Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 14:53:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 7  (Прочетена 206965 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 22, 2010, 19:24:02 »

13лв, ми се вижда добра цена за маса, даже малко...но ако обличаш столовете е долста малко... Wink
Но щом ще имаш само едно цвете е обяснимо.
Блазе ти, че можеш да се пазариш, аз не мога. В Америка съм го правила, защото там знам, че ако искам нещо ще го имам и мога да се договарям, съответно те търпят на това, защото искат да го продадат. В тази криза какво ли не правят , да ама тук някак си не мога, срам ме е ... тук направо ти казват какво и как, аз май не мога да се отпусна още. Все пак аз давам парите, трябва аз да контролирам нещата. Моя също е финансист ще го пратя той да се разправя , плюс това агентката ми е много симпатична smile може да го навия да направи нещо по въпроса  tease pleasantry
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 22, 2010, 19:33:07 »

Туити, пазарете се със сигурност. И моята агентка първо каза 15лв на маса, а аз директно и заявих, че ми е много. Смъкна на 13 без да се замисли и каза, че сферите за булчинската маса ще са бонус (иначе бяхме говорили да са по около 10лв всяка). После ми даде цена 120 за булчинския букет, аз пак направих физиономия и тя веднага каза "Добре, и букета за хвърляне ще ти направя за тази сума". което, доколкото съм разглеждала по сайтовете, ми спести още 30-тина лв. Така че само с малко пазарене, спестих около 70лв от украсата. Не че е кой знае какво, но се чувствам горда  blush
Пазари се спокойно - и тук кризата оказва влияние, хората искат да имат работа, така че са склонни на отстъпки в цената. Така и така кризата ни е натиснала, поне да се възползваме доколкото може  blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 22, 2010, 19:41:49 »

Е да, но когата фирмата е известна с име, сигурно предпочита да не ти прави сватбата, но не и да намаля цените.  girl_impossible
« Последна редакция: юли 23, 2010, 08:11:55 от Капризче » Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 22, 2010, 22:30:10 »

Моята украса излезе 600 лв., всъщност около 650 /около 50 лв. ми струваха материалите за една част от нещата, които си ги правих сама/, при 80 гости, става дума за Варна. Украсата от агенцията ми включваше само панделки на столовете /столовете бяха доста нестандартна форма и нямаше калъфи, които да ми хареса как стоят, а и в последствие мисля, че се получи добре, за сватба край басейн май нямаше да вървят бели калъфи/, украса от сезонни български цветя за всяка маса, по една стъкленица с морски елементи и плаваща свещ пак за масите за гости, мидички, морски звездички, рапани разпръснати по масите /като повечето от тях аз си ги бях купила/, украса 2 в 1 - за колата и след това за младоженската маса, драперия на младоженска маса, гръб и засветяване, украса на арката за изнесен ритуал само с органза, без цветя, украса на маса за подписване /която после се използва за тортата/, бутониерки направени от мидички, бутониерки от цветя за младоженеца и кума, гривнички за кумата и дъщеричката й, булчински букет, малко букетче за дъщерята на кумата, цветя от балони в басейна и май това е, дано не пропускам нещо. Отделно ние сами си украсихме шампанско, чаши, кутия за финансови подаръци, книга за пожелания, късметчетата си ги правих пак аз.

Не съм се пазарила, просто казах цветовата гама и тематиката и че искам да се вместя в този бюджет и вече агентката да прецени от какво може да се спести. На мен даже ми е неудобно, че толкова малък ни беше бюджета, а агентката ни се справи страхотно. Все пак украсата не е просто цената на материали, трябва да се цени труда на декораторите - те ти отделят време за няколко срещи, за самия ден, влагат креативност. Съответно нормално е трудът на по-известните от тях да струва повече пари, както е нормално например дреха на Диор да струва повече от друга дреха, която е със сходно качество, но по-неизвестна марка. Понякога обаче можеш да постигнеш прекрасен ефект и без агентът ти да е най-известния, също както не само световноизвестните марки са единствените, предлагащи качествени продукти. Аз се доверих на агентката ми не само заради по-разумните цени, а и цялостното отношение, нямаше неща от сорта "не мога да направя това", "нямам такива панделки" /както ми отговориха доста агенции/, каза ми, че дори и да няма в наличност нещо, което искам, ще намери.

Понеже се занимавам с консултантска дейност, където нямаш вложени материали и възнаграждението се базира само на положения труд, което пък кара клиентите рядко да ценят труда ти /типично българския манталитет, че ако не вършиш някаква хамалогия, то значи не работиш/ съм се научила да ценя труда на другите. Ако имахме финансова възможност /всичко си покривахме сами за сватбата/ и повече пари бихме отделили за по-пищна украса, но мисля, че и така се получи прекрасно, има снимки на резултата в галерията ми.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 22, 2010, 22:44:39 »

Разбира се, че може и с по-малко парички и това, че една агенция не дере кожи не означава, че работят зле. Maria_I, искам да изкажа комплименти за прекрасния букет, който си имала, чуден е!  smile
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 23, 2010, 11:53:06 »

Благодаря, всъщност го "преписах" от една друга булка, само цветовата гама променихме smile.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 23, 2010, 12:23:40 »

На фона на парите, които сте дали, украсата е повече от хубава, даже малко са ви взели  tease, супер
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 27, 2010, 21:24:07 »

Днес купих това за украсите по масите.Как ви се вижда? blushТъкана хартия е и ми казаха ,че много често го взимали от  сватбени агенции.


И тази панделка .От нея ще направя панделки за шатрата за ритуала,защото ще има само тюл.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 27, 2010, 22:08:47 »

Годежът ми мина добре, само дето много лесно ме дадоха... ама какво да се прави Bravo
Сега по темата за украса. Аз си уредих цветя, агентката иска да ги внася от Холандия, както повечето агенции правят, че да са по-здръжливи, ама как ще ми докаже, че оттам ги внася? Не може предполагам, дори и някакъв документ да ми покаже, те тези неща лесно се правят и фалшиви. Човека, който ще ми даде розите, каза, че това е за холандска фирма, демек, те ги гледат тука, че е по-евтин бг работник и после се вкарват в Холандия, откъдето пък се вкарват обратно в бг и ги продават за холандски. Става много смешно. Та идеята ми имаше една теми може би за украсата, но не можах да намеря къде е точно, там говорехме за това колко струва една роза и аз споменах ако е от 3лв...еди колко си пари...някакви си сметки, но някой от вас каза, че розата е 30ст или нещо такова. Ако може да ме ориентирате за цени или къде е темата ще бъде прекрасно smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 27, 2010, 22:48:52 »

tweety bird, миналата седмица бяхме на пазара в Холандия (Ротердам) и купихме зелени рози, непочистени, в оригиналния им вид за една позната, бяха по едно евро за роза. Това са пазарни цени, ако отидеш в бутик розата е 3,50 евро. Значи докато стигнат до България розите се оскъпяват още заради транспорт и надценка, можеш да си направиш сметка колко би трябвало да струва една холандска роза в България.

А за темата, за която питаш да не е тази: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,704.0.html

Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 28, 2010, 13:27:03 »

На пазара в София(борсата за цветя) есента около 15 септемри,когато цените са малко по-високи заради учениците ... 10 рози -10/12лв. ;бях видяла лилави 10бр./13лв.-1,30 на роза,а в цветарски магазин една беше 6лв.  Орхидеята беше 9-10лв, на нея имаше поне 10 цветчета/в същото време по цветарските магазини 1бр. цветче беше 3-4лв. 30ст. не видях обаче да има за роза,но бяха доста по евтини от това което предлагат по цветарските магазини.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 28, 2010, 13:43:50 »

Днес купих това за украсите по масите.Как ви се вижда? blushТъкана хартия е и ми казаха ,че много често го взимали от  сватбени агенции.


И тази панделка .От нея ще направя панделки за шатрата за ритуала,защото ще има само тюл.


Според мен  е много хубаво. А какъв цвят ще ти е основната покривка?
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 28, 2010, 14:01:23 »

Момичета, утре или в други ден отивам на борсата и ще ви докладвам за цените с топла прясна информация. Wink
Активен
dilqna86
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 28, 2010, 14:37:56 »

Аз преди 2 седмици питах за рози- на Димитър Петков бяха по 2,5-3 лв./10бр.,  yahoo на Женския пазар бяха по 5-7 лв. И на 2-те места ставаше дума за български рози- те са по-дребни, ароматни и нетрайни и лично аз ги хасресвам повече особено за букет, т.к. стоят много нежно. Засега планът ми е на всяка маса да сложа стъклени сфери или вази с по 10тина прасковени или кремави розички, а може и нещо за пълнеж.
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 28, 2010, 20:07:29 »

Според мен  е много хубаво. А какъв цвят ще ти е основната покривка?
ПОКРИВКИТЕ СА БЕЛИ.АЗ ПЪРВО МИСЛЕХ ДА ВЗЕМА ХАРТИЯТА В БОРДО ,НО ПРЕЦЕНИХ ЧЕ свещите ще слеят.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines