Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 15:42:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 157528 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: октомври 12, 2010, 13:50:33 »

Довечера ако не ви е късно ще я напиша баклавата.Аз съм пробвала да слагам стафиди ама преди това ги кисна в топла вода че да не изгорят.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: октомври 12, 2010, 16:07:47 »

Печенето е елементарно на 180 градуса в загрята фурна и зависи колко е добра фурната, но около 15 мин, и те корите стават златисти,от далече им личи че са готови.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: октомври 12, 2010, 18:03:57 »

Гери, много благодаря предварително. А какво ще кажеш за локум освен стафидите?

Госпожица, ти направо ме разби smile В добрия смисъл на думата. В един сайт пишеше да се пече 3 часа и аз само си представих как вися до печката 3 часа да я дебна да не загори...
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: октомври 12, 2010, 18:05:48 »

Включвам се и аз по въпроса с баклавата.И аз имам рецепта за баклава и ако я намеря веднага ще я споделя с вас.Става много хубава и Капризче да става с локум.Аз именно с локум и орехи я правя,гарантирам ти,че е нещо много вкусно. good
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #424 -: октомври 12, 2010, 18:58:16 »

smile с удоволствие ще ти я дам smile
продукти- 1 пакет кори за баница, около  300 гр. смлени орехи и масло около 150-200 грама, не мога да ти кажа с точност понеже при нас пакетчетата са по големи, но си вземи поне 200 че да ти стигне, нали знаеш по добре да остане отколкото да не стигне.
 Разтопявам маслото в микровълновата. Намазнявам съвсем леко тавата, в която ще са баклавичките. Самите баклавички приготвям по следния начин:
Взимам 2 кори по дължина и намазнявам леко половината част на кората с част от разтопеното масло,с лъжичка, отгоре поръсвам обилно с орехи и отгоре покривам с останалата половина кора, след което намазнявам и тази половина кора, отново с масло и завивам на стегнато руло, откъм тясната страна (като покриеш едната половина с другата половина се получава тясна страна,колкото половин кора). Така с всички кори. След като баклавичките са готови ги нарязвам на малки парченца, колкото за 1 хапка и отгоре заливам с малко разтопено масло, но не много, просто колкото да са покрити баклавичките за да не изгорят при печенето. Слагам да се пекат в загрята на 170 градуса фурна  отгоре и отдолу. След като са готови ги изкарвам и оставям да изстинат. Междувременно приготвям сироп от 300 гр захар, 500мл вода и резенче лимон. Само да уточня че ако обичаш по сладка баклава трябва да увеличиш захарта, понеже ние не я обичаме прекалено сладка затова ползвам 300 гр захар.И след като сиропа изстине добре заливаш баклавата  със сиропа и покриваш с домакинско фолио и оставяш да престои така 24 часа. Надявам се съм обяснила разбираемо че май малко объркано стана smile, но ако имаш въпроси с радост ще отговоря. Баклавата става много вкусна досега всички които са я опитали са ме хвалили smile Надявам се да ти хареса smile
Най-уникалната баклава-дано Анита не се сърди.Видях я на снимка в сайта и,и си поисках рецепта.Правих я с орехи,после с локум ,стафиди и орехи -и двата пъти стана уникална.Стафидите ги киснах с малко ром-за аромат,те са вътре и не съм се замислила за изгаряне.Не става  тежка.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: октомври 12, 2010, 20:55:56 »

Баклава
1 пакет точени кори
200 грама орехи
4-5 лъжици захар
1/2 пакетче канела
1 пакетче стафиди накиснати предварително в топла вода
1 кафяна чаша олио,2 супени лъжици масло
За сиропа
2 ч.ч захар
2 ч.ч вода
малко лимонтузо или малко лимонов сок
Приготвям плънка от канелата,захарта и орехите-начупени и отцедените стафиди.Реди се кора и се ръси от сместа.Така докато свършат корите  като се завършва с кора.Нарязвам на ромбчета.Сгорщявам олиото и слагам маслото в него да се разтопи.Заливам по краищата на парчетата.Пека 20 мин в загрята на 180 градуса фурна.Наблюдавам да покафенеят леко корите и да не прегори.Изваждам и оставям да се охлади.Приготвям сиропа и захарта и водата.По принцип ние я харесваме по сладка баклавата но може и да се намали количеството на захарта.Сиропа проверявам с лъжица.При капване капката сироп трябва да се задържи леко на повърхността.Може и да се прабва в чиния трябва да не се разтича.Добавям лимонтозуто или лимоновия сок за да убие сладоста и да не се захароса сиропа.Заливам след като е изстинала баклавата със охладения-почти изстинал сироп.Трябва да престои поне 24 часа да поеме хубаво.
Ами това е моята рецепта.Надявам се да Ви хареса.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: октомври 12, 2010, 20:58:10 »

Но да кажа че не съм яла по вкусна баклава от тази която приготвя бабата на Селвет.Просто няма по вкусна от нейната.Надявам се да се появи Селвет да сподели рецептата.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: октомври 12, 2010, 21:02:34 »

Ще взема и аз да пробвам по Коледа да направя една баклавичка  smile Вкъщи я ядем с плънка,но и на Гери рецептата ми хареса  smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: октомври 13, 2010, 08:17:08 »

Аз да се поФаля, че снощи направих ябълките, дето Дени ми ги предложи, само че с лешници, че нямаше орехи на магазинчето до нас. Станаха страхотни!
Ноо ... с това количество плънка, което е в рецептата, аз лично напълних 12, а не 6 ябълки, хем не бяха малко издълбани  girl_wink
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 13, 2010, 10:04:35 »

Ееее, много благодаря за рецептите. Утре вечер ще я правя. Надявам се да стане добре. А Селвет ще я прослушам във фейса за рецептата  tease
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: октомври 13, 2010, 11:51:32 »

Капризче, , щом научиш рецептата да пишеш...и аз все дебна тука като гладна хиена  sarcastic
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: октомври 13, 2010, 12:15:24 »

Може ли да ми дадете рецепта за вкусна пилешка супа.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #432 -: октомври 13, 2010, 12:32:49 »

Пилешко бутче се сварява с нарязани лук и морков, няколко зьрна бахар, зьрна черен пипер и два дафинови листа.
Като се посвари се вади, махат се кокалите и кожата, накьсва се месото на парченца и се слага пак да кипне. Добавя се фиде. След десет минути се маха от котлона. Като поизстине се застройва с едно яйце и две льжици кисело мляко.

Застройката я разбьркваш в една купичка и сипваш постепенно бульон от пилето, за да се затопли, иначе ще се пресече. Като се посмеси се изспива с бьркане в тенджерето и това е  pardon
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: октомври 13, 2010, 12:57:41 »

Аз пилешка супа правя така:
Сварявам месото предварително, след като изстине го обескостявам ( в повечето случаи взимам пилешко филе), в отделна тенджерка слагам вода.След това слагам на ситно нарязана половин глава лук, 1-2 картофа (според зависи тенджерката колко е голяма) на кубчета, 1/2 ч.ч. ориз или фиде малко олио и сол.
15 мин. преди да свяла супата от котлона натрошавам едно кубче пилешки бульон и един настърган моркоф.Застройвам я с 1 яйце и 2-3 с.л. кис. мляко и слагам съвсем малко оцет да не се пресече яйцето от горещата супа.Накрая малко чубрица.Пожелание вече слагам и малко черен пипер.
Активен
tanchetoo
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #434 -: октомври 13, 2010, 13:26:37 »

Аз правя пилещката супа така:
Сварявам си месото превдарително,след това нарязвам 1 глава лук,1 морков , няколко картофа.Като се посварят зеленчуците прибавям и месото ,което съм го накъсала,няколко лъжички от маги/пиле/,малко олио и нарязвам наситно магданоз.Като е готово всичко я махам от котлона и я застройвам с 2 жълтъка и 2-3 суп.лъжици кисело мляко.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines