Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 05:25:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 7  (Прочетена 216356 пъти)
 
gerociata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 27, 2010, 13:13:53 »

Мила bellka, поздравления за сватбата догодина give_rose
Не искам да те разочаровам, но забрави да правиш всичко сама.  GROAN Ако не искаш да наемаш агенция за украсата, помоли няколко твои приятелки да ти помогнат?! Те със сигурност ще са щастливи да ти бъдат полезни. Не те съветвам да украсяваш от предния ден, особено щом е отвън. Духа вятър, може да се окаже, че този ден и тази нощ вятърът ще е много силен, ще вали дъжд или нещо друго. С/у природата сме безсилни. Плюс това цветята трябва да са ти в хладно помещение, ако искаш да са свежи и да издържат по-дълго. В деня на сватбата си въобще няма да имаш време за украса. Този ден е твой и трябва да го използваш пълноценно. Ставане сутрин наспала, отпочинала, пиеш кафе в приятна компания, отиваш на фризьор и гримьор и няма и да осетиш кога е дошло времето да дойдат да те вземат. Щом са ти познати в ресторанта и ако имат практика да украсяват, просто ги помоли да го направят по твоя начин и идеи. Но не се нагърбвай с несвойнствени неща за този ден.
Аз също имах идея да правя украсата сама, но ме разубедиха набързо. При все, че украсата от цветя ще ми я прави моя приятелка, аз пак исках да съм там. Но то това моето си е професионално изкривяване.
Помисли и ще видиш, че сама ще се откажеш.

Успех с подготовката. chee
Активен
katerinciq
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #136 -: август 29, 2010, 09:56:56 »

Здравейте,както bellka и аз ще се женя догодина, но  започнах да си правя концепция за самата сватба. Много искам тя да бъде на открито girl_wink, но имам притеснения ,а те са сварзани с времето. Преди време попаднах на снимка в интернет на сватба,издържана изцяло в бяло и пални отстрани,чийто съксии бяга облечени в бяло. Цялата тази композиция беше в шатра. Някой може ли да ми даде информация за фирми ,които предлагат подобни неща.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: септември 01, 2010, 12:49:07 »

bellka
gerociata e 100% права. В деня на сватбата последното нещо, което ще можеш да правиш е да украсяваш ресторанта. Ние също бяхме на открито и една приятелка ми помогна всички неща, които бях приготвила тя ги сложи в ресторанта. Наистина време няма да ти остане.
Много зависи и от това какво искаш. При нас украсата включваше букетчета по масите с живи цветя (самите букетчета ги бяхме направили предишния ден и трябваше само да се сложат във вазичките), номера на масите, тейбълки, салфетки, свещници и камъчета. За булчинската маса сложихме бръшлян, тюл, цветя, свещници и камъчета. Може да видиш в албума. С всичко това се справи една моя приятелка за около час, час и половина. Ако обаче искаш по-сложно неща ще трябва да си наемеш агенция (или може би повече приятелки).
Колкото до цветята слабата им издръжливост (естестнвено не за най-нежните от тях) е само мит. Нашите цветя бяха купени в деня преди сватбата от борсата в София. Транспортирани до Враца. След това направени на букетчета и сложени в кофи на балкона. Не знам в ресторанта преди тържеството къде са ги държали. Бяха си свежи по време на самата сватба, а понеже от ресторанта ми ги дадоха след това стояха повече от седмица. Така, че момичета ако притесненията ви за живите цветя са, че няма да издържат - това въобще не е вярно. smile
Активен
5ia_
Любопитен
*
Публикации: 36



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: септември 03, 2010, 01:13:30 »

Благодаря ти Мърче! Точно от тези думи имах нужда, ние сега сме на финалната права /денят е 11. 09/ и наистина цветята са ми най- голямата грижа. Ще ги наберат от оранжерии в Пазарджик, ще пътуват до София, а от там сестрата на булката ще ги вземе и транспортира до Добрич- ще обиколят цялата страна тези гербери. Казаха ни задължително да ги натопим в кофи с вода поне за една вечер и да са в помещение с  климатик. Наистина са ми грижа тези цветя!
Иначе хубавата новина е, че можем да започнем украсяването на ресторанта още от четвъртък, ние ще му правим пълна промяна- стени, таван, покривки, калъфи и в деня на сватбата ще сложим само аранжировките по масите. Утре ще взема и калъфите и покривките от шивашкия цех, от който ми съобщиха, че по незнайни причини вдигат цената на услугата с 30ст. на бр. bad, но седмица преди сватбата не искам да се ядосвам с хорската простотия. Дано поне да са станали перфектни!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: септември 03, 2010, 10:34:59 »

Май отдавна  не съм писала. Ще подбутна темата с вече нястъпващия сезон, че да има подготвени булки от рано. Есента има много хубави цветове и много естествен материал за украса.
Тези декоративни тикви, които все пак са истински все пак ги пускат в Америка около Хелоин.Мно са сладички за украса на масата.






Активен
BacuTy
Ентусиаст
**
Публикации: 88



« Отговор #140 -: септември 05, 2010, 07:55:54 »

Наистина много интересни идеи smile!
Аз много се радвам,че сменихме залата в ресторанта  yahoo и ще е много по-свежо и приятно.
Само дето малко нашата сватба се очертава лек кич  crazy crazy
По мене -грим, букет ще са в светло лилавата гама ,че на бъдещия ми мъж такъв му е костюма.
НО всичко останало-украса в ресторанта, всички аксесоари,чаши и шампанско ще са в златисто  pardon
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: септември 06, 2010, 14:13:50 »

BacuTy, според мен въобще не е задължително костюмът на младоженеца и букетът да се връзва с украсата и не мисля, че в такъв случай е кич Wink. В крайна сметка, не е задължително и вие да сте част от украсата /да не говорим, че на снимките букетът ще е в теб само на фотосесията, която е извън ресторанта и след това чак като дойде време да се хвърля/. На нашата сватба не можах да се наложа над цвета на ризата и вратовръзката на младоженеца и в крайна сметка при украса в жълто и синьо, той беше с риза в лилаво /почти синьо, но все пак лилавееше/ и вратовръзка цвят бордо. Но не мисля, че това по някакъв начин е загрозило сватбата smile.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #142 -: септември 06, 2010, 15:30:36 »

Момичета, харесах си много една украса за масите на гостите с бели лалета. Има ли лалета през юни и имате ли някаква идея как вървят цените?
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: септември 06, 2010, 16:42:10 »

Тiama, лалетата са пролетни цветя, през април със сигурност има, защото тази година бяхме на сватба, на която булченският букет беше от бели лалета


На цветната борса на пазара Димитър Пeтков в София ги бяха купували по 70 ст. бройката, но мисля, че юни месец дори и да намериш лалета, ще са вносни и няма да бъдат на такива цени. Тогава има други доста бели цветя - рози, кали, лилиуми например smile
« Последна редакция: септември 06, 2010, 16:48:08 от merilen » Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #144 -: септември 07, 2010, 08:29:38 »

Наистина много интересни идеи smile!
Аз много се радвам,че сменихме залата в ресторанта  yahoo и ще е много по-свежо и приятно.
Само дето малко нашата сватба се очертава лек кич  crazy crazy
По мене -грим, букет ще са в светло лилавата гама ,че на бъдещия ми мъж такъв му е костюма.
НО всичко останало-украса в ресторанта, всички аксесоари,чаши и шампанско ще са в златисто  pardon

Напротив не е кич. smile Когато се избират цветове за сватба (особено,когато темата на сватбата се определя от някакъв цвят или комбинация от цветове, а не например от някакъв дизайнерски стил, музика или епоха) е хубаво да се избере не само един или два цвята.

Избира се един основен светъл цвят (бяло, екрю, шампанско и т.н.), който се определя от роклята и други аксесоари покрай роклята. След това едни метален нюанс (сребро, злато и т.н.) защото има и много метални елементи, бижута, детайли в дантела (ако има), брокат и т.н.  И след това е добре да се изберат 2 цвята,при които най-хубаво и интересно се получава да са контрастни, а не само един водещ цвят - защото с него може да се прекали на моменти. И вече тези два цвята да се комбинират или разпределята (например зелено и кафяво). Това много улеснява и избора, защото не се вманиачаваш всичко да е в розово, например.
Активен
gerociata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: септември 07, 2010, 11:37:31 »

tweety bird, страхотни неща публикуваш. Направо се изкушавам да те помоля да изровиш и за нашите цветове нещо.  Girl_hide Не че не съм търсила, но с моята изчанченост, няма много неща, които да са за модел. Цветовете на сватбата ще са: основен бял, другите ще са резеда, циклама, лила/но не светно, не и тъмно, средно е/, жълто и оранж. От всички тези цветове има рози, а сватбата е в Казанлък, така че темата е роза и букета също ще е от рози. Бях на едно представяне на хотел и там за да покажат повече идеи за цвят на сватбата, бяха украсили всяка маса в различен цвят. Там ми хрумна идеята и нашият ресторант да е украсен така. В главата ми ще се получи много хубаво.Сигурно на другите им изглежда страшно. Wink Искаше ми се да направя нещо по-нестандартно с не толкова много украса от цветя, но нещо не мога да намеря в нета примери с подобни цветове, за да видя как стои.
5ia, успех на финалната права. Само да ти кажа да не се притесняваш за герберите. В края на юни ходихме на едно участи с народните танци, бяхме поръчали гербери от Пазарджик, които ни ги докараха до София, ние ги транспортирахме до Пловдив и после си ги закичихме на главите. Хем не беше във вода, хем слънце го пече и пак този гербер издържа после още 2 дни като го натопих във водичка. Издържливи са.
 give_rose
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: септември 07, 2010, 19:05:02 »

 
« Последна редакция: септември 07, 2010, 19:07:01 от NINA STYLE » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: септември 08, 2010, 10:45:53 »

5ia_, тъй като сватбата ви е в същите цветове като моите, ще се радвам да видя какъв ще е резултатът. Успех!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: септември 08, 2010, 11:13:12 »

Gerociata, тук вече съм затруднена, ако се украсят масите в тези 5 -6 цвята на едно ще се получи пълен хаос според мен lol) Другия вариант както ти казват всяка маса да е различна, но я си представи как ще бъде: едната маса ще е в циклама и резеда + може би и оранжево и жълто да вмъкнеш (лилаво няма как), другата маса може да е жълто, оранжево и зелено, третата маса може да е лилаво, зелено, (жълто в краен случай), бяло. Не мога да си ги представя всички различни. Щом си го видяла и го виждаш за ок значи можеш да го направиш. Това са много цветове на куп и не намирам нищо такова. Но едно знай от мен каквото и да искаш го прави, не давай да ти се налагат чужди хора, щом го искаш давай смело напред, това е твоя ден. На мен тук ми е трудно да намеря агент, който да ми се върже на идеите и на това, че трябва да се влагат пари за дадено нещо, повечето си имат стереотип по който си карат и не искат да сменят цветове и да купуват нови материали.
Ето някои снимки за теб, прсто като идеи и цветове, но накуп ще бъде пълен хаос, просто избери кои цветове ти харесват и от кои цветове може да извлчеш максималното и можеш да намериш като аксесоари по магазините ти и агентката ти ако имаете такива.
Ето комбинация лилаво и оранжево:












Надявам се да съм ти помогнала, но почти не намирам тези светове на куп. но дано идеите ти помогнат.
« Последна редакция: септември 08, 2010, 11:18:21 от tweety bird » Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: септември 08, 2010, 11:52:47 »

Не искам никого да разколебавам, идеята на Gerociata е оригинална и много интересна, но нека обърна внимание и на един друг момент. Всички снимки на украси в интернет и по ангенциите са при подредени маси, без хора и без храна. Само с чинии. Когато гостите се настанят, сервира се храната, почнат да се разместват бутилки, чаши, чинии, пепелници, някой ще си остави телефна на масата и т.н. тогава става един малък хаос, който няма как да контролираш. Това не седи кой знае колко добре на снимки. И самата украса се губи. Та за да не ставам многословнаще си позволя само едно обобщение. При три или повече цвята и след като се настанят гостите няма ли да стане прекалено шарено????
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines