Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:22:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172180 пъти)
 
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #330 -: септември 19, 2011, 16:02:43 »

Bibsi8792 И аз съм на това мнение, но да Ви кажа съм чувала, че на някои места кръщават първородното дете на кума. Според мен детето трябва да си се кръсти " на него си ", вместо на баби, дядовци и пр. Бях гледала едно предаване точно за този спор и казаха, че кръщавайки го на бабата примерно, то приема нейните положителни и отрицателни черти. Незнам как става, но аз съм кръстена на баба ми и постоянно ме сравняват с нея за хубаво и за лошо. Затова един ден смятам детето да си е кръстено на него, да си има своя съдба, свои постижения и да няма сърдити най - вече.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #331 -: септември 19, 2011, 16:26:15 »

Bibsi8792 И аз съм на това мнение, но да Ви кажа съм чувала, че на някои места кръщават първородното дете на кума. Според мен детето трябва да си се кръсти " на него си ", вместо на баби, дядовци и пр. Бях гледала едно предаване точно за този спор и казаха, че кръщавайки го на бабата примерно, то приема нейните положителни и отрицателни черти. Незнам как става, но аз съм кръстена на баба ми и постоянно ме сравняват с нея за хубаво и за лошо. Затова един ден смятам детето да си е кръстено на него, да си има своя съдба, свои постижения и да няма сърдити най - вече.

Плътно "за" съм .
Знаеш ли , вече не ми дреме кой за какво ще се сърди.От страна на моите родители няма да имам такива проблеми ,като сърдене , но от страната на милото май май ще има - бяхме преминали темата за нероден Петко - и имаше правене на мутри леко ,но се радвам че милото е зад мен!!!Така че хич да не ви дреме ....
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: септември 19, 2011, 16:43:37 »

Виле,и ние това го обмисляхме като вариант,ако е момиче да е на мъжа ми,ако е момче,на мен.Малко са ни тривиални имената,но пък какво по-хубаво от това да знаеш,че детето ти е кръстено на някой,който истински обичаш.  Girl_hide
Имахме и вариант-ако е момче на майка му,ако е момиче на моята,но отпадна.Майка ми е с много специфично име и не знам как щяхме да го нагласим.  blush
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: септември 28, 2011, 10:49:16 »

Bibsi8792, аз заради това взех 4-те букви от първите имена на всички и избрах име, което да съдържа тези 4 букви - Сиана!

Миши, за традицията да се кръщава на кума чух наскоро, но при нас бащата, кума и единия дядо са с едно и също име - щеше да стане доста забавно! 

Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #334 -: септември 28, 2011, 10:53:46 »

Bibsi8792, аз заради това взех 4-те букви от първите имена на всички и избрах име, което да съдържа тези 4 букви - Сиана!

Миши, за традицията да се кръщава на кума чух наскоро, но при нас бащата, кума и единия дядо са с едно и също име - щеше да стане доста забавно! 



Мила да ти е жива и здрава малката Сиана ,но имената които сме решили със съпруга ми за нашето първо бебе ,не съдържат буквите на никой.За това казвам,че който иска да ни се сърди !!
Винаги има алтернативен вариант ,както във вашия случай smile или понякога Wink
« Последна редакция: септември 28, 2011, 11:41:54 от Bibsi8792 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: септември 28, 2011, 11:32:00 »

Аз пък не бих могла да измисля име с буквите на родата.Буквите са В И К Ж.Айде да видим какви предложения ще направите.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #336 -: септември 28, 2011, 11:42:52 »

Аз пък не бих могла да измисля име с буквите на родата.Буквите са В И К Ж.Айде да видим какви предложения ще направите.
Първите имена които нахлуват в главата ми са ЖИВКО и ЖИВКА  Girl_hide и честно да си призная за други не се сещам.

И какво се получава уж алтерантивен вариант ,но отново с ограничение в избора nea nea nea
« Последна редакция: септември 28, 2011, 11:46:29 от Bibsi8792 » Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: септември 28, 2011, 13:30:41 »

Виктор/ия, но без Ж-то  girl_wink

И на мен ми се струва странно някой да се сърди за името на детето, но има всякакви хора ...

Ние със свекито сме с почти еднакви имена и винаги съм си мислила за момиченце с подобно на нашите име. Но сестрата на мъжа ми роди първа и кръсти детето на майка си. Тогава решихме, че ще сме много Ради-та и отпадна този вариянт.

Когато забременях вече не живеехме в Бг и искахме някакво универсално име. Но и мама е Даниела, което повлия на избора ни smile

Бебо имаше термин 11-06, а мъжът ми има РД на 01-06 и бяхме решили ако се роди на неговата дата да се казва като него. Но когато влязохме на 01-06 за предизвикване на раждане с мъжът ми говорихме да остане Даниел. Друг е въпросът, че той се роди на 02/06  Wink и сега всеки си има различно име и РД  danceg, а мама е много поласкана  danceg
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #338 -: септември 28, 2011, 13:36:32 »

Аз пък не бих могла да измисля име с буквите на родата.Буквите са В И К Ж.Айде да видим какви предложения ще направите.
Виктория, Валерия - лично на мен страшно ми харесват, а и моята мама е с В. Велислава, Василена, Ванина, ... момче - Виктор,
К-момче - Красимир, Кристофър, Калоян,
момиче - Кара, Клара, Кристина,
И - Иванина, Инна , Илияна,

Поне за тези се сещам, които са хубави според мен. Фаворитите са ми Виктория, Валерия и Виктор.
Сиана също страшно ми харесва и Евелин. Но има много време, за да мисля име Wink
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: септември 28, 2011, 13:51:03 »

Gucci,
За момиче може и Жаклин, което е без В-то обаче.
Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: септември 28, 2011, 14:38:23 »

Момичета, повечето от вас имат проблем с това, че всеки казва "Кръстете бебето на мен!". Имам по-голям брат, който е кръстен на дядо ми (по традиция първата мъжка рожба се кръщава на свекъра  good). След известно време се появявам аз на бял свят и се почва един спор. Свкървата на майка ми казала, че на тях има вече кръстено едно внуче. Да ама на майка родителите традиционалисти и казали, че децата трябва да се кръщават на свекърите  angry
Та в крайна сметка се получуло така, че никой "не ме иска"  blum. И мама както си седяла в родилното и се сетила за някаква говорителка по телевизията, която се казвала Цветина и с това се решил въпроса, тъй като едната баба е Цвета, а другата Мина  Bravo  yahoo .
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #341 -: септември 28, 2011, 14:47:20 »

cvetina84
хиихих добро решение  Wink, и хубаво име са ти избрали..
Пак,че бабите ти не са се казвали Мара и Тонка хихих Wink
Активен
Emitoooooo
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #342 -: февруари 09, 2012, 21:34:58 »

Здравейте,чакам първото си дете,което ще е е момче, обмисляме име в момента ..Имаме причина да го кръстим Здравко,но пък не знам ,нещо не съм сигурна ! Какво мислите за името ? Харева ли ви като звучене ? И изобщо ще съм благодарна ,ако изразите мнение ,каквото и да е smile
« Последна редакция: февруари 09, 2012, 22:17:31 от Emitoooooo » Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 09, 2012, 22:07:00 »

На мен ми харесва.

Обичам българските имена. В квартала, когато искахме да кажем, че някой е силен имаше едно нарицание - Здравко Желязков.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: февруари 09, 2012, 22:21:34 »

На мен също ми харесва името..  give_rose Хубаво е да се избират типично български имена  good
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines