Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:34:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172327 пъти)
 
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #300 -: юни 02, 2011, 17:56:46 »

На немски Стефан се произнася Щефан... Според мен не е много хубаво, но някои не ги бърка този варянт.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: юни 02, 2011, 18:39:06 »

Антон, също има шанс в чужбина, аз познавам тук Ahtnony(Ант на кратко) и Тони(който е полу италианец). Също Давид, Габриел, Захари(което аз лично не харесвам pardon) и Йордан  (с чудесен имен ден) smile Даниел преди ми беше много любимо, но напоследък май е доста популярно, което не ми допада pardon
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #302 -: юни 02, 2011, 18:48:03 »

госпожица, библейските имена наистина навсякъде стават. Йосиф, Рафаел, Габриел, Давид, Йоан...  good Аз съм се спряла на Габриел като второ име, защото страшно много ми харесва, но за първо име ми се струва някак си не много мъжествено  blush  .
Денис също май го има навсякъде.
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #303 -: юни 03, 2011, 13:41:28 »

Благодаря ви, почти всички тези сме ги прехвърлили, някои са много хубави но не пасват по една или друга причина, от сорта на 'и на сестра ми детето се казва така', ' така се казва дядото', ' Макс се казва кучето ни'  huhhuh.gif

Даниел аз харесвам, той не достатъчно, Габриел и на мен не ми звучи достатъчно 'мъжествено'  blush макар че е много красиво, просто го възприемам като Гарбриела, което много харесвам. Май си оставаме с едно име -фаворит, което не е зле все пак  pardon
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #304 -: юни 16, 2011, 10:23:02 »

Я да се отбележа и тук ! Ние чакаме бебче чак края на декември живот и здраве, но вече знаем имената и за момиче и за момче ! Цели две години преди да забременея още когато бяхме само "гаджета" започнахме да спорим за имената и не намирахме консенсус между мненията си ! Аз извадих едни дълги списъци с имена и за двата пола, а той само повтаряше " НЕ НЕ и НЕ " ...
Най-много исках да кръстя детето ако е момче Красимир . Любимото ми име е !!!  heart heart Таткото каза , че не му харесвало първо защото еди кой си глупак бил се казвал така и второ защото било толкова дълго че като реши да му се кара и докато му каже "Красимире" и детето щяло да забрави за какво му се караш ... по тази логика ми отряза и Александър и Борислав. Не хареса Борис , Даниел , Милен ( понеже няма как да му викат накратко и щели да му викат Мими ) .. и още около 100 имена буквално отказа ! За момиче същата работа ! Исках да е Далия или Даная , но нееее било прекалено измислено !
В крайна сметка след двете години спор в момента в който разбрахме че съм бременна ни отне 5 минутки за да решим имената и се спряхме на Емилия и Симеон ! За тях сме съгласни и двамата ! И няма да е кръстено на никой детето !
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юни 29, 2011, 20:38:53 »

mynicheto много се посмях за твоя сметка да знаеш  funnytooth ама  вие сте били голяма картинка .
Ние също се чудихме как да бъде ,но чуденката беше много за кратко и то за име на момиче (ако се беше родило момиче ) щяхме да я кръстим Лиана (хаха на свекито) но докторите като,казаха момче и момче си беше .
Винаги съм искала ако имам дете да го кръстя Константин и като се появи на бял свят малкото човече така го кръстихме.  smile
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #306 -: юли 24, 2011, 13:25:08 »

Здравейте!След дълго мислене и правене на списъци на мъжки имена,в крайна сметка в моя и в списъка на мъжа ми се оказа,че има по две имена.И представете си имаме повтарящо,но решихме все пак поне да започва с буквата на един от родителите ни -В-Васил,за да няма сърдити.Измислили сме Владислав и Велислав,но до консесос в крайна сметка не се стига angry.Имате ли идея за някое друго име-горе долу да се доближава до това?
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #307 -: юли 24, 2011, 13:58:38 »

Нашия татко не поддава като е казал Красимир та така да се казва bqsnasym аз не че не го харесвам ама на баща му да сме го кръстили така трябвало, така било редно Mad girl аз исках да се казва Калоян и пак К-то е на баща му...нооооооооо "НЕ" не иска и не иска lacnl8
 
Lina81 ето малко имена от мен: Владимир, Веселин, Валентин, Велизар, Велко
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: юли 25, 2011, 06:05:05 »

Lina, аз съм пристрастна към Владислав, тъй като съпруга ми се казва така  heart
Искам само да добавя Венцислав в имената с В  give_rose
Iveto, на мен и двете имена ми допадат  give_rose  Стискам палци за разумен консенус без налагания.
« Последна редакция: юли 25, 2011, 06:08:03 от Anichka » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #309 -: юли 25, 2011, 08:23:13 »

Ани благодаря ти give_rose ще видим кое ще остане и на мен ми харесват но мисля ще на свекър ми ще надделее, но въпреки всичко нека ни се роди живо и здраво името не е толкова важно както и да се казва той ще е нашето малко съкровище и пак ще бъде толкова обичано  girl_wink gu6
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #310 -: юли 25, 2011, 12:38:03 »

имена с В - Велизар, Виктор,Валери, Дано са ти от полза и да стигнете до консенсус накрая. И аз съм слушала,че 1 дете се кръщава на свекърите, но може и буквичката само да се вземе. Въпреки,че аз тези неща не ги приемам. Гледах едно предаване, където казаха,че детето ако е кръстено точно на някой то му наследява и хубавите и лошите страни. Колко е вярно незнам. Най-важното е да бъде родено живо и здраво, пук името... каквото и да измислите ще го носи с гордо вдигната глава.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #311 -: август 04, 2011, 16:34:34 »

Mishi, от опит ти казвам, верно е! Ама като си е твое детето, то няма лоши черти  Wink.
Пак от опит да ви кажа няколко "хитринки" при справяне с деликатни спорове, относно името на бебето.
Моите синове носят имената /без промяна/ на дядовците си. Не заради традицията, просто имената са хубави. Когато се роди първият син, бях много щастлива за името му, защото повтаряше трите имена на свекър ми, който пък повтаряше имената на дядо си. Виках си, сега ще има похвали и радост за първо внуче. Обаче, пак съм сбъркала: редно било кумовете да кажат как ще се казва детето, а ние изобщо не знаехме, че така се прави / а и да знаехме, май пак нямаша да го направим.../ Та ето ви хитринка №1. Когато има спорове около името, ангажирайте кумовете /може предварително да ги обработите/. В книгата за българските традиции, която винаги цитирам и е в галерията, е казано точно така. А и ако сте забелязали, при кръщаването свещениците винаги питат кума за името.
Когато трябваше да се мисли за име на детето на брат ми, родата бяхме за името на бащата на съпругата му, а те искаха да вземат само буквата, но не бяха много сигурни. Снаха ми, която е изключително съобразителна, деликатна и всички хубави неща, които мога да кажа за млада жена, каза, че ще попитат бебето. Разказа ни, че имали уговорка с брат ми да казват "спорните" имена и ако бебето ритне, да се счита, че името му е харесало. Харесало си името с буквичката и ние всички решихме, че наистина така е по- добре. Ето и хитринка №2. Питайте бебето, кое име му харесва. Дали ще играете честно, няма значение.
И последно да кажа няколко хубави, според мен, имена на български: Лазар, Климент, Марин. За първото със сигурност знам, че в Америка доста му се чудят - много архаично звучало. По принцип библейски имена дават само традиционалистите, другите, макар и вярващи, търсят модерни имена.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: август 04, 2011, 17:52:00 »

svekarva,тези неща не ги знаех и определено са доста интересни.Благодаря за инфото  give_rose
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #313 -: август 04, 2011, 19:28:35 »

svekarva много правилно каза за тези хитринки. Моя позната така си кръсти детето. Започна да изрежда различни имена когато беше в 9 месец ( бебчо бил много голям и вече нямал място да мърда), но когато си чул името бебето така се е завъртял, че направо се уплашили. И така сега големия юнак носи името което той сам си е избрал.
Активен
ninchetoo
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #314 -: август 06, 2011, 19:48:55 »



Съобщиха ми ,че ще имам момченце smile Не се придържам към традиции попринцип,но майка ми се казва Даниела ,а майката на мъжа ми също е Даниела..и решихме бебенцето да бъде Даниел. Според мен това име е страхотно.. smile Други имена ,които обичам за момчета са : Александър,Денислав,Георги
За момичета: Александра,Даниела,Денислава,Галина
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines