна нагласа и за това :)Мерси за пожеланията,дано всичко да е наред.Някак си мисълта,че ще родя в "Селена" ме успокоява,иначе имам панически страх от всякакви манипулации и тем подобни,да не говорим за раждане  shok angry.Като ми взимаха кръв миналият месец,2 дни преди това сън не ме хвана  nea Мисълта за добрите условия  смегчава страха ми значително  good Успех на всички майки,аз лично ще споделя задължително опита си като му дойде времето blum
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 25, 2011, 15:09:04 »

Аз, когато правех избор къде да раждам се бях спряла на два варианта (за София говоря) - МД и Токуда. Докторите бяха двама, Дяволов (МД) и Илиев (Токуда). До към 6-ти месец някъде почти бях убедена, че ще родя в МД (най-вече заради неонатолозите). Попитах следящия ме доктор за съвет, като споделих основните си мотиви, ЗА и ПРОТИВ за всяка от 2-те болници, получих изключително обоснован съвет и го послушах. Освен това знаех, че неонатологията в Токуда по нищо не отстъпва на тази в МД (доста преждевременно родени близначета бяха спасени там, докато аз бях бременна и знаех за тези случаи, като някои от родителите ги познавам лично). Също така познавам и двойки, чиито близначета се родиха в МД, пак, докато аз бях бременна (даже една моя позната роди там секцио, заради седалищно разположени 2 бебчета, не по желание на доктор, без избор на екип, без нищо). Остана изключително доволна от грижите за бебчетата и въобще като цяло. Друга майка роди рано своите близначета в МД (еднояйчни, имаше усложнения, лежаха в кувиози, на системно дишане и пр.), а днес се гушкат щастливо вкъщи. Та исках да кажа, но се поувлякох, че и МД (државна болница), и Токуда си имат добра апаратура, професионалисти и мнооого спасении здрави вече  преждевременно родени дечица.
В Токуда знаех колко ще платя още при постъпването си, нямаше никакви пари под масата, а отношението към мен на доктори и неонатолози беше просто перфектно. Акушерките обаче са си с маниерите на държавните болници и това никога няма да се промени, не и поне докато не се промени манталитета на народ ани като цяло (аз поне не разчитах на тях за нищо, така че ми беше все тая за тях, дори темпелратурата не ми мереха....).
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #41 -: януари 25, 2011, 16:12:42 »

gostenka_82  good, точно това имах впредвид и аз. Да не мислите, че на мен не ми се раждаше на хубаво място ? просто в Пловдив в Селена няма апаратура за бебоците - това е! give_rose
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 25, 2011, 17:57:39 »

malinkata Когато бременноста ти е съвсем нормална и си на 25 год. не си избираш болница спрямо всяко лошо нещо,което може да ти се случи.А и от "Селена" все пак не падат от Марс и не съм съгласна,че са бедни откъм апаратура.Аз смятам,от това,което знам за клиниката,че аз и детето ми ще бъдем в сигурни ръце.Самата ти го каза-да раждаме на хубаво,ей това подкрепям,а и толкова положителни отзиви,не идват току така good
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 25, 2011, 19:49:35 »

carlyangel, неонатолозите се грижат за бебетата и за тази апаратура говорим (поне аз лично), че е много важна!!! В такъв момент всяка секунда е от огромно значение. Дори леката бременност не е застрахована от усложнения при раждането, както и не е гаранция, че всичко в последните седмици е било ОК и съответно не се налагат по-специални грижи за бебето. Това просто като уточнение. Всеки си има своите мотиви и прави избор, важното е той да е информиран такъв!!!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 25, 2011, 20:02:14 »

gostenka_82 знам какво правят неонатолозите,понеже майка ми е акушерка в неонатологичното отделение на АГ-гр.Хасково.Просто мисля,че изборът на другите трябва да се уважава,смятам,че всеки трябва да може да се изкаже,без да се чувства нападнат заради изборът си,понеже излиза така,че заради това,че сме пожелали да родим в здравно заведение с по-добри условия,видиш ли не мислим за децата си. Визирам следното изказване-
Цитат
Да не мислите, че на мен не ми се раждаше на хубаво място ?
. NO Аз не съм някоя лигла,която е избрала само и само заради условията болница.Нещата са комплексни и това наклони везните. smile
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 25, 2011, 22:55:45 »

Аз също съм на мнение, че най-важно е неонтологичното отделение, а няма какво да си говорим...най-тежките случаи го пращат в "Майчин дом", но аз неможах да преглътна мизерията, и факта, че лекарката кято познавам и ми гледа бременността и ни спаси 3 пъти беше в Шейново...в случая аз избрах лекарката.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #46 -: януари 26, 2011, 10:35:10 »

carlyangel, мила, не съм  искала да те засегна с думите си. Просто изказах своето мнение на човек който вече е раждал. Разбира се, че всеки си решава за себе си.  give_rose
« Последна редакция: януари 26, 2011, 10:37:23 от malinkata » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 26, 2011, 13:16:50 »

carlyangel, аз да си уточня, аз също родих при по-добрите условия, но не това беше факторът за моето решение, а други неща, свързани с докторите. И пояснавям какв осъм имала предвид, защото понякога четящите ме тълкуват погрешно.
Както казах, всеки решава сам за себе си, важното е човек да е информиран!!!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 26, 2011, 14:05:43 »

Най-важното е докторът да е човек и да е загрижен за теб и бебето,а не някой,за който си само поредната родилка.За съжаление има и такива случаи.За това хората все гледат някой познат да ги насочи или поне да им препоръчат някой,абе чудим се защо все с шуро-баджанащина трябва да стават нещата,но отговорът е я отношението.За мен най-страшното бе,когато отидох за пръв път на преглед тук във военна болница Пловдив,безразличното отношение на лекаря тип "една от стадото".Каза ми само,че има плоден сак и да съм дошла в края на 3-ти месец  huhhuh.gif cray Направо бях потресена.Веднага се обадих на майка ми и й разказах,и тя ме записа на ЖК при наш познат в Хасково.Оттогава сам много по-спокойна,ходя на прегледи всеки месец,всичко е наред и изобщо не се притеснявам нито от раждането,нито от нищо  give_rose Та мисълта ми е,че отношението на лекаря и неговата заангажираност играят голяма роля.  smile
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #49 -: януари 26, 2011, 18:39:56 »

Здравейте и от мен!Нека и аз да кажа за моето раждане.Родих юли месец 2010г. в Хирургиите на Пещерско шосе гр.Пловдив и съм доволна от избора си.Бях без избор на екип ,попаднах при Д-р Амалиев баща ,Д-р Амалиев син и още един  лекар,който мисля,че беше специализант името му не запомних.В 7 месец лежах за задържане в същата болница и останах с много добро впечатление от двамата доктори и до последно се колебаех дали да не се уговоря с един от тях за раждането/клонях към бащата ,все пак с повече опит/,но така и не се реших.Съпругът ми има позната акушерка там и с нея се бяхме разбрали да присъства на раждането. Като дойде момента да раждам отивам сутринта в болницата спокойна  и  гледам нашата акушерка на смяна и като разбрах,че тези доктори са на смяна още повече се успокоих.Около 8ч. постъпих в предзала и в 11.55 се роди нашето съкровище yahoo.Веднага след раждането дойде неонатолог и прегледа бебо,но доколкото разбрах трябва да присъства на самото раждане.След нормално раждане родилката престоява в родилна зала 2ч. и след това се настанява в стая.Целия екип се държа много добре ,обстановката е добра ново ,чисто .Стаите са с по две легла и собствена баня и тоалетна и бебоците са при мамите,стаите са с нов теракот,вертикални  щори,нова дограма,хладилник,постоянно топла вода, разликата между обикновенна стая  и вип е ,че вип стаите имат климатик и могат да влизат посетители.Всяка сутрин минават акушерки и къпят бебоците,след това минават неонатолозите ,много са мили и обясняват всичко за което попиташ.В обикновенна стая посетители не се допускат,мамата може да покаже бебче през входната врата на отделението.От персонала обслужващ родилките също съм доволна.Това е което се сещам,ако някой се интересува нещо нека пита ,аз ще отговарям.А и накрая да кажа ,че не съм дала никакви пари,единствено почерпка веднага след раждането и в деня на изписването и то по наше желание.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 26, 2011, 22:08:58 »

 good Ванеса, в София няма такава клиника...хем да е хубаво, хем да не плащаш, хем от неонтологията да ти казват какво става с бебчето ти!!!! Аз за моя престой не разбрах дали ги има въобще в отделението...А акушерка да мине да ни каже какво да ги правим тези бебчовци дойде чак вечерта, след 3-тото носене на бебка...Добре, че в стаята имаше мама с 3-то.
Активен
vanessa
Сватбар
***
Публикации: 262



« Отговор #51 -: януари 27, 2011, 09:48:45 »

m_eleva19,сега се сетих,че като ми донесоха бебо за първо кърмене акушерката стоеше до мен и показваше как да поставя бебче на гърдата,а една вечер като сменях памперса ,мъника много плачеше и отново дойде акушерка да види защо толкова плаче.На втория ден минаха ортопеди и прегледаха бебчовците,показаха ни упражнения ,които да правим вкъщи за укрепване на седалищните мускули и за тазобедрените стави.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 27, 2011, 17:18:26 »

Аз за моя престой не разбрах дали ги има въобще в отделението...

Аз пък се чувствах постоянно наблюдавана от разни доктори и сестри.. направо Големия брат те гледа.. с тия стъклени стени.. Кой как мине и все нещо надзърта и все дава акъл за бебето - много го кърмиш, малко го кърмиш, много спи, остави го да спи, вземи го, остави го, дръж го по-изправено, дръж го по-полегнало... аз ако ги слушааах  blum То майчинския инстинкт трябва да слушаш, не чужди акъл, защото като си идеш вкъщи няма кой да ти нарежда през 5 секунди (ако изгониш бабите достатъчно далече, естествено). Та като ходите на "Отворени врати", да знаете - стъклени стени = надничане и акъли.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 28, 2011, 22:14:46 »

 Offtopic  Той стреса е толкова голям, че майчинския инстинкт, някъде се загубва blum Поне при мен беше така...
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 13, 2011, 17:54:09 »

 :offtopic:Боже, аз си милех, че съм имала нормално раждане...то за България си е перфектно, но като Прочетох на Inaxstra в темичката и за отношението и към майката и към бебето и се чудя...Кога ли ще влезнем в цивилизацията и ще оставим този соц начин на мислене и действие?
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 14, 2011, 07:40:01 »

Чудя се аз само, ако мамите, дето са кихнали една кола пари за раждане в частна клиника и после възхваляват отношението, което били получили там, прочетат на Ина разказа, как ли ще се почувстват и какво ли ще говорят от там насетне..
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #56 -: февруари 14, 2011, 16:32:42 »

Чудя се аз само, ако мамите, дето са кихнали една кола пари за раждане в частна клиника и после възхваляват отношението, което били получили там, прочетат на Ина разказа, как ли ще се почувстват и какво ли ще говорят от там насетне..

Ами най-вероятно ще говорят същото, каквото и преди.
Дай боже повече доволни от лекари и болници пациенти. Не виждам изобщо какво има да се сравнява или да се надцаква.
А по темата- 2009г. родих в Токуда, "кихнах една кола пари", много съм доволна от неонатологията, но не съм доволна от това, че в старанието си да ме обгрижват ми висяха на главата и под краката непрекъснато.
Този път мисля да пробвам водно раждане в Тина Киркова- доколкото знам само там има, моля ако някой е раждал там, да сподели. Просто искам минимална намеса от страна на лекарите и най-вече никакъв окситоцин.
Поздрави на всички и хубав празник  give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 14, 2011, 16:39:22 »

Есента жената на един колега роди в басейна в Тина Киркова. Това, което разбрах от колегата си беше, че било много по-лесно и безболезнено и общо взето супер от първото й раждане "на сухо". Сега вземи предвид, че на всички колеги децата са се родили "нормално, добре са, всичко беше наред" и това след 15-тия въпрос как е жена му и детето и как е минало и си прави заключенията за истината Wink
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #58 -: февруари 14, 2011, 16:44:04 »

pebbles, дано да е така. засега чувам само хубави отзиви за водното раждане, искрено се надявам да се окажат истина.  smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 14, 2011, 17:00:59 »

да, в  Тина Киркова предлагат водно раждане. отиди на отворени врати на болницата и ще видиш ваната и ще получиш повече подробности.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 14, 2011, 18:25:29 »

 :offtopic:Аз бях впечатлена, не толкова от самото раждане, по-скоро в отношението към бебто...как максимално се връщат към естесвеното...нензам колко мами знаят, но ако се изчака на бебчето да спре да пулсира пъпната връв, то има минимаааален шанс да се зарази с жълтеница...аз го знаех, но бях толкова шашната, че забравих да кажа...а на нашите лекари все едно ще им стане нещо ако изчакат там 10-15 мин....нензам дали има и толкова...И това, че веднага го дават на мамата да го кърме, преди още да е измито, и най вече това, че я питат за всяка манипулацияяяя!!! А тук ти бутат един формуляр за информираност да разпишеш ей-тъй между контракциите, без въобще да те ИНФОРМИРАТ и си правят каквото си знаят...И аз си мислех, че съм родила нормално shok...то за БГ си е даже перфектно, ама в цивилизацията е другоооо!!!!
И аз кихнах една торба с пари, и сега говоря друго...всъщност ме е яд само на отношението към бебчето...сякаш те са ги раждали тези деца, сякаш са тяхна собственост...все едно ние сме там незнам...отделни единици...ето това трябва да се промени...да имаме право на мнение и на избоооор!!! Ама нищо, напредваме бавно и охлюварската, та дано като родя третото blum да сме по-наред...
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 18:32:10 от m_eleva19 » Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 23, 2011, 15:44:35 »

ЗДРАВЕЙТЕ,
аз родих сина си в Шейново ,но без избор на екип,защото за мен беше безмислено да давам 900 лв.за избор на екип от специалисти,които дори не познавам.Нямам познати във тази област и на 30.06.09г. отидох да раждам, женската кунсултация ми се водеше там и всеки път ми се падаха различни доктори.Веднъж даже един от докторите ме стресна ,като каза ,че резултатите не са ми били добри и от там се започнаха едни изследвания доплер ,скрининг и всякакви такива...
Резултата от изследванията ми беше добър ,само ми изкараха акълите bqsnasym
Както и да е поеха ме някакъв екип ,който беше на смяна и започна раждането ,което беше истински кушмар крещяха по-мен сякаш съм най-долното същество и по-никакъв начин не ми помагаха cray После се появи най-сладкото същество на земята smile
Затова моя съвет към всички,които се чудят с или без екип,моето мнение е платете си ,защото начина по-който се чувствах аз беше отвратителен .След ,като мина раждането ,дойде една от сестрите и ми каза,че съм трябвала да ги черпя,защото не аз а те са ми изродили бебето!Бях шокирана от наглостта им държаха се с мен ,като с боклук и накрая най-нагло ,дойдоха да си искат почерпка stop
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines