Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 12:13:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 5"  (Прочетена 76629 пъти)
 
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 29, 2010, 20:59:35 »

По въпроса с коластрата, на мен от скоро ми се появява и да ви кажа усещам напрежение в зърната, като парене, но като ги намажа с Гармастан и веднага нещата утихват. Вече дори го ползвам сутрин и вечер и капчиците ми се появяват без да имам неприятно усещане.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 30, 2010, 19:34:23 »

Да ви успокоя за коластрата...като лежах в болница единия от пътите имаше една мама в 4-ти месец с коластра и лекаря и каза, че е нормално...не е желателно да си изтисквате коластрата, че...Иначе по мое мнение, на тези мами на ккоито им е потекла коластрата ще им е по-лесно да захранят бебчовците си, а на тези, на които не им е моя съвет е когато ви дадт бебчо в болницата, веднага да го събудите ако спи и на гърдата и след това с помпата, че аз малко се позамотах, с помпата и си поревах след това, като ми връчиха шишето с АМ да я дохранвам...
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: октомври 31, 2010, 12:24:24 »

 На мен пък ми дойде няколко дена преди да родя.Една вечер след баня се изненадах че като стиснах леко зърното и излезе капчица.Така че не се притеснявайте мами ако нямате от рано.После в болницата като родих не можахме да се захраним в същият ден защото бях на система ,но на следващия всичко си беше нормално малко се помъчи бебо докато лапне зърното,щото и аз едвам можех да го дъжа на ръце ,но сега да видите как цока като невидял  girl_wink
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #273 -: октомври 31, 2010, 13:31:18 »

Така като ви чета и взех да се поуспокоявам малко,защото когато съм лежала в болницата момичета са ми казвали,че коластрата тръгвала към 7-мия месец и затова малко се притесних.
И сега честно да си призная колкото повече взе да наближава нашата реща с бебко,толкова повече взе да ме хваща лек страх от предстоящото секцио. cray Но-здрави да сме и това ще мине и ще се гушкаме мнооого с бебчо! heart
Желая ви мнооого хубава,слънчева и приятна неделя! give_rose
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: ноември 07, 2010, 17:41:03 »

Хайде да дам отчет след последния преглед, както обещах. Вече сме 2100гр., продължаваме да вървим напред, така че вече съм с изместен термин за 17 декември, но няма гаранция че щом бебко е голям по-рано ще се появи smile От края на месеца ще ми изписват арника, да видим ще направи ли чудеса Wink Килцата също добре вървят-вече почти 18 отгоре, но здраве да е после ще ги свалям. Това е за сега от мен мамчета, до следващия преглед на 29.11
Целувки и галки на всички heart
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: ноември 07, 2010, 20:33:38 »

Поли, и аз не смятам че щом бебчо е по-голям ще се появи по-рано. важното е всичко да е наред пък когато реши тогава. а за какво ще ти изписват арника?
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: ноември 18, 2010, 10:25:10 »

Здравейте и от мен!

Честито на родилите вече мами! Да са ви живи и здрави дечицата и само радост да ви носят! give_rose

Отдавна не съм се разписвала в темичката, но не ми остава много време за форума.
Гледам, че обсъждате коластрата. Първия път ми се появи коластра чак като родих в болницата. Донесоха ми беба и акушерката толкова силно ме стисна, че чак сълзи ми избиха на очите, но текнаха 1-2 капки коластра. С тази бременност имам коластра от много рано. Даже наскоро се появи и мляко. shok Лекарят ми каза, че няма от какво да се притеснявам. Аз си мисля, че е защото не пих хапчета за спиране на кърмата предния път. Макар, че "кърмих" има-няма 20тина дни само. Надявам се този път да имам кърма, но гледам да не се вкарвам в излишни филми - Божа работа. good
Иначе при нас нищо ново, бебка си расте и на последния преглед мин. седмица беше 2450гр. Насрочихме дата за секциото, появиха се леко болезнени контракции, но пия Магнерот, за да задържим беба по-дълго на топло в корема. Честно казано обаче нямам търпение да я гушна! heart
Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: ноември 30, 2010, 18:47:44 »

Приемате ли нови "попълнения" на финала? girl_wink

На кратко за нас...Това ми е първа бременност. Чакаме бебо -момче на 29.12. , макар че ще сме със секцио и събитието ще е преди Коледа. Вчера бяхме последно на ЖК . Бебко тежи 2500-2600гр smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: ноември 30, 2010, 19:34:06 »

Приемате ли нови "попълнения" на финала? girl_wink

На кратко за нас...Това ми е първа бременност. Чакаме бебо -момче на 29.12. , макар че ще сме със секцио и събитието ще е преди Коледа. Вчера бяхме последно на ЖК . Бебко тежи 2500-2600гр smile

Роси,прехапах си езика от изненада като ти видях лентичката!Страхотно-много се радвам за теб!
Желая ти леки дни до финала и с интерес ще следя какво се случва с теб! give_rose
П.С.:Къде(при кой д-р) ще раждаш?
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: ноември 30, 2010, 21:00:36 »

rossy*, добре дошла си, макар тук почти никой да не остана  give_rose Желая ти лек последен месец и всичко най - добро накрая - един прекрасен коледен подарък!
Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: ноември 30, 2010, 23:02:31 »

Благодаря за гостоприемството  smile

Роси,прехапах си езика от изненада като ти видях лентичката!Страхотно-много се радвам за теб!
Желая ти леки дни до финала и с интерес ще следя какво се случва с теб! give_rose

Здравей мила! И аз се зарадвах  да ти видя лентичката ( макар ,че те бях засякла и знам че чакате бебок  girl_wink ) Леки дни и на теб до финала  give_rose
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #281 -: ноември 30, 2010, 23:54:29 »

rossy* добре дошла в темичката макар и на финал! give_rose
В интерес на истината наистина останахме само 2-3 мами,които чакат все още своите бебчовци и все по-непосещаема стана тази толкова любима за мен темичка! heart
virgin както казваш Божа работа.И аз искам много да кърмя и се притеснявах,че нямам коластра,но каквото е,само да ми е здрав бебо! give_rose
Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: декември 01, 2010, 09:30:30 »

Аз също нямам коластра. Доколкото знам, това че сега нямаме , не означава, че няма да имаме кърма. Така че споконо дами  give_rose
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: декември 01, 2010, 15:03:56 »

 :offtopic:virgin мила какви са тези приказки...на жената са и дадени две гърди, за да кърми две деца едновременно. Ако няма някакво заболяване, няма причина да не можете да кърмите...Аз също нямах коластра, а гърдите са ми на 12 год. момиче (сега не са), но малката ми качи 1.530 грама само от кърма...единственото, което трябва да направите е да слагате бебето веднага на гърдата като ви го дадат. Ако спи го будите и там, за да я предизвика и поне в началото на поискване...никакви режими, поне 2-3 седмици. После вече може да се направи някакъв режим...Особено за Роси, която ще е със секцио...на мамите със секцио им захранват бебетата веднага със АМ, защото кърмата слиза по-бавно...няма да чакаш да ти тръгне коластрата и тогава да я слагаш...още като ти я дадат и там, а когато не е при теб с помпата, докато тръгне...иначе има и темичка, която на мен много ми помогна
Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: декември 01, 2010, 17:34:46 »

Аз знам ,че кърмата трябва да се стимулира. Ако трябва бебето да се храни на 2 часа и т.н.  При нас след секцио детето се дава още на следващия ден. НАдявам се да съм добре по-рано и ще го поискам възможно най-скоро  smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines