Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 21:25:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 7  (Прочетена 216160 пъти)
 
gerociata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 29, 2010, 14:56:20 »

Аз си уредих цветя, агентката иска да ги внася от Холандия, както повечето агенции правят, че да са по-здръжливи, ама как ще ми докаже, че оттам ги внася?

tweety birth, не искам да казвам, че агентките лъжат, но смея да твърдя, че няма как да ти внесат рози от Холандия. Вносът на цветя от Холандия става по следния начин: товарят се цветята в хладилни тирове и идват. Обикновенно цветарските магазини се обаждат на доставчиците и им поръчват цветята за седмицата. Поръчката става във вторник, ако не се лъжа. Имам приятелка с цветарски магазин и от нея знам.
Иначе цветя на едро освен на пазара Димитър Петков, има и на борста, която е на 4-ти км. до блоковете на БАН. Улицата се казва "Акад. Гоерги Бончев". Там са по 0.80лв. или 1 лв. на роза, в опаковка са по 20. Холандски са. Аз съм взимала от там и са били много трайни.
Ако твоите агенти имат толкова много употреба на цветя
, та да поръчват от Холандия директно, мога само да ги поздравя, че в тази криза имат толкова много работа.
Ти преценяваш, дали ще им повярваш или не.
 Girl_hide
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 29, 2010, 15:39:11 »

Иначе цветя на едро освен на пазара Димитър Петков, има и на борста, която е на 4-ти км. до блоковете на БАН. Улицата се казва "Акад. Гоерги Бончев". Там са по 0.80лв. или 1 лв. на роза, в опаковка са по 20. Холандски са. Аз съм взимала от там и са били много трайни.

gerociata, адски много ме съмнява розите, за които говориш да са холандски по 0,80 лв. или един лев при положение, че както казах в горния си пост една роза тук в Холандия на ниски пазарни цени е едно евро. Е как ще стане тая роза 0,80 лв. с транспорт и надценка в България???
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 29, 2010, 17:44:13 »

Интересно ми е как розата излиза средно 1лв. на борсата в БГ и я пускат за 6лв. Странни цени виждам тук, както и да е. Идеята ми е аз да дам на агентката цветята, че да не ме жули с толкова много пари.
Запознах се с много близък приятел на годеникът ми и неговото семейство. Той отговаря за пазара на цветя, растения, храсти и т.н. на по-голямата част в БГ. Яд ме хвана на агентките дето ми казват, че не искат да работят с БГ цветя, че увахвали на 2час и затова поръчвали от Холандия. те изкаравали минимум 1 ден. Да, но след като се запознах с него, той ме заведе до розите....каза ето холандски рози и аз бях така
 Oh my ..., тук ни ги пращат да си отглеждаме, защото плащат на ромите стотинки и след това ги връщаме обратно в Холандия, откъдето борси и хора, които се занимават с това ги купуват Може пък и агенциите да не знаят, че те се отглеждат тук. Аз не казвам, че всички цветя са така. Но в този случай. Човека имаше 45 000 рози - за Холандия. Е за какво говорим тогава. Значи вместо да си ги купя тук примерно за 500лв, флористката ще ми вземе 1500лв
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 29, 2010, 17:48:56 »

Стига бе, това е просто брутално! Нямах идея, че И това са "аутсорснали" при нас!
Но може би са задължени да ги продават само обратно на холандската фирма.
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 29, 2010, 19:58:55 »

По повод цветята, аз се зачудих 2 неща:

1. Българските цветя чааак пък толкова ли са зле, че да не издържат един ден? Не знам всъщност за какви украси става дума, но нали по принцип цветята на масите за гостите са сложени във ваза или в разни навлажнени гъби, същото важи и за букета.... На моята сватба украсата беше с български цветя и издържаха целия ден, че и следващия /а може и повече да са издържали, но заминахме веднага на сватбено пътешествие и няма как да разбера докога са били свежи/.

2. Холандски сорт рози няма ли да са с една и съща издръжливост, независимо, дали са отгледани в България или Холандия? По принцип си признавам, че нищичко не разбирам от цветя, но като ходих в Холандия преди време, донесох оттам на майка ми луковички от холандски лалета и си вирееха много добре в градината. Може би има начин да се купят холандски рози, отгледани в България, на български цени???

Иначе нямам думи за аутсорсването и на отглеждането на цветя, на какво ли още ще се нагледаме, не знам... То и аз навремето като съм била в САЩ съм попадала на блузки "made in Bulgaria", ама да отглеждаш рози, да пътуват после до Холандия и след това да се внасят обратно, направо не ми го побира акъла...
Активен
gudrun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 29, 2010, 23:27:25 »

Момичета, сватбата ми беше на 17 този месец в София. Украсата ми беше от рози -комбинация български и внос и малко орхидей.
Като за начало и аз ще потвърдя казаното до тук - вносните рози на борсата или от вносител са 1-1.5лв, а в магазините същите са 5-6 лв., а българските са връзки по 20бр за 5-10лв. На мен цветята ми струваха /без труд/ 200 лв. като това включваше -булченски букет, бутониери за кумве и младоженец- общо 3бр от червена и бяла орхидея; гривни за шаферки 4бр - рози + орхидей;бутониери от естествени цветя - рози, за всички гости - 60бр;  украса за кола- доста голяма - рози и орхедеи; 8бр аранжировки за маса от по около 20-30 рози.
Сами преценете цените, който ви дават агенциите колко са близо до реалноста.
Аранжировките, които си занесох вкъщи бяха супер свежи поне още 3 дни , а нали се сещата че не са брани на 16 срещу 17-ти  Wink
Активен
gudrun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 29, 2010, 23:39:33 »

снимка на букета ми има в галерията  smile
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #37 -: юли 30, 2010, 00:15:01 »

gudrun много добре казано!!! Имам чувството, че всички работят не със 100, а със 200% надценка. Преди десетина дни ходих в склад на едро за цветя и всякакви аксесоари за букети, тип градински център защото имаше и саксийни цветя. Еми всички неща струват стотинки, т.е на големи пакети са и една бройка излиза мнооого малко.
Скоро ходихме на сватба и букета, който подарихме беше 20 лв. (преобладаваха маргаритите), в този склад видях половината от материалите и да ви кажа по груба калкулация кошничката и другите джунджурии по нея не бяха повече от 3-4 лв. е кажете ми с и цветята как става 20 лв??
Там ми казаха, че ако направя поръчка за живи цветя 2 седмици по-рано ще ми ги доставят за сватбата и мога да наема декоратор да ми ги направи.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 30, 2010, 06:56:16 »

_Roxy_, били споделила, моля те, за къде става на въпрос!  give_rose
Аз вчера ходих на борсата в София - пазар Димитър Петков и ще ви напиша какви са цените там (поне това ми казаха):

Българска роза: 35 ст. (на някой може да му харесва, но са адски малки  Yes )
Вносна роза: 1.00 - 1.20 лв. (в зависимост от качеството и количеството)
лилиум: 5 бр. - 10 лв.
слънчоглед: 5 бр. - 4 лв.
ранункулус: 5 бр. - 10 лв.
малка зелена хризантема: 5 бр. - 3 лв.
бяла голяма хризантема: 5 бр. - 3-4 лв.
лизиантус: 5 бр. - 5 лв.
орхидея Фаленопсис: 1 саксия - 10 лв.
гладиол: 5 бр. - 5 лв.
гипсофил: 5 бр. - 5 лв.
беерграс:  1 връзка - 3 лв.

Това са цветята, които проверих.  pardon Ако някой има по-евтини предложения или други - нека сподели. Wink
« Последна редакция: юли 30, 2010, 07:15:06 от lunno momiche » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #39 -: юли 30, 2010, 08:19:34 »

 Отново темата незнайно защо се обърна на пазар, цени, промоции , червени точки, намаления и плюене срещу агенциите. Направата на украса е услуга, която се заплаща и включва в себе си много компоненти включително материали и труд. Украсата е нещо като пържолата в ресторанта, освен цената на свинското месо включва и труда на готвача, и олиото, и тока , и цената на котлнонаи т.н.
 Желателно е като коментирате цените на цветята да не правите аналогия с цената на услугата за украса, защото двете неща са много различни. И не е необходимо и разумно да говорите за печалбата на хората , които правят украсите, а да споделяте различни видове украси, опита Ви, очакванията.... Пустата българска завист и манталитет започна веднага да гледа в джоба на декораторите, агентите...и да се занимава с въпроса кой колко печели и защо работи за толкова пари. Ей манталитет, манталитет....
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #40 -: юли 30, 2010, 09:28:53 »

lunno momiche става въпрос за Варна. А цените на цветята не съм записала, защото ходих само на оглед за да мога да си изясня идеята какво и как искам да стане с украсата като цяло.
По повод поста на Pachoran искам да кажа следното: по принцип си прав, НО!!!  stop В цената на украсата е комплексна, ама 100-200% надценка не ми се вижда нормално. В крайна сметка и ние не берем парите по дърветата.
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #41 -: юли 30, 2010, 09:45:50 »

 Oh my ... за какви цени става дума, направо ме разбихте. Нямах си представа как вървят цените на цветята в България. След всичките коментари доста се замислих за цветята, като част от украсата бих казала, че са доста голямо перо от бюджета   pleasantry ... защо да не се спести, ако има такава възможност?!?!  pardon Момичета моля ви някой ако има информация къде от Бургас мога да си закуя цветя на едро?
Активен
gudrun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 30, 2010, 11:27:31 »

Та,  по темата за пазара и прочие , обръщам се към вас агенти, търговци, pachoran и пр. извинявайте, но като става дума за сватба всички цени се надуват допълнително, с презункцията, че човек планира да се жени  веднъж /поне първия път Wink/- ок , ама това не значи че трябва да дерете кожи.  Друг е въпросът, че ние булките някой път стигаме до крайности в желанията си  smile
Активен
gudrun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 30, 2010, 11:32:53 »

Пък и ако човек може да си спести някой излишен разход, защо пък не, и без това разходите по това начинание като цяло са доста крупна сума - говора от собствен опит -не сме се лишили от нищо
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 30, 2010, 11:59:15 »

Нека и аз да ви пиша моето мнение, от гледна точка на човек, който сам си купи цветята за украсата и ангажира агентката си за декорацията им. И според мен няма нищо лошо да си ги набавите вие цветята, щом можете да ги намерите на по-изгодна цена. Има обаче няколко неща, които трябва да се имат в предвид тук:
Съхраняването и транспорта им - в тези жеги това е голям проблем. Скапват се много бързо цветята и се пренасят много трудно, особено на по-големи разстояния. Ако се купят примерно 5 дни по-рано ще ви трябва доста студено място да ги държите; а като наближи датата, лудницата около вас няма да е никак малка и ще разполагате с ограничено време, та тепърва да си ги набавяте.
Допълнителните материали - те също струват парички, изисква се време за набавянето им и т.н.
Труда и "скритите" разходи на декоратора/агента - в крайна сметка и тово не е безплатно, което е напълно нормално. Това се отнася не само за направата на букети и аранжировки, а и на цялостната украса на ресторанта.

Ами, това е от мен  give_rose
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines