Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 21:16:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 159112 пъти)
 
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: септември 01, 2010, 15:34:38 »

Въпрос към момичетата правили бърканата пица със суха мая - колко сложихте?Аз имам сега суха и не знам цялото пакетче ли да сложа, половината ли?Помагайте......
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: септември 01, 2010, 15:41:39 »

Каква е тази бъркана пица ,може ли рецепта?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #227 -: септември 01, 2010, 15:47:07 »

plamak_ ,може ли рецептата на двата вида вкусотий които си снимала ,особено на втората снимка ,идва ми да си взема едничко.Ние довечара сме на пица приготвена от мъжа ми,по късон ще пусна снимки.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: септември 01, 2010, 16:02:33 »

plamak_ ,може ли рецептата на двата вида вкусотий които си снимала ,особено на втората снимка ,идва ми да си взема едничко.Ние довечара сме на пица приготвена от мъжа ми,по късон ще пусна снимки.

Разбира се че може, започвам тогава с втората рецепта първо: smile
Еклери

Продукти: 650мл вода, 250 мл олио, щипка сол и захар, 530гр брашно  и около 10-12 яйца.
Начин на приготвяне:Слага се да заври водата ,олиото ,солта и захарта .Като заври добре се прибавя брашното като се бърка постояно докато стане еднородна смес(по възможност с дървена лъжица).После като изстине тестото започват да се прибавят малко по малко яйцата (аз го охлаждам и бъркам с миксер ,но с преставка за тесто),докато стане лепкава но не много рядка смес.Не се мажи тавата когато се пекат .Пече се на около 200-220 градуса.Аз ги напълних с крем ванилия ,но може и с друг по избор ,става много вкусно с "Карамелизиран шам".

Стават доста бройки ,защото рецептата е производствена и не съм я намалила още ,ако не ти трябва доста намали я на половина.

Шоколадови топки

Продукти:480гр обикновени бисквити,1 пак. какао, 1 шоколад ,300-400мл захарен сироп,2-3с.л. маргарин.
Начин на приготвяне:Бисквитите се смилат добавя се сиропа ,какаото, разтопения с малко олио шоколад и маргарина.Омесва се тесто достатъчно меко за да се оформи топчица , защото ако е много сухо няма да залепне после кокоса.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #229 -: септември 01, 2010, 16:09:14 »

Въпрос към момичетата правили бърканата пица със суха мая - колко сложихте?Аз имам сега суха и не знам цялото пакетче ли да сложа, половината ли?Помагайте......


Здравей, Agent T! Благодаря ти отново за рецептата за бърканата пица, вече 4 пъти я правихме и всеки път е страхотна. Преди това не смеех и да си помисля да пробвам.

Аз я правя само със суха мая и мисля, че половин пакетче е по-добрият вариант. Веднъж сложих половинка (около 1 с.л.) и тестото беше равно, без шупли. Вторият път без да искам изсипах цялото пакетче и пак се получи, само че беше с повече шупли и като надупен блата. Само че погледнах, че различните маи са с по 7, 9 или 11гр. вътре. Аз слагах половинката на 9гр.

Ти миналата седмица питаше за рецепта за домашна лютеница... пробва ли някоя рецепта вече, че сега и аз търся такава изпитана.

  girl_wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #230 -: септември 01, 2010, 16:10:06 »

мерси @}->--plamak_
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: септември 01, 2010, 16:18:12 »

мерси @}->--plamak_

Няма защо ,винаги когато мога да помогна съм насреща. :)А като ги пробваш ще чакам отзиви и снимки.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: септември 01, 2010, 16:23:06 »

Аз я правих с цяла пакетче суха мая.Отзад пишеше че се равнява на количеството жива мая в рецептата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: септември 01, 2010, 16:26:35 »

Аз снощи правих свинско с чушки и лук.
Нарязах свинското на парченца.Лука нарязах на лентички лука на полумесеци ама по наедро.Сложих месото в тенджера с олио.Добавих чушките и лука,5 супени лъжици лютеница/нямах доматено пюре/,соев сос,шарена сол,червен пипер,малко сол,китайски сос-сладко кисел.Оставих да се готви до готовност.Отдолу сложих като канапе ориз -сварен.Отгоре свинското.Стана мн вкусно.Аз готвя малко на око дано да съм ти била полезна.Милото мн го хареса даже втори път си сипа.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #234 -: септември 01, 2010, 19:03:59 »

Тази вечер имаме пица приготвена от мъжа ми


][/url] 
« Последна редакция: септември 02, 2010, 05:48:37 от juji » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: септември 01, 2010, 20:26:27 »

Изглежда страхотно ,дай рецепта ако може? smile
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: септември 02, 2010, 08:17:28 »

леле колко вкусотиии...
вече си заплюх еклерите и топчетата,както и пицата smile
ето какво готвих и аз в последно време:
- телешко пълнено с морков,кисела краставичка и кашкавал.Може да се експерементира с плънката.
- печени картофи с масло и розмарин.
- свински пържоли със замразени зеленчуци и масалце.
- телешко със спанак,лук и картофи.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: септември 02, 2010, 08:21:54 »

Всичко изглежда много апетитно Miravarna ,направо да го започнеш моментално ,само копъра в картофките не ми е по вкуса , иначе всичко е перфектно  Bravo Bravo Bravo
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #238 -: септември 02, 2010, 09:25:18 »

plamak_ ,ще ти напиша рецептата малко по късно,че имам проблеми с пръстите на ръцете и сутрин ми изстръпват жестоко.Сега пиша само с лява ръка
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: септември 02, 2010, 09:30:35 »

Мира може ли рецептата за пълненото телешко.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines