Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:36:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетата „Скарсдейл” на д-р Хърман Тарноуър - програма  (Прочетена 41658 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« -: юли 22, 2010, 14:44:49 »

Диетата „Скарсдейл” на д-р Хърман Тарноуър - програма за отслабване за цял живот

ОТСЛАБНЕТЕ С 9 КИЛОГРАМА ЗА ДВЕ СЕДМИЦИ


Диетата е била разработена, за да може пациентите със сърдечносъдови заболявания да се освободят от излишните си килограми с цел подобряване на общото си състояние. Постепенно  диетата е придобила популярност, поради това че е приятна за вкуса, безопасна, засищаща и неусложнена. Тя дава резултат в разумно кратък период от време. И най-важното от всичко способства да се развие модел на правилни хранителни навици за цял живот, така че загубеното тегло да остане загубено.

ето и как  действа диетата –

".......... тялото се нуждае от комбинация от основни хранителни вещества - протеини, въглехидрати, мазнини, минерали, витамини и вода. Вие няма да развиете някакъв дефицит на витамини или минерали за две седмици, дори и на пълен глад, но диетата Скарсдейл осигурява изобилие от хранителни вещества. Протеините, въглехидратите и мазнините са трите съставки на храната и всички те съдържат калории - факт, който понякога забравяме.

Диетата Скарсдейл съдържа средно около 1000 калории или по-малко на ден като протеините са приблизително около 43%, мазнините 22.5 %, а въглехидратите - 34%.

Две понятия - метаболизъм и кетони  - са основни за намаляване на теглото в една добра диета.
При правилно спазване на условията, тялото се справя с изгарянето на повече мазнини, отколкото обикновено. Когато то се случи, тялото произвежда излишък от кетони.
Кетоните понякога се разглеждат като продукт на частично изгорелите (или метаболизирани) мазнини. Ако не приемате достатъчно въглехидрати или мазнини за задоволяване на калорийните нужди, вашата система най-напред изтегля натрупаните телесни мазнини, за да осигури достатъчно енергия....Но тялото не успява напълно да изразходва всички мазнини, които се опитва да метаболизира в клетките. Отпадните продукти на този процес - частично изгорелите мазнини или отпадъци - се наричат кетони. Ако ги произвеждате това е знак, че тялото изгаря мазнини с ускорено темпо; вие се радвате на ускорен метаболизъм на мазнините.
А това е нашата цел-оползотворяване на натрупаните мазнини за калории и енергия., тялото се превръща в машина за изгаряне на мазнини.
Едно от най-добрите неща за кетоните при бъдещите отслабващи е, че те убиват апетита, като по този начин правят процеса на спазване на диета по-малко затормозяващ.
Кетоните се отстраняват от тялото чрез урината. Този диуруретичен ефект е полезна част за прочистването при ускорения процес на изгаряне на мазнините......

Разрешените храни в диетата Скарсдейл осигуряват по доказан начин ефективна комбинация от протеини, мазнини и въглехидрати. Съчетаването на храните, които приемате всеки ден по време на диетата, причинява ускоряване на метаболизма на телесните мазнини и производството на кетони, но не повече от желателното ниво на нормалният здрав човек..."

ОСНОВНИ ПРАВИЛА НА ДИЕТАТА СКАРСДЕЙЛ

1. Яжте каквото е определено, не заменяйте с друго
2. Не пийте никакви алкохолни напитки
3. Между храненията яжте единствено целина и моркови
4. Единствените позволени напитки са чисто кафе, чай,  вода (може газирана с малко лимон).
5. Приготвяйте салатите си без мазнина, майонеза или други калорични салатени сосове. Използвайте единствено лимон или оцет или всички останали, които ги има в рецептите на книгата.
6. Яжте зеленчуците без масло,маргарин или други мазнини; може да използвате лимонов сок
7. Месото, което употребявате трябва да бъде съвсем крехко, отстранете всички видими мазнини преди хранене.
8. Не е необходимо да изядете всичко изброено, но не го заменяйте и не добавяйте нищо. Трябва да се спазват комбинациите
9. Никога не претоварвайте стомаха си.
10. Не оставяйте на диетата повече от 14 дена...


Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 22, 2010, 14:45:31 »

A ЕТО И САМАТА ДИЕТА:

ПЪРВА СЕДМИЦА

ЗАКУСКА – една и съща за всеки ден от диетата
½ грейпфурт (ако не разполагате – плодове според сезона)
една филия препечена протеинов или пълнозърнест хляб, без да се намазва
кафе или чай без захар, сметана или мляко

ПЪРВИ ДЕН

обяд – подбрано студено нетлъсто месо (по избор – пилешко, пуешко, език, крехко говеждо)
домати, нарязани, печени или задушени
кафе, чай, газирана вода

вечеря – риба или раци, скариди
комбинирана салата ( от всякакви зеленчуци по желание)
1 филия пълнозърнест или протеинов хляб, препечена
грейпфурт или плодове според сезона

ВТОРИ ДЕН

обяд – плодова салата, всякаква комбинация от плодове, колкото искате

вечеря- голямо кюфте от говеждо месо
домати, маруля целина, маслини, брюкселско зеле, краставица

ТРЕТИ ДЕН

обяд – салата от риба тон или сьомга (с отцедена мазнина) с лимон или оцет
грейпфурт, пъпеш или  сезонен  плод
кафе или чай
вечеря – печено агнешко, нарязано от филийки с отстранена тлъстина
салата от маруля, домати, краставица, целина

ЧЕТВЪРТИ ДЕН

обяд – 2 яйца приготвени  по желание, но без мазнина
нискомаслено прясно сирене/извара
тиквички или зелен фасул или домати, нарязани и задушени
1 филия протеинов или пълнозърнест хляб, препеченачай или кафе

вечеря – пилешко, печено на грил, скара или фурна ( с отстранена кожа или мазнина), колкото искате
голяма порция спанак, зелени чушки или зелен фасул

ПЕТИ ДЕН

обяд -  сирене (нискомаслено), различни видове, нарязано на филийки
спанак, колкото искате
1 филия препечен протеинов или пълнозърнест хляб

вечеря – риба или раци, скариди
комбинирана салата от всякакви зеленчуци по желание, колкото искате, включително и студени  варени зеленчуци ако предпочитате
1 филия препечен протеинов или пълнозърнест хляб

ШЕСТИ ДЕН

обяд – плодова салата, колкото желаете
кафе/чай

вечеря - печено пуешко или пилешко
салата от домати и маруля
грейпфурт или сезонен плод

СЕДМИ ДЕН

обяд – студено или топло пуешко или пилешко месо
домати, моркови, варено зеле, броколи или карфиол
грейпфурт или сезонен плод
кафе/чай

вечеря – голяма телешка пържола (с отстранени видими мазнини преди хранене)
салата от маруля, краставица, целина, домати, брюкселско зеле

заместващ обяд
ако желаете, можете да заместите някое от менютата за обяд от диетата „Скарсдейл” със следното меню

½ нискомаслено прясно сирене или извара смесено с 1 с.л. сметана; плодове, нарязани колкото желаете, 6 половинки орехови ядки или американски орехи цели или нарязани и смесени със сиренето или поръсени върху плодовете; кафе,чай газирана вода с малко лимон

ВТОРА СЕДМИЦА

Повторете менютата от първата седмица.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 22, 2010, 14:46:03 »

След приключването на Основната диета, следва диетата ”Скарсдейл” за поддържане на теглото

."......Диетата Скарсдейл  за поддържане на теглото служи за развиване на на правилни хранителни навици за по-дълъг период от време.
Задържащата програма следва основните принципи на двуседмичната Основна програма.
Тя също е с ниско съдържание на мазнини и въглехидрати, но не е толкова специфична и ограничаваща. Kакто пише авторът на диетата, с нея ще се опита да ни научи неусетно на добри хранителни навици..........
Няма съмнение в нейната ефикасност, защото е проверена върху стотици негови пациенти...няма броене на калории, никакво измерване на храната – но да не се забравя все пак правилото да не се претоварва стомахът
Двете седмици на Основната диета не само ще намалят теглото, но и ще развият промяна в хранителните навици. Менютата са с ниско съдържание  на мазнини и въглехидрати и следователно – с ниско калорийно съдържание.

Повечето хора, които са приложили успешно диетата развиват желание и вкус за по-чиста, с ниско съдържание на калории, мазнини и въглехидрати храна.
Това със сигурност ще направи  спазването на Програмата за поддържане на теглото по-лесно.

СПИСЪК С ПРЕПОРЪКИ

- не повече от 2 филии протеинов хляб дневно
- никаква, захар,
- никакви картофи, спагети или подобни нишестени храни
- никакви млечни мазнини
- никакви бонбони десерти, освен плодове или желатинови десерти без захар
- ограничете приема на алкохол до 40 мл. концентриран алкохол или 125 мл. сухо бяло вино, или 220 мл. нискокалорична бира, никаква тъмна или обикновена бира.
- моркови и целина могат да се ядат по всяко време

СПИСЪК С НАЙ-ВАЖНИТЕ ЗАБРАНИ

1. не употребявайте захар
2. не използвайте сметана
3. не използвайте пълномаслено мляко, използвайте обезмаслено или нискомаслено мляко, ако желаете, но умерено
4. не яжте сладолед или всякакви други  замразени продукти, съдържащи захар и млечни мазнини
5. не яжте кейкове, пайове, бисквити, желета със захар, конфитюр, сладко.
6. не яжте бонбони или шоколад
7. не яжте спагети, макаронени изделия, юфка и други тестени продукти
8. не яжте картофи, ориз, сладки картофи, боб, бакла, авокадо
9. не яжте наденици, консервирано месо,салам и тлъсто месо
10. не добавяйте тежки салатени сосове, майонеза и други подобни
11. не използвайте масло, маргарин, олио, бекон, мазнина за готвене
12. не яжте фъстъчено масло
14. не яжте повече от 2 филии хляб дневно- за предпочитане препечен протеинов хляб


РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ И НАПИТКИ В ДИЕТАТА ЗА ПОДДЪРЖАНЕ НА ТЕГЛОТО

- алкохолна напитка всеки ден, суха не сладка, ако желаете – 40 мл. концентрат или 125 гр. сухо бяло вино. Можете да пиете скоч, бърбън, уиски от ръж, канадско уиски, водка, джин, сух ром, коняк, сухо бренди. Никакви подсладени алкохолни напитки не са разрешени. Сухо мартини също може.
Всички сухи вина  –червено, бяло, розе, сухо шампанско може. Десертните сладки вина да се изключат.  
  
- всякакви нетлъсти меса, горещи или студени – говеждо, агнешко,телешко, шунка и свинско без тлъстини, винаги отстранявайте видимите мазнини преди хранене

- пилешко или пуешко, горещо или студено, приготвено по различен начин и  рецепта, но не пържено, преди хранене кожата да се отстрани

- всякаква прясна и замразена риба, но все пак да се избягва тази която е консервирана с калоричен сос. Рибата  я приготвяйте без да се използва масло, маргарин,мазнина за пържене

- всички черупчести водни животни – скариди, миди, омари, стриди, раци

- яйца, не повече от три на седмица, приготвени отново без масло, маргарин, олио…… може да си позволите бъркани яйца, омлет, сварени….

- различни видове сирене – нискомаслено прясно сирене,извара, „камамбер”, швейцарско сирене, американско ”чедър” – всъщност всякакви видове сирене

- супи, бульони – със зеленчуци, месо, пилешко, риба без сметана, пълномаслено мляко и мазнина

- зеленчуци – обилни порции по избор

- плодове – всякакви според желанието…..ябълки, портокали,круши,череши,сливи, грозде,грейпфурт,пъпеш, диня…..

- сокове – само натурални фрешове

- ядки – също може, но да се използват пестеливо

- хляб, до 2 филии на ден, желателно е да е протеинов

- зелени салати – почти всички видове и комбинации

- напитки – кафе, чай вода, без захар

- маслини също може, но умерено

- подправки, билки


.........ако имате още килограми за сваляне след две седмици се върнете отново на основната диета и така редувате, докато не постигнете желаният външен вид.

ИЗТОЧНИК
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #3 -: юли 22, 2010, 14:47:09 »

Аз сьм я правила два пьти преди години и останах много доволна. Не си спомням точно колко кг сьм свалила с нея, но е нещо от рода на 5, без да си ги наваксвам после  good
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 22, 2010, 14:52:08 »

Ина, изпревари ме. Аз я спазвам в момента, днес ми е 4-ти ден и за сега съм долна от резултата, почти 2 свалени килограма. Мисля че има ефект. Диетата ми я препоръча Стаси, както вече писах в седмичната тема. Мисля че и тя я пази в момента smile Ако има и други желаещи могат да се присъединят smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 22, 2010, 14:59:44 »

Аз мисля от понеделник да я почвам, че имам едни излишни кг.Ще видим дано сваля, а и ми изглежда лесно изпълнима.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 22, 2010, 15:04:25 »

Ееее, супер. Колкото повече толкова по-весело. Аз до тогава ще съм приключила първата седмица и ще кажа какъв е резултата след 7 дни smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 22, 2010, 15:08:11 »

Да ще споделяш, че имам нужда от стимул smile Аз мислех от днес ама нашите имат годишнина и нали се сещаш каква диета ще спазя smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 22, 2010, 15:24:59 »

Капризче, вкара ме в чуденка сега , мисля си и аз за някаква диета , обаче като се сетя за 90-дневната, дето заедно я правихме и как нямаше резултат при мен( май и при теб) и сега не знам, иначе добре си описала диетата, не изглежда сложна, но ми изглежда хранителна. ще си дам ден два за размисъл.
 Има ли някой, който я е правил и може да каже резултати?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 22, 2010, 15:51:14 »

Аз съм правила Скарсдейл преди няколко години и имам книжката, бях много доволна си спомням и не се чувствах гладна никак. Но организмът ми беше по-млад тогава и не знам сега как би ми се отразило.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 22, 2010, 19:56:32 »

Руми, аз съм доволна от 90-дневната диета. Аз искарах само 1 месец, защото се разболях от бронхит и нямаше как да продължа...Но свалих 4 кг за този 1 месец. В следващите 2 месеца обаче си ги качих, че даже и 1-2 отгоре.

Тази диета на Скарсдейл за сега ми действа добре. За 4 дни съм -2 кг, което мисля е доста прилично smile

Ариел, и аз съм я правила преди, но както казваш организма ми беше по-млад, а и аз реално нямах повече от 2-3 кг за сваляне тогава и много добре ми се отрази диетата. Сега за съжаление килограмите са много повече, но се надявам да се преборя с тях. Ще се радвам ако успея да сваля 5 кг сега. Ако ефекта е добър след 2 седмици пак ще е повторя и така докато се освободя от излишните килца. Надявам се това да е моята диета и да даде така желания резултат smile

Маги, хайде ще те чакам в понеделник да диетстваш с мен smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 22, 2010, 20:28:41 »

Ариел, и аз съм я правила преди, но както казваш организма ми беше по-млад, а и аз реално нямах повече от 2-3 кг за сваляне тогава и много добре ми се отрази диетата. Сега за съжаление килограмите са много повече, но се надявам да се преборя с тях. Ще се радвам ако успея да сваля 5 кг сега. Ако ефекта е добър след 2 седмици пак ще е повторя и така докато се освободя от излишните килца. Надявам се това да е моята диета и да даде така желания резултат smile

Похвали се после какво е станало!  good Успех!  smile
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 23, 2010, 07:40:17 »

Много ви се радвам че имате воли за диети, аз всеки понеделник почвам уж на диета и до края на седмицата съм я нарушила хиляди пъти, незнам никога не съм била без такава воля, винаги съм се стягала когато искам да вляза във форма, но напоследък хич не ми се отдава, ще се пробвам с тази диета и аз ама като се знам...Желая успех на всички ви...
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 24, 2010, 21:54:41 »

Ани, винаги си ми била вдъхновение за диети и спорт, защото винаги си била много взискателна към себе си и външния си вид smile Сигурна съм че ако си го поставиш за цел ще искараш която и да е диета smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 26, 2010, 12:12:12 »

Момичета, искам да се похваля с резултатите си от първата седмица. Вече съм -3.5кг и съм много доволна. Надявам се тази седмица да сваля още 2-3кг...Има ли други диетстващи с мен да си правим компания?

Малко  Offtopic но днес е пълнолуние и аз мисля да спазя и лунната диета smile т.е. едно денонощие и още половин час да консумирам прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. До момента съм изпила един фреш от грейпфрут, 1 чай и половин литър вода. Надявам се да успея да удържа фронта до утре smile
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines