Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 13:45:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите - 2  (Прочетена 60547 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: юли 18, 2010, 17:36:59 »

Предишната тема
Активен
Mimikaa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #1 -: август 01, 2010, 16:45:37 »

Здравейте искам да направя красиво табло на което да пише всички маси и имената на гостите. Тъй като сватбата ще е на открито имам и шатри и кръгли маси. Чудя се как точно да ги начертая на таблото и също какви имена да сложа на всяка маса(не ми се иска да са номера а имена).
  Давайте идеи...ако имате снимки на такива табла моля пускайте smile
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #2 -: август 03, 2010, 21:16:24 »

В такъв случай е добре да кажеш дали сватбата има някаква тема или какви са цветовете на украсата.
И аз си мисля за такова табло. На нашите покани има стилизирано цвете и мисля да купя картон 1/1.5 м
най отгоре да напиша имената и датата, отдолу без да е със специална схема да са написани номерата/името на масите + кой ще стои на всяка от тях и да включа цветето някакси.
Но снимки май нямам.
Активен
Mimikaa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #3 -: август 08, 2010, 00:15:56 »

Много добра идея smile  Bravo
 Нашите цветове са розово и екрю,ще бъде тип градинска сватба с панделки и пеперудки а може и цветя.
 А ти можеш да направиш самият картон под формата на цвете и после да напишеш масите и имената.
 Аз немога да реша какви имена да сложа на масите все още....    mda
Активен
Боян Павлов
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 23



« Отговор #4 -: август 10, 2010, 01:12:24 »

Какво значи "какви имена"? На всеки му изписваш името както си му е и го слагаш на малка картичка пред мястото му. Таблото е безсмислено, защото гостите така или иначе няма да се ориентират. Трябва да има един човек със схема и да направлява всеки към коя маса е, там ще си намери името на картичката. Не можеш да минеш, без човек, който да направлява. Съвсем спокойно може да е от персонала на ресторанта или кетъринг фирмата.
Активен
Mimikaa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #5 -: август 10, 2010, 13:38:07 »

Като казвам имена имам в предвид че мислия за вариант да нямам цифри на масите,а всяка маса да има име(вместо номер).Например имена на цветя или нещо такова.Отделно пред всеки ще си има тейбъл картичка с имената.
 Смятам да направя табло и отделно да има хора със схеми и да напътстват гостите.
 
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 10, 2010, 14:40:33 »

Mimikaa, виждала съм такива табла, за каквито говориш и могат да бъдат най-различни видове. Може таблото да е от плат с ватен пълнеж като един вид тънка възглавница, на което с карфички са закачени листчета с имената на масите и на гостите. Листчетата може да са украсени с по една панделка или да са оцветени, каквото сърце ти желае. Ако масите са кръгли можеш да изрежеш листчета с кръгла форма и да пишеш на тях, а може и всякакви други форми. Таблото може да е и от корк и пак да сложиш листчета според всяка маса. Ето така например:


А може и просто да подредите масите на голям лист А3, който да се ламинира. Например така:


Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #7 -: август 21, 2010, 16:40:36 »

Това с имената на масите е идейно и съм го виждала в няколко варианта - от имена на градове (Париж, Рим, Лондон и т.н.) до имена на метъл групи. smile

Аз съм правила схема с масите и разположението на гостите, която да стои при входа на ресторанта за сватбата на моята кума. Доста от гостите се ориентираха по нея, но по едно време настана струпване отпред и голяма какафония. Затова имаше и хора, които имаха списъци с гостите и масите и ги упътваха - 2 момичета - едното от страната на булката, другото от младоженеца (лесно си разпознаваха роднините) smile

Много е важно в списъците да се изписват пълните имена на гостите (име и фамилия) защото имаше разни лутащи се по масите Ивановци... smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 13, 2011, 21:18:35 »

Дано не повтарям нечии пост. Открих програма за разпределяне на гостите по масите. danceg perfect table plan се нарича. В момента я свалям. Дано е добра. Има дори функция да разпределя далече гости, които не бива да седят един до друг. Bravo
Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 14, 2011, 01:28:06 »

Идеята наистина е много добра, със сигурност ще го направя и аз. Не искам да има хотра, които няма да знаят къде да седнат. При разпределението обаче, със сигурност трябва на 1 маса да има само хора които се познават. Иначе няма да се забавляват. ако са от по-притиснителните няма дори и да се запознаят  smile Може хората, които помагат на гостите да си намерят местата да имат папки с имената (собствено и фамилно) подредени по азбучен ред, а срящу името номера/името на масата. така ще стане по-лесно и за тях да ги намерят в списъка blum
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 01:29:55 от AnGeL oF lOvE » Активен
sashityyy
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #10 -: февруари 14, 2011, 17:17:19 »

tova sus podredbata na gostite e mnogo dobra ideq samoche pri men problemut e che masite bi trqbvalo da sa okolo 25 i ako oburkam ne6to biggrin

Модератор:Задължително пишете на кирилица!
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 19:39:56 от fiibi_bg » Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #11 -: февруари 14, 2011, 19:36:40 »

Ох, при нас много се обърка. Ще имаме гости от Украйна, които искам да са с родителите ми на маса, тъй като не говорят български и не искам да ги слагам на някоя маса, където да не се чувства добре. Отделно от нашата рода ще каня само семейството на леля ми, с които сме адски близки и много искам да са на една маса с родителите ми...Мислите ли, че ще е добра идея да ги сложа всички тях със свекърва ми на една маса? Знам, че е прието родителите да са на отделна маса, но...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 15, 2011, 01:25:38 »

Mariaid, най-доброто е това, което на теб ти е най-удобно! Нашите майки (и на двамата бащи все едно нямаме) ще са седнали всяка със своите най-близки роднини. Според твоите гости ти сама най-добро знаеш как трябва да е. good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #13 -: февруари 15, 2011, 21:41:51 »

Благодаря, Monikamaria , ще се консултирам и с нашите да видим какво ще измислим...Иначе са ми казвали, че разпределението на гостите по масата е една от най-трудните задачи.  crazy
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 18, 2011, 01:00:53 »

Mariaid, и аз така мисля! За това я харесах програмката, за която по-нагоре съм писала. Не мога обаче да и открия хакната версия или някой крак. А уж се справям с такива неща. sad Някой може ли да помогне? Програмката би била полезна на всички кандидат булки, но да се плаща не ми се иска. girl_impossible
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines