Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:10:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172194 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: май 04, 2011, 16:38:49 »

Аз не го приемам навътре, а изтъквам факта, че на всяко име може да му се намери производно.Как ще ти викат и как ще се държат с теб, зависи само и единствено от теб.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: май 04, 2011, 17:00:13 »

Подкрепям Магито на 100% - човекьт прави името, а не името човекьт.  good

Казвам се Анета, повечето ми приятели ми казват Ани, майка ми - Ачи, Ачията....  pardon

Ние ще крьстим нашето дете живот и здраве Леа, не Лиа. Като го казвам името и 99% от хората отврьщат - супер, Лиа. При което аз само отговарям - НЕ, Леа.

Искам сьщо да предложа имена с А - Абигейл (Аби), Аурора (Рори), Анабел/а (Ани, Бела) heart
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: май 04, 2011, 17:00:59 »

Иначе ако държиш всеки можеш да научиш да ти вика по начин който на теб ти харесва

 good  goodpost и аз мисля така,това зависи от самия човек.Аз примерно не давам на никой да ми вика Пепа,защото се казвам Петя.И никой и не ми вика така.Кажат ли ми веднъж,правя забележка,че името ми е Петя и се приключва до тук  pardon
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: май 04, 2011, 17:05:22 »

П.П. Аничка,името Леа е едно сред фаворитите ми  Girl_hide girl_in_love Много ми харесва!
Ние си избрахме Лора  girl_wink good
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #274 -: май 12, 2011, 01:14:31 »

С Н се сещам още за Наделина и Нора.  smile
Иначе ние сме далеееееч от бебеправенето (чак януари 2013 ще почваме), но още от сега сме си избрали имена. За момче Theodor Gabriel Merkel като ударението е на първата сричка при всичките имена и на галено ще е Теди докато е малък и после сигурно Тео или Тед. Теодор ни харесва и на двамата а Габриел ми стана адски любимо след като чух една песен (http://www.youtube.com/watch?v=uLYUapkbY3s&feature=related). Текста е уникален! heart За момиче ни харесва Adelina Merkel с умалителното Ади. Няма да има второ име защото смятам, че ще стане претруфено. На мен ми беше важно момичешкото име да започва с А защото аз съм с А (Александра)  biggrin и значението на имената. Теодор значи дар от Бог (Тео= бог), а Аделина означача първородна дъщеря/от благроден произход/сладка (Ади = бижу/орнамент). Станало е дума по-напред какво значи Теа. Теа на гръцки значи богиня, което според мен е много красиво значение за име на момиче.
Други фаворити са ми:
baby_boy Фредерик, Аугустин, Кристофър
baby_girl Самира, Мелина, София
Също харесвам Йоанна, Кристиана и Доротея, но така се казват сестрите ми...
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #275 -: май 15, 2011, 00:41:33 »

Аз си падам по по-кратките имена май. Най-любими са ми за момиче- Ем(м)а, Марта и Мая. За момче Марк и Макс (в краен случай-Максим).
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #276 -: май 15, 2011, 03:01:16 »

cafence аз пък съм точно обратното  biggrin . Харесвам дълги имена, защото ми звучат по-благородно някак си или може би, защото моето име е дълго и си го харесвам. Спомням си, че като бях малка много се кефех, че името ми има цели 10 букви  funnytooth ! На мен Максимилиян или Максим ми звучат по-добре от просто Макс, както и Емилия или Емилиа/яна ми харесва повече от Ема. Иначе всички имена които си споменала ми харесват много! Просто аз не бих си кръстила детето така  girl_wink . Моя годеник се казва Йенс, което е форма на Йоан, но няма никакви умалителни или галени  nea . Е, аз му викам Йенси, де, ама звучи смешно  biggrin . Аз с това име винаги съм имала много умалителни Али, Сандра, Сиси, Алекс, Алекса, Сани,... Последните няколко години обаче всички ми викат Сандри  smile . Има някакво разнообразие когато си с дълго име и всеки ти вика различно в зависимост от това колко ти е близък.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: май 15, 2011, 06:00:42 »

Кафенце, от изброените на мен Мая най-много ми харесва Wink А и се среща все по-рядко, което още повече ме кара да го харесвам.
Много ми е странно как 2-3 мъжки и още толкова женски имена преобладават навсякъде, при положение, че има такова разнообразие и толкова благозвучни имена huhhuh.gif
Аз пък винаги съм държала името на детето ни да е българско, да звучи нежно (ако е за момиче) и мъжествено (ако е за момче), както и по възможност да има съкратено обръщение. Другото не ни е вълнувало при избора - на кого да е кръстено и т.н.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #278 -: май 15, 2011, 12:24:13 »

Аз си падам по по-кратките имена май. Най-любими са ми за момиче- Ем(м)а, Марта и Мая. За момче Марк и Макс (в краен случай-Максим).

Супер забавно ми стана, защото моята Марта ако беше момче, исках да се казва или Марко или Максим  laugh laugh laugh Какво сьвпадение на вкусовете само!!!
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #279 -: май 15, 2011, 13:05:37 »

sunray и според мен Мая е много нежно и красиво име за момиче.  good Имам една леля с това име, която скоро имаше рожден ден и се замислих точно за това което ти спомена! Прави ми впечатление, че се предлагат едни и същи имена, въпреки, че има толкова много други красиви, които се използват все по-рядко. Естествено друго е ако жената от години си е мечтала да си кръсти детето с име което с времето  е станало популярно.
За мен също е важно детето ми да е с интернационално име, което в повечето страни се произнася сравнително лесно. Майка ми примерно се казва Людмила и никой не може да й произнесе името нито на гръцки нито на немски и не питайте какво става като трябва да си казва името по телефона  nea . Даже Люси им е трудно да кажат и й викат Луси. В днешно време всичко се глобализира и едва ли децата ни ще живеят завинаги в България, а момичетата така и така в един момент сигурно ще се оженят и ще си сменят фамилията, така че мисля, че не е лошо да се помисли и за това. В Гърция всички си кръщават децата с типично гръцки имена и после в чужбина ги произнасят напълно погрешно и смешно. Много съм благодарна че с моето име никога не съм имала подобни проблеми. То никога няма гаранция за нищо, де, и не може да си кръщаваме децата Джон или Джесика защото един ден може би ще живеят в Америка, но има и хубави български имена които лесно се произнасят и на други езици.  smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: май 15, 2011, 13:16:20 »

Моето име пък е Гергана и въпреки, че ми се налага да живея в чужбина много си го харесвам и от опит знам, че който иска да ти го произнесе може, другите ми викат Гери и готово. Аз не мисля, че трябва да се срамуваме от корените си и да си кръщаваме децата, така че да не им е "трудно" един ден. То може в крайна сметка да отиде да живее някъде, където избраното от нас име е крайно нетипично и да се гордее с това, че е различно Wink А тъй като аз исках бебчетата ми да си имат татко, който може да им произнася имената правилно си взех българин   blum Мисля, че всеки има правото да кръсти детето си така както му харесва без да се съобразява с това и онова, аз лично искам само името да звучи силно и да ми харесва, а пък всеки уверен и достоен човек харесва името си и само от мен зависи децата ми(бъдещите blum) да станат такива хора.  good
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #281 -: май 15, 2011, 13:32:01 »

С тия имена големи спънки срещнахме с мъжа ми, не искаме да кръщаваме на никого, в същото време имаме съвсем различни предпочитания за име. Шегувам се, че ще ни изпишат от родилното и няма да имаме име   girl_impossible  Надявам се да сънувам до края нещо и то да бъде  huhhuh.gif Все пак предпочитаме българските имена.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #282 -: май 15, 2011, 14:02:32 »

Разбира се, че нямам нищо против българските имена и че всеки си има мнение. Не съм искала никого да обидя  smile . А и както сама казах гаранция никога няма, за това къде един ден ще живее детето. Аз имах проблеми навсякъде с фамилията си (Иванова) и да си призная ми беше супер кофти че хората не могат да схванат как се произнася защото аз си я харесвам. Представям си ако ставаше дума за първото ми име колко щеше да ми е кофти. То е ясно че повечето хора си харесват името и са горди с него, но какво става ако никой не ти го произнася правилно? Имах колега в унито който беше китаец и каза, че на азиатците с "трудни" имена им дават друго име като дойдат в държавата, за да им е по-лесно. Той навсякъде беше записан като Даниел, което нямаше нищо общо като звучене с истинското му име. Ето това вече е наистина гадно! Иначе съм на мнението, че родителите кръщават детето си с името което те смятат за най-подходящо и най-хубаво и всеки си има неща които са му важни при избора. За едни е важно да не е кръстен на никой, за други точно обратното. За едни е важно да е с типично българско име, а други предпочитат интернационални. За едни е важно значението на името, а за други само звученето. Пак казвам, че с коментарите си не целя да обидя никого. Знам, че понякога не само пиша, но и звуча все едно само аз съм права и се опитвам да налагам мнението си, но това не е така и се опитвам да работя над себе си  pardon .
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: май 15, 2011, 16:03:04 »

И на нас Мая ни беше едно от фаворитите за име,понеже аз съм щяла да се казвам така,а и месец Май е месецът,в който съм родена  Girl_hide
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #284 -: май 15, 2011, 17:05:35 »

Супер забавно ми стана, защото моята Марта ако беше момче, исках да се казва или Марко или Максим  laugh laugh laugh Какво сьвпадение на вкусовете само!!!
Ааа, наистина ли?? laugh laugh Много интересно наистина!
Аз също харесвам българските имена, но не живея отдавна в България и предпочитам името да е хем не странно за тук, хем нормално за там. Не е особено приятно когато 5 мин трябва да обясняваш на някой как се произнася името ти, докато пак не го каже както трябва.  pardon Ма това си е мое мнение, никого не ангажирам с него.  То при нас малко рибата е още в морето, ама аз нека "сложа масата"  sarcastic
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines