Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 07:58:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на asseto - 14.08.2010  (Прочетена 37031 пъти)
 
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 17, 2010, 11:08:09 »

Асе, опитай се да не се шашкаш, доколкото е възможно. Ще изкочи нещо, което да ви хареса за украсата, не се съмнявай  give_rose
Относно латерничките, надявам се да не ми се сърдиш, но и аз като мъжа ти имам това усещане за латерничките (може би защото в началото на годината имахме това тъжно събитие в семейството и свързвам този тип фенери с него  sad). Макар че картинката от сватбата на плажа, която си сложила, носи съвсем друга емоция. Ако имате късмет да сте на брега на морето (изивнявай, но не си спомням къде точно щеше да е сватбата  blush), латерничките са повече от удачни  Bravo
Мислила ли си за възможността да наемеш от агентката вазите, които ти трябват, вместо да ги купуваш? Не че ще ти излезе много по-евтино  sad, но поне те разполагат с много различни видове вази и може да имат такива, каквито търсите. Сори, сега прочетох, че тя няма такива, но може би е възможно да наеме от друга агенция. Поне нашата така направи, тъй като нямаше високите, тънки вази, на които държах. Каза, че ще ги намери и си удържа на думата. Нашата украса е много по-семпла (1 ваза с една роза вътре, разпръснати розови листенца и камъчета  по масите), но ни излезе на поносима цена (13лв. на маса).
Разказвам толкова подробно, за да те убедя, че винаги може да се намери вариант на достъпна цена. Просто трябва да си спокойна и да не приемаш "не" за отговор  give_rose
Усоех и не се шашкай - някои двойки си организират сватбата за 1 месец (макар че, Бога ми, идея нямам как успяват!), с украсата ли няма да се справите! Поеми дълбоко дъх и се отдай на мечти за прекрасното събитие пред вас. Ще имате най-красивата сватба! Всичко ще бъде наред  give_rose
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 17, 2010, 12:44:40 »

Как ще се сърдя, стига де...
Ами явно грешката е в мен, понеже аз ги свързвам с лятна непринудена атмосфера, а не с такива тъжни поводи. Както и да е, отказах се от тях, понеже все пак не е целта само на мен да ми харесват.
Ще пиша после пак, че сега трябва да бягам.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 17, 2010, 21:09:22 »

Така, долу имаше въпрос къде ще е сватбата – до днес си мислех, че ще е в ресторанта на х-л Грийнвил.
Оказва се, че Грийнвил почти със сигурност затваря от 8-ми август, изтекъл е 5-годишният договор за ползване на фирмата, която го държеше. Новите ползватели набират персонал в момента, но не се ангажират с дата, от която новият екип ще заработи. Това, разбира се, не сме го научили от ресторанта, а от други източници, но информацията се потвърди.
Т.е. по-малко от месец преди сватбата ние нямаме ресторант.

За капак дядо ми днес е получил втори инсулт в рамките на по-малко от два месеца...  cray

Моля някой да ми каже, че това е само някакъв кошмар...
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 17, 2010, 22:19:23 »

Асенцеее... думи нямам  sad Дръж се! Не знам какво да ти кажа, за да те окуража, нещата при вас са се стекли повече от неприятно... Най-важно е сега дядо ти да се възстанови  cray Останалото все някак ще се нареди. Легни, наспи се. Утре нещата може би ще са по-добре. Стискам ти палци и се моля за цялото ви семейство!  give_rose
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 17, 2010, 22:34:12 »

Благодаря, roxanne!
Лошото е, че майка ми не ми казва нищо конкретно за състоянието на дядо ми, само казва, че бил горе-долу както последния път. Тогава (случи се, докато си бяхме в БГ) нещата бяха ок като цяло, размина му се леко, но в момента имам чувството, че ми спестява нещо и това не ми дава мира. Нямам никаква възможност да се прибера сега и това ме убива.

Относно ресторанта – търсим нещо друго. Остават ни точно 4 седмици... с плановете ми за конкретна атмосфера на сватбата и т.н. се приключи, избор нямаме, ще вземем каквото намерим. За момента само Шератон със сигурност е свободен.

Мислихме вече да отложим сватбата – проблемът е, че кумовете ни, а и други от приятелите ни, които живеят в чужбина, вече са си резервирали билети и т.н.

Спане тази нощ вероятно няма да има, ще го мисля и едното, и другото. В момента не искам сватба, не искам нищо. Искам само дядо ми да е добре и да не съм принудена да правя компромиси. Дано поне първото да е така... за второто е ясно, че няма как да стане.

Моля ви за по едни стиснати палци, ще ни трябват.
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 19, 2010, 15:12:40 »

asseto сватбената агентка няма ли някакво предложение за ресторант? Много неприятно се получава сега, а толкова се чудехте дали на този ресторант да се спрете....

Най-важното е дядо ти да се оправи, всичко друго ще се нареди.  good
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 19, 2010, 15:55:09 »

Бубу, те майките не се бяха сетили да се свържат с агентката, моля ти се, сами обикаляли като луди из София. Аз ѝ писах веднага, щом разбрах, и момичето се хвърли да помага, до момента уреди две алтернативи, плюс нещата, които майките бяха открили. Така че ресторант ще имаме, просто ще се наложи промяна в плановете. Всичко беше разграфено иначе – мислехме да подпишем следобеда на 14-ти само с родители, братя, сестри и кумове, после да се поснимаме и от 18:30 да има изнесен ритуал в градината на ресторанта. Планирахме и напитка за добре дошли, т.е. наздравица с гостите и приемане на поздравления директно там, след изнесения ритуал.
Сега става малко по-сложно, в зависимост от локацията, която изберем (не мога да повярвам, че дори имаме избор в тази ситуация – хиляди благодарности на майките ни и агентката!).
Избираме между (не се смейте, звучи като виц, понеже всъщност сме притиснати от обстоятелствата, а ето какви локации са на разположение): Шератон, Кемпински, Гранд Хотел София и един нов хотел в Бояна.  blum Всичките звучат много скъпо и гъзарски, но всъщност крайната цена (вярно след някои отстъпки, които ни предлагат) ще излезе сравнима с планираното за Грийнвил.

Дядо ми, слава Богу, се е разминал леко и този път. Много, много се надявам, че състоянието му ще остане добро, предвид обстоятелствата, разбира се. Ама човекът излязъл да се разхожда в жегата в 3 и половина следобед, след като преди месец и нещо е прекарал инсулт... Какво да го направиш, възрастен човек и нито майка ми слуша, нито другите лекари (тя също е лекар), а пък баба ми хич. Само чукам на дърво и се моля всичко да е наред.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 19, 2010, 16:49:49 »

Радвам се, че всияко се нарежда при вас :danceg:Наслаждавайте се на останалата подготовка и не си хабете нервите излишно. Винаги се намират резервни варианти.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 19, 2010, 17:28:54 »

Асенце, много, ама много съжалявам за дядо ти!  cray И за ресторанта също, няма кой по-добре да те разбере от мен, защото ние сме в същия ресторант (злато си, че ми каза)!

Ние също търсим сега усилено и ще ти пиша за подробностите на имейла. Както ти каза, декорации, теми и други сега са на заден план, защото със смяната на ресторанта всичко се променя. Прибирам се от най-хубавата почивка на корабче, цял уикенд кеф и какво да чуя - нямаме си ресторант. Ама направо ми се  cray cray cray
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #24 -: юли 19, 2010, 17:52:21 »

 Момичета мили и хубави, не се отчайвайте  gu6 Всичко ще се подреди, ще имате късмет  Good luck Кой знае дали няма да стане по-хубаво, отколкото сте го планирали и мечтали. И двете ще бъдете толкова сладки и чудесни булки  smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 19, 2010, 23:14:46 »

Ами, Ariel, това е положението, за съжаление... Всичко друго си мислех, че може да се обърка, но не и това. Още едно потвърждение, че в БГ совите не са това, което са. В смисъл, при всички добри отзиви за Грийнвил, при наистина доброто отношение в началото и при немалките суми, които искат, бях спокойна, че там няма какво да се прецака. Случайността ни удари точно там разбира се...
Знам какво ти е, аз в събота вечер на бях на себе си – като оставим настрана случката с дядо ми, просто не можех да си представя да ходим да празнуваме другаде. Дотолкова си бях мечтала да сме в този ресторант, цялата ми представа за сватбата се базираше върху атмосферата там... не, че е незаменим, разбира се, но нали знаеш човек като се навие наистина за нещо... Отговаряше перфектно на идеята ми за елегантна, но не твърде тежка лятна сватба.
Както и да е, и за декорацията, и за всичко ще се намери колай, само дето малко ни върнаха в първи клас с тая история. Давай да изчистим въпроса с ресторанта, всичко друго ще се нареди. И не се паникьосвай, аз вече ти писах – варианти има.

michelle, на теб искам специално да ти благодаря още веднъж за всичките съобщения, които ми изпрати – къде с инфо за ресторанти, къде просто с ободряващи и мили думи. И на останалите момичета, които ми писаха, разбира се, също.
Може пък наистина да се окаже всяко зло за добро.

Утре вечер ще решаваме окончателно за ресторанта, изчакваме още малко информация. Ще пиша какво е станало.

Междувременно, ако някоя от вас се сеща къде може да се проведе изнесен ритуал на открито около центъра – конкретно в района между Народния театър и Шератон/Президентството и т.н., ще се радвам да пише, че на мен идеите ми малко се изчерпаха вече. Евентуално някъде около двореца или нещо от сорта...
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 20, 2010, 21:31:51 »

michelle страшно ми помогна и на мен, възползвам се и тук да й благодаря, дано asseto не се сърди, че използвам темичката!  blum И ще се окаже права накрая, ще се окаже дори по-хубаво, отколкото в Грийнвил, и при двете ни май така се очертава!  yahoo

Не се сещам за съжаление за изнесен ритуал в този участък, само за ботаническата градина до паметника Левски, но с наемането на шатри и на самата градина може да не излезе никак евтино! Според мен и един закрит ритуал в страхотна зала ще стане много добре и дори няма да мислиш и за времето, хубаво ли е, не е ли...

Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 20, 2010, 21:55:38 »

Как ще се сърдя, моля ти се... michelle е златна просто, няма място за сърдене тука.

Оф, ами като гледам, май ще се откажа от ритуала на открито, понеже залата в Кемпински просто не може да се сравнява с това, което ни предлагат в Шератон. На всичкото отгоре, Шератон бяха достатъчно прозорливи да направят сериозни отстъпки, които като се сметне какво им съдържа офертатата, излизат на цената на Кемпински за по-малко неща. А и сега си отворих снимките – агентката ми е снимала залата в Кемпински, а дамата от Шератон ми прати снимки на тяхната зала. Е, вярно, втората е украсена, наредена за сватба и т.н., но както каза и майка ми, сравняваме несравними величини.  smile

Сега пък свекърва ми, както ни убеждаваше, че нямало смисъл дори да проверяваме Кемпински, силно клони към него и ни изтъква предимствата му, та вече съвсем се объркахме.  tease Вярно, имат градина, и то хубава, което ми беше големият мерак, и залата е панорамна, с големи прозорци на три стени... Ама си е конферентна зала със, забележете, червен мокет (мразим!).

Проблемът е, че не мога да си дам почивка и тогава да премисля наново, щото просто НЯМА ВРЕМЕ!  tease Уф...
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 21, 2010, 08:24:10 »

asseto наши познати се жениха миналата година в Хилтън и имаха изнесен ритуал. Те мисля, че нямат градина като градина, но имат зеленинка и по снимки поне много добре изглеждаше. Самият ресторант също е като конферентна зала, няма прозорци, но мисля че мокета не беше червен.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 21, 2010, 09:05:24 »

asseto, аз чак сега изчетох темичката ти.  blush
Честита темичка!   give_rose
Миличка, съжалявам, че толкова неприятности са се случили около организацията, но имам чувството, че това е като закон при организациите на сватби - все ще има нещо, което да вгорчи подготовката ... Но важно е накрая да има happy end!  Party time
Но пък наистина най-значимо е, че здравословното състояние на дядо ти се с стабилизарало.   give_rose
И че ще се спрете на  нова и много хубава локация, в която ще отпразнувате своята сватбена приказка. smile
Стискам силно палци  good за избора ви.  Wink Уверена съм, че ще изберете най-подходящото за вас!  И с нетърпение чакаме да споделиш на какво сте се спрели. Girl_hide

« Последна редакция: юли 21, 2010, 09:09:46 от lunno momiche » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines