Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:33:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на conflate - 04.09.2010  (Прочетена 39183 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« -: август 04, 2010, 12:51:34 »

Милa conflate!

На този хубав ден 04.09.2010 (тук съм пристрастна за датата  blum) ще вървиш и ти рамо до рамо с твоя избранник! Честита темичка и нека ти послужи като отдушник, помощник или дори само за момент на размисъл сред приятели!

Приятно изкарване на моренцето, а когато се върнеш ние ще сме тук за подкрепа и съвет!

Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 04, 2010, 12:56:53 »

Честита темичка, пожелавам ти много спокойствие в оставащия месец на подготовка  Flower
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 04, 2010, 12:59:28 »

Честита темичка! Спокойна подготовка и нека идеите ви за мечтаната сватба се осъществят!  give_rose
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #3 -: август 04, 2010, 13:22:24 »

Честита тема и от мен! И само хубави емоции и подготовка без стрес и проблеми!  girl_wink
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #4 -: август 04, 2010, 14:29:29 »

Ехааа и аз си имам тема!  yahoo  и shok
Благодаря ти, мила Ariel, мислех, че няма да дочакам този момент преди морето  give_rose Много мило, наистина!

Благодаря ви, мили момичета, ще се опитам да ви държа в течение, очаквайте по-подробно включване към 15-16ти август, преди това съм без интернет достъп т.е почивкаааааа!
При мен има бурни развития и в професионален план и мозъкът ми щрака на турбо-обороти напоследък, едва го карам да изключи вечер, но общо взето сме сравнително спокойни относно сватбата.
Имах момент на паника преди 10тина дни, тъй като все още не бяхме подали декларация, че искаме да се бракуваме, но кметът (който ще ни бракосъчетае, поради това, че шатото е на територията на "неговото" село) ни прие в неделен ден, за да свършим тази работа. Все пак винарната е на 200км от нас и ни е малко сложна координацията с всички участници в неработни дни.
В Сопот погледнахме и каталог с торти и мисля, че ще си харесаме, нямаме особени претенции към тортата, освен да не е много натруфена и да е вкусна.

След морето ще ни останат почти 3 седмици, през които трябва да свършим всичко останало. Имам с1 страница списък, макар да са на вид дребни неща. Ще почивам 2 от тези 3 седмици и вече предвиждам как ще хвърча насам-натам и ще кръстосвам градове и села.

Вчера разбрах, че фризьорката с която се бях уговорила и правихме пробна прическа е в болница и в края на седмицата трябва да разбера кога я изписват и дали ще е в състояние да дойде. В противен случай ще трябва да търся нов екип фризьор/гримьор в последния момент  sad

Надявам се да не се поддам на стреса и разчитам на вашата подкрепа  give_rose



Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 04, 2010, 14:42:30 »

Весела и много забавна ппочивка  Swiming Ще стискам палци фризьорката да се възстанови бързо и да успее да се погрижи да бъдеш най-красивата.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 04, 2010, 14:47:19 »

Много неприятно за фризьорката ти, дано да се оправи бързо жената!  Good luck Но няма да останеш без прическа и грим, няма да те пуснем така, споко!  Makeup

Почвай по списъка да отмяташ тук в темата и ще видиш как едно по едно ще се стопят нещата, които имаш да правиш! То това е хубавото на тези теми всъщност, че си е един вид равносметка за теб самата!  writer
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #7 -: август 04, 2010, 15:35:59 »

Чух се вчера с фризьорката, изгорила се е зверски по нейни думи, не мога да преценя дали ще и е до работа след месец...Здравето е най-важно, надявам се да е ок.

Ariel, това ми е харесвало в темите на другите момичета, как описват какво остава и започват да отмята.

Моят списък определено не е довършен, но ето някои неща, които се сещам доста хаотично:

- да се избере и поръча торта
- да се направи план на масите и местата
- кой, къде седи - много сложно, имам 3-4 варианта вече, но все нещо не пасва....
- да изкараме медицински
- да се плати таксата за церемонията в Карлово, да се занесат на кмета медицински
- като пристигнат подаръците за гости (запушалките за вино) да измисля и измайсторя/поръчам торбички/опаковка. Иска ми се да е от стествен материал - мини-чувалче от зебло/ коноп например
- бижута. Свекървата настоява тя да ми ги купи, но трябва да си избера и да отидем/обиколим с нея  huhhuh.gif
- да купим свещи и подложки за тях, малки свещници
- да се коригира леко роклята
- да се направят илици за копчета за ръкавели на 2рата риза за младоженеца
- да изработим кутия за "финансови пожелания"
- да украся чашите и бутилка шампанско, кошничка за шаферка
- да изберем песен за първия танц и да направим списък с някои песни, които искаме да чуем
- да си купя бельо
- да си боядисам косата 2 седмици преди това....
- да се доуточни украса, място в градината за подписването
- докато имаме фотосесия какво правят гостите?!


Как ви се струва  huhhuh.gif
« Последна редакция: август 04, 2010, 15:38:10 от conflate » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 04, 2010, 16:00:50 »

Според мен делегирай колкото се може повече задачки от тези, които могат да се свършат от друг. От това, което си изброила най-важно ми се струва, т.е. това, което не трябва да се оставя за последно - медицинските и таксата, роклята, корекциите за младоженеца и евентуално да сте изяснили идеите за украсата, защото цветята ако са живи трябва да се поръчат 2 седмици предварително.

Иначе много неща като кесийките, свещите и други неща за купуване могат да се свършат от друг след като си дала изрични обяснения разбира се! А мислила ли си да са само панделки, а не кесийки за подаръците?

А тортата решили ли сте откъде ще е? Само да кажа, че и тя трябва да се поръча отрано. Нашата искат 2 седмици предварително да се запази стойката, така че имайте го предвид!  Torte

А кога ви е фотосесията в деня? Защото ако я направите преди гражданското и кажете на гостите да дойдат направо пред гражданското, тогава няма да ги мислите!
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #9 -: август 04, 2010, 16:16:31 »

Мислих само за панделка, да. Искам да видя какво ще ми доставят и ще преценим.
Просто ми се искаше нещо подобно (без щампата) защото ще се върже на обстановката и концепта:


Ходихме в сладкарския цех в Сопот (препоръчват ми го от доста места) една неделя и се разбрахме да тестваме пълнежи за торти в работен ден, преди 23 август няма кога да отида до там. на тях им било достатъчно да знаят 1 седмица предварително. Тортата почти я избрахме от един от техните каталози. Значи 23 август е ден за торта, предаване на медицински и такси.

Нямаме гражданско, при нас всичко е на едно място. Ще сме настанени в Шато Копса от предишния ден, от хотелската част ще си ме вземе половинката, слизаме в градината и там е ритуалът. Гостите ще са настанени в същия комплекс и хотел, който е на 2км от мястото. Фотосесията мислим да е след подписването и поздравленията. Т.е между подписването и влизането в ресторанта - който си е там.

Мислим за гостите да има шампанско и някакви хапки, които да ги занимават примерно час?!
Ако я направим преди подписването - реално настанените около винарната гости ще ни наблюдават....
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 04, 2010, 17:32:33 »

Ами според мен зависи къде точно искате да ви е фотосесията. Защото ако е около самата винарна тогава наистина може да ви гледат, а това би развалило изненадата ако искате да се появите триумфално. Но иначе ако хванете колата за фотосесия някъде в околността тогава може и преди подписването. Не мога да си представя там да няма хубави местенца! И втора част на фотосесията да е след това и гостите да се забавляват с шампанско и хапки за около 1/2 час. Но и както казваш пак става.  good

Абе при всяко положение снимките си отнемат време, каквото и да ти казват хората, предвидете си повечко, за да не съжалявате после.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #11 -: август 04, 2010, 17:44:54 »

 conflate, честита темичка  give_rose  Успешно довършване на задачките  smile Колко организиран човек си!
 Като си четях подробностите около сватбата ви, си представих нещо във връзка с фотосесията ви. Надявам се няма да се сърдиш, че споделям, макар може би да имате вече ясни идеи какви да са снимките.
 Представих си нещо като игра на криеница сред редиците с гроздови насаждения. Кадри как надничате един към друг през листата. Или например как ти се опитаваш да се притаиш, а той те дръпва закачливо за воала или роклята. Разбира се може да станат и чудесни класически сники на фона на бъчви вино при леко приглушена светлина, както и на яркото слънце сред лозята. Определено съм много любопитна още отсега за крайния резултат  smile
Активен
bebe_27
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #12 -: август 04, 2010, 21:41:04 »

Честита темичка
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #13 -: август 04, 2010, 23:05:27 »

Благодаря, момичета!

Виждам, че горе не ми се е поличила картинката за примерни кесийки, втори опит:


michelle - как ще ти се сърдя за идеи! Нищо подобно, съвсем спокойно си казвай.

Да направим фотосесия някъде другаде хич не е изключено, все пак сме сред лозята. Има няколко затруднения обаче и не съм сигурна как да ги преодолеем. Например: за да отидем до лозята трябва да излезем през главния вход на "крепостта" - винарната сиреч. Предполагам, че доста от хората ще са вече в комплекса, а като се има предвид, че цялото нещо е сред....нищото т.е не е в населено място, вероятно ще са по двора, ако не са си в стаите. Не знам как да се измъкнем по терлички дето се вика. Допълнително - младоженецът смята, че ще му е на тръни преди подписването, той и без това се чувства некомфортно пред фотоапарата (обича да е зад него) и предпочита сесията да е след това. Е, ще изкрънкам някоя друга снимка преди, за това ще се споразумеем, но не съм сигурно с логистичния проблем как да се справим.
Няма заден вход  pardon Вече питах по повод това, че на мясото има каляска/файтон и ни казаха, че стига да искаме "ще ви впрегнем коне". Аз се чудех и това как да включва в сценария - при условие, че за да се появим пред всички в двора трябва да излезем от главния вход. Как да се доберем до впрегатното превозно средство без да ни видят и да ни стоварят с кончетата пред тълпата?!
Ако направим снимки някъде наоколо, може да уредим "каляската" да ни прибере от снимачната площадка  Girl_hide

Тъй като "крепостта" е на хълмче, резервният вариант е да слезем по него - доста е стръмничко, ще трябва да се събувам, да прибера шлейфа и .....юхууу по хълма, ама колко му е  pardon
Ето априлските снимки, за да онагледя ситуацията.


« Последна редакция: август 04, 2010, 23:14:38 от conflate » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 04, 2010, 23:37:56 »

conflate, докато си ровех из темичката моят човек видя снимката на винарната и много се изкефи и предложи следното - diversion! Ако искате да се измъкнете оттам без да бъдете забелязани, създайте диверсия - нещо, което ще отвлече вниманието на гостите - малък коктейл, дринк с хапки или общ обяд или нещо, което ще ги държи на определено място докато вие се измъквате. Хем те ще се подготвят ментално за празника придобивайки настроение през този един час, хем вие ще си се снимате на спокойствие и после ще се появите в целия си блясък. Малко шашава идея!  crazy

А споменах ли колко е красиво???
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines