Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 20:18:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 157587 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #15 -: август 06, 2010, 15:22:45 »

Извинете ме,но...пак съм аз. blush
Искам да ви попитам и ако може да ми помогнете...как да си направя ето такава торта и въобще ще мога ли да си направя? crazy
Роси, не ми отваря страница ,опитай отново
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 06, 2010, 15:34:54 »

Жужи ето я тортата, която иска Роси



Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #17 -: август 06, 2010, 15:58:36 »

Мерси Сиси,аз съм правила торта с такова покритие,моята стана лесна,и бърза ,не знам дали тази е вита торта.Иначе покритието си го купуваш от магазин ,то се разточва  и с него се покрива самата торта.Така като гледам и фигурките можеш да направиш от същото покритие,аз имам подобни формички.Също така вътре можеш да и направиш хубав маслен крем да го разбъркаш със сезонни плодове .Ако това със покритието ти се струва доста сложно,ще ти дам един лесен вариант със маслен крем.Стига да ти се занимава.И на мен ми се прави тортичка ,обаче мъжа ми не яде сладко и ще трябва да си я изям аз /което мие абсолютно противопоказно  smile/
Роси, ако искаш нещо вкусно и по лесно ми пиши на лични ако мога ще ти помогна имам и снимки на мои тортички ще ти покажа,ако нещо ти допадне ще помагам.
Идва скоро моят имен ден ,живот и здраве мога за направя една вита тортичка,за гости smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 06, 2010, 16:04:14 »

Жужи страшно много ти благодаря,че се включи...наистина доста ми се занимава и бих си поиграла малко! pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #19 -: август 06, 2010, 16:35:09 »

Роси,къде да ти пусна снимките,ако имаш скайп дай там да не спамим тук
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 09, 2010, 21:26:36 »

Здравейте,
искаме да споделя една рецепта за мекици, от типа които се продават по будките.
Извинявам се предварително ако се повтаря.

Мекици
4 1/2 ч.ч брашно
2 ч.ч леко топла вода
1 с.л суха мая
1 ч.л сол
2 с.л захар
1 с.л ракия

сухите продукти се смесват, добавя се водата и ракията и се бърка до лепкаво тесто. Покрива се с фолио намазано с олио и се остава да престои в хладилника за вечерта. На сутринта тестото би трябвало да е с много шупли и да е отроило първоначалния си обем. С намазани с олио ръце се къса от тестото, разтяга се леко и се пържи. Сервира се с пудра захар или сладко.
Ракията прави така, че мекиците  да не стават мазни.

 
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 09, 2010, 23:05:48 »

Има ли други луди като мен дето в 11 часа правят сладкиши
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 09, 2010, 23:12:26 »

Не, ама има такива като мен които ядат сладкиш в 23ч.
Ужас !!!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 10, 2010, 07:08:59 »

браво на вас момичета. Гучи какво сътвори
гери, а няма ли да стане страшно много тесто? 4 чаши и половина? колко мекици излизат?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 10, 2010, 07:32:12 »

браво на вас момичета. Гучи какво сътвори
гери, а няма ли да стане страшно много тесто? 4 чаши и половина? колко мекици излизат?
Шоколадов сладкиш с кокос и кайсии.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 10, 2010, 07:34:32 »

ееее браво, обожавам сладкиши с плодове Bravo
 я бързо разказвай и показвай ( знам че си снимала tease)
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 10, 2010, 07:53:05 »

И аз се нареждам сред чакащите за рецептата на сладкиша, Гучи Wink
 Offtopic Поздравления за блога ти, чак сега го разгледах, защото току що видях линкчето, беше голямо удоволствие - чудни неща girl_in_love
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 10, 2010, 10:28:06 »

Направих половин доза и излязох 12 мекици.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 11, 2010, 01:44:37 »

Мацоранки, тръгнала съм да си лягам, обаче тази вечер съм във възторг от себе си и няма как да не се похваля. blum pardon
Днес за първи път правих пица сама..по принцип я прави съпругът ми - с готово тесто, което точи и после нарежда плънка, аз само консумирам..обаче тази вечер я направих аз.
Попадна ми много лесна, ама невероятно лесна рецепта за направата на тесто за пица ( а сигурно и за друго става), отгоре какво ще си наредите няма значение. Пиша ви рецептата, защото наистина си заслужава.Предполагам, че може да я знаете, но пък може и не.Спестява адски много време за готвене и чистене, а вкусът й е....мммм...не съм яла по-вкусна пица...

Тестото:

1 яйце
1ч.ч. хладка вода с 1ч. лъжичка захар, като им се прибавя половин кубче мая /тази смес се оставя да се разтвори маята/
2 ч.ч. брашно
1 щипка сол

Всичко се разбърква в купа с лъжица/не миксер/, като има малко лепкав вид и не прилича на същинско тесто, а по-скоро на смес за кекс, но е гъстичко.Сместа изсипвам в тавата (върху намазнена хартия за печене), която е към фурната (голяма, плитка, квадратна).Леко разтилам по тавата..Оставя се 20 мин да втаса и се подрежда плънката.
Цялата подготовка отнема не повече от 5 мин и една изцапана купа.
Става много, много вкусно.Сами ще се убедите.След тази вечер повече никога няма да купя готово тесто.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #29 -: август 11, 2010, 08:08:09 »

Agent T,за първи път чувам да се слага яйце на тестото за пица.Тестото се изсипва в/у хартия за печене и е с гъстотата на кексово тесто така ли?
А колко дебела става?Моя мъж прави едно тесто за пици много бързо и лесно ,но ние ядем  пицата супер ,супер тънка горе -долу колкото палачинка.Гледахме едно кулинарно  предаване по Рай Уно,гостуваше най- големият пицар в Италия и той показа как се прави тесто за пица,е някой неща ги претупа ,няма да си каже тайните човека  smile,но това което каза той е ,че тайната е в печенето /за домашно приготвените пици/.Та от тогава мъжът ми я пече по рецепта на този пицар.Ние не можем да докараме божествения вкус на италианската пица защото ги печем на фурна, а те се пекат на дървени въглища в специални пещи.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines