Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:17:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на tsvetentse1 - 28.08.2010  (Прочетена 21528 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 28, 2010, 21:22:53 »

Видях ви, видях ви днес!  yahoo Тъкмо пресичахме Алабин с моя човек натоварени с пликове с покупки, когато ви видях с голямата черна кола да минавате нагоре и да завивате на Витошка! Ти седеше на предната седалка и ме погледна право в очите, но надали ще си спомниш! Беше 16:00  часа и мисля, че не може да е била друга булка. Прекрасна беше!

Честито мило семейство! Да сте винаги заедно и да се обичате както в натчалото, че и повече! Желая ви го от сърце!

Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #46 -: август 29, 2010, 20:13:40 »

 Честито,  tsvetentse1  give_rose Бъдете много щастливи и обичащи се  smile Нека твоят съпруг винаги да си те цени, уважава и глези  Wink както до сега, а ти да разцъфтяваш все повече под неговите грижи и така да правиш живота му още по-прекрасен  smile
                     
« Последна редакция: август 29, 2010, 20:19:21 от michelle » Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 30, 2010, 14:12:15 »

Честито, мило семейство! Бъдете много щастливи заедно, обичайте се и ценете малките радости с другия! И нека семейният ви живот бъде благословен с много разбирателство, домашен уют и детски смях!
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #48 -: август 31, 2010, 21:35:47 »

Благодаря ви мили момичета!!! Сватбата беше невероятна, определено имам много за разказване!! И то в най-голямата жега - 38 градуса!!!

Ариел, и аз те видяяях! Като бяхме на Алабин гледам една двойка пресича и веднага те познах! Затова и се загледах. Не знаех дали си ме видяла, защото беше със слънчеви очила, но много се зарадвах  Girl_hide

Сега сме с нашите, Томас и негови роднини и приятели из БГ и е малко натоварено, после сме на почивка в Гърция и ако там имам интернет в стаята ще разказвам smile
До скоро момичетаа  give_rose give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 31, 2010, 21:49:46 »

Йеее!  yahoo Знаех си аз, че ме видя! Милата тя, много се радвам за вас, че сте имали прекрасна сватба! Чакам с голям трепет разказче! Ама много голям трепет!  heart
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 07, 2010, 10:37:25 »

ЧЕСТИТО мило семейство. Пожелавам ви много дълъг, щастлив и изпълнен с детски смях семеен живот  give_rose

Изкарайте си също толкова невероятна почивка като сватбата ви. Починете си добре, за да имаш сили да ни разказваш  smile
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #51 -: септември 12, 2010, 20:59:04 »

Здравейте момичета! Първо искам да ви благодаря сърдечно за поздравите, подкрепата и съветите по време на подготовката, много от вас, дори и без да знаят, ни помогнаха много! Благодаря ви  give_rose

Седмицата преди сватбата


Нашата сватба, подобно на тази на Ариел, започна също буквално няколко дена преди самото събитие.  Първите ни гости от Германия пристигнаха в сряда - 3 дни преди сватбата. Самата седмица преди събитието беше малко или много кошмарна, не сме си починали и за минути, от сутрин до вечер само задачи, справяне с проблеми и завършване на някакви неща. По стар български обичай се наложи по 3 пъти да решаваме един и същи проблем, защото някой се е отметнал или е постъпил несериозно. Но въпреки всичко се справихме с подготовката повече от успешно, нямаше нищо, за което не ни стигна времето. Бяхме водени от идеята да направим престоя за немските гости възможно най-безпроблемен и интересен, така че да се запознаят и с новите си български роднини.

Направихме уеб сайт и книжки с важна информация за сватбата, карта на града, телефони и др., така че да ги улесним. Взехме всички от летището, като всеки самолет беше със закъснение, средно по 1 час... после трябваше да се минава през задръстването на летището, в страхотни жеги от по 35 градуса. Но всички бяха щастливи и доволни като се настаниха в хотела. По-голямата част от гостите пристигна в петък с един парти самолет и са се запознали и веднага след това няколко групички са излезли заедно из София  danceg Бяха много щастливи, даже някои си бяха пазарували чанти, обувки  funnytooth
 В петък следобед бяхме поканили на семейна вечеря родителите на Томас, сестра му и приятеля й. Мина чудесно, аз трябваше както винаги нон стоп да превеждам, но тук трябва да похваля Томас, който също се включваше и ми помагаше в превода от български на немски, с някои по-лесни неща  Bravo LOVING
След семейната вечеря беше планирано излизане на ресторант с всички немски гости и кумовете - около 26 човека!!! Келнерите се видяха в чудо, много се измъчиха горките, английските им менюта бяха много объркани и се наложи ние с Томас да препоръчваме на 26 човека какво да си поръчат. Добре, че с нас имаше още 1-2ма българи, които ни помогнаха  girl_impossible Но беше много весело, вече всички, които не се познаваха, се сприятелиха и настроението беше страхотно. Ние си тръгнахме по-рано, защото следващия ден беше ДЕНЯТ и трябваше да се подготвим.
И така след като ги оставихме, изтичахме набързо до хотела, като по улиците си пробвахме първия танц, който от 2 седмици не бяхме репетирали  laugh DANCE и след като взехме някакви документи от там, Томас ме изпрати до вкъщи и се върна в хотела, където прекара нощта самичък  cray
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #52 -: септември 12, 2010, 21:20:18 »

Нощта преди събитието и подготовката ми на самия ДЕН

Тъй като бяхме дълго навън, сред много хора, майка ми реши да ми даде Витамин С, за да съм заредена за следващия ден. Така си легнах и веднага заспах.... и спах чудесно до 6 часа. Тогава се събудих и - ужас, почва да ми се гади  Oh my ... Oh my ... Веднага почнах да мисля, че ме е хванал летния грип и направо се втрещих от притеснение, цял час лежах в леглото, чудех се какво да правя. Единствено ми се гадеше, нищо друго ми нямаше. След час и половина реших, че може и да не е летен грип, просто защото нямаше никакви други симптоми, освен гадене, а летния грип по принцип "те почва" много бързо и категорично и се поуспокоих, но се обадих и на Томас за малко окуражителни думи. После отидох при нашите, които също бяха станали и им казах. Те първоначално също се шокираха, но след малко какво се оказа: Майка ми по погрешка ми е дала течен аналгин, голяма доза, който бях изпила на гладно  girl_impossible Оказа се, че това е бил най-вероятният причинител, защото на мен по принцип никога, ама никога не ми се е гадело, а съм била далеч по-притеснена и уморена... Успокоихме се и аз поспах около час още преди да стана. След като се събудих бях по-добре, е, не отлично, но ОК. Закусих сладко сладко със сухари angryhuhhuh.gif  и тръгнахме за фризьорския салон, който беше на 5 мин. пеша от нас.  Заведохме и майката и сестрата на Томас в салона, а той и баща ми бяха в друг салон. Така по ред на номерата фризьорките ни правиха много красиви и щастливи. Към 12:30 дойде фотографката Петя и почна да снима. В момента, в който тя дойде и почна да снима, почувствах наистина, че този ден е особен.   Girl_hide . В 13:30 бяхме вече пред къщи, където ни чакаха дядо ми и видео операторът Ники. Качихме се вкъщи и съвсем скоро започна да се звъни на вратата и почнаха да идват гостите.

Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #53 -: септември 12, 2010, 21:58:11 »

ДЕНЯТ

Беше невероятна жега. Като от разказ на Елин Пелин. Най-топлият ден на лятото - 38 градуса. Аз седях вкъщи пред вентилатора и не мърдах от там, докато няколко приятелки ми помагаха да се облека. Скоро се обадиха, че Томас вече е долу, точно навреме и иска да влиза, заедно с кумовете и негови роднини. Милите ни кумове са двойка, която точно преди 1 година се ожени, като кумата ми е съученичка от гимназията и може би единствената, с която запазихме близък контакт и след училище. Бяха невероятни кумове!!!!
Скоро Томас и фамилията почнаха да се справят с вратите, които бяха до някъде отворени без много борба  sarcastic А той самият ме купуваше с любимите ми шоколадови бонбони  heart
Накрая се добра до моята стая и беше толкова щастлив като ме видя, като малко дете пред камара лакомства  DANCE И аз бях невероятно щастлива, че го виждам, толкова сияещ, толкова обичащ  LOVING twohearts
След малко суматоха вкъщи с около 15-16 човека и след закичването на най-важните хора, трябваше да се разделя с вентилатора и да тръгнем към Народния Театър за кратка фотосесия за нас двамата и присъстващите на взимането.

Колата беше единственото разочарование. Бяхме наели Крайслер с много красив кафеникав цвят, който трудно може да се опише. Наистина невероятен цвят. И какво се оказва - на сватбата идва черен крайслер  Oh my ... Oh my ... . Шофьора даже не бил шофьор, ами собственик на колата, който направил услуга на фирмата, за да имаме изобщо кола  angry
Въпреки това на мен ми беше честно казано все едно, аз само чаках да вляза вътре и да се разхладя, в тази жега вече почти не можеше да се диша. Въобще не мислех за цвета на колата  smile Пък и шофьорът се оказа много готин човек, така че бързо бързо забравихме за тази история  girl_wink Нищо не беше в състояние да ни помрачи настроението  DANCE

Сесията пред театъра беше хубава, не много дълга, но достатъчна.
После потеглихме за гражданското на Витошка, където беше най-голямата комедия. В стаичката до парадната зала жената (гражданското лице) ме попита как се казва младоженеца, аз й казвам "Кáрбе" и тя повтаря правилно "Кáрбе". Влизаме с много тържественост, аз превеждам на Томас (защото преводачката дойде по-късно, а текста го имаше горе-долу в книжките на немците, бяхме го взели от видеозапис на приятели в същата зала, хехе) и всичко си тече и по едно време гражданското лице пита дали искам да се омъжа да г-н "КаБРé"  Oh my ...  и аз в шок, опитах се да я поправя, но тя искаше да чуе само "Да" и аз казах "Да". След това се обърна към него с "КаБРé" и някой от роднините я поправи, но тя си продължи  sarcastic sarcastic  Въобще тази жена беше най-голямата карикатура, която съм виждала. А усмивката и беше толкова изкуствена, колкото и по анимационните филмчета няма да видите. Просто идете някой път в залата, това шоу не е за изпускане  funnytooth sarcastic
Всичко след това мина по вода. Аз го настъпих, аз го настъпих, ахахха  diablo Той след това се опита да
вземе реванш като ме настъпи и той, но аз не се дадох и той се предаде  danceg
Запътихме се към църквата св. Неделя. Там вече докато чакахме в канцеларията почти се разтопихме. Ритуалът беше страхотен. Аз съм кръщавана в тази църква и познавам свещениците и всички бяха много мили. Дори ни венчаха и двамата свещеници - о. Мина и о. Антон. Чудесно беше, аз с нетърпение чаках този ритуал, защото венчавката ми е любимата част от всяка сватба. А с мъжкия хор в св. Неделя беше просто приказно... Girl_hide Каквото и да казват, сватбата там си е истинско преживяване!

След като мина и тази част, побързахме да направим груповата снимка, както и снимка с всяка двойка или семейство, които после да залепим в книгата ни за гости. Скоро бяхме отново в колата на път за ресторанта.
« Последна редакция: септември 12, 2010, 23:23:47 от tsvetentse1 » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #54 -: септември 12, 2010, 22:36:51 »

ВЕЧЕРТА - ТHE PARTYYY

Бяхме около 20 мин по-рано в ресторанта и отидохме да видим как са се справили с украсата и подредбата. Екипът на ресторанта на х-л Централ на Хр. Ботев беше свършил чудесна работа, украсата и масите бяха наредени точно така,както ги бяхме обсъждали, нямам никакви забележки, много сме доволни от професионализма им!

След като влязохме и ни захрани майката на Томас по БГ обичай, хехе, ритнахме заедно с Томас менчето и ни предрекоха момче  pardon Е, аз исках момиче, но нищо, де, следващото тогава  girl_wink
След като седнахме имахме малко време да опитаме от салатите и дойде речта на милия ни кум, който се справи чудесно!  Bravo Послед дойде моментът, от който най-много се притеснявах целия ден - нашият танц  girl_impossible Цял ден само си мислех как ще се изложим страшно много с него, как не сме го упражнявали, как нищо не можем!!!!!
 Почнахме с лежерен, скууууучен и най-обикновен валс на песен на Enya  . Скоро гостите решиха, че това беше и почнаха да пляскат...нооо валсът спря изведнъж и...  кратка протяжна пауза, всички се споглеждат, напрежение в залата, а в това време прозвучават салса ритми. Ние също се споглеждаме и почваме да се поклащаме в ритъм и щом затанцувахме първи стъпки, залата избухна и всички почнаха да пляскат в ритъм. А ние танцуваме, танцуваме, Томас толкова добре танцува, уоу, въпреки че 2 седмици никакви упражнения не бяхме правили! На едно движение ми оплете воала около главата  sarcastic ROFL , а аз го настъпах,  laugh но беше толкова хубаво, че въобще не ни интересуваше, всички много се радваха заедно с нас и се поклащаха в ритъм  heart  danceg

След този танц така ми олекна, че не спряхме да танцуваме. Цялата зала излезе на дансинга и затанцува веднага на следващата песен. Всички бяха много весели, а и може би вече събрали сили и отдъхнали си от жегата (в ресторанта имаше супер климатик) DJ каза, че за пръв път е на сватба, където всички гости почват веднага да танцуват  danceg yahoo DJ беше невероятен, свърши си повече от перфектно работата, страшно сме доволни. Скоро ще пиша и в темата за свършена и несвършена работа и ще похваля за моя радост доста хора  Bravo
Партито беше невероятно, хората не спираха да танцуват, нямаше песен, на която да ми се сядаше. Но все пак от време на време си почивах - общо около 5-6 песни  pardon Още на втората песен направихме влакче, и масите бяха празни, наистина никой не седеше вече danceg

Имаше невероятна програма. Имаше речи, изненади, най-голямата от които беше сватбеният вестник, подготвен изключително професионално и забавно от сестрата на Томас и нейния приятел, както и от 2 мои приятелки. За БГ гостите това беше много интересно, защото тук го нямаме този обичай. А немските гости казаха, че никога не са виждали такъв страхотен сватбен вестник, толкова професионално и добре направен, с толкова много стилен хумор.  heart  give_rose Това беше невероятна изненада.
От кумовата пита по-голямото парче се падна на мен хахах  yahoo  tease  diablo. Предрекоха ни 2 дечица smile
А всички немски гости се хванаха на хората, с такова старание и хъс, повече от българите  Bravo
В 23:30 видео-операторът каза, че вече има толкова много материал, че спокойно ще запълни 3 часа видео. Но тъй като много неща още не бяха минали, трябваше да остане. Така че сега имаме 4 часов филм, който дори ни е малък  Girl_hide

Тортата беше божествена. Красива и много вкусна!! Облизахме си пръстите, беше просто перфектна.
В 00:00 часа поздравихме двамата рожденици на сватбата - приятел на моя приятелка и приятелят на сестрата на Томас. Направихме им изненада - народни танцьори, които им изтанцуваха невероятен танц и след това подхванаха с тях хоро  danceg Много им хареса, както и на всички други гости, хората с тях бяха наистина страхотни и допринесоха за още по-добро настроение.

В програмата имаше и 4 караоке изпълнения, тъй като аз пея от 12 години в хор и имаше и други хора, които пееха на сватбата. Аз също изпълних любимата си песен, за моя прекрасен младоженец   Woman in Love na  Barbara Straisand heart  heart


 
« Последна редакция: септември 12, 2010, 23:31:15 от tsvetentse1 » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #55 -: септември 12, 2010, 22:37:12 »

За букета момичетата трябваше да танцуват на Lady's Night, докато го хващат. Аз малко ги залъгах, но след това го хвърлих и те много се изненадаха като букета се раздели на 3. Хванаха го точно момичета, на които вече им е време, хехе  tease
Нямахме жартиер, но не ни и липсваше, защото имахме толкова много други неща в програмата...

Партито не спря до 4:00 сутрунта. До 4:30 имаше музика, на която вече последните гости се сбогуваха. Нощта беше невероятна, направо фантастична, по-хубава, отколкото си я представяхме!!! Невероятно доволни останахме от всичко, нямаше никакви издънки и лоши моменти, всички бяха много точни и не знаехме как да им благодарим за страхотната работа  give_rose give_rose give_rose

През цялата вечер се опитвах да мина през всеки гост, за да се видя с него и всички бяха много щастливи и доволни, невероятно весели. Леля ми, дядо ми, баба ми, баща ми, майка ми така танцуваха, както не съм ги виждала от години или дори никога! Роднините на Томас бяха непрестанно на дансинга и се забавляваха, особено като им пуснахме немски песни. Имахме поляци, италянка и рускиня сред гостите, за които също имаше специални поздрави.... Надявам се да сме ги зарадвали  heart

До към 6:30 оправихме сметките в ресторанта и събрахме някои неща, които взехме със себе си в стаята.
Стаята ни беше тайно украсена от сестрата на Томас, майка му и още няколко помагачи. Имаше гирлянди със сърца, гълъби, балони на леглото, навсякъде, красота  heart
Заспахме към 7:30, за да се събудим отново в 9:30....
« Последна редакция: септември 12, 2010, 23:35:22 от tsvetentse1 » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #56 -: септември 12, 2010, 22:52:46 »

Денят след сватбата - неделя

На следващата сутрин закусихме в ресторанта заедно с немските гости. Аз си имах нова рокля специално за закуската, а Томас нова риза и панталон  Girl_hide

Всички бяха зашеметени от сватбата, бяха очаровани, оказа се, че всички са се смесили и са си говорили. Дядо ми и чичото на Томас са говорили 1 час без преводач  shok и са се разбрали много добре  DANCE
А роднините на Томас и моите роднини също са говорили около час, но с преводачката  danceg
Ние, невероятно щастливи от тези отзиви, след като приключихме със закуската, почнахме да стягаме багажа и скоро тръгнахме от хотела, като се сбогувахме с всички гости, които си заминаваха на същия ден.

След като се прибрахме у нас бързо разпечатахме подаръците и се приготвихме за следващото изпитание - фотосесия на следващия ден. В 16:00 часа фотографката Петя ни взе от вкъщи, облечени в младоженски униформи, и потеглихме към гара Лакатник - на около 100 км от София. Снимахме се на река, посред пътя, ня мостове, а като за капак се катерихме по едни скали с роклите и костюмите  към една пещера с прилепи  sarcastic направо да кажеш, че сме лудии. Много весело беше, но бях безкрайно щастлива, когато пристигнахме в 22:00 часа невредими в София след това невероятно приключение. Тази фотосесия беше страхотна, с много хумор, добро настроение и толкова луди идеи, супер беше!!

Щом се прибрахме, трябваше да излезем светкавично към ресторанта, където приятелят на сестрата на Томас празнуваше 30я си рожден ден, който започна на сватбата още. Бяхме в автентичен БГ ресторант, където около 10на останали за неделя гости, както и ние с родителите ми опитвахме традиционни БГ ястия и скара. Всички бяха очаровани от кухнята, много им беше вкусно, но не можахме да се справим с всичко  sad

Та така мина и този ден, без и минута почивка....

Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #57 -: септември 12, 2010, 23:51:29 »

Дните след сватбата

На следващия ден заминахме с моите родители, с роднини и приятели на Томас - общо 11 човека, - за 4 дена тур из Стара планина. Видяхме Боженци, Габрово, Етъра, Дряновския, Соколския манасртир, Велико Търново, а спахме в село Кметовци в едно хотелче Фенерите, което беше наистина страхотно - автентичен БГ стил, със страхотни дървени мебели, много красиво... и кухнята им беше прекрасна, на всички много им хареса, но в края на пътешествито им се видя малко множко сиренето и млякото  funnytooth

Като се върнахме имахме точно 1 ден да си съберем багажа за така очакваната медена седмичка в Гърция  DANCE Там си изкарахме страхотно, в един хотел на ръкава Атон на Халкидики. Е, този хотел не беше толкова за препоръчване, но тъй като не беше в населено място, нямахме много избор, освен да си почиваме и това ни се отрази страхотно! Запознахме се с друга много мила двойка и с тях ходихме насам-натам и си общувахме, беше много приятно. Върнахме се отново заредени и щастливи , леко почерняли (поне аз, Томас по-скоро е почервенял lol ) в София, от където на следващия ден излетяхме за Берлин и ето ни тук, вкъщи най-сетне. Цялото жилище беше в хартиени сърца и балони сърца, украсено от сестрата на Томас, както и някои малки подаръчета, като патета за вана младоженци  danceg. Беше напълнила хладилника с вкусотии, за да си хапнем като се приберем, направо е страхотна  give_rose heart

Сега вече с нетърпение чакам снимките, които трябва да пристигнат някъде тази седмица. Видеото вече е готово и е невероятно, гледахме го още вчера и аз вече не мога да се разделя с него  blush blush колкото и да ми е странно да се гледам себе си  blush blush
Толкова хубави емоции на куп не са ми се струпвали май никога досега, толкова съм щастлива, а Томас ме разтапя отвсякъде, май не случайно медения месец се нарича така...  heart Той също така сияе, сияе, толкова е хубаво това усещане след сватбата, еххх  heart

Това беше моят  pleasantry кратък pleasantry разказ. Дано не съм ви отегчила много, но като ме хване музата и не мога да се спра  blush А беше толкова хубаво, всеки момент беше специален  heart
Ох, стига толкова, до скоро  kiss  Flower
« Последна редакция: септември 12, 2010, 23:55:05 от tsvetentse1 » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 13, 2010, 00:40:15 »

Лелееее, страхотно е било! Звучи като да се е получил страхотен българо-немски микс, бравоооо! Че сте имали време и за пътуване из България, просто прекрасно! Мисля, че гермаците трябва да са останали очаровани от всичко, което са видяли, а и от грижите, които сте положили за тях! Много се радвам tsvetentse1, че сте имали сватбата на мечтите си и че сте я изживели с пълната наслада, както се полага за такъв ден! Честито! nazdrave
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #59 -: септември 15, 2010, 10:19:53 »

Етоооо първи снимки от сватбатаааа  danceg yahoo
http://blog.pefostudio.com/wedding-photography/tsveti-and-tomas-wedding/

yahooooooooo

Ariel, невероятно беше! Много се радвам, че и двете имахме страхотни сватби!!

Целувкиии  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines