Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:26:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щори,завеси,пердета или т.н. 'облекло' на прозореца .  (Прочетена 215405 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« -: юли 22, 2010, 17:44:43 »

Споделете какво избрахте вие?
Ние се спряхме на вертикални щори,сега сме в чуденка на коя фирма да са те  nea и как да изглеждат
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 23, 2010, 15:29:48 »

след като сте си избрали типа щори сте свършили по-голямата част от работата. не е важна фирмата, всички са представители на едни и същи фирми, важното е да си изберете десен.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 23, 2010, 15:38:38 »

Наде, и аз се бях засилила за такива щори, особено като видях цените на завесите  girl_impossible
Ние обаче сме с френски прозорци, френска тераса или както там се казва и в двете стаи. Не бях виждала как седят тези щори, когато са дълги 260-270см и затова се отказах от тях.
В хола сложих средно тънки пердета (те горките станаха исторически и обиколиха цяла Европа, но това е друга тема) - не мисля да слагам плътни там. Те са на ленти, част от които не прозират въобще и са 2 пъти и нещо дължината на прозореца - не се вижда чак толкова отвън.
В спалнята сложих тънки и плътни. От същия плат като на плътните ще си поръчам завивка за леглото като се сдобием със спалня.
Това е при нас  pardon
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 23, 2010, 15:47:23 »

И ние в спалнята сме с тънки и плътни пердета .
В кухнята и трапезарията нямаме още  blush И нашите като на bubka са френски . Най-вероятно и там ще сложим пердета .....по-уютно ми е някак , отколкото с щорите  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 23, 2010, 22:28:11 »

И аз исках пердета,но 800лв. са възможно най-евтиния вариант,и то говорим за нещо което и на 70% не ми допада ,за 1 прозорец,а имаме 3  girl_impossible И се отказах,а само с тънки не става,гледам съседите масово са на вертикални и реших и ние да сме на такива. Пък по нататък може и пердета да сложим.
Иначе доколкото разбрах важно е от какво са направени щорите,колко светлина пропускат. Бях се спряла на Ролпласт,ама нещо ми дръпнаха една анти реклама(като питах струват ли си) една приятелка,друга пък казаха хубави неща и може би на тях ще се спрем. Аз и още не знам светли ли искам или тъмни  Girl_hide
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #5 -: юли 26, 2010, 15:13:54 »

miss™,
И ние бяхме в голяма чуденка за пердета и щори. Миналата седмица в хола си сложихме точно вертикални щори и се получи много хубаво. То е както си дала снимката - прозорец и врата на балкон и изглежда много добре, имаме и още един прозорец и там са пуснати до перваза му и стана хубаво.
Просто за хола ни пердета не стават, тъй като под единия прозорец е радиатора и часто от дивана, а под другияима нисък шкаф за телевизор, а щорите много добре се получиха с визията на хола. Мога да ти кажа на лични ако искаш фирмата, много добре ни излезнаха, а гледахме и други фирми - десена на предлагани щори е еднакъв при всички, но тези които правиха нашите май ги внасят и са по-евтини. Едната фирма за единия прозорец ни искаше 100 лв, а нашата за всичко, смонтажа - 148лв.
Иначе за спалнята  и детската стая в момента слагаме пердета. Едните са готови, а другите още ни ги шият.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 26, 2010, 15:30:46 »

Ще се радвам ако споделиш фирмата на лс. Аз за сега съм се спряла на Ропласт и на http://www.shtori.com/ ,още не сме ходили обаче да видим кой какво предлага  blush.Иначе и на нас в едната стая ще ни е така както ти си обяснила
Цитат
То е както си дала снимката - прозорец и врата на балкон и изглежда много добре, имаме и още един прозорец и там са пуснати до перваза му и стана хубаво.
Все още имам съмнения дали ще седи хубаво по този начин

Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 27, 2010, 22:03:14 »

miss™ , и ние сме с такива в трапезарията, стоят добре, а за пердета доста скъпо може би щеше да излезе, а и са 2 двойни като твоите, които си показала. Освен това и кухнята е тук... някак си не ми се връзваше с пердета  pardon В хола съм с тънки пердета, но не дълги (харесвам по принцип дълги), но заради радиатор и част от дивана са до перваза на прозореца blum, но естествено отдолу има и от тези хоризонталните. В спалнята са дълги пердета, в комбинация с ресни. Аз се притеснявам тези вертикалните как ще ги почиствам, казаха ми че има и от ПВЦ (лесно се чистят), нооо като ги видях се отказах, ужасно грозни ми се сториха. И дано не е реклама фирмата от която ги поръчахме е солис.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 28, 2010, 00:09:43 »

Моето лятно "облекло" на прозорците в дневната са ресни.Случайно ми попаднаха в Айко точно в цветовете на дневната - жълто,оранжево и зелено.В спалнята сме с тънки пердета и завеси и в необзаведената ,евентуално бъдеща детска стая - вертикални щори ,въобще навсякъде е различно ,но и всяка стая си има своя стил smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #9 -: юли 28, 2010, 01:49:33 »

Момичета, и аз съм в лабиринта на обзавежданията и декорациите на дома. Пускам ви линкче към верига магазини, които открих случайно, може и да ги знаете - http://domharmonia.bg/. Специализирани са в домашен текстил. Утре мисля да се разходя до магазина им на Пиротска и да огледам и поразпитам, и евентуално да си купя възглавници. Има и пердета - ресни.

Аз пък се чудя какво да сложа в бъдещия ни кабинет, който ще е и спалня за гости. Харесват ми японските щори. Утре ще сюрпризирам мъжа ми, той какъвто е традиционалист, признава само хоризонтални щори и класически пердета, има да се чуди какви са пък тези щори  blum.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 31, 2010, 17:38:52 »

Ох, и аз от началото на миналата седмица съм на този етап. Гледам навсякъде и много се чудя. По принцип ми харесват перденцата, обаче при нас така се получи, че климатикът трябваше да се сложи над прозореца и сега варианта за пердета отпадна. Сякаш започнах да клоня към вертикални щори, защото както бях писала и в друга тема, това е вариант при които щората не се вдига и прозорецът не остава гол отдолу (както примерно при руло щорите). Ама все още се колебая...
Ще следя темата с интерес и като давате мнения слагайте и сайтчета на фирмите (не мисля, че е реклама), за да можем всички да се ориентираме в цени и качество smile
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #11 -: август 01, 2010, 08:41:44 »

StAsSi,
Моят съвет е ако сте решили вече вертикални щори, отидете в самите магазини с размерите на прозорците и си искайте оферти, защото десените са им еднакви, но цените различни, а и някои дават и допълнителни отстъпки - така най - добре можеш да се ориентираш къде колко ще ти излезне. Нашите щори са от Камакс, иначе и Ролпласт предлагат, Гершман, ама те ми се сториха скъпи, вече и другите момичета са писали и други фирми. Ние поне така направихме - на 3 места искахме цена, а щорите си бяха еднакъв десен - този който харесах го имаше навсякъде.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 02, 2010, 12:02:19 »

vivianka, благодаря за съвета. Така и ще направя. Наистина има логика в това което казваш  give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 04, 2010, 08:22:56 »

Ние последно (предпоследно) решихме в спалнята да сложим пердета,а в трапезарията-щори. Но проблема е на какъв цвят да се спра,дали да заложа на лилаво по плътно перде или на сиво  pardon
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 04, 2010, 15:56:28 »

miss™ , нашата спалня е в лилаво , и пердетата са ми лилави. Много добре стои , поне на мен си ми харесва де  blush
Ние вече си поръчахме пердета и за всекидневната , до края на седмицата казаха, че ще са готови . Като ги сложим ще приложа и снимков матрЯл  tease
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines