Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 19:49:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на tsvetentse1 - 28.08.2010  (Прочетена 21759 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« -: август 04, 2010, 14:25:14 »

Гледам аз, гледам, но нашето цветенце от Германия си няма темичка!  blum Хайде да си пишеш тук всичко, което те вълнува, за да се вълнуваме с теб заедно! И нека сватбеният ти ден бъде едно ново начало, изпълнено с щастие и любов, късмет и всеотдайност!

Наздраве!

« Последна редакция: август 04, 2010, 20:38:37 от Ariel » Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 04, 2010, 14:46:46 »

Честита темичка  give_rose Нека дните до големия ден са изпълнени най-вече със спокойствие и много усмивки. 
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #2 -: август 04, 2010, 18:16:13 »

Ariel, благодаря за темичката, хехе, сега и аз ще се разпиша по организацията на нашата сватба lol
 На теб, и на mstoqnova благодаря за пожеланията! Ние трите сме на близки дати, така че заедно ще тръпнем и споделяме емоции около подготовката! smile
Сега ми е доста напрегнато, защото трябва да си завърша бакълаварската работа, която предавам точно след една седмица и ми е малко нанагорно. Пиша, пиша и все нови неща излизат, които трябва да описвам, ужас, дано ми стигне времето   huhhuh.gif
От време на време, за почивка, сядам и чета във форума и пиша.. след като и ние до голяма степен напреднахме в подготовката, мога и аз вече да споделям ценен опит с вас, хехе.
Ух, от къде да почна... ами почвам с роклята  LOVING Не беше никак лесно да я намеря... ходих тук в Германия да търся, защото не ми се щеше от БГ - нали само за малко се прибираме и щеше да е много стресово да обикаляме.
Та, хайде по немските бутици. Бях и в най-скъпите, бях и в най-евтините. Ами навсякъде отношението беше ужасно, не ми се разправя... очакват от теб да дадеш толкова много пари за рокля, пък се държат все едно си им свил обяда!  angry В един от уж най-скъпите нямаха и отделни съблекални, ами всички клиентки трябваше да сме в една голяма кабина, заедно с продавачките, като на всеки 2 минути вратата се отваряше и разбира се всички в магазина могат да видят голите клиентки в кабината!!!! Ужас!

 Както и да е.... все пак най-накрая открих моята рокля  girl_in_love и в момента е готова!! Снимка има в галерията, но съм си отрязала главата,  sarcastic още не съм свикнала да си слагам снимки онлайн  blush Роклята имаше хубав шлейф, но аз го махнах,  blush най вече заради удобството, а и защото, когато се вдигнеше, силуета ми ставаше доста зле отзад sad Една друга причина беше, че ще танцуваме  pleasantry типично българо-германския танц  pleasantry  салса на сватбата за първи танц  funnytooth (Малеее, как ще се изложим, ужас, е, поне ще е весело  laugh) и без шлейф ще е по-удобно. Хаха, поне няма да ми го настъпват. Сега остана само бижута да си взема и да реша какъв воал да бъде. Имам един вариант, който е най-обикновен, в цвета на роклят и до земята, красив е, но много ми се иска такъв обшит по краищата, като тези испанските, като си дойда в БГ ще потърсим малко по магазините  Girl_hide
Ох, колко много написах, ако с такава скорост пишех и бакълаварската  angry Сядам да пиша, по-късно ще разкрия подробности и за облеклото на младоженеца  LOVING
« Последна редакция: август 04, 2010, 18:25:22 от tsvetentse1 » Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #3 -: август 04, 2010, 19:00:20 »

Честита тема!  give_rose
Пожелавам ти много любов и щастлив съвместен живот с половинката ти!  twohearts
Не остава много време, но при добра организация и ясни идеи резултата ще е супер!

Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #4 -: август 04, 2010, 19:30:05 »

Roxy, благодаря! Ние с теб сме на една дата! Даже подписите ни са с еднакви тикерчета, само текста е различен  sarcastic Я да се разпиша и аз при теб  tease
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 04, 2010, 20:18:41 »

Леле, като чета за немските бутици и направо... а ние се оплакваме от българските...  sarcastic А цените как са, същите ли са като в БГ?

Роклята ти е много хубава, много е нежна и ти стои много добре! Просто ти лепне! Добър избор!  good

А вие кога се прибирате в София, то време не остана всъщност. Успех за сега с бакалавърската и дано върви леко, за да можеш да се отдадеш само на сватбени мисли!  MANICURE
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 04, 2010, 20:21:26 »

Мило tsvetentse1, ЧЕСТИТА ТЕМИЧКА!  give_rose
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #7 -: август 04, 2010, 20:40:30 »

lunno momiche, благодаря!  give_rose

Леле, като чета за немските бутици и направо... а ние се оплакваме от българските...  sarcastic А цените как са, същите ли са като в БГ?

Роклята ти е много хубава, много е нежна и ти стои много добре! Просто ти лепне! Добър избор!  good

А вие кога се прибирате в София, то време не остана всъщност. Успех за сега с бакалавърската и дано върви леко, за да можеш да се отдадеш само на сватбени мисли!  MANICURE

Ариел, мерси, много й се радвам на роклята  Girl_hide
 И аз не съм очаквала такова отношение в германски бутици, но явно това го има навсякъде  crazy Същите са цените като в БГ... даже понякога ти предлагат по-големи отстъпки, ако си на някое сватбено изложение и там решиш да купиш рокля, има намаления от по над 30%.
Иначе ние се прибираме точно на 14ти - две седмици преди сватбата.

Тъй като повечето неща са ни уредени, мисля, че ще се справим, но ще е голямо тичане, предусещам го вече ... Въпреки това, колкото и да е смешно, аз нямам търпение да ме налегне този стрес, защото покрай това писане сватбените мъки ми се виждат приемливи  sarcastic

А както обещах, сега и младоженеца е качен в галерията smile Ризата е друга, но цветът й е съвсем същия.  Наложи се, заради ръкавите ( както разказах в темата на Ариел) да обиколим всички магазини за ризи в София, както и филиялите им, докато накрая не открихме единствената риза, която му стана и ръкава е с 1 см по-дълъг от ръкава на сакото   tease  И то след като за тази цел смениха маншетите. А пък цветът на костюма не е черен, а е много тъмно син (просто на снимката явно не се вижда)... или аз съм прекалено влюбена, или на него наистина много му отива  girl_in_love
Купихме го от България, където в магазините определено са много по-любезни отколкото бяха в Германия  huhhuh.gif
« Последна редакция: август 04, 2010, 20:42:08 от tsvetentse1 » Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 04, 2010, 20:52:43 »

Роклята е очарователна, много е нежна  Bravo и ти стои страхотно. Всичко което си качила в галерията е много хубаво, фигурката за тортата... не бях виждала такава направо се влюбих в нея  Bravo Да не пропусна да похваля и костюма на младоженаца  good
« Последна редакция: август 04, 2010, 20:55:43 от mstoqnova » Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #9 -: август 04, 2010, 23:03:44 »

Честита темичка!Аз също съм на 28.08.,и много се вълнувам от подготовката на всички.Много сте хубави и двамата @}->--Много попътен вятър през оставащите 3 седмици!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 04, 2010, 23:24:02 »

А пък цветът на костюма не е черен, а е много тъмно син (просто на снимката явно не се вижда)... или аз съм прекалено влюбена, или на него наистина много му отива  girl_in_love
Купихме го от България, където в магазините определено са много по-любезни отколкото бяха в Германия  huhhuh.gif

Не, не си ти прекалено влюбена  DANCE, наистина много хубаво му стои на младоженеца ти! Много е елегантен, браво! А на снимката не се виждат ръкавите на ризата под сакото, така ли трябва да бъде? Или това е друга риза казваш?
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #11 -: август 04, 2010, 23:37:00 »

Ina, благодаря ти за хубавите пожелания! Надявам се и ти да ни споделяш подробнисти от вашата подготовка в твоята темичка girl_wink

Не, не си ти прекалено влюбена  DANCE, наистина много хубаво му стои на младоженеца ти! Много е елегантен, браво! А на снимката не се виждат ръкавите на ризата под сакото, така ли трябва да бъде? Или това е друга риза казваш?
Благодаря ти, Ариел, дано така елегантни останем и на дансинга като танцуваме салса  funnytooth
Да, друга е ризата, с която ще бъде на сватбата, просто е същият цвят  girl_wink Ние точно, за да се виждат ръкавите под сакото (това бил етикетът), обиколихме целия софийски център  pardon
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #12 -: август 05, 2010, 14:33:51 »

mstoqnova, благодаря за хубавите думи!  give_rose В началото, като ги знам какви са ми кичозни, хич не исках фигурка за тортата, но купих едни списания за сватби, уж да ми идват идейки, и хоп - видях една подобна фигура и веднага се влюбих  heart И така реших да имаме статуетка на сватбената торта  danceg

Качих и другите дреболийки, които купихме. Това са книгата за гости, 2вида балонерки ги наричам, тези играчки, които правят сапунени балони, само че в сватбен вариант, много са сладурски, само че са много малки, не знам дали нашите малчугани ще се справят с тях, ще е задача с повишена трудност  tease

Взех си и едно много красиво китайско ветрило за сватбените снимки. Оказа се, че даже е съвсем същия цвят като роклята   danceg  DANCE

А на друга снимка са подаръчетата за българските гости. Тъй като горе-долу половината ще са немски, половината български гости, решихме да има и различни подаръчета за немците да им остане спомен от България и за българите да им остане специален спомен от нашата смесена сватба  heart
Та вече имаме подаръчетата за българите. Това са едни берлински мечета за тийейджърите, берлинска мечка за жените и мини-халба за мъжете  laugh Дано им харесат!  Girl_hide

Само едно още не мога да реша - как да ги опаковаме. Просто, тъй като ще са толкова различни, трябва да им намерим опаковка, иначе става шаренийка. Аз исках някакви бели кутийки, които трябва да са поне 12 см високи... но са много скъпи 3-4-5 лева за една  Oh my ... Помагайте, момичета, някой има ли идеи?? girl_impossible
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 05, 2010, 14:45:58 »

Аз от фигурката за торти вече се възхитих, много е стилна и както казваш ти никак не е кичозна, направо бонбон!

Книгата е с много красиви инкрустации, много е стилна! Балонерки и аз искам за нашите малки гости, които не са много, но все пак не мога да им дам тапи за вино на тях  blum А тези специално са мнооого сладурски!  Bravo Колко са големи всъщност? Така нещо не мога да преценя като ги гледам на снимката. От същия сайт ли ги взехте като фигурката за тортата?

Идеята ви за подаръчетата е супер, това беше и нашата първоначална идея да има различни подаръци за холандци и българи. Но се оказа, че става много сложно именно заради правенето на отделни кутийки и т.н. Те кутийките ни излизаха по-скъпи от самите подаръци.  angry Но във вашия случай може ако не искате подаръците да седят на масата за шаренийка, както казваш, може да ги раздадете като минавате за наздравица на всеки и така няма да се получи грешка при раздаването. А може да им сложите общ акцент - панделка например. Но според мен е излишно да се правят допълнителни кутийки и украси, те подаръчетата са си хубави сами за себе си и фактът, че са различни именно носи чар - с внимание за всеки гост!
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 05, 2010, 14:59:09 »

Ами ако подаръчетата са в нещо като кесийки (погледни темичката на conflate, тя има такава снимка на втора страница (дано да не ми се сърди, че така й разпросранявам идеята).  Тях даже можеш и сама да си ги измайсториш в размерите които ти искаш и в цвят който си избереш.

Поздравления, всичко е много красиво и стилно като изключим фигурката за тортата. Тя е НЕВЕРОЯТНА
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #15 -: август 05, 2010, 15:15:06 »

Аз от фигурката за торти вече се възхитих, много е стилна и както казваш ти никак не е кичозна, направо бонбон!

Книгата е с много красиви инкрустации, много е стилна! Балонерки и аз искам за нашите малки гости, които не са много, но все пак не мога да им дам тапи за вино на тях  blum А тези специално са мнооого сладурски!  Bravo Колко са големи всъщност? Така нещо не мога да преценя като ги гледам на снимката. От същия сайт ли ги взехте като фигурката за тортата?

Идеята ви за подаръчетата е супер, това беше и нашата първоначална идея да има различни подаръци за холандци и българи. Но се оказа, че става много сложно именно заради правенето на отделни кутийки и т.н. Те кутийките ни излизаха по-скъпи от самите подаръци.  angry Но във вашия случай може ако не искате подаръците да седят на масата за шаренийка, както казваш, може да ги раздадете като минавате за наздравица на всеки и така няма да се получи грешка при раздаването. А може да им сложите общ акцент - панделка например. Но според мен е излишно да се правят допълнителни кутийки и украси, те подаръчетата са си хубави сами за себе си и фактът, че са различни именно носи чар - с внимание за всеки гост!

Ариел, мерси! Тортичката балонерка е 7 см, а другата е 10. Аз тортичките взех за момиченцата, а другите за момченцата. Но тортичките доста трудно се отварят, не знам, май стават за деца над 3-4 години. От същия сайт ги взехме, както и фигурката за тортата.

А за опаковките и аз не знам вече... дали не можем да си направим сами кутийки от някаква по-твърда хартия по схеми?  crazy
Идеята да им раздаден подаръчетата с наздравицата също не е лоша, но трябва доста добре да се организира, защото ще имаме общо 5 вида подаръчета  laugh

Някой, ако има хубава схема за кутийки малко над 10 см да дава насам! Просто се виждам вече как спрягам всички вкъщи да правим 70 кутии tease diablo

mstoqnova, благодаря! Да, и това е вариант, само трябва да видя как ще изглежда, ще пробваме  good Като се върна в БГ си представям само какво тичане ще е от магазин в магазин за кутийки, пликчета, панделни и всякакви такива джунджурии. Ще е веселко  DANCE
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #16 -: август 07, 2010, 19:04:22 »

Хаха, току-що ми свиха младоженеца да го водят на ергенска вечер  funnytooth Та аз съм самичка вкъщи и малко ме мързи да пиша по бакълаварската, така че ще попиша тук  blush

Май е хубаво да разкажа,  pleasantry накратко  pleasantry нашата история. И двамата сме информатици  sarcastic, заедно сме от сравнително скоро, няма и 2 години, но просто нямаме никакво съмнение, че сме един за друг  Love girl
Запознахме се преди около 3 години, той е асистент в Университета в Берлин и ми водеше упражнение там. Веднага си го харесах, но нищо не ми е минавало през ума да правя, защото по това време имаше приятелка. И така тогава нищо не се случи. Но след 1 семестър и мен ме назначиха в Университета да преподавам на по-младите (това е тук типична система, в която по-горен курс студенти водят упражнения на по-млади студенти). И така станахме почти колеги, защото бяхме в съседни катедри, които често излизаха помежду си. След около един семестър разбирам от общи познати, че е свободен и уж по  pleasantry случайност  pleasantry една колежка ни покани точно 4 човека на коктейли, заедно с него  DANCE . И на тези коктейли може да се каже, че почна да се случва нещо.

На следващия ден той ми писа в интернет... и така почна нашия романс  girl_in_love Всичко стана за една седмица, като в тази седмица бяха събрани страшно много весели случки.
Първо, един ден аз хапвам обяд и след малко ме питат колеги дали искам да ида да обядвам с тях. Аз - не, не, сега ядох, не съм гладна. А след 5 минути моя човек ми пише и ме кани да хапнем. И аз ъъъ, ами с удоволствие, много съм гладна  ROFL
Или пък по едно време той ми пише и казва, че ще ходи сам на кино  sarcastic И аз седя и се чудя сериозно ли говори, но не гомъдрих много, а се самопоканих  laugh Същата тази вечер (неделя) затворихме 2 бара, защото не можехме да се разделим, толкова ни беше приятно заедно. Въобще не беше от значение, че на следващия ден трябва да станем рано  twohearts

И от тогава сме неразделни. В началото живяхме половин седмица у нас, другата половина при него, докато не се преместих окончателно при него. И по някое време решихме, че няма какво повече да търсим и, че искаме да се женим  pardon И беше въпрос само кога. Решихме, че колкото по-рано, толкова по-добре, защото с парите ще се оправим, но искаме да отметнем този разход и да продължаваме нататък като семейство  twohearts

Той в момента учи български  ROFL голям е сладур, много се старае! Само че аз съм една, почти не говоря с него на български, толкова по-лесно ми е на немски, така винаги се разбираме, дори да кажа някоя смехория. Трябва по-често да му говоря на БГ, да свиква. Иначе той за малкото време, което сме заедно вече е бил 5 пъти в БГ и на място много разбира. Ако става дума за храна - всичко ще разбере  sarcastic  Ще видим как ще се справя с речите на сватбата хихи  DANCE

А иначе той направи едно страхотно нещо, за да може да се оженим - кръсти се. За мен беше важно да се венчем, на него му хареса философията на нашето вероизповедание и реши, че иска да го направи. Не съм го карала, просто му бях казала, че бих се радвала, ако той го пожелае. Просто не можех да повярвам! Това от всякъде ме убеди, че това е моето момче!!!...  heart

Уф, много розово стана... ама и аз съм с  розови очила  tease Я да издам някой недостатък - аз само мрънкам за глупости и обяснявам едно нещо по 100 пъти, въпреки че вече го е разбрал, много се задълбавам в детайлите, как ли ме търпи  girl_impossible
Пък той така обича да разхвърля, но поне всичко си оправя като му кажа.

Оооох колко дълго стана! Леле съжалявам, сега сигурно никой няма да ми погледне темата вече  girl_impossible girl_impossible Ух, повече няма да пиша такива романи  girl_impossible
« Последна редакция: август 07, 2010, 19:13:00 от tsvetentse1 » Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #17 -: август 08, 2010, 12:03:40 »

Страхотно,много романтична история,разчувствах се :)По-хубаво нещо,от това да намериш твоята половинка,няма!Дано винаги да се обичате,така както сега!Незнам каво да напиша,само хубави и радостни моменти в живота ви за напред!А с подготовката до къде стигнахте?
Активен
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 09, 2010, 07:18:31 »

много се радвам, че си разказала историята ви  Bravo
и аз не съм лигла по принцип, но като чета как се създават форумските семейства, много често се просълзявам  LAUGHTER
лека и приятна подготовка
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #19 -: август 09, 2010, 12:29:15 »

Благодаря ви момичета  give_rose Толкова е хубаво усещането, че си намерил половинката си и всеки изминал ден го потвърждава...
Подготовката - ами почти всичко ни е вече готово. Организирахме главните неща - хотел, ресторант, църква и гражданско, докато си бяхме в София на Коледа. Църквата ще е света Неделя, към която имах малко сантимент, защото там съм кръщавана, ритуалната зала - Триадица. Много ни беше трудно с ресторанта, защото поемаме 2 нощувки на всички гости от чужбина - 25 човека. Това го решихме, защото билетите от Берлин за София са доста скъпи -около 200 евро (почти всички идват с един самолет, хаха, това е нашият сватбен самолет с около 20 гости  funnytooth ). Затова решихме, че искаме да ги облекчим, за да може да дойдат колкото се може повече хора (по този начин ще дойдат доста студенти). Варантът да им кажем да не ни подаряват нищо, решихме, че няма да се получи много, защото повечето са хора, които не биха отишли с празни ръце на сватба.  huhhuh.gif
Та така, изборът ни беше много сложен, защото търсихме хубав ресторант в центъра на София (за удобство, а и ние живеем в центъра), който да е достатъчно голям за 70 човека и да има хубава, но не безбожно скъпа хотелска част. Мисия почти невъзможна...Ами след много умуване и чудене се спряхме на Хотел Централ на Хр. Ботев. Там хотелската част ни хареса, беше на много добро ниво, а ресторантът също е хубав и мисля, че ще е напълно достатъчен за 70 човека. И така, надяваме се всичко да е наред с хотела и ресторанта, засега са коректни. Имат нови калъфи за столовете, покривки и украси, което много приятно ме изненада  danceg
Фотографката ни е Петя Василева: http://blog.pefostudio.com/2010/05/ и http://pefostudio.com/, а видеооператорът ще ни е Николай Стойков : http://www.videozasnemane.com/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=28 . Избрахме ги още през февруари - и двамата са големи симпатяги. С фотографката ще имаме много голяма програма, защото в неделя след сватбата заминаваме за гара Лакатник, където ще правим следсватбена фотосесия  danceg Аз много се радвам, защото много обичам снимките и красивите фотографии, а нейните понякога ми спират дъха и се надявам и от нашата сватба да има добри попадения  blush blush Изобщо много се радвам, че такива млади и ентусиазирани хора ще бъдат с нас на сватбата, дано случим и на хубаво време smile
А DJ ангажирахме  моят бивш съученик Емо, който още от тогава си работеше като DJ и беше много добър. Решихме, че като ни трябва DJ, най-добре да си дадем парите поне на познат.
Остава да се доуточним с преводачката и някои други неща като украси, свещи, чаши и т.н.

А халките купихме още в Германия през февруари, има ги на снимка в галерията, толкова дълго чакам вече да си сложа халката, хахах  Eeager
Та това засега от мен, дано не ви отегчавам  give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 09, 2010, 13:00:46 »

Цоп, ето ме и мен!

Ама как ще ни отегчаваш, страхотно е всичко, което разказваш! Историята ви е много сладка!  heart Прочетох я на един дъх! Университетска любов, която прераства в нещо за цял живот! Истината е, че германците са много интересни хора, всички си мислят, че са студени, но не е така! Сигурна съм, че това важи и за твоето момче!

Изборът ви на ресторант е съвсем правилен, намерили сте много добър баланс между разходи, капацитет и местоположение! И ние сме в Триадица и после Света Неделя, само ресторантът ни се различава!  blum Но Централ е перфектен от гледна точка на локация до църквата. Моята най-добра приятелка се омъжи там и си изкарахме много хубаво!

Когато ние мислехме дали да поемаме нощувки или не, това, което надделя беше, че хората, които сме поканили от чужбина не са студенти като при вас, а имат повече от добри професии и могат да си го позволят. Виждам, че и вие сте използвали същата логика но в обратна посока!  blum Но пак си е голям разход да се поемат нощувки де, каквото и да си говорим. Поне направиха ли ви отстъпка в хотела?
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #21 -: август 09, 2010, 13:49:54 »

Цоп, ето ме и мен!

Ама как ще ни отегчаваш, страхотно е всичко, което разказваш! Историята ви е много сладка!  heart Прочетох я на един дъх! Университетска любов, която прераства в нещо за цял живот! Истината е, че германците са много интересни хора, всички си мислят, че са студени, но не е така! Сигурна съм, че това важи и за твоето момче!

Изборът ви на ресторант е съвсем правилен, намерили сте много добър баланс между разходи, капацитет и местоположение! И ние сме в Триадица и после Света Неделя, само ресторантът ни се различава!  blum Но Централ е перфектен от гледна точка на локация до църквата. Моята най-добра приятелка се омъжи там и си изкарахме много хубаво!

Когато ние мислехме дали да поемаме нощувки или не, това, което надделя беше, че хората, които сме поканили от чужбина не са студенти като при вас, а имат повече от добри професии и могат да си го позволят. Виждам, че и вие сте използвали същата логика но в обратна посока!  blum Но пак си е голям разход да се поемат нощувки де, каквото и да си говорим. Поне направиха ли ви отстъпка в хотела?
Наистина немците не са студени, според мен повечето са малко по-дистанцирани, но когато се опознаете, виждаш, че са с много топли сърца и са много точни хора.. поне доста от тях. Моето момче е някакво изключение и въобще не е дистанциран, много слънчев човек е и с удоволствие общува с всеки, без да има предразсъдъци. Може би това е едно от нещата, което толкова ми хареса у него - откровеността и топлотата.

А за хотела - ами наистина малко повече от 1/3 от немските гости ще са студенти, които са на студентски заплати и нямаше да им е лесно. А  искахме по възможност всички да са заедно, но ако те си поемаха хотела, нямаше как да избегнем студентите да идат на по-евтин хотел, а другите гости с добри заплати да идат в скъп хотел. И като знам как щяхме да ги мислим, как ще се прибират всички на различни места, то така не можеш да им наемеш и транспорт, за да не ги окрадат такситата, как и ние ще се притесняваме дали всичко е наред и т.н. , решихме, че това е най-добрия вариант за този случай. Радвам се, че си останала с добро впечатление от ресторанта, аз се бях притеснила за украсата, защото старите им калъфи бяха много износени, но новите са чудесни (нашите ходиха да снимат)  danceg
Отстъпка ни направиха, да - 90 лв на вечер за двойна стая със закуска, единичната стая е 70лв. Това е горе-долу на половината от цената в интернет, за което разбира се сме много доволни. Дано да продължават да са коректни с нас, засега не съм чула лоши отзиви от никъде за тях good
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 11, 2010, 09:04:05 »

Ние бяхме в този ресторант на бала и си изкарахме много добре. Ние бяхме сигурно към 110-120 човека и ни беше добре в ресторанта(то има една допълнителна част, която се отваря при нужда). Само имахме малко проблем с късната музика, след 10.30 почти напълно я спряха, но ние така или иначе имахме вече резервации по дискотеки, но е хубаво да го уточниш въпроса с персонала.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 11, 2010, 13:19:48 »

tsvetentse1, какво стана с кутийките за подаръците? Или се спряхте на някакъв друг вариант?
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #24 -: август 11, 2010, 16:58:10 »

Ariel, решихме, че като се върнем в София ще търсим малки бели пликчета за подаръци или кутийки, но се съмнявам да намерим кутийки. И все пак се надявам, че пликчета ще намерим, ако пък не - ами ще си ги опаковаме сами като добри, работливи пчелички bee

Ох, аз утре предавам бакълаварската... ужас, имам толкова много да правя още Oh my ..., видяло се е, че няма да се спи тая нощ, направо  не знам дали ще се справя, леле, толкова много работа е това...   girl_impossible girl_impossible ще лудна с тази работа  insane стискайте ми палци, момичета!!
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 11, 2010, 17:58:49 »

tsvetentse, успех с писането - аз като наскоро минала по този път наистина много добре те разбирам  give_rose
И аз дописвах моята в последната секунда, макар да бяха останали само дребни поправки. Бяха страхотни перипетии - бяхме на Джулай морнинг цяла нощ, после дремнахме сутринта за 2 часа, предиобед малко плажче и към 2 постеглихме за Варна. Имаше малко работа мъжът ми да свърши и мислехме да пътуваме късния следобед за София. Но се оказа, че се забавихме с неговите неща и стана 6 часа, ние не бяхме спали предишната нощ и решихме да поостанем при мама, да подремнем и да пътуваме рано сутринта. Станахме в 4 часа и тръгнахме, в 9 бяхме в София, разопаковах багаж, дремнах за половин час, после за 2 часа я дописвах, ходих да я разпечатвам и подвързвам и в 3 следобед я предадох  blum
Всичко това ти го разказвам, за да видиш, че може - човек се мобилизира, свършва си задачките и после му е мирно на душата  Bravo И ти ще успееш! give_rose
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 11, 2010, 18:00:15 »

Миличка, не се притеснявай. Всичко ще е наред. Утре тамън като мине ще можеш да се отдадеш на сватбени трепети. Стискаме палци на ръцете и на краката  good
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 11, 2010, 20:12:28 »

И от мен имаш стиснати палци  good  УСПЕХ и после да се похвалиш, че всичко е 6 Wink
Активен
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 12, 2010, 07:18:26 »

 good успех с дипломната! после да се отдадеш само на сватбени мисли  Wink
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #29 -: август 12, 2010, 10:40:09 »

Момичета, много здраво сте ми стискали палци, много ви благодаря  Flower Flower give_rose give_rose give_rose Довърших я и я предадох, крайййййй  yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo tease tease danceg danceg
Явно вашите палци много са ми помогнали, цяла нощ писах, в 7 сутинта беше готова, изпечатах я, подвързах я и преди малко я предадох!!!

Сега само за сватба ще мисля, йеееееееееееее  Сватбаааа Сватбаааа weddingday  yahoo

Ох тези смайлита са ми прекалено неекспресивни, за да изкажат радостта ми!!
Активен
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 12, 2010, 10:43:13 »

хаха, честито - една грижа по - малко  Bravo
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 12, 2010, 11:19:22 »

Ееее, Честито, миличка!  Bravo
Наслаждавай се сега на последните две седмици със свободно сърце! give_rose
И успех с останалото по подготовката!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 12, 2010, 12:38:35 »

Ехей, бакалавърче, честито!!! Знам каква е радост, какво е чудо да го нямаш този товар на плещите! Мнооооого се радвам!

Сега е време за  Сватбаааа
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 12, 2010, 21:05:25 »

 Bravo Честито и от мен, сега остава да се наслаждаваш на подготовката и на една невероятна сватба  give_rose
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #34 -: август 13, 2010, 10:42:45 »

evane, roxanne, Arie, mstoqnova, много ви благодаря  Flower Flower Flower Flower
Наистина голям камък ми падна от сърцето lol))))) Не може да се опише, тези, които са писали знаят как е Wink Тъй като писах при професора, при който работя, ми беше още по-напрегнато да не пиша някакви глупости и после да не мога да го погледна в очите от срам  huhhuh.gif huhhuh.gif Обаче май се получи добре, ще видим pardonwriter writer
Вчера бях малко като в делириум или транс,, след цяла нощ писане ходих полузаспала по улиците... поспах два часа, но нямаше голям ефект. Вечерта бяхме на суши с асистентката, която също ми беше наставник на работата (ух, не знам как се нарича....  Girl_hide ) и всички бяхме толкова уморени. Моето сърчице също не беше спал, защото докато пишех, той четеше написаното за разни правописни грешки, страшно съм му благодарна любов заедно Та като се прибрахме и двамата паднахме в леглото и  Sleep Sleep
Сега след дългото спане ще "закусим"  sarcastic и пак ще търчим, защото днес трябва да си подам документите за мастър-а и след това трябва да ходим по задачки, защото утре сутрин летим за БГ и днес всичко трябва да свършим преди да заминем. Така че и днес малко ще ме няма във форума, но като се приберем в БГ, ще съм пак на линия, да се вълнувам заедно с вас за сватбите ни  girl_in_love
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 13, 2010, 12:54:56 »

Така е, няма  почивка - от бакалавър скачай на магистър!  :bouncinggirl:Тичайте сега по задачки, а като пристигнете в БГ ние ще сме пак на линия!

Приятен и лек полет!  Aviator
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #36 -: август 13, 2010, 13:01:27 »

 Честито, цветенце  Bravo Със сигурност си се справила повече от добре и всичко ще е наред. Освен това няма такава романтика като съвместното заравяне над книги и дипломни работи  Wink Сега може и да изглежда лошо, но после ще си го спомняте с умиление  smile
 Леко и спорно справяне със задачките и стискам палци да си имаш поне една седмица за пълна почивка преди сватбата  Good luck
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #37 -: август 16, 2010, 19:03:33 »

Благодаря ви, момичета give_rose give_rose give_rose
michelle, както гледам май няма да имам голяма почивка последната седмица sad В събота се прибрахме, страшно уморени, а и тук с тези жеги се разтопихме. В Берлин беше 17 градуса и валеше като тръгнахме, а в София кацнахме на 34 градуса shok И така събота и неделя само се аклиматизирахме  pardon
И както подготовката ни вървеше по вода без никакви проблеми, се появи първото сериозно препядствие. DJ, когото ангажирахме каза, че няма да дойде и ще прати заместник Oh my ... И това го знаел от 3 месеца и не ни казал, за да не се притесняваме  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Направо ми идеше да го  beating beating
А точно него наехме, защото го познаваме и знаем как работи и че ще направи точно това, което ние искаме. Но явно е решил, че щом сме му познати, няма да му направим такъв проблем или пък е решил, че искаме да минем тънко, което нямаше в никакъв случай да направим, просто искахме да си дадем парите на познат, лелеее, как може, да не ни каже поне  angry beating beating !!!! И сега, тъй като нямаме много избор, утре се уговорихме да се срещнем със заместника... а ако той не ни хареса, вече ще звъним отчаяно на всички възможни DJ, които ни препоръчат  huhhuh.gif
Но поне едно положително нещо има - приех го сравнително добре без да се паникьосвам много и без да вдигам някакви скандали, което е хубаво, защото не бива да си вдигаме кръвното преди сватбата, а и в тези жеги... Може би, ако се окаже в един момент, че не намираме друг DJ, ще се паникьосам повече, дано да не се стига до там, стискайте палци!

Ако някоя от вас има координати на DJ-и, които са добри, да дава насам!  give_rose

Иначе това не попречи да продължим с организацията. Купихме чаши, от чешкия център, тези типично сватбените много не ни харесаха, така че взехме направо един комплект 6 чаши за 90 лв, тъкмо, ако се счупи някоя, ще си имам много резервни smile Не искаме да ги гравираме, даже се чуди дали да им слагаме въобще по една бяла панделка, не знам, какво мислите?  crazy crazy

 снимах подаръчетата за немските гости (всичко в галерията), направихме подробен план със задачки, имам си час с гримьорка, утре отиваме за медицински.... направо в горещата фаза сме вече
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 16, 2010, 20:20:45 »

Леле, егати номера ви е спретнал DJ! Понякога си мисля, че без познати нещата май стават по-добре, не се чувтваш длъжен на никого и хората си вършат работата без ангажиращи чувства. Как може да не ви каже като е знаел, един вид той е предрешил вместо вас кой ще ви е DJ без да ви даде шанс да си потърсите друг!  girl_impossible Но стискам палци заместникът да ви хареса! Хубаво поне, че си запазила самообладание, аз не бих!

34 градуса?  shok Леле! Дано да поохладнее като ние си дойдем, хич не обичам жегите! Ние тук аха и да облечен есенните дрехи...

На кой гримьор се спря?

Аз също не харесвам прекалено претрупани чаши с финтифлюшки, според мен една свързваща панделка е напълно достатъчна!

И последно - много са ви хубави подаръчетата за германците, тематични!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #39 -: август 17, 2010, 09:03:16 »

 tsvetentse1 , не знам какво бих го направила вашия DJ  на твое място beating  Но не се ядосвай, обикновено всяко зло е за добро. Нещата се подреждат някакси, в повечето случаи по-добре от очакваното. Чувала съм много добри отзиви за Стоях Петров :
http://www.djstoian.com/index.html
 Ако ви се наложи, опитайте с него. Стискам ви палци на теб и годеника ти и вярвам, че нещата ще се оправят  give_rose
 Чашките ви са страшно нежни! За украса си представям нещо като на тези при Ariel, също толкова фина като тях. А подаръчетата ви опредлено са едни от най-оригиналните и идейни, които съм виждала  good
« Последна редакция: август 17, 2010, 09:42:57 от michelle » Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: август 17, 2010, 09:28:29 »

tsvetentse1 - честито мила...аз малко късно откривам темичката...наистина не остава много време  Bravo

пожелавам ти да си много спокойна и да се наслаждаваш на твоя ден...много ми харесаха подаръчетата за немските гости  good мисля си, че много ще им харесат...разгледах ти галерията, наистина прекрасни неща..... give_rose

записвам се да следя темичката ти...

П.С поздравления за написването на дипломната ти работа...като знам колко време и усилия коства  girl_impossible good smile
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #41 -: август 22, 2010, 22:34:11 »

Moмичета, благодаря за куража! С DJ май се пооправиха нещата, новият ни DJ се оказа свестен и беше много подготвен на срещата ни, направи ни добро впечатление и него ще наемем, слава Богу, отдъхнахме си.

Макар че и друг удар получихме. Преводачката ни също отказа и ни стовари заместничка, с която ще говорим във вторник, дано да може да говори добре немски, чеее  beating

Иначе всичко останало върви по план.
Ariel, гримьорката ни е Славина, за която знам, че е била главен гримьор на първия сезон на Стъклен дом, сериал, който е известен тук. Не знам фамилията й, защото я наехме чрез салона, в който ще си правя прическата... Но ме гримира много добре, аз много се притеснявах, че няма да намеря свестен гримьор толкова краткосорчно, но се оказа, че намерих. Гримът издържа повече от 7 часа, но не знам колко точно, защото след седмия час вече трябваше да го махна.  cray

За подаръчетата - никъде не намерихме подходящи пликчета за подаръци в тази големина и решихме сами да си ги правим.  Oh my ...  GROAN И както можете да се досетите 3 дена сгъваме 80 пликчета   sarcastic Луди сме просто. Утре ще кача снимка на пликчето, мисля, че се получи много идейно. Купихме небесно син картон, и сини панделки, изрязахме сини пеперудки, които са завързани с панделки на пликчето. Много хубави станаха, но страшно много време ни костваха  girl_impossible

Купих си бижута, диадема, но утре ще качвам снимки, че сега съм много уморена. Наредихме гостите по масите, направихме боен план за последната седмица, работим върху информацинните брошури за немските гости... трябва да направя още дизайна на тейбъл картите, менютата, брошурите... утре сме в гражданското, за свещи, за пробна прическа  Makeup, трябва да купуваме и билет за влака за едни приятели на Томас... insane можете да си представите какви са ни дните тук... така че съжалявам, че не пиша много често, но се опитвам  angel

Сега вече ще си лягаме, че утре ще ставаме рано, лека нощ, момичета  sleeping
« Последна редакция: август 22, 2010, 22:39:43 от tsvetentse1 » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #42 -: август 24, 2010, 10:41:32 »

Вчера не успях да кача нищо, но днес сложих снимки в галерията на пликчетата за подаъците за гостите, диадемата и бижутата. Пеперудките върху пликчетата са сини, но не бели, това ни беше тест-пликчето smile Успешно подадохме документите в съвета и вече със сигурност ще има сватбаа yahoo, бях на пробна прическа и се харесах  blush
Днес имаме срещи с видео, фото, преводачка, утре с DJ... утре пристигат и първите ни гости  yahoo вече почнах много да се вълнувам, а толкова много неща още не са готови. Имаме да довършваме брошури за гостите, да изберем песни за ресторанта, песни за видеото, трябва да си танцуваме първия танц, да доизмислим играта за кумовете, да им купим подарък, да купим символични подаръци на родителите.....  girl_impossible не знам дали ще се справим, вече толкова малко време остава, дори днес ни спряха топлата вода без никакво предупреждение за 2 дни  girl_impossible girl_impossible Та вкъщи сега си поливаме, ужас, просто бях забравила защо я напуснах тази държава angry angry Надявам се този ремонт да продължи наистина само 2 дена....

Решихме за видео, фото, и т.н. да направим един информационен лист, на който да си пише всичко най-важно от сватбата, кой къде в колко часа е, телефони, адреси, за да ги имат хората.. ще имаме и такъв лист с програмата за всеки гост, само не знам как ще ги раздадем на българските гости, но ще се справим някак и с това lol)
Стискайте палци да си свършим всички задачки днес  give_rose girl_wink
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 27, 2010, 00:49:53 »

Ехо, цветето!  blum Утре е големият деееен! Стискам ви палци и да си изкарате един страхотен ден! Ние утре тичаме по задачки около мястото на вашата сватба, така че ще се оглеждам за вас, дано ви зърна!

Надявам се срещата с DJ да е минала добре и успешно и да си изкарате супер!
 give_rose give_rose give_rose




Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 27, 2010, 16:54:10 »

Леле, цветенце, и твоят ден дойде!
Стискам ви палци утре всичко да мине по вода, да не се притеснявате за нищо и да успеете да се насладите пълноценно на Голямото Събитие! Защото съм сигурна, че ще се получи страхотно, а вие само се отпуснете и му се отдайте напълно!

Гушки и много, много щастие и усмивки утре и занапред!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 28, 2010, 21:22:53 »

Видях ви, видях ви днес!  yahoo Тъкмо пресичахме Алабин с моя човек натоварени с пликове с покупки, когато ви видях с голямата черна кола да минавате нагоре и да завивате на Витошка! Ти седеше на предната седалка и ме погледна право в очите, но надали ще си спомниш! Беше 16:00  часа и мисля, че не може да е била друга булка. Прекрасна беше!

Честито мило семейство! Да сте винаги заедно и да се обичате както в натчалото, че и повече! Желая ви го от сърце!

Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #46 -: август 29, 2010, 20:13:40 »

 Честито,  tsvetentse1  give_rose Бъдете много щастливи и обичащи се  smile Нека твоят съпруг винаги да си те цени, уважава и глези  Wink както до сега, а ти да разцъфтяваш все повече под неговите грижи и така да правиш живота му още по-прекрасен  smile
                     
« Последна редакция: август 29, 2010, 20:19:21 от michelle » Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 30, 2010, 14:12:15 »

Честито, мило семейство! Бъдете много щастливи заедно, обичайте се и ценете малките радости с другия! И нека семейният ви живот бъде благословен с много разбирателство, домашен уют и детски смях!
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #48 -: август 31, 2010, 21:35:47 »

Благодаря ви мили момичета!!! Сватбата беше невероятна, определено имам много за разказване!! И то в най-голямата жега - 38 градуса!!!

Ариел, и аз те видяяях! Като бяхме на Алабин гледам една двойка пресича и веднага те познах! Затова и се загледах. Не знаех дали си ме видяла, защото беше със слънчеви очила, но много се зарадвах  Girl_hide

Сега сме с нашите, Томас и негови роднини и приятели из БГ и е малко натоварено, после сме на почивка в Гърция и ако там имам интернет в стаята ще разказвам smile
До скоро момичетаа  give_rose give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 31, 2010, 21:49:46 »

Йеее!  yahoo Знаех си аз, че ме видя! Милата тя, много се радвам за вас, че сте имали прекрасна сватба! Чакам с голям трепет разказче! Ама много голям трепет!  heart
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 07, 2010, 10:37:25 »

ЧЕСТИТО мило семейство. Пожелавам ви много дълъг, щастлив и изпълнен с детски смях семеен живот  give_rose

Изкарайте си също толкова невероятна почивка като сватбата ви. Починете си добре, за да имаш сили да ни разказваш  smile
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #51 -: септември 12, 2010, 20:59:04 »

Здравейте момичета! Първо искам да ви благодаря сърдечно за поздравите, подкрепата и съветите по време на подготовката, много от вас, дори и без да знаят, ни помогнаха много! Благодаря ви  give_rose

Седмицата преди сватбата


Нашата сватба, подобно на тази на Ариел, започна също буквално няколко дена преди самото събитие.  Първите ни гости от Германия пристигнаха в сряда - 3 дни преди сватбата. Самата седмица преди събитието беше малко или много кошмарна, не сме си починали и за минути, от сутрин до вечер само задачи, справяне с проблеми и завършване на някакви неща. По стар български обичай се наложи по 3 пъти да решаваме един и същи проблем, защото някой се е отметнал или е постъпил несериозно. Но въпреки всичко се справихме с подготовката повече от успешно, нямаше нищо, за което не ни стигна времето. Бяхме водени от идеята да направим престоя за немските гости възможно най-безпроблемен и интересен, така че да се запознаят и с новите си български роднини.

Направихме уеб сайт и книжки с важна информация за сватбата, карта на града, телефони и др., така че да ги улесним. Взехме всички от летището, като всеки самолет беше със закъснение, средно по 1 час... после трябваше да се минава през задръстването на летището, в страхотни жеги от по 35 градуса. Но всички бяха щастливи и доволни като се настаниха в хотела. По-голямата част от гостите пристигна в петък с един парти самолет и са се запознали и веднага след това няколко групички са излезли заедно из София  danceg Бяха много щастливи, даже някои си бяха пазарували чанти, обувки  funnytooth
 В петък следобед бяхме поканили на семейна вечеря родителите на Томас, сестра му и приятеля й. Мина чудесно, аз трябваше както винаги нон стоп да превеждам, но тук трябва да похваля Томас, който също се включваше и ми помагаше в превода от български на немски, с някои по-лесни неща  Bravo LOVING
След семейната вечеря беше планирано излизане на ресторант с всички немски гости и кумовете - около 26 човека!!! Келнерите се видяха в чудо, много се измъчиха горките, английските им менюта бяха много объркани и се наложи ние с Томас да препоръчваме на 26 човека какво да си поръчат. Добре, че с нас имаше още 1-2ма българи, които ни помогнаха  girl_impossible Но беше много весело, вече всички, които не се познаваха, се сприятелиха и настроението беше страхотно. Ние си тръгнахме по-рано, защото следващия ден беше ДЕНЯТ и трябваше да се подготвим.
И така след като ги оставихме, изтичахме набързо до хотела, като по улиците си пробвахме първия танц, който от 2 седмици не бяхме репетирали  laugh DANCE и след като взехме някакви документи от там, Томас ме изпрати до вкъщи и се върна в хотела, където прекара нощта самичък  cray
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #52 -: септември 12, 2010, 21:20:18 »

Нощта преди събитието и подготовката ми на самия ДЕН

Тъй като бяхме дълго навън, сред много хора, майка ми реши да ми даде Витамин С, за да съм заредена за следващия ден. Така си легнах и веднага заспах.... и спах чудесно до 6 часа. Тогава се събудих и - ужас, почва да ми се гади  Oh my ... Oh my ... Веднага почнах да мисля, че ме е хванал летния грип и направо се втрещих от притеснение, цял час лежах в леглото, чудех се какво да правя. Единствено ми се гадеше, нищо друго ми нямаше. След час и половина реших, че може и да не е летен грип, просто защото нямаше никакви други симптоми, освен гадене, а летния грип по принцип "те почва" много бързо и категорично и се поуспокоих, но се обадих и на Томас за малко окуражителни думи. После отидох при нашите, които също бяха станали и им казах. Те първоначално също се шокираха, но след малко какво се оказа: Майка ми по погрешка ми е дала течен аналгин, голяма доза, който бях изпила на гладно  girl_impossible Оказа се, че това е бил най-вероятният причинител, защото на мен по принцип никога, ама никога не ми се е гадело, а съм била далеч по-притеснена и уморена... Успокоихме се и аз поспах около час още преди да стана. След като се събудих бях по-добре, е, не отлично, но ОК. Закусих сладко сладко със сухари angryhuhhuh.gif  и тръгнахме за фризьорския салон, който беше на 5 мин. пеша от нас.  Заведохме и майката и сестрата на Томас в салона, а той и баща ми бяха в друг салон. Така по ред на номерата фризьорките ни правиха много красиви и щастливи. Към 12:30 дойде фотографката Петя и почна да снима. В момента, в който тя дойде и почна да снима, почувствах наистина, че този ден е особен.   Girl_hide . В 13:30 бяхме вече пред къщи, където ни чакаха дядо ми и видео операторът Ники. Качихме се вкъщи и съвсем скоро започна да се звъни на вратата и почнаха да идват гостите.

Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #53 -: септември 12, 2010, 21:58:11 »

ДЕНЯТ

Беше невероятна жега. Като от разказ на Елин Пелин. Най-топлият ден на лятото - 38 градуса. Аз седях вкъщи пред вентилатора и не мърдах от там, докато няколко приятелки ми помагаха да се облека. Скоро се обадиха, че Томас вече е долу, точно навреме и иска да влиза, заедно с кумовете и негови роднини. Милите ни кумове са двойка, която точно преди 1 година се ожени, като кумата ми е съученичка от гимназията и може би единствената, с която запазихме близък контакт и след училище. Бяха невероятни кумове!!!!
Скоро Томас и фамилията почнаха да се справят с вратите, които бяха до някъде отворени без много борба  sarcastic А той самият ме купуваше с любимите ми шоколадови бонбони  heart
Накрая се добра до моята стая и беше толкова щастлив като ме видя, като малко дете пред камара лакомства  DANCE И аз бях невероятно щастлива, че го виждам, толкова сияещ, толкова обичащ  LOVING twohearts
След малко суматоха вкъщи с около 15-16 човека и след закичването на най-важните хора, трябваше да се разделя с вентилатора и да тръгнем към Народния Театър за кратка фотосесия за нас двамата и присъстващите на взимането.

Колата беше единственото разочарование. Бяхме наели Крайслер с много красив кафеникав цвят, който трудно може да се опише. Наистина невероятен цвят. И какво се оказва - на сватбата идва черен крайслер  Oh my ... Oh my ... . Шофьора даже не бил шофьор, ами собственик на колата, който направил услуга на фирмата, за да имаме изобщо кола  angry
Въпреки това на мен ми беше честно казано все едно, аз само чаках да вляза вътре и да се разхладя, в тази жега вече почти не можеше да се диша. Въобще не мислех за цвета на колата  smile Пък и шофьорът се оказа много готин човек, така че бързо бързо забравихме за тази история  girl_wink Нищо не беше в състояние да ни помрачи настроението  DANCE

Сесията пред театъра беше хубава, не много дълга, но достатъчна.
После потеглихме за гражданското на Витошка, където беше най-голямата комедия. В стаичката до парадната зала жената (гражданското лице) ме попита как се казва младоженеца, аз й казвам "Кáрбе" и тя повтаря правилно "Кáрбе". Влизаме с много тържественост, аз превеждам на Томас (защото преводачката дойде по-късно, а текста го имаше горе-долу в книжките на немците, бяхме го взели от видеозапис на приятели в същата зала, хехе) и всичко си тече и по едно време гражданското лице пита дали искам да се омъжа да г-н "КаБРé"  Oh my ...  и аз в шок, опитах се да я поправя, но тя искаше да чуе само "Да" и аз казах "Да". След това се обърна към него с "КаБРé" и някой от роднините я поправи, но тя си продължи  sarcastic sarcastic  Въобще тази жена беше най-голямата карикатура, която съм виждала. А усмивката и беше толкова изкуствена, колкото и по анимационните филмчета няма да видите. Просто идете някой път в залата, това шоу не е за изпускане  funnytooth sarcastic
Всичко след това мина по вода. Аз го настъпих, аз го настъпих, ахахха  diablo Той след това се опита да
вземе реванш като ме настъпи и той, но аз не се дадох и той се предаде  danceg
Запътихме се към църквата св. Неделя. Там вече докато чакахме в канцеларията почти се разтопихме. Ритуалът беше страхотен. Аз съм кръщавана в тази църква и познавам свещениците и всички бяха много мили. Дори ни венчаха и двамата свещеници - о. Мина и о. Антон. Чудесно беше, аз с нетърпение чаках този ритуал, защото венчавката ми е любимата част от всяка сватба. А с мъжкия хор в св. Неделя беше просто приказно... Girl_hide Каквото и да казват, сватбата там си е истинско преживяване!

След като мина и тази част, побързахме да направим груповата снимка, както и снимка с всяка двойка или семейство, които после да залепим в книгата ни за гости. Скоро бяхме отново в колата на път за ресторанта.
« Последна редакция: септември 12, 2010, 23:23:47 от tsvetentse1 » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #54 -: септември 12, 2010, 22:36:51 »

ВЕЧЕРТА - ТHE PARTYYY

Бяхме около 20 мин по-рано в ресторанта и отидохме да видим как са се справили с украсата и подредбата. Екипът на ресторанта на х-л Централ на Хр. Ботев беше свършил чудесна работа, украсата и масите бяха наредени точно така,както ги бяхме обсъждали, нямам никакви забележки, много сме доволни от професионализма им!

След като влязохме и ни захрани майката на Томас по БГ обичай, хехе, ритнахме заедно с Томас менчето и ни предрекоха момче  pardon Е, аз исках момиче, но нищо, де, следващото тогава  girl_wink
След като седнахме имахме малко време да опитаме от салатите и дойде речта на милия ни кум, който се справи чудесно!  Bravo Послед дойде моментът, от който най-много се притеснявах целия ден - нашият танц  girl_impossible Цял ден само си мислех как ще се изложим страшно много с него, как не сме го упражнявали, как нищо не можем!!!!!
 Почнахме с лежерен, скууууучен и най-обикновен валс на песен на Enya  . Скоро гостите решиха, че това беше и почнаха да пляскат...нооо валсът спря изведнъж и...  кратка протяжна пауза, всички се споглеждат, напрежение в залата, а в това време прозвучават салса ритми. Ние също се споглеждаме и почваме да се поклащаме в ритъм и щом затанцувахме първи стъпки, залата избухна и всички почнаха да пляскат в ритъм. А ние танцуваме, танцуваме, Томас толкова добре танцува, уоу, въпреки че 2 седмици никакви упражнения не бяхме правили! На едно движение ми оплете воала около главата  sarcastic ROFL , а аз го настъпах,  laugh но беше толкова хубаво, че въобще не ни интересуваше, всички много се радваха заедно с нас и се поклащаха в ритъм  heart  danceg

След този танц така ми олекна, че не спряхме да танцуваме. Цялата зала излезе на дансинга и затанцува веднага на следващата песен. Всички бяха много весели, а и може би вече събрали сили и отдъхнали си от жегата (в ресторанта имаше супер климатик) DJ каза, че за пръв път е на сватба, където всички гости почват веднага да танцуват  danceg yahoo DJ беше невероятен, свърши си повече от перфектно работата, страшно сме доволни. Скоро ще пиша и в темата за свършена и несвършена работа и ще похваля за моя радост доста хора  Bravo
Партито беше невероятно, хората не спираха да танцуват, нямаше песен, на която да ми се сядаше. Но все пак от време на време си почивах - общо около 5-6 песни  pardon Още на втората песен направихме влакче, и масите бяха празни, наистина никой не седеше вече danceg

Имаше невероятна програма. Имаше речи, изненади, най-голямата от които беше сватбеният вестник, подготвен изключително професионално и забавно от сестрата на Томас и нейния приятел, както и от 2 мои приятелки. За БГ гостите това беше много интересно, защото тук го нямаме този обичай. А немските гости казаха, че никога не са виждали такъв страхотен сватбен вестник, толкова професионално и добре направен, с толкова много стилен хумор.  heart  give_rose Това беше невероятна изненада.
От кумовата пита по-голямото парче се падна на мен хахах  yahoo  tease  diablo. Предрекоха ни 2 дечица smile
А всички немски гости се хванаха на хората, с такова старание и хъс, повече от българите  Bravo
В 23:30 видео-операторът каза, че вече има толкова много материал, че спокойно ще запълни 3 часа видео. Но тъй като много неща още не бяха минали, трябваше да остане. Така че сега имаме 4 часов филм, който дори ни е малък  Girl_hide

Тортата беше божествена. Красива и много вкусна!! Облизахме си пръстите, беше просто перфектна.
В 00:00 часа поздравихме двамата рожденици на сватбата - приятел на моя приятелка и приятелят на сестрата на Томас. Направихме им изненада - народни танцьори, които им изтанцуваха невероятен танц и след това подхванаха с тях хоро  danceg Много им хареса, както и на всички други гости, хората с тях бяха наистина страхотни и допринесоха за още по-добро настроение.

В програмата имаше и 4 караоке изпълнения, тъй като аз пея от 12 години в хор и имаше и други хора, които пееха на сватбата. Аз също изпълних любимата си песен, за моя прекрасен младоженец   Woman in Love na  Barbara Straisand heart  heart


 
« Последна редакция: септември 12, 2010, 23:31:15 от tsvetentse1 » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #55 -: септември 12, 2010, 22:37:12 »

За букета момичетата трябваше да танцуват на Lady's Night, докато го хващат. Аз малко ги залъгах, но след това го хвърлих и те много се изненадаха като букета се раздели на 3. Хванаха го точно момичета, на които вече им е време, хехе  tease
Нямахме жартиер, но не ни и липсваше, защото имахме толкова много други неща в програмата...

Партито не спря до 4:00 сутрунта. До 4:30 имаше музика, на която вече последните гости се сбогуваха. Нощта беше невероятна, направо фантастична, по-хубава, отколкото си я представяхме!!! Невероятно доволни останахме от всичко, нямаше никакви издънки и лоши моменти, всички бяха много точни и не знаехме как да им благодарим за страхотната работа  give_rose give_rose give_rose

През цялата вечер се опитвах да мина през всеки гост, за да се видя с него и всички бяха много щастливи и доволни, невероятно весели. Леля ми, дядо ми, баба ми, баща ми, майка ми така танцуваха, както не съм ги виждала от години или дори никога! Роднините на Томас бяха непрестанно на дансинга и се забавляваха, особено като им пуснахме немски песни. Имахме поляци, италянка и рускиня сред гостите, за които също имаше специални поздрави.... Надявам се да сме ги зарадвали  heart

До към 6:30 оправихме сметките в ресторанта и събрахме някои неща, които взехме със себе си в стаята.
Стаята ни беше тайно украсена от сестрата на Томас, майка му и още няколко помагачи. Имаше гирлянди със сърца, гълъби, балони на леглото, навсякъде, красота  heart
Заспахме към 7:30, за да се събудим отново в 9:30....
« Последна редакция: септември 12, 2010, 23:35:22 от tsvetentse1 » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #56 -: септември 12, 2010, 22:52:46 »

Денят след сватбата - неделя

На следващата сутрин закусихме в ресторанта заедно с немските гости. Аз си имах нова рокля специално за закуската, а Томас нова риза и панталон  Girl_hide

Всички бяха зашеметени от сватбата, бяха очаровани, оказа се, че всички са се смесили и са си говорили. Дядо ми и чичото на Томас са говорили 1 час без преводач  shok и са се разбрали много добре  DANCE
А роднините на Томас и моите роднини също са говорили около час, но с преводачката  danceg
Ние, невероятно щастливи от тези отзиви, след като приключихме със закуската, почнахме да стягаме багажа и скоро тръгнахме от хотела, като се сбогувахме с всички гости, които си заминаваха на същия ден.

След като се прибрахме у нас бързо разпечатахме подаръците и се приготвихме за следващото изпитание - фотосесия на следващия ден. В 16:00 часа фотографката Петя ни взе от вкъщи, облечени в младоженски униформи, и потеглихме към гара Лакатник - на около 100 км от София. Снимахме се на река, посред пътя, ня мостове, а като за капак се катерихме по едни скали с роклите и костюмите  към една пещера с прилепи  sarcastic направо да кажеш, че сме лудии. Много весело беше, но бях безкрайно щастлива, когато пристигнахме в 22:00 часа невредими в София след това невероятно приключение. Тази фотосесия беше страхотна, с много хумор, добро настроение и толкова луди идеи, супер беше!!

Щом се прибрахме, трябваше да излезем светкавично към ресторанта, където приятелят на сестрата на Томас празнуваше 30я си рожден ден, който започна на сватбата още. Бяхме в автентичен БГ ресторант, където около 10на останали за неделя гости, както и ние с родителите ми опитвахме традиционни БГ ястия и скара. Всички бяха очаровани от кухнята, много им беше вкусно, но не можахме да се справим с всичко  sad

Та така мина и този ден, без и минута почивка....

Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #57 -: септември 12, 2010, 23:51:29 »

Дните след сватбата

На следващия ден заминахме с моите родители, с роднини и приятели на Томас - общо 11 човека, - за 4 дена тур из Стара планина. Видяхме Боженци, Габрово, Етъра, Дряновския, Соколския манасртир, Велико Търново, а спахме в село Кметовци в едно хотелче Фенерите, което беше наистина страхотно - автентичен БГ стил, със страхотни дървени мебели, много красиво... и кухнята им беше прекрасна, на всички много им хареса, но в края на пътешествито им се видя малко множко сиренето и млякото  funnytooth

Като се върнахме имахме точно 1 ден да си съберем багажа за така очакваната медена седмичка в Гърция  DANCE Там си изкарахме страхотно, в един хотел на ръкава Атон на Халкидики. Е, този хотел не беше толкова за препоръчване, но тъй като не беше в населено място, нямахме много избор, освен да си почиваме и това ни се отрази страхотно! Запознахме се с друга много мила двойка и с тях ходихме насам-натам и си общувахме, беше много приятно. Върнахме се отново заредени и щастливи , леко почерняли (поне аз, Томас по-скоро е почервенял lol ) в София, от където на следващия ден излетяхме за Берлин и ето ни тук, вкъщи най-сетне. Цялото жилище беше в хартиени сърца и балони сърца, украсено от сестрата на Томас, както и някои малки подаръчета, като патета за вана младоженци  danceg. Беше напълнила хладилника с вкусотии, за да си хапнем като се приберем, направо е страхотна  give_rose heart

Сега вече с нетърпение чакам снимките, които трябва да пристигнат някъде тази седмица. Видеото вече е готово и е невероятно, гледахме го още вчера и аз вече не мога да се разделя с него  blush blush колкото и да ми е странно да се гледам себе си  blush blush
Толкова хубави емоции на куп не са ми се струпвали май никога досега, толкова съм щастлива, а Томас ме разтапя отвсякъде, май не случайно медения месец се нарича така...  heart Той също така сияе, сияе, толкова е хубаво това усещане след сватбата, еххх  heart

Това беше моят  pleasantry кратък pleasantry разказ. Дано не съм ви отегчила много, но като ме хване музата и не мога да се спра  blush А беше толкова хубаво, всеки момент беше специален  heart
Ох, стига толкова, до скоро  kiss  Flower
« Последна редакция: септември 12, 2010, 23:55:05 от tsvetentse1 » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 13, 2010, 00:40:15 »

Лелееее, страхотно е било! Звучи като да се е получил страхотен българо-немски микс, бравоооо! Че сте имали време и за пътуване из България, просто прекрасно! Мисля, че гермаците трябва да са останали очаровани от всичко, което са видяли, а и от грижите, които сте положили за тях! Много се радвам tsvetentse1, че сте имали сватбата на мечтите си и че сте я изживели с пълната наслада, както се полага за такъв ден! Честито! nazdrave
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #59 -: септември 15, 2010, 10:19:53 »

Етоооо първи снимки от сватбатаааа  danceg yahoo
http://blog.pefostudio.com/wedding-photography/tsveti-and-tomas-wedding/

yahooooooooo

Ariel, невероятно беше! Много се радвам, че и двете имахме страхотни сватби!!

Целувкиии  give_rose
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: септември 15, 2010, 11:03:02 »

Цвете, срам не срам - пропуснала съм темичката ти  blush
С малко закъснение ви отправям най-топли пожелания за щастлив семеен живот.

Опитах се да разгледам снимките, но виждам само една. :\Има ли други качени?
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: септември 15, 2010, 11:06:24 »

Здравей tsvetentse1 !!! give_rose
Аз много не следя много сватбените теми вече, но твоята я прочетох на един дъх....цялата ви история е много хубава и е страхотно да четеш как хората намират щастието...ние също в университета се запознахме , но но първия и за двама ни изпит  girl_wink

Страхотен разказ !!! Пресьздала си 1000% настроението и магията на момента...

А снимките....страхотно удоволствие е да се разглеждат....сяка една от тях е пропита с красота и  щастие,искри в очите..много оригинални  girl_in_love girl_in_love girl_in_love толкова настроение е пресъздадено...  Bravo Bravo Bravo

За в бьдеще ви пожелавам дьлги години на семейно щастие и да остареете заедно, рька в рька, както сте били в сватбения си ден.

Честито !!!  CHEERS Dance CHEERS
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #62 -: септември 15, 2010, 11:06:41 »

Хехе, благодаря lionelsa!

Kликни в средата на снимката (тази с пещерата), за да пуснеш слайд-шоуто Wink Ето пак линка, че се е озовал в последния пост на миналата страница:

http://blog.pefostudio.com/

Поздравиии Girl_hide
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #63 -: септември 15, 2010, 11:11:15 »

 Цветенце, страхотна сватба и снимки  Bravo А ти си невероятна-толкова весело настроение излъчваш, щастие, усмивка! Браво! Фотографката ви е имала късмет с такава чудесна булка  smile

П.П. Вече си имам любими снимки-от пещерата  Wink Не само оригинални, но и още по-хубави от твоето грейнало лице  smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: септември 15, 2010, 11:13:03 »

Ще мога да ги видя чак довечера, защото явно на този комп нямам нужната програма huhhuh.gif Излиза ми само част от снимката и нищо активно по нея.  =]Пусто любопитство, ще ме умори...
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: септември 15, 2010, 11:14:56 »

Прелестна булка, толкова си нежна и красива! Младоженецът не отстъпва по-назад обаче! smile
Много нежност, красота, лекота и свежест виждам на снимките, страхотни сте!
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #66 -: септември 15, 2010, 11:18:40 »

marchela, asseto, много ви благодаря за прексните думи! Наистина сватбата беше едно страхотно изживяване и за двама ни! А споделянето тук във форума и следенето на вашите теми е повече от удоволствие за мен! give_rose
« Последна редакция: септември 15, 2010, 11:26:22 от tsvetentse1 » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: септември 15, 2010, 20:14:55 »

Цвети, чудесни, ама направо супер снимки! Голяма красота, толкова нежност! Много ми харесват! Браво! Не мога да им се нагледам, прекрасни са!  yahoo
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: септември 19, 2010, 19:42:13 »

Най-сетне и аз да видя снимките  Yes
Много нежна булка си била.
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: септември 28, 2010, 08:20:01 »

Честита първа месечинка. give_rose Мило семейство, бъдете живи и здрави, много щастливи, плавайте славно по бурното море на живота, "въоръжени" с любов и разбирателство.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: септември 28, 2010, 08:24:56 »

Честит месец семеен живот! give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines