Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 10:42:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 205849 пъти)
 
OvivO
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #420 -: юни 10, 2011, 09:41:12 »

...продължение:
- украсата - ресторантът предлага и възможност за украса. Стефка май лично се ангажира с купуването на цветята. Разбрахме се какво желаем, като дадохме два варианта, ако случайно няма точните цветя. Резултата до голяма степен посрещаше нашите очаквания. Арката ( имахме изнесен ритуал ) не беше точно както искахме, но това е дребно. Имаше и някои други дреболии, но поне аз лично не успях да им обърна внимание, увлечен в купона smile
- климатизацията - по едно време бе станало доста топло, помолихме да увеличат климатизацията. Мисля, че се подобри. Особено в малката зала, тази, която се отваря допълнително и е най далече от главната маса, казаха, че е било доста топло. Отворихме малко вратите и се подобри.
- сервизът ( сервитьорите ) - за 12 маси имаше 4ма сервитьори. По три маси на човек. Сигурно не е толкова много, но след сватбата гостите ни казаха, че ги е нямало никакви по едно време, а ние нямахме бутилки по масите и гостите трябваше вежливо да биват обслужвани от сервитьорите. Ако се поизпразва чашата - да се пълни. Не знам точно за какъв период ги е нямало и се надявам да не се останали жадни скъпите ни гости. На това запитване след сватбата Стефка отговори на доста ниско ниво, като изводите ще оставя за вас. Съобщи ни, че надницата на сервитьор е едва 40 лв, като изказа съвсем лека изненада, че се е получило така. Попита ни скрито за 40 лв на човек какво трябва да очакваме?! Това обаче не е наш проблем, тя е човекът, който трябва да създаде ангажираност в своите сервитьори. Както и да е.
Не искам да приемата всички забележки като прекалено критични и фундаментални. Сватбата си бе точно нашата сватба и изкарахме прекрасно. Всички снимки го показват, има толкова много усмивки!
Един съвет: ангажирайте хора за всеки детайл по време на сватбения ден. По един човек, на когото може да се разчита, да свърши определено нещо. При нас се получи така, че ние със супругата ми правихме неприсъщи неща в определени моменти от самата сватба, като аз примерно връзвах чашите ни с панделката 3 минути преди самия ритуал smile Това от опит го казвам.
Но да се върна на темата...
Стефка ( управителката ) става сериозна, когато трябва. Има малки разлики в уговореното и полученото, но те на фона на цялото събитие навярно са нормални. Почти съм убеден, че ако бяхме избрали друг ресторант щяхме да има поне толкова забележки, ако не и повече. А ние, бих казал, бяхме доста взискателни и навлизащи в детайлите двойка, дори и аз съпругът. Тук имам и още нещо да отбележа: Стефка при всички разговори се обръщаше почти само към моята съпруга и я питаше в единствено число как си представя сватбата?! Ехо, аз също съм човек и нося своите представи tease  smile   
Поздрави,
OvivO
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: юни 10, 2011, 09:57:21 »

OvivO, супер пост! Ние сме в друг ресторант, но това, което си написал е адски полезно за всички бъдещи булки smile Евала
Активен
simone
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #422 -: юни 11, 2011, 19:19:00 »

Здравейте момичета,
Пиша тук за първи път, но чета написаното вече от няколко седмици, защото сме в процес на организиране на нашата сватба за около 60-70 души за септември. Вече разгледахме над 30 места в София и след дълго умуване подбрахме няколко:
- ресторант България на Цар Освободител
- ресторанта в Интерпред
- Ресторанта в хотел Феста Барсело

Можете ли моля ви да ми помогнете с препоръки и мнение за тези места?

За Интерпред видях, че има доста хубави отзиви, изглежда свежо и приятно. Единственият недостатък е че няма хотелска част, а ще имаме гости, които трябва да приютим.
Барсело също много ми допада, но там пък ме притесняват огромните колони.
Ресторант България беше в ремонт наскоро и не съм го виждала работещ, а и не намерих коментари за него от последната една година.
« Последна редакция: юни 11, 2011, 19:21:42 от simone » Активен
Mariya_Kyoseva
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #423 -: юни 11, 2011, 21:32:18 »

Здравейте момичета,
Пиша тук за първи път, но чета написаното вече от няколко седмици, защото сме в процес на организиране на нашата сватба за около 60-70 души за септември. Вече разгледахме над 30 места в София и след дълго умуване подбрахме няколко:
- ресторант България на Цар Освободител
- ресторанта в Интерпред
- Ресторанта в хотел Феста Барсело

Можете ли моля ви да ми помогнете с препоръки и мнение за тези места?

За Интерпред видях, че има доста хубави отзиви, изглежда свежо и приятно. Единственият недостатък е че няма хотелска част, а ще имаме гости, които трябва да приютим.
Барсело също много ми допада, но там пък ме притесняват огромните колони.
Ресторант България беше в ремонт наскоро и не съм го виждала работещ, а и не намерих коментари за него от последната една година.
Здравей simone!
Нямам представа какви са условията в ресторанта на Интерпред и в ресторанта в хотел Феста Барсело.
Нашата сватба обаче ще е в Ресторант България. След ремонта изглежда доста добре, а и овалната зала е много величествена (поне според мен). Можеш да погледнеш в галерията на техния сайт. А и впредвид цените в другите ресторанти, мисля че при тях кувертите са доста добри.
http://www.restaurantbulgaria.net/obr_ovall_hall/index.html
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: юни 11, 2011, 21:44:34 »

От снимките на България, поне на мен ми изглежда, че столовете са близо един до друг и не съм сигурна, дали ще остава достатъчно широка пътека между облегалките, за да стават гостите. Била съм в края на такава маса и понеже ми неудобно да разбутвам всички, почти не станах цяла вечер.  pardon Поради тази причина съм привърженик на кръглите маси.
Активен
Mariya_Kyoseva
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #425 -: юни 11, 2011, 21:50:02 »

От снимките на България, поне на мен ми изглежда, че столовете са близо един до друг и не съм сигурна, дали ще остава достатъчно широка пътека между облегалките, за да стават гостите. Била съм в края на такава маса и понеже ми неудобно да разбутвам всички, почти не станах цяла вечер.  pardon Поради тази причина съм привърженик на кръглите маси.
В България имат и кръгли маси, ако не се лъжа. Освен това в зависимост от броя на гостите можете вие сами да си направите разположението на масите.  smile
Активен
simone
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #426 -: юни 11, 2011, 22:37:08 »

Да, може би кръглите маси са по-добро решение. А за макс. 70 души няма ли да е твърде голяма залата и да изглежда полупразна?
Активен
Mariya_Kyoseva
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #427 -: юни 12, 2011, 09:54:18 »

Да, може би кръглите маси са по-добро решение. А за макс. 70 души няма ли да е твърде голяма залата и да изглежда полупразна?
Може да ангажирате само "първи грил", т.е. първия етаж. Но не съм сигурна за кръглите маси, така че трябва да проверите. Мисля, че ни го предложиха като вариант.
Другия вариант е зала Десислава (конферентна зала), която е с капацитет 60-70 човека седящи, но има и тераса.
Според мен по-добре си е овалната зала, но вие може да отидете и на място да прецените и да говорите с управителя.
Активен
try2323
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #428 -: юни 12, 2011, 18:51:09 »

Здравейте на всички, които организирате сватби и търсите по този повод подходящ ресторант! Нашата сватба беше на 28.05.2011 в ресторанта на Интерпред - Principi di Piemonte. Останахме очаровани от организацията! Всичко беше на ниво!На управителя Ангел Петров и персонала мога да кажа само едно голямо БЛАГОДАРЯ, че направихте деня ни прекрасен! Бъдещи младоженци, препоръчвам ви този ресторант - няма да съжалявате!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #429 -: юни 13, 2011, 00:33:53 »

Здравейте момичета,
Пиша тук за първи път, но чета написаното вече от няколко седмици, защото сме в процес на организиране на нашата сватба за около 60-70 души за септември. Вече разгледахме над 30 места в София и след дълго умуване подбрахме няколко:
- ресторант България на Цар Освободител
- ресторанта в Интерпред
- Ресторанта в хотел Феста Барсело
................................................. ..............................................л......................................



От трите ресторанта, "Бълтария" е безспорен комплексен фаворит пред всички останали изброени.

Най-малкото, другите два имат проблем с музиката, а това е важен фактор за да не приключите преждевременно купона.
« Последна редакция: юни 13, 2011, 01:07:14 от DjNick Mc » Активен
simone
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #430 -: юни 14, 2011, 19:42:51 »



От трите ресторанта, "Бълтария" е безспорен комплексен фаворит пред всички останали изброени.

Най-малкото, другите два имат проблем с музиката, а това е важен фактор за да не приключите преждевременно купона.

......................................
А спрямо Централ Форум кой бихте препоръчали? Зная, че там често правят по две сватби в един ден, което ме притеснява.
« Последна редакция: юни 14, 2011, 19:59:41 от simone » Активен
Mariya_Kyoseva
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #431 -: юни 15, 2011, 14:21:36 »


От трите ресторанта, "Бълтария" е безспорен комплексен фаворит пред всички останали изброени.

Най-малкото, другите два имат проблем с музиката, а това е важен фактор за да не приключите преждевременно купона.

......................................
А спрямо Централ Форум кой бихте препоръчали? Зная, че там често правят по две сватби в един ден, което ме притеснява.
Аз лично не съм била в Централ Форум, но от познати знам, че правят много хубави сватби. Въпреки това за мен фаворит си е България.
Активен
fabolous
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юни 15, 2011, 14:39:29 »

Относно Централ Форум и двете сватби едновременно, няма никакъв проблем. Била съм там на сватба и в същото време в другата зала имаше още една сватба и за нея се разбираше единствено, когато излезеш в градината и погледнеш към съседната зала.  smile
Активен
simone
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #433 -: юни 15, 2011, 22:51:39 »

Много ви благодаря за тези коментари smile За нас дилемата остава. Имам влечение към Интерпред, вие ми препоръчвате България, а пък във Форума има хотелска част. Лошо е човек да не може да вземе решение, а времето напредва. Само 2  ритуални зали са свободни в София за нашата дата, а още нищо не сме запазили sad
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #434 -: юни 15, 2011, 23:55:08 »

Здравей, от всички който си изброила, най-доволна ще останеш от Интерпред! Провери условията и отношението и го сравни с останалите!
« Последна редакция: юни 16, 2011, 02:08:28 от Deliysky » Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines