Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:07:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172322 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: февруари 11, 2012, 22:09:51 »

Определено трябва родителите да се замислят как имената на техните деца ще бъдат възприемани... Защото аз ако се казвам Марулка Спиртова /имам такава позната, с която даже си имаме закачка и й казвам Салатка с Ракийка funnytooth / , родителите няма как да ме убедят, че името е добро. Не си представям тази жена колко бъзици е отнесла  angry
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 11, 2012, 22:22:33 »

И сега недоумявам като чуя някой дядо или баба да тропа с крак бебето да носи неговото име или да се сърди, ако това условие не е изпълнено.
Оооо, и аз съм така! Много ми е странно! И въобще ми е странно родителите да не помислят дали детето би си харесало името. Вярно е, че няма как да знаеш със сигурност, но все пак... Аз бих се чувствала зле обаче и със смешните, поне за мен, комбинации от сорта Джордан Райчев (реален) или Майк Петков (също реален!). Все пак си мисля, че в днешно време родителите обръщат внимание на това и са доста по-малко фрапиращите случаи.  smile
 Offtopic Аз си имам един списък със смешни имена, който си правя от доста време. Бих го постнала, но ще съм офф-топик.  blush
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #362 -: февруари 20, 2012, 20:19:23 »

За момче от години харесвам името Марсел, но по лични причини не мога да го ползвам.
след много мислене харесах Раян, но мъжлето естествено харесваше друго, Мигел (много испанско). Спор нямаше, моя отстъпи за Раян, но се оказа че чакаме момиченце.
Бяхме обсъждали името Селина za момиче още преди да забременея, но реших да я кръстя на майката на моя, Елизабет, харесваше ми името, докато бабчето ми не започна да натяква за същото име, аз казах че така съм решила, но тя продължи с натякването и като се разбра че ще е момиче леля ми преля чашата. Каза че след като е момиче ще се казва Елизабет. Те сами ни отказаха от името, на моя също му писна, особено след като и леля взе да се бърка.
Само да кажа че от моите родители (майка и татко)или семейството на моя (баща му е починал) не са имали претенции за името, дори не са споменавали за име.
Избрахме друго име, близко до първото "Изабел", на мен ми хрумна и на Тон много му хареса, но ми забрани да казвам на абсолютно никого, за да не ни разубеждават, а да го видят на картичката за раждане.
Моя държи на майка ми името също да присъства в имената, тук са католици и имат доста имена. Та името ще е
Изабела Елизабет Албена Мария ван Норт.
Албена се казва майка ми, а Мария (от Дева Мария) е традиция започната от баща им.
Те са 3-ма братя и независимо че са мъже в имената им е Мария. Та искам да я запазя и дано бъдещите ми внуци да продължат традицията след време.
Тъй като ще раждам в Холандия и мъжът ми е Холандец, детето ми директно получава Холандско гражданство, а за развод не се притеснявам, винаги детето се предава на майката освен ако не е наркоманка или подобни причини. Двойно гражданство няма тук, така че е или/или
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: февруари 20, 2012, 20:48:01 »

Аз много не схванах цялата драма около името,но самото то ми харесва.Падам си по дълги имена.Има нещо аристократично в тях.А частичката "ван",типична за Холандия,ми е просто фаворит.  girl_wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: февруари 20, 2012, 22:50:22 »

Мария (от Дева Мария) е традиция започната от баща им.
Те са 3-ма братя и независимо че са мъже в имената им е Мария.

Моят пряк началник (италианец) се казва Даниеле Мария... .... smile Първоначално ми беше странно, но явно наистина си е като традиция.
На мен ми се струват доста дълги тези имена в комбинация, но това далеч не означава, че не са хубави. Някак обаче Елизабет и Изабел са ми сходни по звучене. Съвсем не се разубеждавай заради размишленията ни тук.
И,... лели, баби, стринки нямат никаква роля в избора на име. Аз лично никога не бих се повлияла до такава степен, че да избера друго pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 21, 2012, 21:30:24 »

И на мен много ми харесва как звучи с много имена.  good И "Ван" също! Другата хубава страна е, че детето има избор и може да се представя един ден както си му е кеф и да си избере как да му викат на галено! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #366 -: февруари 22, 2012, 09:13:09 »

fibi , много забавна история! Но както казва Моникамария, детето си има много имена и може да избира. Защо и ние не правим така, дали позволяват тук повече от едно име? На мен ми стана смешно, че ти не искаш да ти се натяква име, което ти харесва, а вече имаш очаквания, какво да правят внуците ти  Wink. Като поостареем, често забравяме какво сме чувствали на младини и ставаме копия на роднините си Girl_hide. Всичките имена, които сте избрали, са повече от хубави и звучат заедно много добре  good
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: февруари 22, 2012, 10:27:33 »

Здравейте, ние вече започнахме да обмисляме имена. Живот и здраве, ще си имаме момченце лятото и аз имам желание да го кръстим на бащата на съпруга ми (т.е. да вземем неговата буквичка), при условие че си харесаме подходящо име.
Та питането ми е за име започващо с 'К', което да има и галено.
Калоян, Калин, Кристиян, Кирил, Красимир не ми допадат  pardon
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 13:04:00 от kala » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #368 -: февруари 22, 2012, 10:34:23 »

Климент - не е често срещано, галеното е Климо. Има си и имен ден  Wink. Иди на български имена на буквата К, все ще си харесаш нещо!
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #369 -: февруари 22, 2012, 10:36:00 »

Здравейте, ние вече започнахме да обмисляме имена. Живот и здраве, ще си имаме момченце лятото и аз имам желание да го кръстим на бащата на съпруга ми (т.е. да вземем неговата буквичка), при условие че си харесаме подходящо име.
Та питането ми е за име започващо с 'К', което да има и галено.
Калоян, Калин, Кристиян, Кирил, Красимир не ми допадат  pardon
Бих ти предложила КРАСЕН  smile

Едно от любимите ми имена за момченце е Кристиян - Криси,Криско smile
За момиченце харесвам  имена Александра и Симона smile
С мъжа ми сме на мнение ,че когато имаме детенце няма да го кръстим на никого !
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 11:25:17 от Bibsi8792 » Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #370 -: февруари 22, 2012, 10:54:20 »

За мен мечтаното име за момиченце е Калия. А за момче не знам  blum Все се надявам да е момиченце  heart
За момче се сетих, че много ми харесват имената Алексид, Нарайън, Никсън, Ник, Кай и Кайто.
Много филми и комикси съм чела и гледала  blum
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 10:58:01 от Lovelica » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 22, 2012, 10:55:10 »

Камен, Крум, Константин, Кристофър, Крис за тези се сещам на първо четене, има и чисто български и про-международни.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 22, 2012, 12:59:22 »

Константин,Кирил,Калин,Кристиян
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: февруари 22, 2012, 13:02:33 »

Благодаря ви за предложенията момичета. От изброените /всички са ми минавали през главата/ ми харесва само Константин. А другото име което ни допада е Максим. Както казах, ще е някое с 'к' само ако ми харесва много.
Мъжа ми не държи изобщо да кръщаваме, но аз много си уважавам и харесвам родителите му и нямам против Wink
Ако се сетите за още някое, ще следя темичката  give_rose
За момиченце мога да изборя 10 имена, които ми харесват много, но за момче много труден се оказа избора crazy
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 13:05:03 от kala » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 22, 2012, 16:29:48 »

За мен мечтаното име за момиченце е Калия. А за момче не знам  blum Все се надявам да е момиченце  heart
За момче се сетих, че много ми харесват имената Алексид, Нарайън, Никсън, Ник, Кай и Кайто.
Много филми и комикси съм чела и гледала  blum
Не са ли доста измислени тези имена?Половината от тях не мога да ги прочета,а камо ли да ги произнеса. crazy От къде идват изобщо?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines