Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:46:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 4  (Прочетена 152961 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: ноември 10, 2010, 15:37:21 »

И аз симпатизирам на католиците в това отношение. Доколкото знам, дават на младоженците да попълват тест и после се обсъждат въпросите, по които имат разминавания, за да се изясни всичко още преди брака и да се решат евентуални проблеми.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #91 -: ноември 10, 2010, 15:46:06 »

Ние няма да сключваме църковен брак, но случайно попаднах на статия с датите, на които няма да се извършват венчавки през 2011. Цък
Надявам се да ви е от полза момичета. smile
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: ноември 12, 2010, 23:36:04 »



Нинка и аз да се вкл.сега с темата за католическия брак.Е не е точно така,тук преди сватбата е задължително да посетиш така наречените предбрачни курсове,там се обясняват много неща,разигравали сме житейски ситуации,но в последствие разбрах,че много зависи от това кой води курса.Ние имахме късмет с една двойка теолози,а на другата група от кандидат-младоженци им води курса свещеник.При нас бе повече житейски ситуации ,а другата група са говорели за светото тайнство,за лубовта към ближния и т.н.
Тук брака в църква е с по-голяма тежест ,отколкото граждански и не го казвам,защото аз съм скл.такъв,а просто защото,ако се венчаете в църква,след тоа с документа отивате в граждаското и от там ти дават т.нар.семейна книга.
Ако скл.брак само в гражданското,не могат да ти издадат документ за църквата,не знам дали успях да го обясня.
« Последна редакция: ноември 12, 2010, 23:37:42 от carol » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: ноември 15, 2010, 11:32:23 »

Звучи много интересно  smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #94 -: ноември 15, 2010, 15:14:55 »

Особено за тези които сключват църковен брак само защото е на мода или е интересно.Някой неща в католическите бракове са наистина интересни.Най-вече момента с обещанията един към друг.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #95 -: ноември 16, 2010, 10:39:44 »

Аз все още не мога да разбера как може църковният брак да се нарече "модерен" или "отживелица"  Oh my ...
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #96 -: ноември 16, 2010, 13:53:37 »

Напълно те подкрепям, Mariaid! За мен църковният брак има това особено важно сантиментално значение - гражданския е само един подпис...
Активен
mpzk
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #97 -: ноември 19, 2010, 11:08:45 »

Здравейте мили момичета! Начинаеща съм в тези неща, но бих искала да споделя с някой страничен човек и в същото време близък по душа /ако ме разбирате blush/ Та да кажа накратко: 2006 год. сключих граждански брак, защото бях в доста напреднала бременност. Само подписахме и се гласяхме после да правим сватба...И така още не сме се наканили. Синът ми вече е на 4 год. и не е кръстен още. И понеже решихме да правим кръщенето на малкия, се замислих дали да не минем през църквата и ние. Където ще чакам на някой......сама ще си го направя! Моля ви, бих се радвала за някой мнения и съвети от ваша страна! благодаря предварително  smile smile smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #98 -: ноември 19, 2010, 12:40:14 »

Здравейте мили момичета! Начинаеща съм в тези неща, но бих искала да споделя с някой страничен човек и в същото време близък по душа /ако ме разбирате blush/ Та да кажа накратко: 2006 год. сключих граждански брак, защото бях в доста напреднала бременност. Само подписахме и се гласяхме после да правим сватба...И така още не сме се наканили. Синът ми вече е на 4 год. и не е кръстен още. И понеже решихме да правим кръщенето на малкия, се замислих дали да не минем през църквата и ние. Където ще чакам на някой......сама ще си го направя! Моля ви, бих се радвала за някой мнения и съвети от ваша страна! благодаря предварително  smile smile smile
През църквата може да МИНЕТЕ по всяко време Oh my .... Въпроса е като минете как ще излезете? Същите или по-различни? sad Доста късно се сещате,но по добре късно от колкото никога.
Разбира се че можеш да сключиш и църковен брак. Имай впредвид,че кръщенета се разрешават и по време когато венчавки не се правят. В момента периода е точно такъв.
Активен
mpzk
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #99 -: ноември 19, 2010, 14:08:22 »

да, съжалявам за израза "МИНЕМ"! Не искам да се оправдавам, но се "сетихме" късно, поради други обстоятелства- като са намесени родителите става така! Исках просто съвет от вас и малко повече разбиране.......
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #100 -: ноември 19, 2010, 14:22:58 »

Няма нужда да се извиняваш, изразът е точно така "да минем под венчило" Bravo.
Добре е първо да е църковният брак, после кръщаването, защото по традиция кумът или кумата кръщават.
Активен
mpzk
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #101 -: ноември 19, 2010, 14:50:32 »

благодаря . Точно това исках да разбера дали има значение кое ще е по напред.  Wink
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #102 -: ноември 23, 2010, 18:25:46 »

Момичета, да споделя за тези, които като нас са се насочили към Руската църква. В събота имат програма и венчавки се правят най-лъсно до 16 часа. Което значи, че този вариант отпада за нас, тъй като гражданският ни брак ще е в 15.40  cray Решихме, че няма какво да чакаме и отидохме в Св. Неделя и ура, имаше свободен час, който ни устройва!  yahoo Направи ми впечатление, че ритуалите там са на 20 мин., а аз си мислех, че един ритуал е около 30-40...  crazy
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #103 -: ноември 23, 2010, 22:26:09 »

Момичета, да споделя за тези, които като нас са се насочили към Руската църква. В събота имат програма и венчавки се правят най-лъсно до 16 часа. Което значи, че този вариант отпада за нас, тъй като гражданският ни брак ще е в 15.40  :'( Решихме, че няма какво да чакаме и отидохме в Св. Неделя и ура, имаше свободен час, който ни устройва!  yahoo Направи ми впечатление, че ритуалите там са на 20 мин., а аз си мислех, че един ритуал е около 30-40...  crazy
И друг път е ставало дума за тази църква,че там наистина ги претупват венчавките. Малко са като на конвейр. Докато едните младоженци излизат през страничния вход, другите влизат през другия.
Но тъй като там цената на Венчавката е много висока,мисля че тази година поради кризата няма да има много наплив за там.Може да помолите свещенника да не претупва службата и да я направи както си му е редът. За тези които желаят красива служба в пълния и вид,препоръчвам катедрален храм "УСПЕНИЕ БОГОРОДИЧНО" на бул. братя Бъкстон срещу ЛУКОЙЛ-а. 
http://www.bulgarian-orthodox-church.org/       Много красива църква със много добри свещеници.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: ноември 24, 2010, 08:30:48 »

mpzk няма защо да се извиняваш ,много е хубаво че въпреки след време сте решили да правите църковен брак.Ние също много държахме на него ,защото е някак си по специален от гражданския, поне за нас това беше решено още преди да определим че ще се женим и кога  smile.Да вярно е че ще ви се струпат повечко разходи на куп ,защото поне в Бургас църковният брак е 150лв , а кръщенетата варират от 70-90лв , но и двата празника са много важни.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines