Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:08:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172190 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: април 11, 2011, 10:23:54 »

Mерси за съветите дами, обаче май в крайна сметка Никола ще си остане. Дала съм картбланш на мъж ми да избира името, защото е момче, а той е повече за Ники, така май това ще е smile
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: април 11, 2011, 10:34:36 »

Капризче, и аз бях за Мартин, щом сте си харесали Никола...живо и здраво да ви е и детенце и името му.

Ние последно се спряхме на Макс, Максимилиан Зедник. Майка ми е в криза и не мож да го преживей! Как щяла да вика на внучето й по детските площадки, щяло да я е срам...Аз и казах, ами в Австрия си е напълно нормално името, тогава значи няма да се прибираме в БГ, за да не те е срам, ще идваш само тук да го виждаш! Те с баща ми, си държът на Александър и тва е - няма угодия  diablo
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: април 11, 2011, 11:14:11 »

mgoranova аз мисля че не е проблем да му вика Макс и в България. Ако се казваше Максим например, което не че е съвсем българско, но пак има българи, които така се казват... Кажи и да не се притеснява, не е нещо извънземно за Бг това име give_rose
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: април 11, 2011, 20:47:34 »

mgoranova, много царствено ми звучи това име  good
Аз познавам няколко Максим-овци, така че не виждам нищо странно в Макс, Максим(чо), Макси, Максо.....ще свикне
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: април 11, 2011, 21:07:32 »

Aз също имам приятел, който се казва Макс по лична карта. Даже си е готино. smile
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: април 11, 2011, 21:47:49 »

Цялата работа е там, че няма да е на тяхното. Родителите ми, предложиха Александър, в началото ми хареса и им казах, че ще го обсъдя с половинката. Те обаче къде чули, къде разбрали и започнаха да ме питат: "Как е Сашето?" и други подобни. Аз се изнервих, първо Сашо не ми харесва като умалително, второ детето не е само мое, решението как ще се казва то, трябва да е и на двамата родители.
Опитват се да наложат името защото баща ми е Алексей и съответно Александър. Казах им, ами ако Даниел иска да кръсти детето на баща си(Франц), в следващите няколко обаждания баща ми взе на майтап да ме пита "О, Франци?" и да се подхилква. Ей, избеснях  diablo. Човекът е починал, преди повече от 10 години, след дълга борба с рака, Даниел е бил на 16 години тогава и баща му много му липсва, винаги го споменава с много любов и уважение. Скарахме се и му казах: "Мен може и да не ме уважаваш, да се бъзикаш с мен и да ме унижаваш, но мъжа ми и детето ми, остави на мира!"
Даниел не говори български, но усеща, че с баща ми не сме в добри отношения и категорично отказва да кръсти детето Александър.
Обясних внимателно на майка ми, защо няма да е Александър, мислех, че тя ще ме разбере, но уви! Вдигам ръце, новото, за което спорим е гражданството на детето, защото като съм се разведяла, и детето било с австрийско гражданство, съда в Австрия, нямало да ми даде родителските права, защото съм българка...Вместо да мислят, че ще сме заедно до старини, те още от сега ни развеждат cray.
« Последна редакция: април 11, 2011, 21:58:23 от mgoranova » Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #231 -: април 11, 2011, 22:12:23 »

mgoranova, не ти е лесно! Явно проблемът не е в името, а в отношението на родителите ти. Дишай дълбоко. След появата на бебето всичко това, за което се ядосваш в момента, ще е минало. 

Името, което сте избрали е хубаво. Щом е срещано там, където живеете, значи всичко е наред. Освен това и в България има момчета с това име или близки по звучене. 
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: април 12, 2011, 04:36:18 »

mgoranova, и на мен Максимилиан ми харесва като име и смятам, че се среща и в БГ. give_rose Не мисля, че на галено Макс (и) е странно изобщо. Тук (САЩ) имам няколко познати бебчета кръстени Максим/Максимилиан/Макс   heart

 :offtopic:За проблема с родителите ти - искрено ти съчувствам. Ти най-малко сега имаш нужда от подобни притеснения. Не може ли детето да бъде с двойно гражданство? Нашето ще е така - ще има БГ и Американско гражданство.
« Последна редакция: април 12, 2011, 04:38:25 от Anichka » Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: април 12, 2011, 08:44:00 »

mgoranova - и на мен Макс(имилиан) ми е едно от любимите имена за момчета  give_rose
незнам как стоят нещата в Австрия, но в Германия детето е с двойно гражданство до навършване на 18-та си година. Дали и при Вас няма да има някаква такава врътка  pardon ?
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 12, 2011, 09:09:28 »

Момичета, благодаря give_rose
 
И в Австрия има възможност за двойно гражданство до 18 навършени години на детето. Ние имаме възможност да се приберем и тримата до България, август месец. Тогава ще го регистрираме, за да няма пълномощни, пощи и други разходи, които по този начин може да си спестим. Обаче, явно хората, пак явно нещо съвсем различно са разбрали - че няма да го регистрираме въобще  crazy. А аз нали се паля бързо, им казах е като е наполовина българин, за 18 години, от това какво печели?

И за да не сме съвсем  Offtopic в един руски сайт намерих това:
    * Фоносемантика: Слово Максимилиан производит впечатление чего-то безопасного, доброго, медлительного.(Думата Максимилиан остава впечатление за някой безопасен, добър, медлительного?)
      * Знак зодиака: Имя подходит Ракам, Львам и Близнецам( Името подхожда на Раци, Лъвове и Близнаци)
http://www.calend.ru/names/0/0/97/

Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #235 -: април 12, 2011, 09:17:37 »

mgoranova

Не се ядосвай на родителите си, те ти мислят само доброто. Наистина е хубаво да помислиш за всички варианти,както те ти казват. Недай се боже при евентуален развод, ако наистина децата се присъждат на бащата  - трябва да измислиш вариант да не е така. Предбрачен договор ако щете или нещо друго...  Не ме разбирай погрешно, аз ти желая никога това да не ти се случва, наистина и на двама ви това да ви е голямата любов. Но не можеш да си на 100% сигурна, хората се променят. За добро ти го казват родителите ти, а не да мислиш за развод. Колкото до името, това което съм чувала,че не е хубаво да се кръщават на починали хора, за да не последват тяхната съдба. Ако си решила да кръстиш детенцето Макс, и та само заради инат или по някакъв начин да нараниш вашите, по-добре не го прави. Името на детето трябва да е наистина избрано и желано от 2-та родители. Александър е много хубаво име, но с това Саше... имам познат Александър и му казват Алекс, което е много сладко. А все пак Александър Велики е една велика личност. Има и други имена  хубави с буквата А. Голяма радост е да се кръсти дете на теб, та поне зарадвайте едната страна с това. С този ми пост не искам да те засегна с нещо или де те коря, просто още една гледна точка и не забравяй,че и твоите родители са твое семейство.
Успех ти желая ии повечко спокойствие  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 12, 2011, 09:25:42 »

Искам логично обяснение на това защо децата да не могат да носят първата буква на някой починал.Защото аз така като помисля, ще трябва да измислям нова азбука, все ще намеря някой далечен дядо или баба с желаната буква.

Както и да е.Името е нещо лично и родителите трябва да го изберат, така че както си решите и не случайте никакви баби и дядовци.Ако те е трябвало да се съобразяват, защо ви натрапват същите порядки и на вас?Нали сме им деца, трябва да ни разбират и уважават решенията ни!
« Последна редакция: април 12, 2011, 11:45:18 от магито » Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: април 12, 2011, 11:33:18 »

Според мен това с претенциите как да си кръстиш детето е...  NO Добре, че на нас никой не ни се е месил, бебо няма да е кръстен на никого. Мислихме, избрахме име, което харесва и на двама ни с мъжа ми като звучене и значение, и просто уведомихме родата  Wink и това беше. И нашите скоро ми дариха апартамента, в който живеем с мъжа ми - май по същата странна логика баща ми не искаше да е на двама ни, а само на мен... но така или иначе по закон придобитото в брак е общо.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 12, 2011, 11:41:21 »

И ние си избрахме името и както Little flower каза,просто уведомихме родителите,но така или иначе никой не е имал никакви претенции. Wink Нашият апартамент е на съпругът ми,но той още като го прехвърляхме(няколко дни преди сватбата),ме записа като "съпруга",така,че ... girl_wink
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 12, 2011, 11:58:08 »

В крайна сметка децата са си наши и ние,а не нашите родители ще решат как да се казват,не е ли така?! nea Вече ,ако искаш от уважение или да направиш жест си е друго,но ако дадено име не ми харесва,няма как да си кръстя детето така и после цял живот да ме е яд,примерно pardon
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines