Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:12:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 4  (Прочетена 152958 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: март 09, 2011, 04:29:54 »

здравейте. Когато се оженихме решихме че не искаме църковен брак за момента и че ако решим някой ден можем да си го направим отделно само с родителите и кумовете и така да си имаме още един повод за празнуване. Та все повече се замисляме дали да не си направим църковния брак и ме интересува дали някой знае как стои въпроса със сключването на църковен брак в Бачковския манастир, например. Нужно ли е да се запазва час предварително или можем при някое от ходенетата ни към манастира да си плануваме и сключването на църковния брак? Знам че е нужно и кумовете да са с нас и да са кръстени и това не е проблем.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: март 13, 2011, 17:55:59 »

Здравей Anita81,ние също не сме правили църковен брак и бяхме решили.да е на бачково,но там не е нужно да се запзва час предварително,отивате с кумовете в стая номер 7,оформят се документите,плаща се и отиваш да се венчаваш(трябват кръшелните на 4-мата,акта за сключен брак,пита и бутилка червено вино),забравих да кажа,венчавката е 100 лв,ако искаш някой да снима е 5 лв допълнително, но само с фотоапарат,с камера не дават,понеже бяхме там преди две седмици,много лошо впечатление ми направи,че не се подържа за съжаление sad
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: март 14, 2011, 00:23:48 »

благодаря ти Мила за информацията.
Но съм учудена как така не е разрешено да се снима с камера  crazy
Малко тъпо така да разрешават снимки а видео- не.
А за кое имаш предвид че не се поддържа? Самия манастир ли?
В интерес на истината не съм ходила там от 4 години, понеже не живея в БГ и като си дойда до БГ, рядко ми остава свободно време за обикаляне на манастири, но определено ми се искаше да е в някой манастир.
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: март 14, 2011, 09:42:14 »

За камерата не ми обясниха точно,но разбрах,че не може.А за подръжката, да самия манастир не се подържа и например,на мен ми се искаше да говоря,поне с попа,който ще прави венчавката,обаче ми казаха,че свещарката щяла да ми каже какво е неопходимо и всичко приключи така  sad
Активен
*mila*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 14, 2011, 11:50:39 »

На мен много ми се искаше да помоля за малко помощ,понеже се лутам между клисурския манастир и църквата в Стария Град в Пловдив,Константин и Елена,понеже,малко ме е страх за Бачково,обичам всичко да е организирано,а не да си в неведение до последния момент или ако сте доволни от някоя друга църква ще съм Ви благодарна много за инфото give_rose
Активен
yoly
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: март 17, 2011, 12:31:52 »

Здравейте!
За кумувете в църкваат трябват ли ритуалин свещи, декорирани имам предвид?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: март 17, 2011, 12:45:50 »

Не, не трябват, трябват декорирани свещи само за младоженците smile
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #277 -: март 17, 2011, 14:17:53 »

хммм, а трябват ли изобщо свещи за кумовете? Нашият поп не е казал подобно нещо huhhuh.gif
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: март 17, 2011, 14:34:00 »

На нас нашият свещеник ни каза, че могат да се купят по желание свещи за кумовете и родителите, но това създавало повече проблеми отколкото да е полезно - предполагам в суматохата от хора може да стават инциденти с тия свещи smile По-добре без тях, а гостите ако искат ще си купят малки свещички да си запалят.

Сетих се, между другото, че щях да питам по-знаещите, колко струват сватбените свещи в Св. София? Предполагам може по всяко време да се купят? smile
« Последна редакция: март 17, 2011, 15:48:37 от soulless » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: март 17, 2011, 16:02:56 »

Здравейте, относно венчавката в Семинарията, (а и като цяло) искам да попитам дали е задължително да бъде с хор? Извинявам се ако върпосът ми е глупав, но не съм запозната.
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #280 -: март 17, 2011, 16:38:19 »

Здравей,
Хорът не е задължителен в никакъв случай, но ако само попът пее не е толкова приятно за ухото. И все пак ти си преценяваш дали държиш на това  smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 17, 2011, 16:55:12 »

Да, сега като се замисля в ритуалната зала може и без хор или поне според мен, но в църквата може би е по-добре да го има. А знаете ли там (в Семинарията) как стои въпросът със съботите? Говоря за обикновена събота, не по време на пости, не задушница или нещо такова.
Активен
Flappy
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #282 -: март 17, 2011, 18:26:22 »

Здравей, Маймунка ! Не съм 100% сигурна, но мисля че няма проблем за съботите.Относно хора в църквата сигурно може и без него, но не вярвам да ти намалят от цената. А хор в ритуалната зала няма във всички граждански, аз знам само за Красно село и там е по желание,но ако не го искаш трябва да кажеш, когато се записвате на Пиротска защото те автоматично ти го включват и си плащаш и за него, а ака го откажеш мисля, че намалява доста сумата. В зала Студентска със сигурност няма хор защото аз никак не ги харесвам тези от Красно село  pardon и попитах изрично. Там музиката включва флейта и още един инструмент, но не си спомням точно какъв.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #283 -: март 17, 2011, 22:43:57 »

Някой, който се е венчал в св.Неделя може ли да спосдели дали от тях трябва да си купим свещите?  huhhuh.gif
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 17, 2011, 23:08:12 »

Миме вие няма ли да се възползвате от свещите, които се продават по сватбените магазини?!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines