Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:14:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щори,завеси,пердета или т.н. 'облекло' на прозореца .  (Прочетена 215404 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 11, 2014, 23:46:41 »

Мдаа и аз навлизам в тази дилема и реших, че в дневната ще са пердета, но имам една стена с прозорци, при това кръгла, в спалнята ще са щори, за детската още не съм решила, но имам и прозорец и врата на кухненския бокс и се чудя там какво да е, и другото, което не знам как да го измисля е с дължинта...как е по-добре да са по -къси, или тънките да са къси, а по-плътните да са дълги, абе май нищо не ми е ясно май...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 12, 2014, 08:30:02 »

Елева, дължината на тънките, тоест дневните, ако правилно те разбрах, може да е или колкото на плътните, или къси - 5-10 см под ръба на перваза. Виждала съм и двата варианта. На мен лично ми харесва повече, ако ще са дневни и нощни, да са една дължина. Ако ще са само дневни - да са къси сспоред прозореца и дълги, ако има врата.
Тъй като преди 3-4 години слагахме пердета на доста стаи....се сещам, че за римските щори ни казаха, че е добре да не са за голям прозорец. Аз исках една римска щора, а не примерно две, като на показаната долу снимка, но човекът ми обясни, че не е добре, защото се натоварва самата ос отгоре, все пак платът е доста плътен. И, измислихме вариант да подсилят самата ос, но си мисля, че наистина трябваше да го послушам. Вижда зор механизма за вдигане на щората.
В трапезарията сме с роло щоро, дори почти същия като този цвят:
Могат да се вградят в нещо като рамка и да не се мърдат отстрани - по-прибрано е, но при нас не можеше да стане поради някои причини. Ето ги прибрани:
Тези роло щори са много практични за мен. Лесно се почистват, от нещо като пвц материя са.
За малката спалня сложихме пък ето такива плисе щори. Те са най-ефектните, също доста удобни, но цената им беше най-висока:


Ние в трапезарията също сме като вас в бокса - вратопрозорец. Късо перденце на прозореца и дълго на вратата.

Дано съм помогнала малко, успех с избора good
« Последна редакция: януари 12, 2014, 08:36:05 от sunray » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 09, 2014, 21:42:54 »

Мерси, тази щора с плисето много ми хареса...повече отколкото 'римските". В спалнята имам прозорец с врата и в другия край още един малък прозорец и там трябва да е задължително с щора, защото нищо друго няма да стои добре...Къде ги правят тези на плисетата? Аз влезнах в "дом хармония" и пердетата сигурно ще са от там...предлагат ми да ми измерят корнизите, да си избера десена, ще пробваме мострите, ще ми ги ушият, от мен се иска само да ги закача. Но от там ми предложиха само от римските щори...Иначе на дневната мерих прозорците...14 кв.м...напарво не ми се мисли какво ще ми излезе...тези, които ми харесват са около 35 лв. кв.м...Като казах на мъжът ми и му се...той си мислеше нещо от сорта на 500 лева, общо, а то толкова ще излезе само в спалнята... pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 10, 2014, 00:03:54 »

И ние сме с доста прозорци, 2 етажа, няма отърване....
А за плисе щорите, на нас всичките ни щори ги правиха в една и съща фирма за щори тук в Стара Загора. Не е от веригите из цялата страна. Просто проучи къде ги правят, все има някоя фирма good
Активен
Dafna
Гост
« Отговор #49 -: март 11, 2014, 15:18:49 »

За плисе щорите мисля че може да видите в Солис - имат наистина голям избор от най-различни видове щори и предполагам, че ще имат и това, което търсите.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 12, 2014, 00:09:54 »

Благодаря, sunray, нас не ни притеснява да запалим колата и да дойдем в стара загора...аз съм си от там...хем на гости на баба, хем щори. На мъжът ми му вкараха една муха и аз си мисля, че и този път ще е добре...за пердетата, нали ги сметнахме в една 4-цифрена сума и решихме да отидем до Одрин. Той има един познат и каза, че цените са наполовина, като се договориш може и по-евтино да излезнат, а обикновено шиенето го предлагат без пари, макар, че на нас шиенето ни е най-малкия проблем, защото свекърва ми е професионална шивачка и доста пердета е ушила. Там ще гледаме и за килими, покривки и дтуги нещица...Ако съм ударила джакпота, ще се похваля.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 12, 2014, 08:10:09 »

Dafna ме подсети, че и нашите май бяха именно на Солис, като гледа офиса им в Стара Загора.
Хайде, успех и после пиши дали си доволна, че и ние се каним някой път да идем до там на шопинг good
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 21, 2014, 21:47:19 »

Ходихме до Турция...какво да кажа, надценките в България са двойни, но предполагам, че има нещо общо с плащането на мито, както  да е, едни пердета, които тук ги гледах за 55 лева, там си ги договорих за 19 и нещо. Ще сложа снимки, когато ги получа, че сега ми е малко притеснено, защото са платени, но нямаха нужното количество платове, та чакам, сега. Оказа се, че за хола ми трябваха около 30 метра...Сега пък имаме проблеми с корнизите...мъжът ми купи едни PVC, единични и двойни за по около 3,50 метъра, но се оказаха голяма глупост...та ходихме пак в "дом хармония" и там за един корниз ми взеха 105 лева... sad...както каза мъжът ми ...те колкото една лека кола излизат. надявам се другата седмица да приключа с този въпрос, че вече ми дотегнаха тези пердета...
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #53 -: март 23, 2014, 10:04:25 »

Елева,чакам да видя пердетата,защо не са ти допаднали корнизите.И нашите са такива, освен всичко сме сложили и лепило ,че съм с два реда пердета ,та да не ми паднат корнизите smile
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 25, 2014, 16:38:45 »

До петък трябва да са готови пердетата, защото се оказа, че няма повече плат от тези във фабриката, които харесахме... sad. Нямаше и по нашите магазини...обиколих ги всичките. Сега половината за хола са готови, другите са различни...т.е. избрах нови пердета, те ще ги ушият за целият хол, а тези са ми бонус. т.е. две пердета по 3 метра и височина 2.50, та ще видим...Колкото до корнизите, не ми харесаха, защото както са ми ушили перделика и като сложа кукичките и не вървят добре пердетата. Аз исках кукичките да се закачат по средата на перделика, за да скриват корнизите, но на двойните стои много зле. От друга страна, в хола трябва да го огънем корниза и става голямо напрежение и може да изкърти гипсокартона, та купихме едни, които пак са пластмасови, но са навити в кръг и се огъват. Като сложим пердетата ще снимам, че сега направих някакви нимки, но не излизат добре.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 27, 2014, 23:11:19 »

Такааа....да напиша за цялата одисея по нашите пердета, че вече се успокоий...всички пердета са си "вкъщи" естествено има лек проблем с голямото перде в хола, което трябваше да е разделено на две, но свекърва ми ще оправи това леко недоразумение...така или иначе първите пердета, които ни направиха си ги закачихме. Та така...започвам отначало. Отидохме в Одрин за пердетата, но се оказа, че там не говорят почти никъде английски, никакъв български (макар, че е на 20-ина километра от границата), а ние не говорим грам турски...поне да бях разбрала перде как е...освен това всики надписи са на турски, дори пътните знаци. Оказа се непреодолим проблем. Както си въртяхме из града, без да видим нито един магазин за пердета и свихме в една уличка за да спрем и да започнем да се разхождаме в една уличка, която ни приличаше на търговска и срещнахме един помак Али (поклон пред него), който видя номера на колата и ни заговори. Та се качи в колата, заведе ни първо да си купим прахове и препарати, след това с нас по магазините (той ни договори на всичко отстъпките) и накрая като се оказа, че нямат в магазините нужното количество платове, пое ангажимента да ни ги изпрати до София. Платихме всичко и зачакахме. Писах в предния пост, как се оказа, че платът е свършил, пратиха ни от автобуса 14 мостри да си изберем и пердетата птистигнаха, зашити безплатно, със закачени кукички, перделика и той е безплатно, ушили са ни връзки за плътните пердета, пратила си закачалки, които се закачат на стената, и онези първите пердета ни останаха бонус. Освен това, като влезнахме в магазина и като видяха, че сме реални клиенти, те канят да седнеш, па кафенце, чайче...поне това да бяха взели нашите търговци от тях. Така общо пердетата ни излезнаха 1200 лева. 30 метра в хола (че нали се набират), и по 16 метра тънки и около 10 плътни за другите стаи.  Offtopic Купихме си и три полилея, страхотни чаршафи (по 40 лева комплекта?!) и на Малечка  дрешки. Ако трябва да го направя сега, бих се поколебала. Много трудно се преборихме със нашите, български страхове, че ще ни окрадат, че ще ни вземат парите и няма да ни направят пердетата, но хората не са като нас...те са си хора. Утре ще се борим с корнизите и като ги закача, ще сложа снимки... danceg
Активен
Krassie
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #56 -: декември 23, 2014, 21:56:35 »

Здравейте! Случайно като сте търсили пердета и завеси да сте попадали на памучни завеси? Трябва ми черен памучен плат за завеси 3 м. широк без блясък, които не пропускат светлина. Единствените черни завеси, които видях са с лъскави нишки. Обиколих всички магазини, които знам във Варна и не можах да си намеря плат.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #57 -: декември 23, 2014, 22:19:21 »

Имай предвид, че ако е естествена материята избледнява от сльнцето.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #58 -: декември 24, 2014, 11:39:40 »

В Икеа има страхотни завеси които не пропускат слънчева светлина. Ние имаме тези в бежово, тези са много тъмно сиво. Ако имаш познат в София може да ти ги купи и прати по куриер, ако не ти харесват имат срок за връщане, но тези са уникални
http://m.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Curtains/46673/47804/
Активен
Krassie
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #59 -: декември 25, 2014, 14:30:37 »

Чесито Рождество Христово! Желая ви много любов и сбъднати мечти! heart
Благодаря за предложението, но тези завеси не ми вършат работа. Завесите трябва да са плътни, чисто черни и да са без лъскави орнаменти, тъй като ми трябват за фотостудио. Има големи прозорци и трябва да блокирам светлината, освен това не трябва да отразяват светлината от светкавиците. Мисля и по стените да сложа, защото черни стени няма да е много уютно. Всъщност може да взема и бял плат, който да боядисам, но и такъв не мога да намеря.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines