Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:03:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172224 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #435 -: юни 07, 2012, 10:02:34 »

Познавам една Александрина - изключително красиво, умно и разумно момиче. Свързвам името с нея и много го харесвам. Галено обаче я наричат Сандра, май тя си го е "измислила" като малка.
Не съм погледнала по списъците, но ми идва на ума Мира. Мира или Мирца е старо тракийско име, така се нарича сестрата на Спартак /според някои версии/. Мира е много по- близко до Мирослав, отколкото Марина и също звучи добре с българска и чужда фамилия. То май проблем се заформя и от факта, че всички имена са хубави - Александрина, Марина, Лилия, Лора.  Wink. Питайте бебето, може пък то да има предпочитания. Бях писала в предните части на темата как брат ми "питаха" бебето. Повтаряли му имената, които харесват и то ритнало на едно. Така го и кръстили.     
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юни 07, 2012, 10:34:22 »

Момичета, аз още съм далеч от тази тема, но съвсем случайно я видях и ми стана интересна. Аз съм си мислела доста пъти как евентуално мога да кръстя децата си някога, дай Боже. Така де леко повърхностно, но все пак... Та идеята ми беше, понеже баща ми се казва Явор, винаги съм се чудела как може да се кръсти дете на това име..Та не да говорим за "нероден Петко", а просто от чисто любопитство да чуя мнението ви. А и по принцип, какви имена могат да се произведат от Явор, Ясен и други подобни?
« Последна редакция: юни 07, 2012, 10:36:16 от veseto_87 » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юни 07, 2012, 11:18:46 »

според мен Явор е много хубаво име и всякакви производни, ще бъдат измислени и нагласени, чувала съм и женското име Явора, но то не ми звучи толкова добре.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юни 07, 2012, 11:24:56 »

lawyer, мила аз на твое място щях да избера Александрина - Алекс, Сандра, че и още много други галени на това, са много хубави good
Ние с мъжа ми сме се разбрали да не е на никой. Не, че някой дава зор или пък не заслужават хората, ама.....някакси ми се иска да си носи неговото си име и неговия си късмет. Освен това при нас няма друг роден в този месец, освен моя баща, който е починал, но той беше друга зодия, в края на месеца, а ние живот и здраве, чакаме бебчето към средата някъде pleasantry Та по този повод, както ще е единствено за сега с месеца и зодията си в семейството, така искаме и да си е с неговото си име give_rose
Сега, след като ни казаха на ФМ, че е момиченце започнах да мисля женски имена, но аз и преди си имах едно дето си ми харесваше много - Аделина Curtsey Друго малко "по-така", което обаче, не знам дали мъжа ми ще хареса е Анджелина  pleasantry Свързвам го само с една готина мадама, знаете коя Wink
Единственото, което ме притеснява е, че нали казват: "Ако се роди на празник, да се кръсти с това име.", а пък моя термин е на 12.10 и ако родя на 14.10 то, тогава е Петков ден  и ......как да го кръстя - глеедах, гледах разни, ама ....нищо не ми харесва nea

Свекърва, идеята е мноогоо добра yahoo Едни приятели и те така избраха име за бебето си pleasantry girl_wink
« Последна редакция: юни 07, 2012, 11:26:35 от V_e_S_i » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юни 07, 2012, 11:31:13 »

Lawyer, аз не харесвам имена като Александра, Виктор и тем подобни, които буквално ни заляха в последните години. Затова и Александрина не ми допада. Питаш за мнения, затова и споделям give_rose Просто е поредното Александра, но с различен завършек. Но пък ако толкова си ви харесва, не се чудете.
С буква М мога да ти предложа следните, които на мен много ми се нравят: Мина; Мила; Маринела; Магдалена; Малена; Маргарита
С буква Л пак любими са ми: Лилия (страшно красиво и нежно име, а си има и кратко обръщeние и страхотен имен ден Girl_hide ); Лъчезара (мъжът ми въобще не го харесва пък blum ).

Veseto 87, и аз харесвам Явор - дори много! Явора и за мен е една идея по-странно от това, което мога да приема, но може би защото е съвсем рядко срещано. Не зная. Янислав е друг вариант с тази буква.
Аз лично за момиче с Я обожавам Яна и това бе включено в списъка ни един ден при втора дъщеря heart
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 07, 2012, 12:11:56 »

По повод имената - мислите ли как ще звучат заедно с презимето и фамилията? Имам една позната, която си кръсти детето с доста дълго име, а бащиното и фамилното също бяха такива. Получава се някако безумие според мен. Трябва този човек в последствие да си пише името по 5 минути. Говоря за нещо такова примерно - Александрина Станимирова Радославова.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юни 07, 2012, 12:15:23 »

Напълно подкрепям sunray в омразата (съзнавам, че е много грешно като житейска позиция, трябва да се подкрепяме в любовта Wink ) към Александър, Виктория, дори Мартин вече ми е твърде модерен.
 Марина и Мира много ми харесват, според на майка ми теорията, в женското име трябва да има Р за да не е лигаво. Нейно си виждане, в резултат на което мъжът ми ми вика "пиле", за да избяга от Р-то.
 За Л може и Лиляна. Свекърва ми се казва така, най-вероятно няма да си имаме Лилянка ние, но много романтично ми стои от песента за Георги и Лиляна (свекърът е Георги и планираме Жорко някой ден).

 Аз, пък, не мога да развия достатъчно положителни чувства към името само по себе си. И от многото хубави имена, които съществуват, най-лесно ми е да избера някое, носено от близък. Така и така ми харесват, нека да умножим емоциите. Това мисля сега, за нероден Петко, ще видим ако и когато ме треснат хормоните на какъв акъл ще съм pullpigtails
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юни 07, 2012, 18:14:03 »

lawyer аз бих ти предложила Милена-кратки имена Мими,Лена.Има буквичките и на майка ти и на свекъра и ехубаво българско име в което няма нищо изчанчено.
Veseto 87 Явор е хубав име.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: юни 07, 2012, 19:06:07 »

Благодаря на всички, че се включихте с мнения и предложения  give_rose Щом се спрем окончателно на някое, ще ви го съобщя smile
veseto 87, това как ще звучи с второто име и фамилията, беше едно от първите неща, които премислих. При нас няма проблем, защото са кратки второто и третото, а и в комбинация с Александрина звучат добре. Аз не харесвам, когато някой си сложи чуждестранно име в комбинация с бг фамилия, например Джордж Иванов, Роберто Георгиев и всякакви такива странни, не ми звучат хубаво. Съжалявам, ако някой е замислил нещо подобно за бебето си, дано не се обиди, просто мнение blum
Vesi, аз определено харесвам Аделина и то много повече от Анджелина smile Ако се роди на Петковден, може би Петя е най-подходящо... моя колежка роди миналата година точно на този празник и така кръсти дъщеря си. Но пък, ако си ти е на сърце Аделина, не спазвай това с празниците, поне аз не бих го направила.
Gucci, Милена е хубаво име, но братовчедка ми се казва така и някак си го свързвам с нея... не, че е с нещо лошо, но искам във фамилията всеки да си има индивидуалност и затова отпада.
За другите предложения с М, като Мира, Мина, Мила и т.н. всичките ги коментирахме, но или мъжо не ги харесва, или на мен нещо не ми допадат, някак си са ми много стандартни.
Ще мислим още, не съм се отказала, но май нещата клонят към Александрина. И на мен ми втръснаха в последните години Александра и Виктория, но Александрина е мааалко по-различно от Александра и може би не толкова често срещано  blum
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #444 -: юни 07, 2012, 20:54:13 »

Включвам се и аз - Александрина е хубаво име,но наистина е доста дълго и така или иначе,рядко някой ще я нарича с цялото име,галени имена могат да се измислят много-Алекс,Алекса дори Ина :)Ние сме избрали името Сиана,понеже в началото мислехме,че ще имаме момче бях решила да го кръстим Йордан,но сега като е момиче просто не се сещам за производни на Йордан,ако някой има предложение да помага give_rose
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юни 07, 2012, 21:12:07 »

Ами аз освен за Йорданка, за друго не се сещам, ама то може да не ти допадне много. Иначе, Сиана е супер!
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #446 -: юни 07, 2012, 21:16:16 »

Йорданка хич не ми е фаворит,а Сиана и ние много го харесваме,просто исках да доставя това удоволствие на баща ми, но  нищо не ми се връзва.Обмисляла съм Даная, Данина,но някак много измислено ми звучат
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юни 07, 2012, 22:09:35 »

Явор ми беше фаворит сред мъжките,така че съм пристрастна.Страхотно име!
Колкото до дългите фамилии-жената до мен кръсти детето си *****/име/ Иван/презиме,но без частицата ОВ/ и фамилията.Това също е вариант и много ми харесва! good
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #448 -: юни 07, 2012, 23:15:58 »

lawyer, ясно е, че Александрина си ти е най-на сърце! А и щом и половинката го харесва, то просто не остава място за коментар:)
Veseto, Явор е много хубаво име. За какво са ти разни измислени производни?
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #449 -: юни 07, 2012, 23:22:13 »

Katence, защо не си кръстиш момиченцето така, както ти харесва, пък по-нататък ако имаш момченце ще е Йордан:)
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines