Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 11:24:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отг: Суеверия, поверия, обичаи - 2 част  (Прочетена 100482 пъти)
 
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #90 -: юни 19, 2008, 09:48:21 »

Момичета, прелистих назад коментарите ви за обичаите и реших да ви споделя как се прави по моя край/Свищовския/, защото тук виждам различни традиции, които ми допадат и може би ще ги включа къмнашето тържество.
Та, принас когато младоженците влязат в ресторанта само свекървата ги захранва с питка и им дарява здравец, няма нито семеен огън, нито пък някакви действия от свекъра и тъста./между другото точно това  ми допадна и ще го предложа на нашите родители да  го направим  good/ Това с трицветните ленти също е нововъведение  pardon за мен, което видах за пръв път на сватбата на братовчедка ми минаалта година и също ми допадна, защото е нещо различно.
Иначе при нас също има рутала с чупенето на шашите и на колкото части се пръснат толкова деца ще има младото семейство  smile Разбулването на булката пък се прави,когато булката се прибере вече в къщи и може някоя приятелка да я разбули, но взема булото с две клонки от дърво без да го докосва и го оставя да престои до сутринта на  клоните на някое дърво, след което майката го прибира.
Аз си мисля това було да го махна след като се настаним в ресторанта, защото няма да ми е удобно след това , а може кръстницата да меразбули  pardon Вие как смятате да правите, а за опитните вече как сте го правили  smile
Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #91 -: юни 19, 2008, 09:58:17 »

Забравих да спомена за булчинското хоро pardon При нас също го играем, булката води хорото и в едната си ръка държи чантичка и който се хване до булката на хорото пуска в торбичката левчета  =]т.е. плааща си че се хваща добулката smile Аз нямам нищо против тези традиции, наистина че малко неудобно се получава, че хората трябва да си плащаат, но понеже това се прави открай време хората не го възприемат като  *db*просия pleasantry и си се хващат. При нас няма кумско хоро, нито пък реч от кумовете pardon Мин.година на една сватба кумовете бяха направили една игричка  за младоженците и мн ми хареса smile  Значи за булката бяха подготвили едно бебе-кукла, на което трябваше тя да смени памперса и да го дондурка /да се учи, че нали мама ще става  yahoo/ ,а за младоженеца един леген с бебешки дрешчици  и щипки и бяха му напрали един простир да се учи да простира  funnytooth и клатеха въжето уж духа вятър  DANCE и се получи мн смешно и забавно.
....и така
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 19, 2008, 19:39:24 »

трябва да се поровя по напред за да видя за тези ленти:)а нашият ди джей предложи една забавна игричка:аз и мъжът ми сядаме един срещу друг,разменят си обувките,така че да имат по една своя и по една на половинката.започват да им задават въпроси,примерно кой ще мие чиниите занапред и двамата трябва да отговорим като вдигаме обувката(моята или неговата)в смисъл аз искам той да ги мие и вдигам неговата, а той иска аз и съответно вдига моята ...и така,мисля че ще весело:)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юни 19, 2008, 21:47:00 »

трябва да се поровя по напред за да видя за тези ленти:)а нашият ди джей предложи една забавна игричка:аз и мъжът ми сядаме един срещу друг,разменят си обувките,така че да имат по една своя и по една на половинката.започват да им задават въпроси,примерно кой ще мие чиниите занапред и двамата трябва да отговорим като вдигаме обувката(моята или неговата)в смисъл аз искам той да ги мие и вдигам неговата, а той иска аз и съответно вдига моята ...и така,мисля че ще весело:)

Това е една от най разпостранените сватбени игри в Америка.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юни 20, 2008, 06:48:16 »

аз досега не съм ходила на сватба blush и това беше нещо ново за мен,може да е и популярно но не го бях чувала досега:)на мен лично ми се струва че ще падне голям смях:)
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юни 20, 2008, 07:04:26 »

Аз пък си мислех, че тази игра е много популярна и в България. Но може и да се бъркам. Аз също си мислех да направим нещо подобно, наистина ми се струва, че ще е голям майтап. Зависи и от ди джея също, дано да задава хубави въпроси  sarcastic
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юни 20, 2008, 07:48:03 »

тя сигурно е известна, ама моята сватба ще е първата, на която ще присъствам и затова за мен е новаsmile а за ди джея наистина ме притеснява какви точно въпроси ще задава,може да ги поискме предварително, за да сме подготвени и да не се излагамеsmile
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #97 -: юни 20, 2008, 08:25:47 »

Е, недей-ще развалиш целия купон-много нагласено става!
Ако ди джея е готин ще направи страшна веселба от тази игра, става страхотно!Гостите винаги се забавляват!За младоженците да не говорим!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 20, 2008, 09:00:01 »

Малко се отплесвате от темата.Има тема за игрите.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юни 20, 2008, 09:29:14 »

Да ви кажа и аз вариант за булото, който съм виждала на сватби. Кумата разбулва булката по някое време на тържеството. След това се прави надиграване между желаещи двойки от гостите с няколко различни танца и младоженците решават кой е спечелил надиграването и на кого да дадат булото. После мисля, че ходят на гости с почерпки и подаръци и си го взимат. Забавно беше и смятам, че не е лоша идея.
Относно хвърлянето на букета, си мисля, че едно време не е имало такава традиция. Сега го взехме от чужбина. Хвърляло се е булото до колкото знам аз.
В крайна сметка всеки има право да си прави ритуалите, които си харесва.
Някой може ли да ми обясни само какъв е този ритуал с премятането на булото три пъти или нещо подобно, което се прави при забулването? Срещнах го някъде тук из форума и не съм го чувала до сега (ама то и нали не са ме зубулвали до сега  Wink)
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 20, 2008, 09:36:19 »

Не съм никък суеверна, но току-що чух нещо от една колежка, оето ме озадачи. Т.е. не го бях чувала преди - че две булки не трябвало да се виждат.
Хм, значи пред ритуалния дом и пред църквата /понеже и преди и след нас има сватба/, трябва да гледам на другата страна  tease
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 20, 2008, 09:39:43 »

Това за булките и аз съм го чувала. Те в ритуалните зали така го правят, че почти е невъзможно да се засекат двете булки.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #102 -: юни 20, 2008, 09:40:51 »

Да, Диде и аз го четох това. Само че пишеше, че ако все пак се засекат трябва да си разменят нещо за да не се случи (не се сещам какво точно). Имам го в списание в къщи и ще видя като се прибера. Ама не се впрягай да вярваш на всичко, че то каква сватба ще направиш.....
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 20, 2008, 10:37:24 »

Нали  girl_wink
Ако вземеш да се съобразяваш с всички поверия и суеверия - то не само сватбата, ами и животът ти ще отиде .....  tease
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юни 20, 2008, 11:38:35 »

Не знам дали тази е темата за въпросът ми, но исках да ви попитам когато се влиза за гражданския ритуал булото пред лицето на булката ли е и ако да - в кой момент се отмята назад?
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines