Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:44:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172182 пъти)
 
Майка вълчица
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #240 -: април 12, 2011, 18:29:28 »

Ще се намеся във вашата тема, защото си спомням колко ми беше трудно на мен да взема решение за името. Като ме вдигнаха да се качвам на магарето и си мислех "сега ще ме питат за име, какво да кажа".
Единият ни дядо се казва Янчо, другият Стайко  shok  хайде кажете на кого  nea 
Синът ми се казва Борис. Така решихме с татко му. Избрах това име защото : ако името има твърд звук, човекът ще е с твърд характер, при нас това е "р"; Борис идва от барс, което на старобългарски означава тигър,а миналата година, беше годината на тигъра, освен това е едно от малкото имена които от старобългарски е станало известно в цял свят. Освен това звучи царствено...
Според едно вярване името и буквите в него предначертават съдбата на детето. Така че не правете компромиси, бабите и дядовците се сърдят точно 3 дни - докато ви изпишат и видят бебчето - тогава всичко им минава  good
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 12, 2011, 22:03:24 »

mgoranova

 Колкото до името, това което съм чувала,че не е хубаво да се кръщават на починали хора, за да не последват тяхната съдба.

А пък японските бабини деветини казват, че детето ако се кръщава на някого, то той трябва да е починал, за да е освободил името.

Айде стига с тези!!!!!
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 15, 2011, 09:50:33 »

 И аз знам че не се кръщава на починал човек ....но защо нямам идея ......
Ние още сме в размисъл как ще си кръстим детето  smile Засега никой нищо не ни е питал и още не съм усетила намеса  smile От страна на мойта майка знам ,че няма да има такава.....но не съм много сигурна за свекървата  smile Макар ,че засега клоним към Катрин ,а тя е Катя  но тя си няма и на идея за това
Харесва ми името бих я кръстила така ......но онзи ден така ме хвана яд на тях ,че се замислих за момент . Има още малко време да помислим .....може да ни хрумне нещо .....преди си мислех за Сияна и Симона, но те отпаднаха вече  smile А с К друго не ми допада май освен Катрин ....... smile smile smile
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: май 03, 2011, 14:52:15 »

Момичета моля ви помагайте. При нас голям спор с това име, направо не е истина  angry  Гледа ме имена с А, какво ли не прегледа, къдели не рових, ама уви нищо не ме грабва crazy не съм добре при толкова много имена. Какво ще кажете за Айрин? Аз съм си го харесала таткото ни естествено се дърпа
 pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: май 03, 2011, 14:56:52 »

Вие в чужбина ли живеете? Айрин е като вариант на Ирина май. Иначе на мен по-добре ми звучи Айлин. Но едва ли и това ще се хареса на таткото като вариант.
Активен
mstoqnova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: май 03, 2011, 15:02:57 »

Не в Бг сме си, аз си вях харесала Ирен, обаче сега решихме да е с А и това ми беше най-близко до това дето си го харесах. Да права си menyanthe и това не му харесва още снощи ми го каза, аз пък даже не се бях сетила за този вариянт  pardon Май няма да стигнем до консенсус  cray само да ни е жива и здрава.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #246 -: май 03, 2011, 15:09:46 »

 Аглая, Ая, Аглика, Адела, Аелита, Асмара, Армина-май са по-рядко срещани женски имена, започващи с "а".
   
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

 Написах ги, преди да видя, че харесваш Ирен като име  blush Твърдо ли сте решили да започва с  буквата "а"?

П.С. Имам едно любимо име като звучене  blush : Карина. Ако ти допада, предложи го  smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: май 03, 2011, 15:12:52 »

На мен много ми харесва Анелия за момиченце с А. Дано бързо стигнете до консенсус.  girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: май 03, 2011, 16:09:44 »

mstoqnova съжелявам,но ще трябва да се съглася с мъжа ти  blush.Това Айрин за БГ е доста странно,а в комбинация с БГ фамилия ми звучи като турско име след на възродителния процес  nea Съжелявам за сравнението,но това ми изникна на прима виста.  pardon
Защо не може да е Ирен?Това е много хубаво име.А нещо като Ани или Анна?,ако държите на А? smile  give_rose
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: май 03, 2011, 16:29:44 »

mstoqnova наистина сте пред затруднена дилема и не е никак лесно,когато неможете да си харесате име,а ако случайно единия си хареса някоя то другия да не го хареса.
Аз се сещам за няколко варианта и ще ти ги споделя...пък дано помогна с нещичко!  pardon
Аделина,Амелия,Андри/еана,Анжела,Анастасия,Анислава,Аргира... heart
И аз имах измислени имена евентуално за момиче и момче,но като,че ли нещо вече не ми допадат и сега омуваме нещо хубаво и оригинално и за двата пола...макар и да е още много рано! blush
« Последна редакция: май 03, 2011, 16:32:35 от rosit@ » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #250 -: май 04, 2011, 10:01:53 »

А какво ще кажеш за Анн-Никол  smile Много сладко звучи... good
Или Анета..
Активен
bobby
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: май 04, 2011, 10:21:13 »

Момичета моля ви предложете ми някакви имена за момиченце с Н. Баща ми е Недялко и на него ще кръщавам,но определено няма да е Неделина или Неда. Само буквичката ще му използваме  smile .
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: май 04, 2011, 10:25:06 »

bobby Аз много харесвам името Ния
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #253 -: май 04, 2011, 10:27:20 »

 Още един глас за Ния  good Две нежни имена-Натали и Невена  smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: май 04, 2011, 10:37:15 »

Пускам глас за Наталия или Натали smile  blush
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines