Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:40:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172314 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 22, 2012, 16:48:45 »

За мен мечтаното име за момиченце е Калия. А за момче не знам  blum Все се надявам да е момиченце  heart
За момче се сетих, че много ми харесват имената Алексид, Нарайън, Никсън, Ник, Кай и Кайто.
Много филми и комикси съм чела и гледала  blum

Калия много ми харесва, макар че не бих кръстила така дъщеря си. Ако и второто ни детенце един ден е момиченце, се колебаем между Калина и Райна (аз клоня към първото, а половинката подхвърли второто).

Момчешките са ми направо абсурдни, извинявай. Предполагам, че просто си ги споменала, защото ти харесват, а не че би си кръстила така детето? smile

Имена за момченце с "К" - сред моите любими са Константин и Крум smile
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #376 -: февруари 22, 2012, 16:56:52 »

Разбирам недоумението ви, тъй като са доста странни имена. Аз нося странното име Карина, но винаги съм искала да се казвам Калия. smile
Когато бях на 7 си измислих героиня, която се казваше Калия, и пишех истории, в която тя беше главна героиня. Кай беше нейният принц на бял кон  sarcastic Изписала съм около 10 тетрадки с тяхната история  pardon
Алексид е герой от комикс, от който черпех вдъхновение.
Никсън е още един мой измислен герой, както и Ник.
За вас тези имена са странни, но за мен те са заредени с романтични мечти от детството. Всяко си има история в моя личен дневник . Прекалено мечтателно  smile но такава съм си:)
Иначе да- бих кръстила  детето си Рей ( още един мой герой)  или Нарайън. Както и Калия и Перуника
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 17:01:57 от Lovelica » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: февруари 22, 2012, 17:07:32 »

Имайте в предвид, че децата са принудени цял живот или поне до пълнолетие да живеят с името избрано му от родителите и да не се окаже, че си мрази името.Не че нещо, ама ти си мечтала за Калия, а си Карина име което е познатои красиво.А представяш ли си Нарайън, за какво име ще си мечтае и дали би се прекръстил след време.

И това не е заяждане, а съвет да погледнеш от друга гледна точка.
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #378 -: февруари 22, 2012, 17:12:17 »

 :)Знам, за мен имената са романтични, точно затова ще се спра за момче на Райън, за да не се чувства детенцето със странно име  smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #379 -: февруари 22, 2012, 19:54:02 »

Права си sunray за имената, наистина си приличат защото всъщност Изабела произлиза от Елизабет. Стана ми много смешно от "свекарвата", като се замисля от сега се налагам на "неродените внуци", но аз ще им натяквам по терлички ( ще си имам едно на ум ).
изглежда името не ми е лягало на сърце, за да ме откажат от него.
моя като ми говори на коремчето и и вика Изабела, буквално се разтапям, а в банята редовно изписва на запотената врата името на Български.
Както казахте, малката ще има достатъчно имена, за да избира как да и викат, ако Изабела не и харесва.
Спряла си се на моето име  Lovelica , много е хубаво името , между другото и аз го срещнах в книга която четох отдавна, но героят т.е. Раян не ми излиза от главата.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: февруари 22, 2012, 22:26:24 »

Раян или Райян може да бъде различно от Райън, зависи от ударението. Първото може да се (въз)приеме сякаш като по-българско. Има женско име Рая, а на наши добри приятели пък момченцето се казва Райян, като ударението е на "Я", което го прави да изглежда българско и не толкова изчанчено smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: февруари 22, 2012, 23:14:19 »

Не бях чувала досега за Райян, с ударение на "Я", но много ми хареса!!!  good Страхотно име!
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: февруари 22, 2012, 23:47:46 »

А защо не Траян, съвсем хубаво българско име, което не е толкова популятно, че да има още 3ма в класа му един ден и в същото време лесно използваемо и в чужбина, даже и с галено 'Трей'.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: февруари 22, 2012, 23:53:01 »

Госпожица, ами нищо против и Траян нямам аз. То и Райяновци (с ударение на "Я") няма да има по трима в клас, това е сигурно smile В случая с нашите приятели, предполагам са искали да го кръстят на дядо му, който се казва Райчо Wink
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: февруари 23, 2012, 00:58:24 »

Това малко като Светльо на дядо му Ламби laugh Мен са ми странни тези имена дето цял живот трябва да поясняваш с колко точно 'н'-та ти е името или къде му е ударението, но свят широк - хора всякакви pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: февруари 23, 2012, 01:29:07 »

Това малко като Светльо на дядо му Ламби laugh

Хм, не виждам връзка smile Райян си е доста близко до Райчо.

А за ударението, макар и за първи път да чувах това име, веднага го запомних pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: февруари 23, 2012, 01:52:01 »

Според мен, ако някой не може да изговори дадено име (освен ако не е "изкилифинчено"  sarcastic ), проблемът си е в него, а не в името.  pardon В случая с това конкретно, на sunray й се наложи да ни обясни къде е ударението, просто защото няма как да я чуем. Не по други причини.  pardon
Аз, честно да си кажа, не одобрявам да се преиначават и съобразяват българските имена просто защото на чужденците не им били удобни, и при това не знаейки дали детето ще живее в чужбина. Не вярвам, че на Джон (чужденец, живеещ в БГ) някой българин му вика Иван - викат си му Джон.  pardon На гърците им е ужасно трудно да изговарят "Ц", но моя приятелка - Цеца, живее в Гърция, се стараят да я наричат така и толкова.  smile
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #387 -: февруари 23, 2012, 08:34:31 »

Аз имам една "буба" в главата,която ме кара да измислям рими и прякори и няма да ви казвам какви идей ми идват tease. Затова и ни беше много трудно да изберем името на дъщеря ни, София heart. Аз харесвам дълги имена Елизабет,Изабела,Александра,Каролина,мъжът ми не. С другите имена, той има роднина който се казва така,а не искахме да кръщаваме на никого.
Друг е въпроса,че неговото семейство в началото си мислеха че съм я кръстила на града от където съм sarcastic. А баба ми пък реши че съм я кръстила на майка ми,която се казва Надя,та от Вяра,Надежда,Любов и майка им Софиа  ROFL. Как им идват тези иедей на хората незнам. Може би и те имат същата "буба" като мен sarcastic.
Та мисълта ми е, че все ще има някой, който да неможе да разбере или произнесе името ни,но това не е важно,важното е да ни харесва и да го носиме с достойнство. На сестра ми името (Станислава) много трудно,някой да го разбере от 1 път,но тя отказва да се представя като Стейси,защото това не е нейното име. Ето някой от вариантите на името й да се посмеете Стансилана,Станислата и Стансилата funnytooth laugh
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #388 -: февруари 23, 2012, 11:29:03 »

Моето име е малко разпространено  и цял живот ми се е налагало да го казвам по три пъти, за да го разберат. На документи ми е бъркано дори, въпреки че е преписвано директно от личната карта. Ама истината е, че винаги съм си го носила с голяма гордост и много си го харесвам. Иначе най-често съм Неделина - идващо от неделя, а моето си е Наделина - идва от надежда и съм кръстена на баба Надежда! smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: февруари 23, 2012, 12:12:12 »

За име с "К" се сещам за Камен и Костадин.

Иначе аз много харесвам за момиче - Аделина, Ерика, Людмила, Евелин/а, Стефания,  а за момче - Владимир, Симеон, Ивайло, Антон/ио - това са ми любимите, ама за моето дете точно не съм мислила. Просто тези ми харесват pleasantry Ние с мъжа ми сме си говорили до сега само, че няма да го кръщаваме на някой точно, а това което ни хареса. За сега не сме обсъждали нищо конкретно, още е много рано girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines