Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:20:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Milataaа - 22.08.10  (Прочетена 44807 пъти)
 
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« -: юли 28, 2010, 21:22:01 »

Това, че отскоро си във форума, не означава че няма да си имаш твоя темичка, в която да споделяш емоциите около предстоящото събитие! Поздравления и леки финални метри! Очакваме да ни разкажеш подробно за всичко около Деня! give_rose
« Последна редакция: юли 28, 2010, 21:31:07 от Денито » Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 28, 2010, 21:57:02 »

Благодаря за темичката  give_rose
Остава вече по-малко от месец и започва да ме тресе сватбената треска, понеже започвам да виждам резултата на дълго обмисляни от мен неща:
Поканите са почти готови - снимки в Галерията - дело на Н. Митев, утре ги очаквам на живо да пристигнат с куриер /даже закъсняваме с разпращането им, но поне всички са предварително уведомени smile/
Роклята ми ще е готова следващата седмица - шия я в ателието на Casa Bianca - Варна. В галерията ще кача рокля, ушита с платове като моята в същото ателие, но с по-различен и интересен замисъл. Но наподобява по някои детайли моята и за това ще я кача. Моята рокля няма все още снимки, но мисля че се получава страхотно и отговаря напълно на очакванията ми, даже ги надмина! Тя е в два цвята - шампанско и пепел от рози. Зина, Юлето и Златето са невероятен екип!
Украсата и цялостната организация на сватбата сме възложили на Пертито
Снимките ще са на Емил Пенчев - студио Графити
Видео - Боби
За грима ще се доверя на Криси и прическа на любимата ми фризьорка от Стил Русо - Жужа
Младоженецът няма нищо закупено все още:)
Обувките си ги купих след големи обиколки, колкото да имам такива , за да ми определят дължината на роклята smile Има снимки в галерията
Чантичката си я поръчах да ми я ушият в Casa Bianca  и ще е от същите два цвята като роклята smile
Ще ми изработят и дъъълго було до земята smile
Ами ако пропускам нещо ще допълвам, засега сме до тук с организацията. До седмица трябва да определим менюто в Бриз 2 и да се срещнем с всички действащи лица - водещ Тито, Ди джей Алекс, за гражданския ритуал - Тони, за църковния брак...за да уточним всички детайли...
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 29, 2010, 08:44:33 »

Честита темичка и от мен, пожелавам ти в оставащите дни да си много спокойна и всичко да върви по план, за да имаш най-прекрасния ден give_rose
 Bravo даста от нещата сте ги свършили, обувките са страхотни, роклята в галерията също. Нямам търпение да видяя и твойтал Халки имате ли си вече?
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 29, 2010, 21:30:52 »

Благодаря, mstoqnova  smile Халки си имаме - качих снимки в галерията, не бях много ентусиазирана за тях, но понеже годеникът ми каза - или те , или никакви   sad и склоних smile Не че не ми харесват, но са по модел на Bulgari i са с рекламен надпис, като капак няма място за надписване отвътре и няма как да се свиват, понеже са като пружина по средата tease  Въобще много практично решение, но той явно се влюби от пръв поглед, на него му стои наистина страхотно, за моята ръка малко по-масивна идваше, че я смених с по-малък вариант, но и ми е голяма - ха ха. Но ще ми я сменят и се надявам да я подменим преди сватбата, понеже пристигна един номер по-голяма smile Но приемам нещата философски smile
 Днес пристигнаха поканите - качих снимка и на готовите в галерията. Очарована съм от качеството на изработка! Препоръчвам с две ръце момчето, което ги изработва!
       Иначе не сме мислили за чаши - даже не знам колко да купувам - за граждански брак /ако се чупят?/, за деня на сватбата? и тортата трябва да поръчаме smile , тейбъл карти  за маси нямаме..Днес се замислям за ...някакви детайли като кошничка , в която да сложим розови листенца и малките 4 годишни шаферчета да хвърлят пред нас листенца преди ритуалите и след тях...Ама още не ми се е оформила концепцията в главата smile Само как ще им координираме движенията на малките не знам ROFL
 Иначе като украса сме решили да имаме салчета с живи цветя и свещи в басейна, факли на издигнатите места край басейна, за да не се подпали някой smile Цветът на сватбата ще е прасковено , понеже Бриз си е доста оранжевичък и не искахме да се бият цветовете...Поръчахме си шатрички - една за гостите, една за нас младоженците...На масите ще има декорация с цветя и камъчета...Поръчахме си от ebay от летящите балони, които се палят и летят във въздуха, гледах клипче точно в Бриз 2 и се влюбих в идеята. Доста по-евтино излизат от там, та даже по грешка ни ги изпратиха два пъти за цена на един комплект от 10 yahoo
И нали ще имам много гости-музиканти, ще се редуват дж и жива музика... Поръчахме си и светещи сфери за шатрите , както и специално цветно осветление с димер... Харесаха ни всички тези неща като идея...Само ще танцувам танца на слънцетоооо всеки ден smile за да не вали:)
Ще имаме и танцов ансамбъл - нещо като надиграване на младоженеца, кръстника и най-добрия му приятел с танцьорите, а аз ще стоя с кръстницата в средата smile
« Последна редакция: юли 29, 2010, 22:32:20 от Milataaa » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 29, 2010, 22:32:59 »

Трябват ви само две чаши за ритуала. Това с чупенето го има само на някои местяа и е ресторанта, но те ви дават техни чаши за тази це. Вашите си остават за спомен girl_wink

Роклята е много нежен модел. Тя е цяла, нали?

Младоженеца облякохте ли го? Не помня да съм чела какъв ви е плана за деня. Ще ми е интересно да го разбера. Всички дреболийки като късмечета, букет, украса на колата, книга за гостите, подаръчета и т.н. отметнахте ли ги?

Ако не сте си извадили медицинските - една от съфорумките препоръча МЦ Младост - били двойно по-евтини от МЦ Надежда. girl_wink
« Последна редакция: юли 29, 2010, 22:37:05 от lionelsa » Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 29, 2010, 23:03:33 »

 smile Роклята ми е по-близка като модел до другата снимка, която качих в галерията преди малко - набраната част под бюста ще е в цвета от първата снимка/пепел от рози/, надолу пада по-нежно, понеже е от сатен и отгоре много фин шифон - ще има не много голям обръч/ гоня А-силует/. В долната част ще има една ивица от сатена в цвят пепел от рози /като на първата снимка, но не на три нива/. Презрамката е пак така около врата- много тънка, нашита с много фини камъчета. В предната част на роклята под бюста ще има нашити камъчета в много интересна форма върху апликация от дантела. Така че като бижута обмислям да имам само обеци...Понеже при наличието на дребните камъчета и цвят не искам да минавам границата, въпреки ще камъчетата просто нежно проблясват и не стоят въобще кичозно...
Планът за деня е горе-долу следния :
Към 13-13.30 ще очаквам младоженеца с моето семейство в апартамента на моя приятелка във Варна /понеже аз не съм от Варна, а от Ямбол smile/, няма да имаме народна музика, мислим да измислим някаква игра-закачка, с която да допуснат годеника ми при мен. Той би трябвало да дойде само с неговото семейство и кръстниците, за да се получи по-интимно и да не става голяма лудница.. Обмисляме някой да посвирва на китара , докато той идва, но обмисляме. Ние явно обичаме в последния момент да правим нещата smile Сценарият с вземането е в проект smile
После следва фотосесия /Нашият фотограф иска да е поне 3 часа shok/ и не знам дали няма да грохна  smile В 17.30  в градината на Бриз 2 ще ни очакват нашите близки, ще има украсена арка. Мисля баща ми да ме изведе по стълбите до арката и там да ме чака годеника ми - като по американските сватби smile и докато вървим до арката малките шаферчета да хвърлят цветя пред нас... Следва нещо като изнесен граждански ритуал /но ние ще сме подписали в петък, понеже нали нямало длъжностни лица в неделя.../ - щяло да бъде и много прочувстено, и хумористично/закачка с професиите ни, характерите ни/, така обещават smile Следва църковен ритуал.. Поздравяват ни гостите и ги настаняват край басейна, оставят подаръцито някъде до входа, няма да обикаляме за подаръци. Посрещат ни със захранване и някакви ритуали , които ще уточняваме на срещата с агенцията. Към 20.30 ще влезе народния ансамбъл за надиграването и сигурно ще поведат първото хоро.. После ще свирят повечето приятели на Данчо, ще се редуват с дж, ще палим балони, мислим да имаме и реч към гостите..До 12 ще е силната музика, после пак можем да останем , но с малко по-тихо озвучаване, понеже сме на открито, но мисля, че тогава пък ще можем да си поговорим с гостите...фойерверки към 12 часа....Нещо подобно, всички детайли ще уточним другата седмица. Нямаме кутия за пликовете, подаръчетата ще са дисковете с музика на годеника ми /кавъри на известни парчета и авторски/ и наша снимка, нямам жартиер, годеникът ми трябва да го облечем тази седмица... smile Мислим да е с фишу, елек и риза къс ръкав, в светъл костюм... smile Ами горе-долу това е smile
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #6 -: юли 29, 2010, 23:28:08 »

Лелеее Milataaa все едно чета собствените си мисли и идеи.
Много добре си го измислила за басейна. Дано не вали през август. И мен тази идея ме крепи за организацията, особено плаващите свещи.  yahoo Аз имам идея подобна на светещите фенери, но за балони с пожелания. От приятелка присъствала на сватба в Германия е. Пускат се балони с хелии, на които са закачени пожелания от гостите, на билета е написан адреса на младоженците. Когато отлетят, някой ги намира и изпраща писмо с пожеланието (Нещо от сорта ако намериш такъв балон на билетчето пише: "Ако сте намерили това пожелание, моля пратете го на следния адрес..."). Интересен е факта, че на германската сватба е имало 10 българи и се е "върнал"  балона на един от тях.  smile
Интересно е и биха станали интересни снимки.
Би ли ми споделила на лични за ансамбъла и осветлението?
« Последна редакция: юли 30, 2010, 00:05:07 от _Roxy_ » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 29, 2010, 23:42:35 »

Да си призная, вторият модел рокля ми допада повече.

Много добре сте го решили това за снимки преди ритуалите. Няма по-добро решение от това, многократно съм го писала. Трите часа няма и да ги усетите. И ние имахме толкова отделени и някак не ни стигнаха дори  sarcastic въпреки, че при нас времето беше много студено (10-12 градуса за края на юни crazy)

Имате ли алтернативен вариант за дъждовното време? Ако има къде да се веселите на закритво - недей да го мислиш времето - пак стават красиви снимки и голяма веселба. Жегата мори много повече. Като си говорим с милото за нашия мрачен, студен и наполовина дъждовен сватбен ден, ми пак бихме си избрали същото, за да не се потим като свинчета и да мижим срещу слънцето на снимките, само че с малко по-високи температури.
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 29, 2010, 23:57:01 »

_Roxy_ , идеята с балоните е супер smile Благодаря и за информацията ти  за медицинските, lionelsa  smile Определено ще се възползваме. Когато се договаряхме за ресторанта, управителят ни уверяваше, че щели да ни пазят вътрешния ресторант за нас, понеже била неделна сватба, но от агенцията казаха, че не вярват да изпълнят обещанието си точно през август месец... Тези дни като се срещнем с управителя на Бриз 2 ще разберем до колко са ни прецакали smile Но аз имам хубаво вътрешно чувство, че времето ще е хубаво, даже може би ще поумрем от жега...но се надявам , че след 19 часа трябва да се поразхлади... Просто мечтата и на двамата ни беше за една романтична сватба край басейн на факли и свещи.....Така че рискуваме за сметка на опасностите от удавяне от сълзи при дъжд или припадък от слънчев удар blum Но вярвам в позитивното мислене и се надявам на прекрасна прогноза smile
« Последна редакция: юли 30, 2010, 00:00:57 от Milataaa » Активен
Destiny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #9 -: юли 30, 2010, 08:44:53 »

Milataaa, честита темичка!
Много хубаво сте замислили всичко. Страшно сладък ми е момента с малките шаферки и кошничките с листенца. И си мислих да направя същото - много нежно и завладяващо се получава, а всъщност е толкова обикновено нещо. Децата са очарователни в такива моменти!
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 30, 2010, 12:04:48 »

Всичко което сте замислили е много нежно и романтично, а идеята с балоните направо ме очарова  Bravo  Bravo  Bravo  Bravo
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 30, 2010, 23:31:59 »

Благодаря  @}->--Да, наистина - децата са невероятно чаровни и естествени. Понеже нашите шаферчета ще са мнооого малки и са малко своенравни ми се струва, че вместо романтика ще пада голям смях smile
Може и да видите клипчето, от което се влюбих в идеята за летящи запалени балони, аз от форума чух за тях... А за идеята с бележчиците към балони с хелий ...много ми допада smile и може и да включа като идея smile
http://svatba-biju.com/page/16 - щракате върху летящи балони smile
Активен
bebe_27
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #12 -: юли 31, 2010, 10:41:26 »

Честита темичка!
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 31, 2010, 18:45:39 »

Благодаря, bebe_27  butterfly
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #14 -: август 02, 2010, 09:50:45 »

Milataaa и аз много харесах идеята за фенерите, но ми казаха че е опасно.
В радиус от 15 км където има сгради не е препоръчително да се пускат такива фенери. Особено сега през лятото заради жегите и вятъра има голяма вероятност за пожари.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines