Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:33:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ЯМБОЛ - 2-ра част  (Прочетена 95176 пъти)
 
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 05, 2011, 14:48:32 »

Здравейте! Нашата сватба ще е в Ямбол, на 26ти февруари. smile Двамата сме от там и искахме там да я направим. Нямам никакво време за организиране, разчитаме на родителите ни да помогнат с каквото могат там, на място. Ние сме си в София.
Бихте ли ми препоръчали място за грим и прическа? Мисля в деня на сватбата, преди взимането ми, да отида в салона и да се поглезя малко там на място, а не да викам жените вкъщи, където предполагам, че ще е малка лудница. smile
Здрасти,

Ние също сме така - и двамата сме от Ямбол и сватбата ще е там на 9 април, но живеем в София smile
Иначе в Ямбол за прическа ти препоръчвам Краси от салона зад църквата- вече 2 пъти съм ходила да ме подстригва и веднъж си правих прическа за една сватба, която се получи супер - точно както исках и не мръдна цяла вечер smile
Активен
abs_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #46 -: януари 05, 2011, 16:58:47 »

Благодаря! Прочетох малко от предната тема - там също има положителни отзиви за тази фризьорка. Предполагам, че гримът ще трябва да е на друго място. Как се съчетава ходенето на двете места в такъв случай?
Също искам да питам, ако нечия сватба е била в р-т Кабиле - колко хора сте били? Ние сме 70 и ни казват, че сме малко за там.. обаче друг р-т не ми грабва окото. Може би в Меркурий най ми допадна посрещането и обясненията на жената там, иначе самият ресторант не е нещо особено. Друго не знам какво да питам. smile Още избирам покани, тази седмица трябва да се решат, после започвам с дреболийките и роклята. Решила съм, въпреки малкото време да не се притеснявам излишно и да съм спокойна. smile За DJ ни препоръчаха Наско Тачев, други не знам, а фото и видео май ще са от Сливен, там чакам да минат преговорите.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 06, 2011, 09:32:32 »

Ние сме си запазили р-т Кабиле и Наско Тачев за DJ smile На нас също ни казаха че Кабиле е голям за сватба под 100 човека, но ние сме толкова така че сме ОК. Лятото бяхме на сватба от 110 човека там и си беше достатъчно и максимално според мен пълен. Иначе същите собственици имат друг ресторант 'При Кмета', който е много хубав но е до 80 човека и ние нямаше как да се съберем там, но за вас мисля е идеален. Там празнувахме миналата године една годишнина и бяхме много доволни от обслужването, храната, а и обстановката е много хубава - проверете го задължително. Намира се на края на Каргонския мост.
Аз също мисля да напазарувам поканите тази седмица, че да ги разпратя на хората.
За грим в Ямбол не мога нищо да кажа от личен опит, но всички хвалят Васко от Линията и съм виждала как гримира  булки - добре се справя smile
Активен
abs_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #48 -: януари 06, 2011, 11:05:01 »

"При кмета" го видяхме веднага след Кабиле. Управителката на Кабиле май е собственичка там и ни насочи, след като ни каза, че сме малко за Кабиле. Обаче на нас ни е много важно да има мноооого място за танци, визирам хорА, защото по-голямата част от приятелите ни, които ще дойдат, а и ние ходим на народни танци и ако не си покажем уменията, няма да ни е готино. smile "При кмета" ще се съберем и ще го напълним и няма да остане място за дансинг. Той бил за около 80 човека. Та във вторник ще се реши дали ще сме в Кабиле...
Активен
jivetoo
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 64


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 06, 2011, 13:28:35 »

Здравейте момичета,нашата сватба беше на 16 октомври в Ямбол в ресторант Кабиле.Abs ние бяхме 70- 80 човека и не бяхме малко.Така че ви го препоръчвам много сме доволни.Грим,прическа и маникюр си направих в салона зад църквата(Фейс).Така че ако мога с нещо да помагам казвайте и ние живееме в София,а сватбата беше в Ямбол и всичко си организирахме сами.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 06, 2011, 14:24:38 »

jivetoo, браво на вас! Ние също сами организираме поне за сега. Ако може да споделиш за украсата на Кабиле коя фирма използва, а също и къде си настани гостите от София, защото ние имаме доста и ни трябват 14-15 стаи  crazy
Активен
abs_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #51 -: януари 06, 2011, 15:17:56 »

jivetoo, а от грима доволна ли си? Има ли сайт този салон?
И ние сме по самоорганизацията. smile
diddka, ами зависи какъв ви е бюджета. ако сте в Кабиле, може да говорите с управителката на ресторанта за някакво намаление от цената на стаите. на рецепция ни казаха това и също, че двойна стая в хотела е 68лв, но не знам до колко може да падне.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 06, 2011, 15:41:02 »

 68 на рецепция звучи добре, при положение че могат да се договорят още намаления. Аз се надявам да намеря нещо хубаво и удобно за гостите ни до 60лв.
Иначе относно танците- ние също сме голяма групичка, ходещи на народни танци и смятаме да покажем какво сме научили  danceg
« Последна редакция: януари 06, 2011, 15:49:47 от diddka » Активен
jivetoo
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 64


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 07, 2011, 06:35:16 »

Diddka,украсата на ресторанта беше от Шоколад.Гостите ги настанихме в хотел Тунджа бяхме около 30 човека и даже ако се разбереш с управителката има 10 процента отстъпка (ние имахме такава).В хотел Кабиле са по-скъпи стаите и отстъпката е минимална,но е добре да се провери на място.В Тунджа двойните стаи са от 35-50лв.                                                                                                                                            Abs салон Фейс нямат сайт,много съм доволна от грима,маникюристката е много добра,а моята фризьорка (Адриана) е супер.Понеже бях с испански воал и не всяка прическа става за него тя се справи много добре.Но е добре да си направиш пробни прически и грим на няколко места.Фото и видео бяхме с Бордик за ДЖ не мога да ви препоръчам защото бяхме с оркестър мъжът ми е музикант(гайдар).И при нас имаше многооооооо хорца добре че беше голям ресторанта.Пожелавам ви успешна и приятна подготовка.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 07, 2011, 14:09:58 »

Diddka,украсата на ресторанта беше от Шоколад.Гостите ги настанихме в хотел Тунджа бяхме около 30 човека и даже ако се разбереш с управителката има 10 процента отстъпка (ние имахме такава).В хотел Кабиле са по-скъпи стаите и отстъпката е минимална,но е добре да се провери на място.В Тунджа двойните стаи са от 35-50лв.                                                                                                                                           
jivetoo, колко време по-рано трябва да се запазят хотелските стаи? аз имам 3 месеца до сватбата и в поканите мисля да помоля гостите да потвърдят присъствие до 3 седмици по-рано, но не знам за хотелите как стоят нещата.
Относно агенция Шоколад - ти доволна ли си от цена/качество? Аз ходих до 2 други агенции и искат по 4лв на стол да ги облекат, а и за другите неща доста ми се видя - отива към 1000лв украсата  Oh my ...
Активен
jivetoo
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 64


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 07, 2011, 23:38:15 »

Diddka,по-добре още от сега запази хотела.Понеже имат постоянно големи групи октомври месец чакаха да дойдат от фирмата която строи магистралата затова колкото по-рано толкова по-добре.За резервация трябва да отидете до хотела да оставите капаро и да заявите колко стаи искате.От агенцията съм много  доволна.Нашата украса беше семпла ние така искахме.За обличането на стол толкова взимат всички,но според мен в Кабиле няма нужда да се обличат столовете.Иначе ние платихме 250лв-за надпис "Младоженци" за автомобила,украсено шампанско и кошница по наш избор,украсена количка за тортата пак по наш избор,гълъби,украса на официалната маса (която беше супер),завеса която се слага зад официялната маса,голяма арка,6 малки стойки,платно и 20 балона с хелий.                                            Вие до къде сте стигнали с подготовката?
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 10, 2011, 11:30:19 »

                                          Вие до къде сте стигнали с подготовката?

Jivetoo, това, което са ти направили за тези пари звучи супер  Bravo Само до колкото разбирам трябва отделно да търся цветарка за украса на булчинската маса с естествени цветя и за колата.
Иначе ние сме запазили дата и час в общината, ресторанта, DJ и фото/видео. В събота си поръчах и поканите. Гледах и за рокля и съм в дълбок размисъл сега, не мога да реша   crazy - все имаше нещо което не ми допадаше (цвят на роклята, някоя финтифлюшка повече) и се притеснявам че при всички положения ще трябва да ми шият дори и същата рокля, защото просто не са мой номер- все големи бяха sad
Относно хотелите- тази седмица уж майките ни ще ходят на оглед и проучване, та като си пътуваме до ял след няколко седмици да запазим.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #57 -: януари 13, 2011, 13:19:32 »

 Здравейте, момичета  smile Позволявам си да ви питам някои неща за повод, различен от сватбения.
 Ако някой ми отговори на въпросите, ще съм му много благодарна.
 Търся ресторант с капацитет до 100 човека, минимум 50 в рамките на града. Има ли други варианти освен тези в хотелите "Кабиле", "Тунджа" и "Меркурий"?
  Мислите ли, че е възможно да се осъществи събитие под формата на коктейл? Да ви е известна фирма, която предлага кетъринг в града?
  Бихте ли ми казали ориентировъчно какви суми искат DJ-ите за услугите си?
  Въпросите са доста, но за мен са важни. Благодаря предварително!
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 14, 2011, 09:35:05 »

За около 50 човека е идеален " При Кмета". Там е хубаво и си имат  ди джей, на който мисля че не се плаща, защото той си работи там и така или иначе трябва да забавлява гостите щом е на заплата.
Ако има нещо друго питай.
Фирма за кетъринг не зная, но там кухнята им е добра.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #59 -: януари 17, 2011, 12:23:47 »

 van4ii, благодаря ти много!  give_rose  Най-вероятно ще бъдат доста повече от 50 човека, но ако са до тази бройка задължително ще се отиде до "При кмета".
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines