Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 09:21:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на conflate - 04.09.2010  (Прочетена 41386 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #45 -: август 29, 2010, 19:56:39 »

 conflate, всичко, което сте подготвили е чудесно и подбрано с много вкус  good Много приятна цветова гама-различна от стандартните и ще внесе свежа нотка в старинната обстановка  smile Чашите, шампанското и кошничката са се получили много хубави. На мен шампанското ми допада така. Виждала съм тази бутилка наживо и ми се струва, че дантелата може да не пасне много. Все пак опитай да наложиш парченце и ако ти допадне, давай смело  Wink
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #46 -: август 29, 2010, 21:41:36 »

Мерси момичета!

Милата - шато Копса се намира близо до Сопот, Карловско, в една отбивка след село Анево. Реално не е в населено място и все ми е трудно да обясня къде се намира. Сложили сме подробно описание на сайта ни, както и GPS координати и телефон на координаторката ни, която да упътва. Надявам се да няма много затруднения. Ще имаме и наша си табела на една от отбивките - "за сватбата на X и Y" или нещо подобно.

За фенерите - нашите имат едно квадратно нещо, блокче от парафин, което се нарича "горивна клетка" т.е самото то се пали. Но първия и последен път, когато опитахме пламъкът беше толкова голям, че като подухна ветрец, стигна до хартията и я запали. При което се чудиш какво да сториш с тази 70см факла. Тъй че ще ни трябва наистина тихо време за да пуснем поне 2, но каквото-такова  smile

Мichelle - мерси! Ще направя снимка и с дантелата утре, като наложа ми харесва, просто не искам да започне да става прекалено дантелено, а и не искам да обръщам прекалено внимание на това шампанско, дето кой знае дали въобще ще се забележи. По-скоро за себе си го правя май, играя си с разни варианти.

Смених концепта за подаръчетата, по-точно на младоженецът му хрумна друга идея, представете си  smile
В чинията да има лозов лист, и върху него да са металните тапи за вино, аз добавих панделка от рафия и житен клас привързан с рафията. За съжаление нямам бяла чиния вкъщи  nea и пробвах композиционно в жълта. Мисля, че ще стои много добре, и ще избегнем торбичките от органза - които така и не намерихме в правилния размер. Не че беше голям проблем, щяхме да допълним със сухи pot pouri листенца, но с лозовия лист ми харесва повече и е по-близо до представите ни. И така - ще пратя братчето ми да набере 60 лозови листа от лозята сутринта преди сватбата и да постави декорираните с рафия тапи по масите.

Утре ще ви покажа и тейбъл картите, които довършихме преди малко.
« Последна редакция: август 29, 2010, 22:03:00 от conflate » Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 29, 2010, 22:19:26 »

Показах днес снимка на мястото за сватбата и мъжът ми ме пита в коя държава е това blum Аз бях останала с впечатлението, че е до Сопот, ама казвам си - да питам:) Понеже наистина изглежда като да е някъде във Франция /такава представа ми изплува:)/ . Страхотно място - поздравления!!! Поредното китно и красиво място в нашата прекрасна България:) Ако питам нещо, за което си писала - моля за извинение /може да ме насочиш къде да прочета, ако те карам да се повтаряш:)/, но как попаднахте и се спряхте на това място - някой от двама ви ли е родом от района или как:) Много ми е интересно:)
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #48 -: август 29, 2010, 22:57:40 »

Ами в темата май не съм писала. До тук най-трудната част от подготовката ни със сигурност е намирането на мястото. Аз съм от Пловдив, Той е от София. Търсихме нещо около Пловдив, тъй като искахме градинска сватба, на място, където можем да настаним поне 30 човека - в същия комплекс или в непосредствена близост, тъй като повечето гости са от София, да има и възможност за План Б при лошо време т.е и закрита част, която да поеме 60 души. Не искахме сватба в ресторант в София по няколко причини - цени, получаваш повече за същите пари извън София +  аз съм от Пловдив, ще има гости и от Пловдив, които иначе трябваше да настаняваме в София + обичаме да пътуваме насам-натам и използваме почти всеки свободен уикенд да не сме в София, твърдо решихме че така ще направим и за сватбата.

Огледахме няколко места около Пловдив - или имаше страхотна градина, но проблем с настаняване на гости наблизо, или хотелска част, но много компромиси относно градина/ресторант/всичко останало. Около 2 месеца използвахме уикендите за да пътуваме и оглеждаме локации. Аз се бях отчаяла, че ще трябва да се правят сериозни компромиси с мястото.

Заминахме за Лондон за 1 седмица при майка ми и докато бяхме там колежка ми прати линк към шатото с "а може да се омъжиш и в замък". Аз го отворих с раздразнение, че бърка в отворена рана и мислех, че говори за британски замък, поради това, че бяхме в Англия. Като видях български сайт се изненадах, тъй като снимките ме заинтригуваха. Не посмях да се зарадвам, с бъдещия ми съпруг се намръщихме че 1. снимките със сигурност са манипулирани, както навсякъде и 2. няма да можем да си го позволим (имахме впечатления от друга винарна, от която имахме оферта). Все пак го накарах да се обади от Лондон на телефона от сайта. Получихме ориентир за цените и се оказа, че са доста по-поносими за нас от другата винарна.
Нямах търпение да се приберем за да отидем на оглед. Оказа се, че снимките са доста реалистични, противно на очакванията ни. Готвачът ни впечатли с личното си отношение и вкусна и красиво аранжирана храна, приготвена от местно добивани и домашни продукти. Ако някой има път натам - опитайте домашната торта! Няма как да не се забележи, че хората там са различни от намръщените и раздразнителни физиономии, които са правило тук, особено по държавните служби.
Аз и по-нагоре писах - всяка бюрокрация, с която се сблъскахме до тук в района на Карловска община беше в ръцете на услужливи и добронамерени хора. Кметът на с. Каравелово, който ще ни венчае предложи да промени "сценария" си, дойде в неделен ден на работното си място за да се види с нас - без кисела физиономия и отговаря на телефонните ни запитвания изчерпателно по време на отпуската си. Аз съм много приятно изненадана.

В началото бяхме твърдо решени, че при местоживеене София и организиране на 220км ще наемем агент. В последствие - след като сами направихме поканите си, решихме, че всъщност организацията на сватбата има своя чар и бихме искали да вложим личен принос. Това в комплект с моето желание да контролирам нещата...още се опитвам да се откажа от това! И така, времето минаваше, а ние свършихме главните неща без да сме наели сватбен агент с 2-3 пътувания до шатото. Всички детайли пък изглаждаме от вкъщи. Мисля, че така разтеглихме във времето вълнението от сватбения ден и ако бях отишла на подготвената от друг моя сватба..просто няма да е същото  smile Но определено подобна организация на сватба от разстояние не е за хора, които не са готови или не могат да пътуват честичко. Мисля, че в този случай агентът би бил незаменим с цената на пощадени нерви, а може би и пари. Леле, колко се проточи това мое обяснение  smile
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #49 -: август 29, 2010, 23:01:53 »

Milataaa -много красиви снимки имаш в албума си!  Ще очаквам продължението  smile И вашата сватба е била на прекрасно място.
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 29, 2010, 23:46:24 »

Благодаря ти за отговора, conflate smile и за комплиментите  give_rose Разказът ти ми напомня за нашата организация - един общ признак, а именно как най-хубавите детайли са се наредили някак случайно и с голяма доза късмет smile От Пловдив имам много роднини и обожавам този град smile Мястото е вълшебно и ти пожелавам организацията да завърши с низ от подобни щастливи 'случайности'smile След нашата сватба, когато всичко започна с намирането на късмет на ресторанта, попадането ей така на сайта на човека, който сътвори страхотните ни покани, с намирането на все мили хора, които да ни улесняват и...когато след големите жеги се случи един прохладен сватбен ден без дъжд /противно на най-големите ми страхове.../ и много облачета, които кокетно позират на снимките lol)), аз просто летях от щастие  smile Страхотен разказ и моля те не ни лишавай от дългоооо продължение на разказа за вашата приказка smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 30, 2010, 14:00:08 »

Ех, тук съм пропуснала да се разпиша.  smile
Мила conflate, пожелавам ти страхотна последна моминска седмица! Разгледах още веднъж и нещата в галерията ти, тъй като отдавна не бях я отваряла. И отново се захласнах по чашите ви – и другите неща са страхотни, но чашите са просто невероятни! Според мен без дантела биха стояли по-добре, тъй като вниманието не се отклонява от металните елементи по тях. Но разбира се, това си е само лично мнение, надявам се, че не съм те засегнала. smile
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #52 -: август 31, 2010, 11:26:21 »

Хехе, мерси asseto - последната моминска седмица е свързана с постоянно кроене и осъществяване на планове, пфу! Радвам се, че чашите ти харесват и в никакъв случай не ме засягаш. Аз дълго се чудих дали да им сложа дантелата, но на младоженът повече му харесаха с нея, така че ги оставих така.

Сега ми се струва, че шампанското малко не се връзва с чашите и май и ще махна перцата и канелата и ще добавя ивичка дантела, за да има препратка към чашите...

Милата - много е хубаво, когато нещата се нареждат, имаш чувството, че природата/съдбата е с теб!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 31, 2010, 21:46:10 »

Миличка, направо ви се възхищавам за това, че сте се наели за толкова логистично трудна сватба! Ти си от Пловдив, той е от София и се жените на трето място! Аз тука с една проста сватба в София се видях в чудо! Но искам да ти кажа, че на 04.09 ще мисля за теб - ще знам, че аз, както и ти изживяваш твоя вълшебен ден и ще пусна една усмивка за теб! Дано всичко при вас е спокойно!  heart
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #54 -: август 31, 2010, 23:44:28 »

Хехе, Ариел какво му е простото на организацията на сватба от чужбина, айде-айде  Wink

Мда, има си го логистичния елемент, но аз пък имам опит точно в тази сфера, така че се справяме  smile

До сега избирахме песен за първи танц, леле мале! Голямо прослушване падна. Принципно си падаме много по Norah Jones, и ето фаворитите -в този ред:

http://www.youtube.com/watch?v=cAwyOdEaAdY

http://www.youtube.com/watch?v=R49Qn61D7g8

http://www.youtube.com/watch?v=NU2wn9L0DXc

Какво мислите?

Кандидати бяха и Ain't no sunshine (по общи носталгично-емоционални причини) както и Mondo Bongo. Mай ги отхвърляме за 1ви танц обаче, въпреки че много ни харесват.

Все пак поздрав!

http://www.youtube.com/watch?v=vPjaXu6g1Xk
« Последна редакция: август 31, 2010, 23:50:50 от conflate » Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 01, 2010, 01:26:30 »

Здравей conflate съжалявам че откривам късно темата ти, почти на финалната права, но от това, което прочетох и което видях нямам думи... Сигурна съм че ще имате една прекрасна сватба! Цялото отношение, което сте вложили, емоциите и любовта ... въздухът ще носи любов. Ние също приготвяхме сами всичко не разполагахме с много средства, но и ние и гостите ни бяха много доволни. Така че с нетърпение чакам твоят разказ и снимките от Вашия ден.
Успех!!! give_rose
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #56 -: септември 01, 2010, 15:58:59 »

Мерси Аничка! Вие сте имали годишнина съвсем скоро виждам  give_rose

Ariel  - все чета диагонално, гонейки времето и съм пропуснала милият ти коментар! Аз съм обещала глътка и за теб на специалната дата, която делим с теб. Ще чакам с нетърпение да навестя темичката ти, чааак на 14ти. Тогава ще се събудя след надявам се прекрасната медена седмица, новоизлюпеният ми съпруг ще ми донесе кафе в леглото, а аз ще поклюкарствам как сте си изкарали, мхм  smile
« Последна редакция: септември 01, 2010, 17:04:40 от conflate » Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #57 -: септември 01, 2010, 18:50:32 »

Conftlate аз чак сега се включвам, обаче с голям интерес те чета. Нямам търпение да ви видя сватбата, защото ще е много нестандартна, а твоето шато, като го показах на моят мъж французин той възкликна, ама видя ли и в България има замъци girl_wink

Гледах, че си писала в темата на Ариел, че си се ошашкала, всички сме минали от там и да ти обяснявам да го караш по-спокойно надали ще стане, но гледай да си почиваш и ако имаш време за няколко часа деня преди сватбата да се отпуснеш на масаж, ще ти се отрази супер good
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #58 -: септември 01, 2010, 20:51:53 »

Dinna - мерси за включването  smile
Да, последната седмица я минах на бързи обороти, постоянно гонех час за какви ли не срещи и времето, което прекарвам на телефона нарастна главоломно. Нооооо - тук си много права, вчера бях на масаж и ми се отрази прекрасно! Днес пак попрепусках, но вече не ме стресира толкова някак си. Май и магическото сиропче, което пия преди лягане си казва думата, защото пак спя както трябва.  danceg

Няколко нови неща ми се събраха за едно и също време - напуснах работа и днес предадох всичко фирмено, започвам нова след 2 седмици, сватбата, новото име  smile - днес всички ми казаха, че съм луда да съм в офиса с планирана сватба след 3 дни...

Планирането на медената седмичка също ме затормозява тези дни -  летим до Барселона, но ще пообиколим из Каталуния с кола под наем, съответно бяха нужни нощувки на няколко места и разучване на маршрути. В понеделник тръгваме, а току що - в последния момент резервирахме колата, а снощи единият от апартаментите, в които ще отседнем. лудница  huhhuh.gif Не съм разузнала достатъчно т.е както ми се иска къде точно отиваме и какво точно ще правим, но ще се опитам да съм по-малко организирана и повече спонтанна, че вече ще се карам на себе си  beating

И така момичета - утре ще ви пиша последно, защото в петък сутринта поемаме към шатото, и в събота - ЩЕ СЕ ЖЕНИМ  shok

Благодаря ви за подкрепата и споделената емоция, много ми е мило  give_rose
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 01, 2010, 21:08:31 »

Леле, нова работа по време на сватбена подготовка и еуфория:) Много си смела!!!  good
Пожелавам ти.....ден, в който много пъти да спира дъха ти от щастие...
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines