Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:48:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 4  (Прочетена 152876 пъти)
 
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #255 -: март 01, 2011, 14:45:40 »

 Oh my ... наистина ли е 360лв ???? Е, много пари си е , кой каквото ще да казва !
А аз си мислех, че Света София е най-скъпата с нейните 300лв.
Извинете ме за незнанието, но къде се намира тази Св. Георги?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: март 01, 2011, 14:47:17 »

В центъра, на Патриарх Евтимий 90 smile
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #257 -: март 01, 2011, 14:48:35 »

soulless, много зависи по какво съдиш за красота и величие... Определено не е "комерсиален" така да се каже, това е най-старата сграда (не само църва) в София, датира от 4-ти век - трудно е да има запазени стенописи след като е бил преустроен като джамия... и все пак за мен е номер 1, извинявам се за  Offtopic
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #258 -: март 01, 2011, 14:50:02 »

май говорим за различни църкви, аз мислех, че става въпрос за ротондата Св. Георги в двора на президентството...
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 01, 2011, 14:56:10 »

За ротондата съм на същото мнение Wink, но наистина става дума храм "Св. Георги Победоносец" на Патриарха, а не за най-стария храм в София  smile
Активен
katia_peneva
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #260 -: март 01, 2011, 14:59:53 »

За ротондата съм на същото мнение Wink, но наистина става дума храм "Св. Георги Победоносец" на Патриарха, а не за най-стария храм в София  smile
Да, за храм Св. Георги Победоносец става дума.
Благодаря ви за мненията smile
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #261 -: март 03, 2011, 09:42:14 »

Какви са тези цени 300-360лв? Много ми се вижда - аз записах за 120лв (без хор) в Св. Рождество Богородично (жк Лагера) и ми казаха, че ако искам хор ще трябва да платя още 60лв.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 03, 2011, 09:58:26 »

Ами Animal, цени като цени - все пак говорим основно за катедралите в центъра на София... И на мен ми се струват доста завишени, но това е положението. Иначе честито за избора на църква good - аз съм любител на църковната архитектура, обикаляла съм доста от храмовете в София, но точно тази църква не ми е позната. Даже й издирих снимки в Интернет - красива е, поне отвън smile
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #263 -: март 03, 2011, 10:04:03 »

Мерси smile На мен ми хареса и това, че има двор, а не излиза директно на улицата (както е тази зад ритуалната зала на Красно Село); Бях си харесала и Св. Седмочисленици (на Граф Игнатиев), но реших да е някоя по-близо до Ритуалната зала.
Активен
Flappy
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #264 -: март 03, 2011, 10:26:09 »

Здравейте! Понеже видях, че църквата на Семинарията- "СВ.Иван Рилски"- е спомената искам да ви дам по-актуални цени. Ритуалът, правото на снимане и хор от двама души струва 250лв. Може да се включат допълнително певци по желание като се доплаща по 5лв на човек( не съм 100% убедена дали точно толкова беше,но не беше голяма сума ), но от самата църква ни казаха, че двама са достатъчни за там и при по-голям брой става гръмогласно. Предимството на тази църква, според мен, е че е разположена в красив парк( вече доста двойки ходят специално там да се снимат) и има места за паркиране, а за тези които ще сключат граждански брак в "Студентска" е доста близо. За мен и самият свещенник е много важен за ритуала( да го почувствам защото за мен това е същинският брак), а имам добри впечатления от там. Самата църква не е така величествена като катедралите в центъра, но е с приятна и задушевна атмосфера. Светецът покровител също има особено значение за мен и от безкрайният ми пост стана ясно, че това е църквата, която сме избрали ние  smile Ще мога да напиша отзиви след 4 септември. А за тези, които мислят за "Св.Неделя" само искам да припомня, че в момента и за неограничено време напред в църквата има скеле за реставрация, което май малко нарушава атмосферата, имайте го предвид.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: март 03, 2011, 18:01:19 »

Flappy, чудесна църква сте избрали, а и паркът й е разкошен smile Жалко само, че и там са увеличили таксата, явно си е тенденция почти навсякъде да се качва цената на венчавката - не е много хубава тенденция, но какво да се прави, освен да се съобразим, друго не ни остава. И все пак - по-важно е самото преживяване и споменът за него, а не толкова цената smile
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: март 04, 2011, 14:16:40 »

Не знам за вас ,но ние се договорихме за 150 лв. в Св.Богородица  yahoo
Освен ,че не е скъпа ,а и ни е много близо  danceg
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: март 06, 2011, 18:40:32 »

Момичета може да звучи малко глупаво ,но искам да попитам от къде се купуват нещата за църквата?
Ритуална чаша,поднос с тюлени торбички?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 06, 2011, 19:39:23 »

Panteryx, бокал можеш да си намериш в повечето сватбени магазини, а така също и в тези за стъкло/кристал. Поднос за късметчетата по мое мнение може да си осигуриш от къщи - във всяка къща все се намира по някой поднос, но повечето булки използват разни украсени кошници за тази цел, по-красиво е. Самите късметчета (тюлените торбички) се намират също по сватбените магазини smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: март 06, 2011, 21:45:22 »

Има тема за чашите и дреболийките.Моля задайте въпросите си там.Нека тук пишем само за църковният брак.Да,нещата са свързани,но в съответните теми ще намерите много отговори !
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines