Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 18:38:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на tsvetentse1 - 28.08.2010  (Прочетена 21751 пъти)
 
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #15 -: август 05, 2010, 15:15:06 »

Аз от фигурката за торти вече се възхитих, много е стилна и както казваш ти никак не е кичозна, направо бонбон!

Книгата е с много красиви инкрустации, много е стилна! Балонерки и аз искам за нашите малки гости, които не са много, но все пак не мога да им дам тапи за вино на тях  blum А тези специално са мнооого сладурски!  Bravo Колко са големи всъщност? Така нещо не мога да преценя като ги гледам на снимката. От същия сайт ли ги взехте като фигурката за тортата?

Идеята ви за подаръчетата е супер, това беше и нашата първоначална идея да има различни подаръци за холандци и българи. Но се оказа, че става много сложно именно заради правенето на отделни кутийки и т.н. Те кутийките ни излизаха по-скъпи от самите подаръци.  angry Но във вашия случай може ако не искате подаръците да седят на масата за шаренийка, както казваш, може да ги раздадете като минавате за наздравица на всеки и така няма да се получи грешка при раздаването. А може да им сложите общ акцент - панделка например. Но според мен е излишно да се правят допълнителни кутийки и украси, те подаръчетата са си хубави сами за себе си и фактът, че са различни именно носи чар - с внимание за всеки гост!

Ариел, мерси! Тортичката балонерка е 7 см, а другата е 10. Аз тортичките взех за момиченцата, а другите за момченцата. Но тортичките доста трудно се отварят, не знам, май стават за деца над 3-4 години. От същия сайт ги взехме, както и фигурката за тортата.

А за опаковките и аз не знам вече... дали не можем да си направим сами кутийки от някаква по-твърда хартия по схеми?  crazy
Идеята да им раздаден подаръчетата с наздравицата също не е лоша, но трябва доста добре да се организира, защото ще имаме общо 5 вида подаръчета  laugh

Някой, ако има хубава схема за кутийки малко над 10 см да дава насам! Просто се виждам вече как спрягам всички вкъщи да правим 70 кутии tease diablo

mstoqnova, благодаря! Да, и това е вариант, само трябва да видя как ще изглежда, ще пробваме  good Като се върна в БГ си представям само какво тичане ще е от магазин в магазин за кутийки, пликчета, панделни и всякакви такива джунджурии. Ще е веселко  DANCE
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #16 -: август 07, 2010, 19:04:22 »

Хаха, току-що ми свиха младоженеца да го водят на ергенска вечер  funnytooth Та аз съм самичка вкъщи и малко ме мързи да пиша по бакълаварската, така че ще попиша тук  blush

Май е хубаво да разкажа,  pleasantry накратко  pleasantry нашата история. И двамата сме информатици  sarcastic, заедно сме от сравнително скоро, няма и 2 години, но просто нямаме никакво съмнение, че сме един за друг  Love girl
Запознахме се преди около 3 години, той е асистент в Университета в Берлин и ми водеше упражнение там. Веднага си го харесах, но нищо не ми е минавало през ума да правя, защото по това време имаше приятелка. И така тогава нищо не се случи. Но след 1 семестър и мен ме назначиха в Университета да преподавам на по-младите (това е тук типична система, в която по-горен курс студенти водят упражнения на по-млади студенти). И така станахме почти колеги, защото бяхме в съседни катедри, които често излизаха помежду си. След около един семестър разбирам от общи познати, че е свободен и уж по  pleasantry случайност  pleasantry една колежка ни покани точно 4 човека на коктейли, заедно с него  DANCE . И на тези коктейли може да се каже, че почна да се случва нещо.

На следващия ден той ми писа в интернет... и така почна нашия романс  girl_in_love Всичко стана за една седмица, като в тази седмица бяха събрани страшно много весели случки.
Първо, един ден аз хапвам обяд и след малко ме питат колеги дали искам да ида да обядвам с тях. Аз - не, не, сега ядох, не съм гладна. А след 5 минути моя човек ми пише и ме кани да хапнем. И аз ъъъ, ами с удоволствие, много съм гладна  ROFL
Или пък по едно време той ми пише и казва, че ще ходи сам на кино  sarcastic И аз седя и се чудя сериозно ли говори, но не гомъдрих много, а се самопоканих  laugh Същата тази вечер (неделя) затворихме 2 бара, защото не можехме да се разделим, толкова ни беше приятно заедно. Въобще не беше от значение, че на следващия ден трябва да станем рано  twohearts

И от тогава сме неразделни. В началото живяхме половин седмица у нас, другата половина при него, докато не се преместих окончателно при него. И по някое време решихме, че няма какво повече да търсим и, че искаме да се женим  pardon И беше въпрос само кога. Решихме, че колкото по-рано, толкова по-добре, защото с парите ще се оправим, но искаме да отметнем този разход и да продължаваме нататък като семейство  twohearts

Той в момента учи български  ROFL голям е сладур, много се старае! Само че аз съм една, почти не говоря с него на български, толкова по-лесно ми е на немски, така винаги се разбираме, дори да кажа някоя смехория. Трябва по-често да му говоря на БГ, да свиква. Иначе той за малкото време, което сме заедно вече е бил 5 пъти в БГ и на място много разбира. Ако става дума за храна - всичко ще разбере  sarcastic  Ще видим как ще се справя с речите на сватбата хихи  DANCE

А иначе той направи едно страхотно нещо, за да може да се оженим - кръсти се. За мен беше важно да се венчем, на него му хареса философията на нашето вероизповедание и реши, че иска да го направи. Не съм го карала, просто му бях казала, че бих се радвала, ако той го пожелае. Просто не можех да повярвам! Това от всякъде ме убеди, че това е моето момче!!!...  heart

Уф, много розово стана... ама и аз съм с  розови очила  tease Я да издам някой недостатък - аз само мрънкам за глупости и обяснявам едно нещо по 100 пъти, въпреки че вече го е разбрал, много се задълбавам в детайлите, как ли ме търпи  girl_impossible
Пък той така обича да разхвърля, но поне всичко си оправя като му кажа.

Оооох колко дълго стана! Леле съжалявам, сега сигурно никой няма да ми погледне темата вече  girl_impossible girl_impossible Ух, повече няма да пиша такива романи  girl_impossible
« Последна редакция: август 07, 2010, 19:13:00 от tsvetentse1 » Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #17 -: август 08, 2010, 12:03:40 »

Страхотно,много романтична история,разчувствах се :)По-хубаво нещо,от това да намериш твоята половинка,няма!Дано винаги да се обичате,така както сега!Незнам каво да напиша,само хубави и радостни моменти в живота ви за напред!А с подготовката до къде стигнахте?
Активен
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 09, 2010, 07:18:31 »

много се радвам, че си разказала историята ви  Bravo
и аз не съм лигла по принцип, но като чета как се създават форумските семейства, много често се просълзявам  LAUGHTER
лека и приятна подготовка
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #19 -: август 09, 2010, 12:29:15 »

Благодаря ви момичета  give_rose Толкова е хубаво усещането, че си намерил половинката си и всеки изминал ден го потвърждава...
Подготовката - ами почти всичко ни е вече готово. Организирахме главните неща - хотел, ресторант, църква и гражданско, докато си бяхме в София на Коледа. Църквата ще е света Неделя, към която имах малко сантимент, защото там съм кръщавана, ритуалната зала - Триадица. Много ни беше трудно с ресторанта, защото поемаме 2 нощувки на всички гости от чужбина - 25 човека. Това го решихме, защото билетите от Берлин за София са доста скъпи -около 200 евро (почти всички идват с един самолет, хаха, това е нашият сватбен самолет с около 20 гости  funnytooth ). Затова решихме, че искаме да ги облекчим, за да може да дойдат колкото се може повече хора (по този начин ще дойдат доста студенти). Варантът да им кажем да не ни подаряват нищо, решихме, че няма да се получи много, защото повечето са хора, които не биха отишли с празни ръце на сватба.  huhhuh.gif
Та така, изборът ни беше много сложен, защото търсихме хубав ресторант в центъра на София (за удобство, а и ние живеем в центъра), който да е достатъчно голям за 70 човека и да има хубава, но не безбожно скъпа хотелска част. Мисия почти невъзможна...Ами след много умуване и чудене се спряхме на Хотел Централ на Хр. Ботев. Там хотелската част ни хареса, беше на много добро ниво, а ресторантът също е хубав и мисля, че ще е напълно достатъчен за 70 човека. И така, надяваме се всичко да е наред с хотела и ресторанта, засега са коректни. Имат нови калъфи за столовете, покривки и украси, което много приятно ме изненада  danceg
Фотографката ни е Петя Василева: http://blog.pefostudio.com/2010/05/ и http://pefostudio.com/, а видеооператорът ще ни е Николай Стойков : http://www.videozasnemane.com/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=28 . Избрахме ги още през февруари - и двамата са големи симпатяги. С фотографката ще имаме много голяма програма, защото в неделя след сватбата заминаваме за гара Лакатник, където ще правим следсватбена фотосесия  danceg Аз много се радвам, защото много обичам снимките и красивите фотографии, а нейните понякога ми спират дъха и се надявам и от нашата сватба да има добри попадения  blush blush Изобщо много се радвам, че такива млади и ентусиазирани хора ще бъдат с нас на сватбата, дано случим и на хубаво време smile
А DJ ангажирахме  моят бивш съученик Емо, който още от тогава си работеше като DJ и беше много добър. Решихме, че като ни трябва DJ, най-добре да си дадем парите поне на познат.
Остава да се доуточним с преводачката и някои други неща като украси, свещи, чаши и т.н.

А халките купихме още в Германия през февруари, има ги на снимка в галерията, толкова дълго чакам вече да си сложа халката, хахах  Eeager
Та това засега от мен, дано не ви отегчавам  give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 09, 2010, 13:00:46 »

Цоп, ето ме и мен!

Ама как ще ни отегчаваш, страхотно е всичко, което разказваш! Историята ви е много сладка!  heart Прочетох я на един дъх! Университетска любов, която прераства в нещо за цял живот! Истината е, че германците са много интересни хора, всички си мислят, че са студени, но не е така! Сигурна съм, че това важи и за твоето момче!

Изборът ви на ресторант е съвсем правилен, намерили сте много добър баланс между разходи, капацитет и местоположение! И ние сме в Триадица и после Света Неделя, само ресторантът ни се различава!  blum Но Централ е перфектен от гледна точка на локация до църквата. Моята най-добра приятелка се омъжи там и си изкарахме много хубаво!

Когато ние мислехме дали да поемаме нощувки или не, това, което надделя беше, че хората, които сме поканили от чужбина не са студенти като при вас, а имат повече от добри професии и могат да си го позволят. Виждам, че и вие сте използвали същата логика но в обратна посока!  blum Но пак си е голям разход да се поемат нощувки де, каквото и да си говорим. Поне направиха ли ви отстъпка в хотела?
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #21 -: август 09, 2010, 13:49:54 »

Цоп, ето ме и мен!

Ама как ще ни отегчаваш, страхотно е всичко, което разказваш! Историята ви е много сладка!  heart Прочетох я на един дъх! Университетска любов, която прераства в нещо за цял живот! Истината е, че германците са много интересни хора, всички си мислят, че са студени, но не е така! Сигурна съм, че това важи и за твоето момче!

Изборът ви на ресторант е съвсем правилен, намерили сте много добър баланс между разходи, капацитет и местоположение! И ние сме в Триадица и после Света Неделя, само ресторантът ни се различава!  blum Но Централ е перфектен от гледна точка на локация до църквата. Моята най-добра приятелка се омъжи там и си изкарахме много хубаво!

Когато ние мислехме дали да поемаме нощувки или не, това, което надделя беше, че хората, които сме поканили от чужбина не са студенти като при вас, а имат повече от добри професии и могат да си го позволят. Виждам, че и вие сте използвали същата логика но в обратна посока!  blum Но пак си е голям разход да се поемат нощувки де, каквото и да си говорим. Поне направиха ли ви отстъпка в хотела?
Наистина немците не са студени, според мен повечето са малко по-дистанцирани, но когато се опознаете, виждаш, че са с много топли сърца и са много точни хора.. поне доста от тях. Моето момче е някакво изключение и въобще не е дистанциран, много слънчев човек е и с удоволствие общува с всеки, без да има предразсъдъци. Може би това е едно от нещата, което толкова ми хареса у него - откровеността и топлотата.

А за хотела - ами наистина малко повече от 1/3 от немските гости ще са студенти, които са на студентски заплати и нямаше да им е лесно. А  искахме по възможност всички да са заедно, но ако те си поемаха хотела, нямаше как да избегнем студентите да идат на по-евтин хотел, а другите гости с добри заплати да идат в скъп хотел. И като знам как щяхме да ги мислим, как ще се прибират всички на различни места, то така не можеш да им наемеш и транспорт, за да не ги окрадат такситата, как и ние ще се притесняваме дали всичко е наред и т.н. , решихме, че това е най-добрия вариант за този случай. Радвам се, че си останала с добро впечатление от ресторанта, аз се бях притеснила за украсата, защото старите им калъфи бяха много износени, но новите са чудесни (нашите ходиха да снимат)  danceg
Отстъпка ни направиха, да - 90 лв на вечер за двойна стая със закуска, единичната стая е 70лв. Това е горе-долу на половината от цената в интернет, за което разбира се сме много доволни. Дано да продължават да са коректни с нас, засега не съм чула лоши отзиви от никъде за тях good
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 11, 2010, 09:04:05 »

Ние бяхме в този ресторант на бала и си изкарахме много добре. Ние бяхме сигурно към 110-120 човека и ни беше добре в ресторанта(то има една допълнителна част, която се отваря при нужда). Само имахме малко проблем с късната музика, след 10.30 почти напълно я спряха, но ние така или иначе имахме вече резервации по дискотеки, но е хубаво да го уточниш въпроса с персонала.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 11, 2010, 13:19:48 »

tsvetentse1, какво стана с кутийките за подаръците? Или се спряхте на някакъв друг вариант?
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #24 -: август 11, 2010, 16:58:10 »

Ariel, решихме, че като се върнем в София ще търсим малки бели пликчета за подаръци или кутийки, но се съмнявам да намерим кутийки. И все пак се надявам, че пликчета ще намерим, ако пък не - ами ще си ги опаковаме сами като добри, работливи пчелички bee

Ох, аз утре предавам бакълаварската... ужас, имам толкова много да правя още Oh my ..., видяло се е, че няма да се спи тая нощ, направо  не знам дали ще се справя, леле, толкова много работа е това...   girl_impossible girl_impossible ще лудна с тази работа  insane стискайте ми палци, момичета!!
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 11, 2010, 17:58:49 »

tsvetentse, успех с писането - аз като наскоро минала по този път наистина много добре те разбирам  give_rose
И аз дописвах моята в последната секунда, макар да бяха останали само дребни поправки. Бяха страхотни перипетии - бяхме на Джулай морнинг цяла нощ, после дремнахме сутринта за 2 часа, предиобед малко плажче и към 2 постеглихме за Варна. Имаше малко работа мъжът ми да свърши и мислехме да пътуваме късния следобед за София. Но се оказа, че се забавихме с неговите неща и стана 6 часа, ние не бяхме спали предишната нощ и решихме да поостанем при мама, да подремнем и да пътуваме рано сутринта. Станахме в 4 часа и тръгнахме, в 9 бяхме в София, разопаковах багаж, дремнах за половин час, после за 2 часа я дописвах, ходих да я разпечатвам и подвързвам и в 3 следобед я предадох  blum
Всичко това ти го разказвам, за да видиш, че може - човек се мобилизира, свършва си задачките и после му е мирно на душата  Bravo И ти ще успееш! give_rose
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 11, 2010, 18:00:15 »

Миличка, не се притеснявай. Всичко ще е наред. Утре тамън като мине ще можеш да се отдадеш на сватбени трепети. Стискаме палци на ръцете и на краката  good
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 11, 2010, 20:12:28 »

И от мен имаш стиснати палци  good  УСПЕХ и после да се похвалиш, че всичко е 6 Wink
Активен
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 12, 2010, 07:18:26 »

 good успех с дипломната! после да се отдадеш само на сватбени мисли  Wink
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #29 -: август 12, 2010, 10:40:09 »

Момичета, много здраво сте ми стискали палци, много ви благодаря  Flower Flower give_rose give_rose give_rose Довърших я и я предадох, крайййййй  yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo tease tease danceg danceg
Явно вашите палци много са ми помогнали, цяла нощ писах, в 7 сутинта беше готова, изпечатах я, подвързах я и преди малко я предадох!!!

Сега само за сватба ще мисля, йеееееееееееее  Сватбаааа Сватбаааа weddingday  yahoo

Ох тези смайлита са ми прекалено неекспресивни, за да изкажат радостта ми!!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines