Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 13:06:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 7  (Прочетена 206807 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: юли 18, 2010, 17:29:33 »

Предишната тема
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 20, 2010, 14:07:48 »

]Хайде аз да се разпиша първа.
Онзи ден бях на сватба в БГ ... украса имаха само сватбената маса, другите маси бяха с облечен стол и панделка. Покривките бяха от ресторанта- ужасни с петна, чашите различни...въобще ако я опиша цялата грозна гледка. Много момичета пишеха тука, че украсата се забравя и какво ли още не, аз не мисля така, от сватбата ще запомня, че не беше хубава ...за оркестър са дала 2000лв ако е толкова наистина, а за украса нищо...На масите на гостите нищо нямаше, все едно обикновен ресторант и 1 свещ нямаше....хората не са бедни, просто са алчни за пари, поканили много хора, за да им дадат пари, а не вложили нищо, много грозно се получи. Понякога не знаят за какво да се дават парите. Затова бюджета е хубаво да се разпредели и според него да се направи украсата и с малко пари може да се направи украса, ако ще и изуствени да са цветята. Аз предпочитам по-малко хора, с по-хубава украса отколкото да поканя много хора, за да събера пари и на никой да не му хареса. А менюто беше ....нямам думи ...не за сватба...
Активен
Maria_I
Ентусиаст
**
Публикации: 62



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 22, 2010, 09:21:03 »

tweety bird, напълно съм съгласна с теб за украсата, за мен тя също никак не беше маловажна, все пак нали е празник, трябва всичките ни приятели да почувстват сватбената атмосфера. Нашата сватба също беше нискобюджетна и парите за украса, които отделихме, не бяха никак много, но благодарение на идеите на агентката ни успяхме да намерим вариант, с който да се получи красиво в рамките на бюджета, който бяхме определили. По масите имаше и украса от цветя, и свещи. Според мен винаги може човек да намери компромисен вариант - цветята могат да са по-евтини или изкуствени, или пък да се купят материали и някой познат да я подреди... Все пак само веднъж /предполага се/ се жениш, а и снимките и спомените остават за цял живот.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 22, 2010, 14:22:04 »

В темата за бюджета не можах да видя колко излиза една украса smile Както и да е на мен ми казаха, че за украса ще ми излезне около 3500лв. за 120 гости. Катоо се раздели наполовина цената за двете семейства ми се струва прилична сума, вие какво мислите, това включва, маса за младоженците, маси гости, обличане на зала и прожектори, декорация на таван(евентуално). Аз на агенцията много разчитам, защото се е доказала на пазара.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 22, 2010, 14:30:46 »

tweety bird, на мен това ми се струва много за украса. Не знам, коя ви е агенцията, но от агенция до агенция и техните цени има разлика от небето до земята.

Нашата украса не мога да я нарека семпла, но няма да се изхвърляме. Ще си имаме от всичко и няма да има зелении (под зелении разбирай тези острите големи листя, които запълват картинката и се слагат, защото са евтини), а само живи цветя. Няма да пестим за украсата на ВИП масата, но и масите на гостите ще са изпипани. Отделих много време да проектирам как да изглеждат всички маси и сумата, която сме отделили е около 1200 лв. Та това, което ти казваш ми се струва много. А да, гостите ни са 80, става дума за София.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 22, 2010, 15:02:06 »

tweety bird честно казано и на мен леко висока ми се струва цената, но все пак зависи от града в който е сватба и агенцията разбира се. Имаше едно момиче тук Little_Sweet_Didka, дано не и греша ника, тя има магазин за цветя и прави сватбени украси. Мисля че много добре се справя. Мисля че имам неин номер. Ако сватбата ще е в София или някъде наоколо мисля че би ти свършила чудесна работа. Пиши ми на лични ако искаш неин номер.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 22, 2010, 15:04:12 »

Ariel, аз мисля, че сумата е много да, но понеже ще се облече ресторанта (това означава ще се скрият всички стени с плат, което изисква време и е малко сложничко) + светлините, хубавите светлини, за да има някакъв ефект са над 400-500лв. На същата агенция съм гледала снимки с осветление в Сф за 15000лв, такива пари нямам да дам smile Да не съм луда, това вече е показност и за хора, които не ценят парите ИЛИ просто няма къде другаде да ги вложат. Аз съм се спряла на скромни неща. Украсата иначе сигурно ще излезне около 1500-2000 ако го няма това обличане и прожекторите, което се доближава до твоята цена, което пък значи, че е нормално. smile Цветята всички са внос.
Аз няма както ти да си проектирам масите, това оставям на тях.  Това, което най ми харесва е, че няма да има различни чаши по масите като на последната сватба, безалкохлни, и хляб. Стои ми някакси недотам красиво. Всичко искам да е изчистено, както на снимките, без шишета и хляб smile Това е за сега, кето знам. Сега става да видя как стои въпросът с ресторанта. Дали те няма да измислят нещо, което да ми попречи smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 22, 2010, 15:22:24 »

Аз да се присламча, че темата от днес отново ми е актуална.
И на мен 3500 ми се струват много, но щом ще се опакова целият ресторант... Всъщност, по сумите, които цитираш, tweety bird, май се сещам коя е агенцията. Ако са те, украсите им наистина са много красиви, но внимавай, понеже доколкото съм чувала, имат навика изкуствено да завишават цените.

Ariel, вие преразгледахте ли плановете за украса покрай смяната на ресторанта? Аз съм в голяма дилема сега, понеже обстановката е доста по-различна от първоначално планираната...
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 22, 2010, 15:33:14 »

tweety bird, да ако ще обличате столовете вие (т.е. ако ресторантът не ви го предоставя безплатно) и ако слагате завеси и осветление, наистина може и да излезе толкова. А и вие имате повече маси от нас, предполагам де, защото имате повече гости, това качва бюджета. Относно бутилките и хляба по масите само искам да кажа, че това нещо трябва да го говориш с ресторанта, а не с декораторите. Знам за един ресторант от висок клас, няма да споменавам име, който изрично отказва да спази това и за улеснение на сервитьорите си слагат всичко където им падне.  shok После голям зор, че има декорация, тя не се вижда от всичките бутилки и натрупани неща. Но повечето ресторанти в хотели над 4 звезди не си позволяват такова отношение.

asseto, ами при нас след смяната на ресторанта се появи само една промяна на декорацията на ВИП масата, защото вече няма да е кръгла, а ще е продълговата. Но масите за гостите са си пак кръгли, така че моята концепция не се променя, придържаме се към план. Ще ти пиша на лични.  blum
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 22, 2010, 15:44:08 »

Оки, ще ми е интересно да видя вашия окончателен вариант, ако се е променил спрямо това, което ми беше показвала. Защото на мен ми се струва, че предишните ми варианти просто няма да пасват много на новата обстановка... И си седя и се чудя, а мозъкът ми и без това тотално се е скашкал от жегата...  tease
« Последна редакция: юли 22, 2010, 15:54:40 от asseto » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 22, 2010, 15:52:06 »

Момичета, нашият ресторант/хотел не е над 4****, а 3 *** - но въпреки това, аз ще поговоря с управителката да не сервират храните и напитките, преди гостите да са се настанили и младоженците да са влезнали, тъй като ако украсата не е с високи вази - със съгурност, колкото и красива да е, ще е неособено забележима.  NO
Но според мен това, освен въпрос категория хотел, е и въпрос на сватбен етикет, който не е никак добре наложен, специално за тези неща, в България (което не искам да звучи антипатриотично, понеже, независимо от недостатъцие, обичам страната си  Yes).   girl_wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 22, 2010, 17:19:53 »

Не мисля да обличам столовете, изглеждат ми добре и без това. Може да се сложи някакъв акцент само.
Това са само нахвърлени работи..може нещ да се добави, друго да отпадне..
Всяка агенция може да си слага каквато си надценка иска и да лъже, едва ли някой може да хване дали се лъже или не, просто или се съгласяваш на тази сума или не. Не знам какво да кажа, това са много пари, но пък искам да има хубава украса, а не поредната такава...накрая резултатът е важен. Дано не сбъркам в избора си.
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 22, 2010, 18:17:58 »

Аз доста време мислех за украсата, разгледах страшно много снимки от сватби, преди да се спра на нашата украса. Предварително казвам, че исках семпла украса и че не плащаме калъфите за столовете, които ни ги предоставя ресторантът. Украсата ни включва:
13 маси по 13лв на маса, което включва ваза, една-единствена червена роза в нея, разпръснати камъчета и по 6 свещички (от ароматизираните, чаени свещи), разположени върху органза (същата като панделката на столовете), и разпръснати розови листенца по цялата маса. Украсата на ВИП масата включва драперия, органза, букет за масата и две сфери в двата края на масата, със свещи и розови листенца. Освен това имаме около 100 панделки за столовете, аранжировка за колата, булчински букет (висящ) и букет за хвърляне. Цветята ни са рози и лилиум. Всичко това ми струва точно 600лв. Когато отидохме да направим пробна аранжировка в ресторанта, се сетих, че не съм и поръчала гривните и бутониерите и момичето ми каза, че ще ми ги включи в тази цена. Но и да не го направи, пак мисля, че цената е много изгодна.
Така че според мен е възможно и за по малко пари да се направи хубава украса (поне хубава по моите критерии). Все пак, едва когато мине сватбата, ще стане ясно дали идеята ми е била толкова добра, колкото ми се струва сега.
Аз държах на тясна ваза и едно цвете, защото големите букети, колкото и да са красиви, ще пречат на хората.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 22, 2010, 18:56:44 »

При мен лошото е, че аз не мога да видя крайния резултат или поне да си го представя, поне не е и за сега. Затова още се лутам. Не искам да си харесам и да копирам нещо, искам да е различно, когато вс се конкретизира ще се направи пробно за маса, но крайният резултат ще се види в самия сватбен ден. Когато даваш пари и после се разочароваш е гадно.
Roxanne. ти ли си купуваш всичко, имам предвид това 13лв влизат, розата, вазата, листенцата, камъчетата и органзата или какво? Ако влизат само розата, листенцата и камъчета май е много или и свещите, абе общо взето едва ли може да хванеш бюджета точно, че да знаеш кое колко струва, за да разбереш грабят ли те или не, плюс това те знаят, че хората се отпускат за сватби и използват възможността.
За тяхна сметка си е...добрите са си добри, така че си позволяват и своеволия, докато тепърва крачещите в този бизнес сигурно се съгласяват с всичко.
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 22, 2010, 19:12:15 »

Tweety bird, нищо не купувам и с нищо не се занимавам - всичко си го купува, носи и нарежда агентката, а после си го отнася. Моята задача по украсата приключи с избора и, от тук нататък агентката си ги движи. Доколкото разбрах, вазичките ги е взела от друга агенция, за да са точно каквито искам. Гледам, че се старае момичето, макар и да не става дума за голяма сума. Естествено, не мина без да се пазарим  Wink - нали ще се женя за търговец, научи ме, пък и ваканциите ни в Египет са ми от полза в такива случаи. Като се има предвид, че цветята са ми 270лв (120 за букет за мен и букет за хвърляне и 150 за две аранжировки - за масата и за колата), останалите 330 са за украсата.
Аз планирах да имам един букет за колата, който после да преместя в ресторанта, но агентката ме убеди да са два. Каза, че в жегата и вятъра цветята няма да са свежи и красиви, и сама предложи за сумата, която си бях определила за украса на колата, да ми направи 2 отделни аранжировки. Думите и бяха: "Предпочитам да спечеля по-малко, но украсата да е хубава, отколкото за по-голяма печалба да опропастя снимките от сватбата". Което определено ми хареса  good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines