Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 03:01:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на roxanne на 21.08.2010  (Прочетена 32071 пъти)
 
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 26, 2010, 17:28:49 »

Ми лично на мен идеята със сортовете рози повече ми допада, а и ако сложиш и снимка на самата роза би се получило много хубаво. (не искам да те обидя, само личо мнение)
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 26, 2010, 17:34:15 »

bubu, не ме обиждаш изобщо - такъв беше първоначалният замисъл, но освен Rosa damascena и Rosa Alba до други по-интересни сортове не можах да се добера. А ми трябват поне още 10 sad
Иначе за момента (ако не приложа идеята с месеците), тейбълките, които съм си направила са с една стилизирана роза, вплетена в лице на жена. Не го обясних много добре, но изглежда много красиво, жалко че не знам как да го прикача тук, за да го покажа. Но пак ще е с цифри, освен ако за 20-тина дни не изнамеря нужния брой сортове/видове рози.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 26, 2010, 17:44:53 »

Принцесо roxanne bigthanx , да ти е жив и здрав принца  CHEERS, много да те обича и ти да му отвръщаш със същото!  give_rose
Понеже доста голяма част от нашето тържество, също е посветено на розата - аз мислех да има маси с цветовете на розата (бяла роза, жълта роза, и т.н. или сортове рози). И към всеки цвят/вид роза - да отпечаташ такава на тейбълката.  good
Само идейка Wink. Аз много го мислих този вариянт, но се спряхме на вариянта за мислителите.  pardon
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 26, 2010, 17:57:15 »

roxanne разгледай този сайт http://nataliya.kiev.ua/?lang=en&id=6495. Може и да си го гледала, но на мен ми се стори, че има голямо разнообразие сортове, а и снимки има.

или пък http://urbanext.illinois.edu/roses/kinds.cfm

тук са изредени имената на различни сортове рози http://www.everything-roses.com/types-of-roses.cfm

тук http://www.rose-gardening-made-easy.com/rose-varieties.html  в  type of roses има много красиви снимки.

Дано не си ги гледала.
« Последна редакция: юли 26, 2010, 18:06:32 от bubu_123 » Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 26, 2010, 18:13:30 »

Lunno momiche, много, много благодаря за милите пожелания  give_rose Надничам аз в твоята темичка и благородно завиждам за това, че концепцията вече ти е ясна. Не коментирам много, защото на фона на нещата, които пишеш, просто нямам какво да кажа  blum. Обаче мисля да си "крадна" някои от идейките за сватбената книга, просто не мога да устоя. Надявам се, че нямаш против  give_rose
Bubu, благодаря за сайтовете. Честно казано, не знам точно тези дали съм ги разглеждала, защото рових доста. Проблемът, поне според мен е, че имената, които са дадени поне на модерните рози, трудно могат да породят асоциация с цветето роза. А като се замисла моите гости масово какви са градинари, не съм сигурна дали някой изобщо ще разбере, че масата е кръстена на сорт роза...
Но има време, все ще ми дойде нещо наум.
Да разбирам, че на никой не му допада идеята за месеците?  sad Е, глас народен... Отказвам се тогава.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 26, 2010, 18:24:06 »

roxanne, чувствам се поласкана, направо  blush . Много мили думи, благодаря ти!  give_rose
А за взаимстването за каквото и да било - няма  никакъв проблем. Това само може да ме радва - стига да ти харесва нещо и да те направи щастлива - действай! Wink

Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 26, 2010, 20:27:39 »

roxanne, идеята за розичките е супер, ако намериш такава бройка имена разбира се. Но мен много ме кефи и идеята за месеците, не знам защо майка ти е реагирала така.  huhhuh.gif Не знам коя от двете е по-оригинална, може би тази с розите.

А за съня ти просто нямам думи...  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 26, 2010, 21:49:20 »

Мила принцесо с дантелени ръкави  laugh да ти е жив и здрав принца, всичко което не се купува с пари и пари за всичко останало. УСПЕХ на дипломирането утре
 Идеята с розите е страхотна, дано да стане  smile
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 27, 2010, 12:05:36 »

Уаууу... трогната съм, че някой си спомня точната дата на моята дипломна защита (при положение, че аз самата през ден проверявах да не би да съм се объркала  blush). Момичета, от днес официално съм магистър!  yahoo При това отличник smile Вече мога спокойно да се концентрирам върху сватбата, че не остана smile
Принцът щедро се отказа от парти снощи, за да мога да се концентрирам върху дипломирането, но все пак отбелязахме повода с едно семейно ходене на кино (че на всичкото отгоре има брат-близнак и лъвчетата всъщност са две). Така че се събраха доста поводи за празнуване и смятам да се възползвам в идните дни smile
Колко е хубаво да не ти тежат университетски неволи  Bravo! Бях забравила...
Благодаря ви за всички мили пожелания към моята половинка и съм сигурна, че толкова много хубави мисли няма как да не са стигнали до него, за да го ободрят и зарадват, дори и без да ви познава, мили хубави булчици! Аз сега отивам да се черпя и да мисля върху тейбълките  good
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 27, 2010, 12:23:17 »

ЧЕСТИТО  Bravo  Bravo  Bravo  И леко с почерпката, че като си намокриш прекалено краката те боли гърлото, а като си намокриш прекалено гърлото не те държат краката!  funnytooth И да кажеш после какво измисли за теейбълките. Още веднъж ЧЕСТИТО ДИПЛОМИРАНЕ
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 27, 2010, 14:09:47 »

Честито дипломиране и честит ти рожденник-принц (на патерица)! smile
Отпразнувайте подобаващо и двата повода довечера, нооо... препоръките на mstoqnova са много на място! blum

За розите щях да ти пусна един сайт, но гледам, че вече са ти предложили. Идеята за месеците ми се струва по-оригинална – един вид като символ, че и в студ, и в пек, и в добро, и в лошо, вие ще бъдете винаги заедно...  blum Но от друга страна наистина би било малко странно на августовска сватба да те сложат на маса февруари или ноември. smile
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #26 -: юли 27, 2010, 16:20:03 »

Честито дипломиране!  Bravo give_rose Bravo give_rose Bravo Bravo
Усещането е страхотно, да знаеш че вече нямаш университетски ангажименти и да си мислиш само за сватбата. И аз бях така преди месец, даже толкова се бях притеснила дали всичко ще мине ок, че дори и вече месец по-късно още не мога да осъзная, че имам едно нещо по-малко на главата си.
Да ти е жив и здрав рожденника, малко на патерица!
Пожелавам ви да са спокойни последните организационни дни и да е голяма веселба на самия ден!  danceg
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 27, 2010, 16:28:02 »

Хайде, roxanne, ЧЕСТИТО ДИПЛОМИРАНЕ!  nazdrave
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 29, 2010, 12:36:10 »

Благодаря ви, момичета, за поздравленията и честитките  give_rose! Има нещо вярно, че след толкова време (аз се забавих 3 години и се дипломирах в последната възможност преди да изгубя права  blush), някак просто не мога да осъзная, че това вече е минало и не ми виси над главата като дамоклев меч...
От няколко часа се опитвам да направя нещо като списък с музика за сватбата. Оставям настрана музикалните предпочитания за празненството, но чак сега осъзнах колко много задължителни ритуали има, които изискват музикален фон. То първи танц, последен танц, танц на булката с баща и, поздрав за родители, за кумове, пък хвърляне на букет, на жартиер, разрязване на торта... Луднах, меко казано. И не поради липса на избор...
Обаче позациклих на песента за разрязването на тортата... Имам някакви идейки, но ми се иска да чуя и мнения на вече минали през това момичета, както и на тези, които им предстои и вече имат ясна идея. Помагайте, моля ви!
И още нещо... замислила съм танцът с татко да не е стандартният блус, спрях се на една песничка на Van Morrison - Brown eyed girl (в един по-консервативен вариант, в който единственият ред, споменаващ някакви по-романтични емоции е спестен). Ето това е песента: http://www.youtube.com/watch?v=-126K1EfroA Как ви се струва, подходящо ли е, или няма да се възприеме много добре?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 29, 2010, 13:53:42 »

roxanne, много ми харесва песента за баща ти, която си избрала, супер е, че не е традиционна и бавна!

А за другите неща си права - оказва се, че не е толкова лесно да се изберат всички тези песни. И като си представиш, че само докато минат всички тези традиции и поздрави и то сватбата минала!  girl_impossible

Относно тортата, на сватбите, на които съм била тортата е била рязана на много тиха музика, почти не се чува дори, лека и нежна и ДиДжеят говори през това време. Т.е. каквато и песен да избереш, очаквай, че много малко хора наистина ще се заслушат, някоя приятна баладка би била прекрасна или малко по-бърза песен пак става. Или пък използвай песен, която си отхвърлила за първи танц, но ти харесва. Но по-важни са поздравите според мен, те ще се забележат от хората.

Аз обичам да изненадвам хората и за песен по време на рязането на тортата бих избрала нещо като Remmstein Ich Will, ама то аз съм луда, хаха!
« Последна редакция: юли 29, 2010, 13:56:31 от Ariel » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines