Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:13:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172188 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: май 30, 2011, 22:12:16 »

И на мен ми харесват българските имена... просто като се сложи някакво чуждо име и с българско бащино и фамилия и става един каламбур...иначе ако се подбере чуждото име с бащиното и фамилното да звучи добре е Ок...
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #286 -: май 31, 2011, 20:43:24 »

Според мен са навлязли толкова много чужди имена в българския, че вече доста от тях не звучат странно. Примерно Никол, Катрин, Евелин, Елизабет... И между другото Марта не е българско име. Също както Николай, Виктор, Филип... А Иван е с еврейски корени  girl_wink .
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #287 -: май 31, 2011, 21:38:01 »

Sandri , e кои са български тогава? Важното е да звучи добре  good
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: май 31, 2011, 22:01:14 »

Eййййй големи комплименти за моето име, мерси, мерси  danceg

Моите женски имена фаворити са Лора, Албена и Алена, дано да имам възможност да приложа някое от тях Wink

А мъжките са Симеон (вече факт), Венцислав, Теодор, Георги или по-скоро Жоро - има много хубав имен ден. Хареса ми на Sunray изказването за мъжествено мъжко име, за мен такова име е Симеон (цар Симеон) и си го бях харесала още като учих история в у-ще. Сега му казваме Симо, за да се запази името, общоизвестното Мони е съвсем друго име.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: май 31, 2011, 22:03:12 »

Хубаво е да търсим нещо по- различно и "модерно". Естествено, че никой не би искал да кръсти детето си Станка или Гюрга, но все пак не мисля, че Елизабет, Джесика или Памела звучат естествено в България. Не искам да обидя никой, ако случайно има близък с тези имена, давам ги като пример.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #290 -: май 31, 2011, 22:24:50 »

Не съм се занимавала много с български имена, но все пак има някои които е ясно, че не са чужди като Росица, Надежда, Божидар... Повечето имена които смятаме за български са славянски и е трудно да се каже от коя държава идват  pardon . Аз също мисля, че най-важното е името да звучи добре. Имам приятелки с имената които изредих в предния си пост и се връзват чудесно с фамилиите им и им отиват, съответно не звучат странно. Пък и в крайна сметка повечето жени си сменят фамилията като се омъжат, така че колкото и да избираме нещо което ще си пасва с фамилното име те като си го сменят...  pardon 
Не знам за колко от вас е важно значението на името, но за мен то е определящ фактор. Винаги съм харесвала името Филип примерно и ми беше един от фаворитите докато не открих значението му - любител на коне  nea . Колкото и да ми харесва името никога не бих си кръстила детето така... Ама аз съм си малко странна. Гледам значение, произход, имен ден, нумерология...  funnytooth
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: юни 01, 2011, 16:26:57 »

Знам,че на нас ни е много рано все още за мислене на име в предвид това,че съм в много ранна бременност,а и пола незнаем,но ми се иска да си решим за именц/а за момиче и момче.
Иска ми се да е нещо модерно и различно,да е с хубаво галено име и задължително да не е с буквите Д,Е или С!
Май съм много претенциозна ама...такава съм! pardon
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #292 -: юни 01, 2011, 20:36:08 »

rosit@ можеш да погледнеш тук http://babynamesworld.parentsconnect.com/ . Търсачката е много добра според мен. Може да търсиш имена започващи или завършващи с определна буква, с дадено значение, според броя на букви... Може да ти е от помощ.  smile
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #293 -: юни 02, 2011, 10:47:59 »

Хайде и аз да се запиша в тази тема. Четох няколко страници назад, но забелязах, че са обсъждани предимно имена за момиченце - прекрасни попадения имаше, наистина!
Но откъм предложения за момченца е направо несправедливо постно  smile

Така, че провокирам нов брейнсторминг - моите представи за име за момче са: да е с мъжко звучене, да има хубав съкратен вариант, да може да се транслитерира т.е да е сравнително интернационално, но не от сорта на Джон, Леонардо, Рафаел
а по-скоро нещо като Виктор, Теодор, Мартин, Александър, Даниел ( само че Александър при нас отпада) имам предвид. Само че за много други от този тип не се сещам.

Не търся изчанчено име, което да не звучи 'българско' и като кръпка с другите български имена на детето, но има голяма вероятност то да живее и в чужбина т.е иска ми се името да е лесно приложимо и в друга действителност. Аз лично съм имала проблеми с имената си в чужбина, постоянни обрърквации и разправии с документи и предпочитам да го избегна.

Хайде, стреляйте!  give_rose
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юни 02, 2011, 10:53:48 »

Благодаря ви момичета  smile . Ние също си мислим за Натали или Наталия,много ми харесват. На галено ще и викаме Нати  give_rose .Има си и имен ден. Но колкото повече наближава толкова повече се разколебаваме....оххххх незнам...много съм нерешителна  smile .

Нана и Нани също са много сладки галени за Наталия, а името е страхотно и женствено.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юни 02, 2011, 11:00:31 »

conflate аз съм пристрастна към името Даниел, ако мъжа ми не се казваше така щях да кръстя малкия с това име. Другото, което харесвам е Мартин и Виктор. Ние мислихме и за Андрей, има и вариант Андрю в чужбина, което пак го прави до някаква степен интернационално. Ние в крайна сметка се спряхме на Никола, звучи много българско и същевременно има еквиваленти в другите държави, лесно се изписва на латиница. Има и хубав имен ден: Никулден!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #296 -: юни 02, 2011, 11:05:40 »

 conflate, сложна задачка е да се избере име, което да не е трудно произносимо на други езици, освен българския  Wink Като знам какви затруднения имат с някои наши звуци и словосъчетания...
 Може би имена като Богдан, Борис, Владимир, биха били неособено трудни за произнасяне  smile
 Иначе и аз харесвам много името Даниел.
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #297 -: юни 02, 2011, 11:16:08 »

Даниел таткото не го одобрява, иначе си имаме фаворит и даже така си му викаме вече, но ми се искаше да имаме 2 идеи  smile Пък и само имена за дамите се коментират - дискриминация  Wink
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #298 -: юни 02, 2011, 11:43:15 »

Хаха и аз вчера се замислих за това колко е трудно да се избере име за момче! Като че ли за момчета има по-малко имена някак си  pardon . Ето някои които мисля, че звучат добре и в България и в чужбина. Зависи естествено в коя държава мислите да сте но все пак...
Виктор, Мартин, Борис, Михаил, Антон, Кристиян, Андрей/Андреас, Самуил, Иван, Захари, Никола, Ангел (макар че не знам до колко ще му е приятно да му викат ейнджъл примерно), Макс(им), Дамян, Емануил, Петър, Стефан, Марио, Матей, Филип, Георги, Илия, Йордан, Йоан...
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юни 02, 2011, 17:36:32 »

За име, което да се вписва, донякъде, в критериите си мисля, че е Стефан - има го и на английски и на френски, пък те другоговорящите не са толкова некадърни в произнасянето. Камен и Калин са със "стегнато" звучене и имате шанс за успех в чужбина. По същата алинея и Марин, може би и Милен. А може и Иво, ако не става въпрос за англоговорящи, че там няма шанс да е друго, освен Айво. Една приятелка си кръсти сина Хари със същите съображения. На мен ми звучи като съкратено от нещо, т.е. непълно за цяло име, но по-добре от Хенри pardon.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines