Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:52:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 4  (Прочетена 144087 пъти)
 
Marie_Anet
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #405 -: юли 02, 2011, 10:25:15 »

Добър избор на църква, Monikamaria  good
А аз също ще бъда със шалче. Никой не ми е казвал да слагам, но аз така съм свикнала. Мисля че така е прието по цял свят.  give_rose
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: юли 04, 2011, 08:41:01 »

След доста обикаляне, пресмятане на маршрути и няколко разочарования, най-после запазихме в "Св.Седмочисленици" на Графа. Останах изненадана от високата цена- 270 лв., но вече го бяхме решили. Дано наистина парите отиват по предназначение!  good
Относно облеклото, няма да има място за притеснение. Ще бъда без воал, с но с красиво болеро, с ръкав до лакътя.  girl_wink Не само, че така е общоприето, аз също вътрешно го чувствам така.

Успех на всички в търсенето!
Активен
pkara
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #407 -: юли 07, 2011, 12:12:52 »

Здравейте! Във всички сватбени салони предлагат по две свещи за младоженците,съответно украсени и с панделка. А кумовете  в църковния ритуал също държат свещи - какви сте им подготвили?
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #408 -: юли 07, 2011, 12:15:29 »

Когато ние кумувахме, не сме държали свещи. Съответно и сега не сме приготвили такива за кумовете, нито в църквата ни казаха нещо за тях.
Активен
pkara
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #409 -: юли 07, 2011, 12:28:40 »

Гледах видео от една сватба и там кумовете държаха най-обикновенни, та затова си помислих дали не трябва да са по-тържествени.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юли 07, 2011, 12:49:19 »

Ние като бяхме кумове и ни дадоха да държим свещите на младоженците, за нас не е имало отделни свещи. Просто попа, като има каза да се хванат за ръце и взе свещите и ни ги даде на нас pardon
Активен
pkara
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #411 -: юли 07, 2011, 13:02:45 »

Ще трябва да попитаме в църквата! Благодаря момичета!
Активен
Sabrina84
Ентусиаст
**
Публикации: 64


« Отговор #412 -: юли 12, 2011, 14:27:41 »

Момичета, не знам дали тук е мястото да питам, но понеже бъдещият младоженец не е кръстен, какво трябва да се занесе в църквата и има ли някакъв срок колко време преди църковния брак трябва да е ритуалът?
Активен
metipeti
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 1


« Отговор #413 -: юли 12, 2011, 16:56:50 »

Здравейте,
Ако някой знае къде е възможно(дали изобщо е възможно) да се сключи само църковен брак - без да имаш граждански брак, нека ми помогне.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #414 -: юли 12, 2011, 18:07:38 »

Не е възможно - в църквите искат документа за сключен граждански брак (понякога правят компромиси и искат само бележката от Гражданското, че ще сключвате брак същия ден - това се прави, ако не са успели младоженците да напаснат часовете).
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юли 12, 2011, 18:14:58 »

По принцип once_upon_a_time е права, но...ако имате познат свещеник може да се уговорите просто да ви венчае, но няма да ви издаде документ. Мои познати направиха така, защото за тях църковното венчание е много важно, но не искат подпис. Документът от друга страна не им беше необходим. А и за да го имате, ще трябва да се водите "на отчет" по документи в църквата. Това не е възможно, ако не сте сключили граждански брак.
Активен
elizabet4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 199



« Отговор #416 -: юли 24, 2011, 20:43:55 »

Здравейте, нова съм и не знам, дали си задавам въпроса на правилното място...
Когато планираш цялото тържество, кое избираш първо (след датата) -  църквата, изнесения ритуал или ресторанта?   huhhuh.gif Аз мислех да избера първо църквата, но ако мястото, което съм избрала за изнесения ритуал е заето и той отпадне, готите ще имат доста голяма дупка за ресторанта... Ще съм благодарна на всякакви мнения.  give_rose
Активен
tanibg
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #417 -: юли 24, 2011, 22:47:12 »

Здравейте, и аз имам питане, свързано с църквата. Ще се женим в родния град на бъдещия ми мъж и майка му иска да ни венчае попът, който го е кръстил навремето. Попът веднага се съгласи, но църквата, в която той служи, е доста мъничка като помещение (най-старата в града, още от турско робство) и няма да могат да се съберат всички гости, а не искам повече от половината гости да останат навън.
Има ли възможност да поискаме този поп (много свестен) да отслужи венчавката в друга, по-голяма църква заедно с попа от другата църква (той попретупва ритуалите по принцип)?
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: юли 25, 2011, 00:32:17 »

tanibg, доколкото знам не би трябвало да има проблем, но трябва да се вземе разрешение от енорийския наместник (този, който отговаря за свещениците в цялата енория, което е териториалната единица община - града на мъжа ти).
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: юли 25, 2011, 00:38:16 »

elizabet4eto, според мен първо трябва да избереш ресторанта, защото там най-трудно се намира вариант, който да покрива изискванията ви и да е свободен. Относно изнесения ви ритуал - той няма ли да е в ресторанта? Иначе какво имаш предвид под "изнесен ритуал"? Къде искаш да бъде, щом няма да е в ритуалната? Изборът на църква след избора на тези неща вече е по-лесен. smile
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines